Anatomia wojownika

Okładka książki Anatomia wojownika Krzysztof Puwalski, Anna Robak-Reczek
Okładka książki Anatomia wojownika
Krzysztof PuwalskiAnna Robak-Reczek Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
Bellona
2024-05-15
2024-05-15
autobiografia komandosi siły specjalne K9 psy bojowe

Okładka książki Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska, Tomek Bilski, Agata Cieplik, Jakub Ćwiek, Aleksander Daukszewicz, Gaja Grzegorzewska, Andrzej Kwiecień, Olga Niziołek, Michał Organiściak, Anna Robak-Reczek, Jerzy Rzymowski, Jagoda Smyczek, Bartosz Szczygielski, Kajetan Szokalski, Maciej Staszek Tomaszewicz, Joanna Ufnalska, Agnieszka Włoka, Mateusz Wójcik
Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych Lena Dominiczak, Pneumatyczna Dusza, Wojciech Gunia, Małgorzata Gwara, Justyna Hankus, Marta Konieczny, Anna Łagan, Marta Malinowska, Karol Matlachowski, Olga Niziołek, Artur Nowrot, Joanna Przygodzka, Anna Robak-Reczek, Michał Studniarek, Przemysław Zańko-Gulczyński, Julia Żmudka
Rzecz niepospo... Lena Dominiczak, Pn...

Zawsze jestem pełna podziwu dla ludzi z pasją i Krzysztof Puwalski właśnie trafił do tego grona. Jego książka obfituje w niesamowite historie, o których nie usłyszałabym zapewne nigdzie indziej, ale przede wszystkim niesie ze sobą ważny przekaz na temat ciężkiej pracy i dążenia do celu. Naprawdę przyjemnie się ją czytało, a z każdą kolejną stroną mój szacunek dla autora tylko się zwiększał - ludzie o jego charakterze są według mnie po prostu wybitni. Momentami delikatnie można było poczuć się jak na treningu motywacyjnym, ale w bardzo delikatnym i pozytywnym znaczeniu tego pojęcia; książka została napisana w bardzo dobry sposób i na próżno szukać w niej zapychaczy, które miałyby za zadanie na siłę zwiększyć jej objętość.

„Bo wojownicy są nie tylko w służbach, na wojnach czy w sytuacjach ekstremalnych. Są wszędzie.”

Wojownik – w języku angielskim: „warrior”, czyli jeden z moich tatuaży o ogromnym znaczeniu. Tytuł wielu piosenek, pewnego rodzaju słowo klucz o niezliczonej liczbie interpretacji. Najbardziej oczywista opowiada o wojowniku-żołnierzu, ryzykującym swoje życie w imię obrony ojczyzny. Istnieją jednak również takie, które nie przychodzą nam do głowy natychmiast, kiedy usłyszymy ten wyraz. Jest nim bowiem również każdy, kto… wytrwale walczy o zrealizowanie swoich marzeń, niezależnie od tego, jakie by nie były. Ten zakładający sobie długoterminowe cele i realizujący je krok po kroku, pomimo każdej z przeciwności losu. Wszyscy dążący do bycia najlepszą wersją siebie samych. Mali-wielcy bohaterowie dnia codziennego, którzy nie wykonują może misji wojennych – ale odważnie podejmują się tych życiowych. Każdy prawdziwy wojownik jest ważny; jest wręcz na wagę złota, co idealnie opisuje na przykładzie swojej drogi zawodowej Krzysztof Puwalski w „Anatomii wojownika” – najbardziej nietypowego poradnika, z jakim miałam do czynienia. Propozycję tę czyta się jak powieść, jednocześnie wyciągając z niej mnóstwo motywacji dla osiągnięcia własnych, znanych jedynie sobie celów.

„Jednak wojownik ma przede wszystkim siłę psychiczną.”

