Heaven Arcane

self-publishing
2024-03-08
2024-03-08
9788397091917
nastolatki szkoła morderstwo śledztwo thriller fantasy sf horror

W "Heaven Arcane" Gabriel van Robern prezentuje niezwykłą powieść, która prowokuje czytelnika do głębszych refleksji nad naturą rzeczywistości. Mistrzowsko konstruowane napięcie oraz mistyczne tło narracji sprawiają, że lektura staje się niezapomnianym doświadczeniem literackim.

Opowieść o spotkaniu głównego bohatera z tajemniczą istotą o niematerialnej aurze pozwala autorowi eksplorować granice zwykłego pojmowania rzeczywistości. Jego zdolność do budowania atmosfery oraz sugestywny język prowadzą czytelnika przez labirynt zagadek, skłaniając do refleksji nad istotą ludzkiego istnienia.

"Heaven Arcane" to nie tylko powieść, to zaproszenie do podróży przez nieznane terytoria, które kwestionują nasze dotychczasowe postrzeganie świata. Autor subtelnie eksploruje tematykę mistycyzmu i tajemnicy, prowokując czytelnika do zgłębienia granic ludzkiego poznania.

📚Tytuł: Heaven Arcane
🖋️Autor: @gabrielvanrobern
📖Ilość stron: 324

„Heaven Arcane” przyciąga nie tylko obietnicą niebiańskiej tajemnicy, ale także zagadkową okładką.
Książka reprezentuje gatunek fantasy, science - fiction, ale moim zdaniem czytelnik znajdzie tu także elementy grozy i horroru. Do tego głównymi bohaterami są uczniowie liceum. Normalnie „Stranger Things”.

📖Tytuł książki oznacza nazwę miasteczka, do którego przeprowadza się wraz z rodzicami nastoletni Alex Hartfield. Malownicza okolica otoczona pagórkami i lasami, piękna starówka i wiekowy dom, do którego wprowadza się rodzina, budzą zachwyt chłopaka. Wszystko wydaje się stare i zakurzone, tajemnicze i pełne historii. Alex postanawia poznać więcej szczegółów z życia mieszkańców oraz założycieli osady, którymi okazały dwie rodziny, przyjaźniące się ze sobą ..., ale do czasu. Podczas gdy rodzina Whitemanów prowadziła badania nad zależnościami człowieka i natury w sposób naukowy, empiryczny. Rodzina Blackwoodów zaczęła coraz bardziej zagłębiać się w praktyki okultystyczne.

🧙W pierwszym tygodniu nauki chłopak zdobywa nowych przyjaciół, którzy zaznajamiają go z życiem szkoły i zwyczajami panującymi wśród uczniów. Dzieje się także coś nietypowego, gdy nagle Alex jak jedyny widzi na holu nietypową postać.
„ Była jakby czarnobiała, szara czasem w lekkich pastelach. Przeszła przez tłum uczniów i zniknęła jak cień”.
Mimo iż wszyscy zwalają to na wyobraźnie chłopaka, on wie, co widział i ufa swojej intuicji. Badając temat, okazuje się, że dziwnych zjawisk w szkole było więcej. Do tego dochodzi tajemnicze zniknięcie uczennicy w latach 80, które w miasteczku do dziś wywołuje niemałe poruszenie.
🔍Alex, Emma i Max postanawiają zbadać sprawę.
Nie mają świadomości, jak ciężkiej zostaną poddani próbie i z czym przyjdzie im się zmierzyć. Czy będą w stanie ogarnąć to wszystko rozumem, gdy granica pomiędzy światami zacznie się zacierać? Kto z nich wyjdzie cało z tej „przygody” a kto poniesie największą stratę?

Zapraszam Was do świata pełnego niewyjaśnionych zniknięć, mrocznych miejsc, tajemniczych postaci. Poznacie tereny, w których natura komunikuje się z człowiekiem. Mamy ciekawie wykreowaną postać Starca, Strażników Miasteczka. Świat bohaterów to istny labirynt pełen pułapek, zagadek, mrocznych stron. Cała trójka pozna ciemne oblicze ludzkiej natury i przyjdzie im się zmierzyć z nadludzkimi siłami.

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron świetnymi opisami samego miasteczka oraz postaciami, które tworzyły fajną i zgraną paczkę.
Mimo że bliżej mi do romansów bądź kryminałów przy tej książce miałam masę emocji. Tematy energii kwantowej, pola magnetycznego są mi zupełnie obce, ale autor dość ciekawie wplótł te opisy w całą fabułę. Co prawda mi osobiście, jako drzemiącej gdzieś na dnie romantyczki, zabrakło rozwinięcia opisu relacji pomiędzy Alexem i Emmą. Przy przerzucaniu każdej strony słychać szepty ,które powodują, że przepadniesz dla tej historii.

Do tego zakończenie ... wow.
"KARMA JEST SUKĄ BRACISZKU".

📚Tytuł: Heaven Arcane
🖋️Autor: @gabrielvanrobern