Guy's Girl

Guy's Girl
Muza
2024-03-27
2024-03-27

GUY'S GIRL to moje TOP w tym roku. Brutalnie szczera i niewiarygodnie prawdziwa historia. Dla mnie okazała się tak mocna jak góra lodowa dla Titanica. Autorka z niesamowitą pracyzją i szczerością opisuje to w jaki sposób choroba przejmuje władzę nad życiem swej ofiary. Jak odbiera po kolei każdą część ciebie. Osoby pełne lęku mają tendencje do popadania w toksyczne relacje. I tak też się dzieje w historii Ginny. Młoda kobieta, która nigdy nie czuła się wystarczająca... By być sobą, by być szanowaną, by być kochaną. Maska, którą nosi od wielu lat jest jednak ciężka i ten ciężar zaczyna ją przerastać. Traumy z dzieciństwa i trudna przeszłość potrafią być niebywalym ciezarem w dorosłym życiu. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę.
Ta książka jest swoistym pamiętnikiem. Drogą przez ciemny i straszny las własnej psychiki. Sama walczę z tym potworem od kilku lat. Tym mocniej przeżyłam tą historię- znalazłam tu szczerą prawdę. Poznacie mechanizmy dzialania tej choroby i zderzycie się z myślami głównej bohaterki. Autorka roztrzaskuje serce czytelnika i depcze jego okruchy. Pokazuje też, że do zdrowienia potrzebne jest wsparcie, bliskość i zrozumienie. To książka, która zmusi czytelnika do myślenia, bo obok niej nie można przejść obojętnie. Nie powiem Wam jak to wszystko się kończy. Bardzo bym chciała żebyście sami sie o tym przekonali.

[ współpraca reklamowa z wydawnictwem Muza ]
4/5⭐️
Ginny ma jeden sekret, o którym nie wie nikt. Bardzo dobrze go ukrywa, nie sprawiając przy tym żadnych wątpliwości, co jedynie ułatwia jej sprawę.

Jednak wszystko kiedyś musi wyjść na jaw, prawda?

Ta książka sprawiła, że na moment poczułam się tak, jakby ktoś siedział w mojej głowie i spisał myśli, których nigdy nie wypowiedziałam. Czułam się niczym otwarta księga, z której każdy mógł czytać i mogłabym śmiało powiedzieć, że ta historia to mój mały pamiętnik, choć sama nie napisałam w nim żadnego zdania. Wspaniałe, a jednocześnie przerażające uczucie.

Emma Noyes wykreowała bohaterów w sposób realistyczny, pokazując ich wady, ale i zalety. Ukazała, z czym muszą mierzyć się na co dzień i jak dobrze maskują swoje emocje oraz codzienne problemy, o których nie mówi się głośno. Ginny zmagała się z własnym demonem, który nie chciał jej opuścić, chociaż niejednokrotnie próbowała walczyć i mała za sobą długą drogę. Zaburzenia odżywiania sprawiły, że jej samoocena spadła bardzo nisko, nie czuła się dobrze w swoim ciele, które ciągle krytykowała, a to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej.

Zaburzenia odżywania to trudny temat, który w tej książce został bardzo dobrze odwzorowany. Czytelnik ma możliwość zapoznać się z myślami głównej bohaterki oraz konfrontuje się później ze skutkami, które momentami były przerażające. Nie jest to książka przeznaczona dla każdego. Treść może okazać się zbyt brutalna dla czytelnika, także warto mieć to na uwadze.

Mnie ta książka zaintrygowała, ale też skłoniła do refleksji. Może i Was porwie?

[ współpraca reklamowa z wydawnictwem Muza ]
4/5⭐️

Jednak wszystko kiedyś musi wyjść na jaw, prawda?

Całkiem zręcznie utkana obyczajówka, łącząca romans z problemami zdrowotnymi i psychicznymi. Szkoda małej eksploracji drugiej strony, można było z tego więcej wyciągnąć.