Krzysztof Puwalski już jako mały chłopiec miał marzenie, które co niektórym mogłoby się wydawać śmieszne. Chciał zostać komandosem – osiągnąć coś niezwykłego i nietuzinkowego, w części kręgów wręcz niemożliwego, poświęcając temu mnóstwo pracy oraz koncentrując wszelkie siły w jednym kierunku. Potrafisz sobie wyobrazić, że przychodzi do Ciebie Twój synek i mówi: „mamo, zostanę komandosem!”? Zapewne uśmiechnęłabyś się z rozczuleniem, nasączonym odrobiną pobłażania, myśląc, że to taka dziecinna mrzonka. Urocza – choć mało realna. Pewnie za kilka lat maluchowi się odwidzi i wybierze bardziej powszechny zawód. Jeśli tak sądziłaś, płonne Twe nadzieje – w tym kilkulatku nie było bowiem nic zwyczajnego. Czerpiąc wzór przede wszystkim od swoich bohaterskich dziadków, Krzysztof Puwalski w końcu osiągnął swój cel, spełnił to niedoścignione życzenie, choć droga ku niemu bynajmniej nie była usłana różami. Niektórzy są jednak tak oddani realizacji swojego marzenia, tak bardzo wierni swoim przekonaniom (to mój drugi tatuaż),że – choćby nie wiem co – w końcu ich słowo zmieni się w „ciało”. Można bez zbędnej przesady stwierdzić, że to jednostki na swój sposób wybitne – mało kto jest w stanie określić swoje cele na tyle jasno i uparcie, by konsekwentnie realizować je przez kilka czy kilkanaście kolejnych lat. Autorowi „Anatomii wojownika” się to udało, co czyni go doskonałym przykładem dla wszystkich walczących o swoje większe i mniejsze marzenia.

„(…) to droga i to ona sama powinna być celem.”

Właściwie „Anatomię wojownika” mogłabym określić jako „powieść drogi” – bo to historia o tym, jaką ścieżkę przeszedł Autor, aby spełnić założone sobie cele. Jego narracja momentami jest zabawna (szczególnie urzekły mnie wspomnienia dotyczące formowania Grupy Przewodników Psów Bojowych w JW Grom, czyli K9, a więc historie z bohaterskimi czworonogami nawet nie w tle, a raczej na pierwszym planie),jednak w większości przede wszystkim inspirująca. Budzi podziw, choć też nadzieję – pokazując, że… jeśli bardzo, bardzo czegoś chcesz i zrobisz wszystko, aby to osiągnąć – to tak właśnie się stanie. Puwalski dzieli się z czytelnikiem mnóstwem rad, które bynajmniej nie brzmią jak „od sztancy”. Choć są uniwersalne, nie są pustymi frazesami i nakazami, dzięki czemu kierunkują myślenie w odpowiednią stronę. Wierzę, że są również w stanie pomóc w skoncentrowaniu uwagi na dążeniu do własnych pragnień.

„Wejście na drogę wojownika lub wojowniczki to początek wspaniałej podróży.”

Jeśli lubisz historie wojskowe, chcesz lepiej poznać świat niebezpiecznych misji i dowiedzieć się, jak wygląda trening psów bojowych – „Anatomia wojownika” zdecydowanie jest dla Ciebie dobrą opowieścią. Taką, jakiej chętnie wysłuchałoby się podczas nocnego ogniska w grupie przyjaciół. Jeżeli jednak poszukujesz poradnika podanego w niebanalnej formie, również będzie to doskonały wybór. Puwalski, snując narrację o własnym życiu z ogromną wręcz swadą, pokazuje czytelnikowi, że… jedynym ograniczeniem w dążeniu do pozornie niemożliwego jest on sam. Gdybym musiała wskazać jakąkolwiek wadę, zapewne – jako człowiek stosunkowo oczytany 😉 – stwierdziłabym, że niektóre mądrości są zbyt… oczywiste. Pewnych truizmów w książce o celu motywacyjnym nie da się jednak uniknąć, z czego zdaję sobie sprawę. W jednej z recenzji (co podtrzymuję) pisałam, że wszyscy jesteśmy mordercami. Tym razem, adekwatnie do okoliczności, nieco inaczej. Wszyscy jesteśmy wojownikami, jeśli tylko zrobimy wszystko, by się nimi stać. Będziemy szli pod górkę tak długo, jak będzie to konieczne. Usuniemy z drogi przeszkody każdym dostępnym środkiem. Pozbędziemy się przeciwników i będziemy doskonalić słabości dotąd aż znikną całkowicie. Wiem o tym sporo – co zainspirowało mnie do zrobienia takiego, a nie innego tatuażu. Because, baby, I am a WARRIOR. Ty też możesz nim być. Jeśli potrafisz o czymś marzyć – potrafisz to zrobić.

PS Oprócz czytelnego i atrakcyjnego graficznie podziału „Anatomii wojownika” na rozdziały, muszę również pochwalić dużą ilość kolorowych zdjęć, które Autor zdecydował się w niej zamieścić. Tego rodzaju ciekawe urozmaicenie tekstu bardzo cieszy moje srocze oczy! 7/10

„(…) jeśli konsekwentnie podążasz swoją ścieżką, to nawet jeśli zdarzy Ci się z niej zboczyć, szybko wrócisz na właściwe tory.”
instagram.com/thrillerly

Jeśli potrzebujesz dawki motywacji i inspiracji, to "Anatomia wojownika" Puwala jest dokładnie tym, czego szukasz! Autor, z doświadczeniem w jednostkach specjalnych, dzieli się niesamowitymi historiami i technikami, które mogą odmienić Twoje życie. Po przeczytaniu tej książki poczułam się zmotywowana do działania i realizacji swoich celów. "Anatomia wojownika" to nie tylko inspirująca lektura, ale też praktyczny poradnik, który może pomóc Ci w codziennym życiu. To książka, którą warto mieć na swojej półce i do której będziesz często wracać, gdy potrzebujesz zastrzyku energii i motywacji.

