Tatuaż na mózgu. Moje życie z chorobą Alzheimera

Okładka książki Tatuaż na mózgu. Moje życie z chorobą Alzheimera Teresa H. Barker, Daniel Gibbs
Okładka książki Tatuaż na mózgu. Moje życie z chorobą Alzheimera
Teresa H. BarkerDaniel Gibbs Wydawnictwo: Copernicus Center Press biografia, autobiografia, pamiętnik
A Tattoo on my Brain. A Neurologists Personal Battle against Alzheimers Disease
Copernicus Center Press
2024-04-17
2024-04-17
Dariusz Rossowski

Takiej pozycji o chorobie Alzheimera nie było jeszcze na polskim rynku (a jako, że działam w Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” trochę tych książek już przeczytałam ). Emerytowany neurolog opowiada o swoim życiu we wczesnej fazie choroby Alzheimera i przekonuje, że w przypadku tego schorzenia wczesna diagnoza ma ogromne znaczenie:

„[…] Czy dzięki wcześniejszemu wykryciu zmian przygotowujących grunt pod chorobę neurodegeneracyjną moglibyśmy zatrzymać te procesy, zanim zdołają wyrządzić szkodę, a tym samym – zmienić przebieg choroby. Czy można wykorzystać ten okres wstępny do tego, by przedłużyć czas przed wystąpieniem ChA? Moim zdaniem odpowiedź na to jest twierdząca Wiem, bo sam jestem na to żywym dowodem”.

„[…] Czy dzięki wcześniejszemu...

• Popularnonaukowe
  • Psychologia