📜RECENZJA 📜

Ginny jest zwyczajna dziewczyną.Ma plany marzenia i pracę ,choć ta nie do końca ją satysfakcjonuje.Z pozoru ma dobre życie jednak mieszkanie w obcym mieście powoduje jej samotność.
Ma także zgraną paczkę przyjaciół ,w której jest jedyną kobietą.I choć mieszkają w innych miejscach nadal mają dobre relacje.
Wśród nich znajduje się Finch,z którym łączyła ją kiedyś głębsza relacja.Ginny ma obawy,że chyba nie do końca wyleczyła się z uczuć do niego.
Jednak podczas odwiedzin u chłopaków poznaje bliżej Adriana.Mężczyznę ,który zamknął się na uczucia,a jego życie kręci się wokół pracy ,której tak na prawdę nie znosi.
Podczas pobytu Ginny zapragnęła zmian.Przenosi się do mieszkania przyjaciół ,rozpoczyna nową pracę.Liczy,że uda się jej uporać z problemami i dochować tajemnicy,którą skrywa…

,,Guy’s girl.Chłopczyca,, jest historią zwyczajnym życiu,codzienności i wkraczaniu w dorosłość .Troskach ,problemach dnia codziennego.Planach ,marzeniach,pasji ,celach do osiągnięcia.
O więzi przyjacielskiej i jej wartościach.Opartej na zrozumieniu ,wsparciu,trosce i wzajemnej pomocy.
Historia o zmaganiu się z wielkim bagażem jakim są zaburzenia odżywiania.Ukrywaniu swoich problemów i samotnym mierzeniu się z nimi.Ukrywaniu własnych trudności ,słabości.Odrzucaniu i nie dopuszczaniu do siebie głębszych uczuć.Strachu ,lęku i obawie przed zranieniem.Świadomości własnych zachowań i chęci zmian.Odczuwania sprzecznych emocji i uczuć .Odpychaniu i przyciąganiu.Rozterkach i dylematach.Poczuciu ogromnej samotności i obawie przed zaangażowaniem.Samoakceptacji ,trudnościach w otwarciu się na relacje.Próbie poradzenia sobie z emocjami i uczuciami.
Historia dwójki zagubionych ludzi ,mierzących się ze swoimi problemami ,którzy dzięki sobie odnajdują siłę do walki z własnymi myślami,słabościami i demonami.
Historia o tajemnicach i sekretach ,które ujrzą światło dzienne.Walce,sile i odwadze …

Zaintrygowana opisem i przyciągnięta tą piękna okładką sięgnęłam po tą historię.Nie wiedziałam czego mogę,się po niej spodziewać,gdyż jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.Ale wiem ,że nie ostatnie.Przyjemy i swobodny styl pisania totalnie do mnie przemówił.
Autorka stworzyła niebanalną historię,niezwykle życiową i realną.Fabuła jak i wątki bardzo ciekawe i wciągające ,choć poruszające niezwykle ważne i trudne tematy.Akcja poprowadzona bardzo naturalnie i swobodnie bez zbędnego przeciągania tworząc spójną całość.Bohaterowie fajnie wykreowani.Realni,naturalni i nieidealni.Ich losy śledziłam z zaciekawieniem i zainteresowaniem.
Ważna,wartościowa i mądra historia.Niezwykle emocjonalna,przy której niejednokrotnie łza zakręci się w oku.
Pokazująca jak ciężka i trudna jest droga do pokonania i wyzdrowienia.Ile znaczy posiadanie u swojego boku osoby ,która da siłę do działania.Dająca do myślenia i skłaniająca do refleksji.

Polecam

📜RECENZJA 📜

Wśród nich znajduje się Finch,z którym łączyła ją...

Książek z motywem choroby przeczytałam wiele. Każda historia zawsze jest inna jak w życiu. Jedyne co je łączy, to wielki pokład emocji, które targają bohaterami i jednocześnie czytelnikiem. "Guy's Girl" to tytuł, który ma coś wyjątkowego. Autentyczność. Wiemy, że autorka zmagała się z zaburzeniem odżywiania. Poprzez swoje doświadczenia stworzyła fabułę, która jest dopracowana, przemyślana i bardzo realna.

Główna bohaterka Ginny to młoda kobieta, która dla otoczenia jest osobą wesołą, otwartą, z wielkimi pokładami energii. Swoje problemy trzyma zamknięte głęboko w sobie. Sytuacja się zmienia, gdy na jej drodze pojawia się Adrian. Chłopak z bagażem doświadczeń, niepotrafiący okazywać uczuć. Ich relacja, która rozwija się w swoim tempie i napawa nadzieją. Adrian mimo, że ma zamknięte serce jego oczy są szeroko otwarte. Czy dostrzeże to czego inni nie widzą???

