Saga Sigrun

Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Północna Droga (tom 1) literatura piękna
83-7506-351-6
Zysk i S-ka
dziewczyna Norwegia średniowiecze
Północna Droga (tom 1)
literatura piękna
83-7506-351-6
dziewczyna Norwegia średniowiecze

Pełna magii i zadziwiających zdarzeń. Kolejne tomy jeszcze ciekawsze.

Świetna książka. Wartka narracja, gruntowne opracowanie epoki.

Rezygnuję z tej książki w połowie. Nie przepadam za romansami, fabuła nie jest dla mnie interesująca, a klimatu nordyckiego jest tu tyle, co kot napłakał (a przynajmniej było do połowy).

Daję gwiazdki za bardzo przyjemny i pasujący głos Pani lektorki oraz doceniam warsztat autorki - jest to naprawdę ładnie napisane. Po prostu nie dla mnie.

"Saga Sigrun" mnie zaskoczyła. Spodziewałam się wartkiej akcji z licznymi zwrotami, przygód i intryg, a dostałam romans. Akcja powieści toczy się leniwie i jest opowiedziana z kobiecej perspektywy. Czyta się jednak bardzo dobrze, głównie za sprawą pięknego języka autorki. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom "Północnej Drogi", chociaż nie ukrywam, że liczę na zupełnie inną...

Nie doszłam nawet do połowy - nie porwała mnie.

Absolutnie- moja ulubiona! Od niej zaczęłam swoją przygodę z panią Cherezińską. Była to atmosferyczna lektura, która ociepliła moje zimowe wieczory- po przeczytaniu reszty Północnej Drogi lubiłam wracać do losów Sigrun, by porównać tę ciepłą, jasną atmosferę z zimnniejszą odrobinę bardziej surową jej narracyjnej następczyni... Uważam ten kontrast za pisarski majstersztyk!

Cudo, nie wiem jak to się stało, że ta książka mi gdzieś umknęła. Ale jak to mówią "lepiej później niż wcale" zakochałam się w tej książce Sigrun jest cudowna, mam tylko nadzieję że kolejne tomy są równie dobre. Polecam

Przyjemne czytadło. Szczęśliwe losy Sigrun nie są ani dramatycznie przejmujące, ani przytłaczająco smutne. Dzięki temu książka, chociaż mało wikińska w swojej atmosferze, pozostaje lekka i prosta w czytaniu. Szkoda tylko, że chwilami za dużo jest scen łóżkowych, a za mało takiego prostego codziennego życia grodu, bo te nadają powieści swoistych rumieńców.

Któraś z moich poprzedniczek napisała, że w tej książce brak ducha Skandynawii. Wypada się z tym zgodzić. Jeśli ktoś czytał choćby "Córkę wikingów" czy "Krystynę..." - zrozumie ten "zarzut". Tamte też były napisane przez kobiety i o kobietach. A jednak różnica jest wyczuwalna. Mam wrażenie, że żeńska część czytelniczek lepiej oceni tą pozycję.

wikingowie jakich nie znacie, cudowna opowieść

Dyskusje

1 736