Czytając "Anatomię wojownika" Puwala, miałam okazję zastanowić się nad własnymi ograniczeniami i celami. Autor, z niezwykłą precyzją, przedstawia narzędzia do zarządzania sobą w trudnych warunkach, czerpiąc z doświadczeń w jednostkach specjalnych. Mnóstwo tutaj konkretnych przykładów! Książka skłoniła mnie do refleksji nad tym, jak wiele barier stawiamy sobie sami i jak możemy je przełamać. To nie tylko inspirująca lektura, ale też cenny poradnik dla każdego, kto pragnie wprowadzić zmiany w swoim życiu.

"Anatomia wojownika" to książka, która na długo pozostanie w mojej pamięci i do której z pewnością będę wracać.😊

"Anatomia wojownika" Puwala to interesująca pozycja, która z pewnością zasługuje na uwagę każdego, kto poszukuje skutecznych metod samorozwoju i lubi książki autobiograficzne. Autor, czerpiąc z własnych doświadczeń w jednostkach specjalnych, przedstawia sprawdzone techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Książka łączy elementy autobiografii z praktycznym poradnikiem, co stanowi jej niewątpliwą zaletę. Szczególnie interesujące są fragmenty dotyczące powstawania Grupy Przewodników Psów Bojowych. Puwal skutecznie przekonuje, że samodyscyplina i determinacja są kluczowe w osiąganiu celów. Jego przemyślenia i rady są konkretne i łatwe do zastosowania w codziennym życiu.

"Anatomia wojownika" to wartościowa lektura zarówno dla osób szukających motywacji, jak i dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki zarządzania sobą.

To jest po prostu hit! Autor, który był w jednostkach specjalnych, dzieli się niesamowitymi historiami i technikami, które naprawdę mogą zmienić życie. Udowadnia, że nie geny ani talent, ale upór i determinacja są kluczem do sukcesu. Po tej lekturze mam ochotę działać i zmieniać swoje życie! Serio, jeśli szukasz czegoś, co Cię zmotywuje do działania, to ta książka jest dla Ciebie. Polecam z całego serca, naprawdę warto!

"Anatomia wojownika" wyróżnia się na tle innych publikacji z zakresu motywacji i samodyscypliny. Autor, z doświadczeniem w jednostkach specjalnych, prezentuje unikalne podejście do zarządzania sobą w ekstremalnych warunkach. Jego opowieść o tworzeniu Grupy Przewodników Psów Bojowych w JW GROM jest nie tylko inspirująca, ale również pełna praktycznych porad. Puwal przekazuje czytelnikom narzędzia, które mogą być zastosowane zarówno w zawodowym, jak i prywatnym życiu. Jego historie i techniki są dowodem na to, że determinacja i samodyscyplina mogą pomóc osiągnąć każdy cel.

Książka jest napisana w sposób przystępny, co sprawia, że jest to lektura dostępna dla szerokiego grona odbiorców. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pragnie wprowadzić znaczące zmiany w swoim życiu i dąży do osobistego rozwoju.

Wojownikiem może być każdy. Wbrew utartemu przekonaniu nie jest to wyłącznie żołnierz walczący na wojnie, czy zawodnik sztuk walki. Krzysztof Puwalski pokazuje, że to każda osoba, która podejmuje walkę w dążeniu do celu. Może być to zatem matka, która każdego dnia wychowuje swoje dzieci, czy artysta tworzący kolejne dzieło. Prawdziwy wojownik podejmuje walkę przede wszystkim ze sobą w pokonywaniu swoich słabości I strachu aby stawiając na rozwój budować swoje "ja". "Anatomia wojownika" w bardzo obrazowy sposób pokazuje nam jak wygląda proces dążenia do celu na przykładzie byłego żołnierz jednostki GROM. W myśl zasady bushido, że to droga przebyta jest już nagrodą samą w sobie, dowiadujemy się jak ważne jest stawianie na rozwój. Zatem, podążajcie własną drogą, nie myśląc o tym co czeka was na jej końcu.

• Biografia
  • Autobiografia
  • Do kupienia
  • Chcę kupić
  • Regał 2

Dodaj cytat z książki Anatomia wojownika