Autorka bardzo dokładnie opisuje schemat działania osoby z zaburzeniami. Działania, które pozwalają na ukrycie choroby i samodzielne borykanie się z problemem. Przykro mi było, że były aż tak skuteczne ...

Nasza uwaga skupia się też na przyjaźni między Ginny a chłopakami. To z nimi miała lepszy kontakt od dzieciństwa. Jedynie relacja z Finchem była dla mnie nie do zaakceptowania.

Książka przepełniona jest emocjami, realizmem i autentycznością. Nie znajdziemy w niej zbędnych opisów a rozdziały są krótkie i konkretne.

Polecam

Zmagaliscie się kiedyś z zaburzeniami odżywiania? Mam nadzieję, że nie bo to okropna choroba. Dowiedziałam się wiele na ten temat z ksiazki "Guys Girl. Chłopczyca" współpraca reklamowa @wydawnictwomuza

Historia młodej Ginny, która bardziej ceni sobie przyjaźnie z mężczyznami, niż kobietami. Jest wesoła, otwarta i nie planuje się zakochiwać. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Adriana i próbuje przekroczyć wyznaczone przez siebie granice. Wtedy chłopak odkrywa jej sekret.....

Mam mieszane uczucia jeśli o tę pozycję. Z jednej strony ciekawił mnie wątek choroby Ginny, autorka poświęciła mu dużo uwagi, był bardzo dopracowany, a wszystko dlatego, że sama zmagała się z anoreksją i bulimią. Postawiła też dużo na motyw przyjaźni w powieści jednak zastanawiało mnie,że nikt z jej bliskich nie zauważyłem, że z dziwczyną dzieje się coś niedobrego, co było bardzo przykre. Widać jak podstępna jest to choroba. Jeśli chodzi o relacje romantyczną Ginny i Adriana, nie do końca wczułam się w ten wątek...

Mam zastrzeżenia co do wydania książki. Mały druk, przez co nie czytało się komfortowo i najgorsze....dużo pustego miejsca. Na kartce pojawiały się niekiedy tylko dwa- trzy zdania....
Plus za piękną okładkę.

Młodość, choroba, anoreksja, bulimia

#guysgirl #chłopczyca #wydawnictwomuza #romans #zaburzeniaodżywiania #przyjaźń #relacje #książka #book #bookstagram #zmniejszamtakpoprostu #zerujemystosrecenzencki #maratonczytelniczyuzakrecona #bookish #booklover #kochamczytać #czytaniemojapasja

[Współpraca reklamowa @wydawnictwomuza]

Ginny od zawsze lepiej się czuła w towarzystwie chłopaków. Choć mogłoby się wydawać, że ma udane życie, jest niezależna, ukończyła Harvard, ma stabilną pracę, przyjaciół, od dłuższego czasu zmaga się z pewną chorobą...

Książka jest krótka, tak samo jak rozdziały, lecz mam wrażenie, że jej tematyka nie pozwała szybko jej przeczytać i odłożyć, co jest plusem, tak samo jak wspomnienia i piękne opisy Węgier o, których czytałam pierwszy raz.

Mam mieszane uczucia względem tej historii, bo jak tematyka związana z problemami głównych postaci bardzo mi się podobała, tak sama ich relacja w pewnych momentach mnie bardzo złościła.
Zacznę od tego, że uczucie dziewczyny względem Adriana, pokazało się za szybko, a jej niezdrowa relacja z przyjacielem - Finchem, który ją wykorzystywał, i stwarzał pozory zdecydowanie nie przypadła mi do gusty. Dziewczyna była zagubiona ale i naiwna, choć nie chciała kochać, szybko obdarzała tym uczuciem, przez co później cierpiała. A jej przeszłość związana z Flinchem i ich nieudaną relacją powinna uczyć ją na błędach.

Zaś choroba z którą zmagała się Ginny była przedstawiona w dobry sposób, pokazując realia z nią związane, przepełnione bólem, głodem, ciągłą walką w głowie czy warto. Nieraz czułam niepokój gdy mogłam przeczytać myśli dziewczyny albo nabady, które nie były przyjemne, a ich skutki opłakane.

Adrian zaś nie potrafił kochać, choć czuł coś do dziewczyny nie była to miłość, jego rozterki i burzliwa relacja, pokazały, że życie nie jest idealne, często aby coś zyskać trzeba coś stracić, ale i dojrzeć do pewnych rzeczy, co tutaj zostało przedstawione bardzo ciekawie.

Choć mam kilka zastrzeżeń względem tej historii, uważam, że jej tematyka jest godna poznania i zrozumienia perspektywy osoby chorej.

[Współpraca reklamowa @wydawnictwomuza]

📖 Zacznijmy od opisu!
Ginny jest dziewczyną, która zdecydowanie lepiej dogaduje się z mężczyznami, a szczególnie ze swoją paczką przyjaciół. Są oni dla niej jak bracia, dlatego w wyniku potrzeby wprowadza się do ich mieszkania. Tam poznaje Adriana, chłopaka, który jest tajemniczy, nieosiągalny, a Ginny jest nim ogromnie zaciekawiona. Jej problemem jest to, że szybko staje się zauroczona chłopakiem, ale nie zdaje sobie sprawy, że nowy obiekt jej westchnień plus choroba mogą mieć nieprzyjemne skutki.

✒️ Fabuła oraz styl pisania autorki
Pierwszy raz czytałam książkę, w której poruszony jest temat ED i muszę przyznać, że mimo historii, którą czytało się szybo,to jednocześnie z każdą stroną było mi ciężej na serduchu. Można było mocno odczuć to, że autorka w życiu prywatnym również miała styczność z tą chorobą, co z resztą sama przyznała przed rozpoczęciem powieści. Podobało mi się to, że została pięknie ukazana miłość Adriana do swojej ojczyzny, wspaniale się to czytało.
To nie jest historia idealizująca, ale pełna realnych wyzwań, z jakimi mierzą się bohaterowie.

👀 Bohaterowie:
Jednym z najmocniejszych punktów tej książki są postaci. Każda z nich jest wyrazista, z własnymi pasjami i problemami. Ginny uwielbia pisać, Adrian jest zakochany w produkcjach filmowych. Oboje mają coś co kochają, a jednocześnie nie potrafią szczęśliwie żyć, ponieważ dotykają ich poważne problemy, z którymi się zmagają. Autorka świetnie wykreowała obie postaci oraz bohaterów drugoplanowych, choć denerwowało mnie to, że paczka Ginny nie zauważyła problemów dziewczyny, było to naprawdę przykre.

Jest to książka smutna, unikalna oraz niesamowicie ciekawa, polecam ją dosłownie każdej osobie! 🤎

📖 Zacznijmy od opisu!

Ginny Murphy jest niezależna i pewna siebie. Zawsze uważała, że przyjaźnie z mężczyznami są bardziej wartościowe niż z kobietami, bo nie ma w nich miejsca na dramy. Pod warunkiem, że obie strony przestrzegają zasady: żadnego zakochiwania się. To działa do czasu, aż pewnego dnia na jej drodze staje Adrian Silvas. Młody mężczyzna, dla którego miłość nie istnieje, a który sprawia, że Ginny ma ochotę przekroczyć wyznaczoną granicę. Tylko że wtedy Adrian odkryje jej głęboko skrywany sekret.

Uwielbiam książki, które opisują trudną tematykę. Jestem ogromnie empatyczną osobą, która potrafi z ogromną łatwością wczuć się w sytuację innego człowieka. Takie książki, budzą we mnie emocje, przeżywam historie wraz z bohaterem. Właśnie tak było tym razem, szczególnie że temat zaburzeń odżywiania nie jest mi obcy. Mimo że nie cierpiałam na bulimie czy anoreksję, miałam złą relację z jedzeniem przez większość życia. Działania bohaterki podczas tych zaburzeń były dla mnie nierealne. Wtedy zdałam sobie sprawę, jak niebezpieczne są te zaburzenia. Do tego domniemane inne zaburzenia psychiczne, nie mogłam wyobrazić sobie aż takiego bólu. Kolejna postać Adriana, który nigdy nie miał prawidłowego wzorca miłości. Życie z poczuciem winy, miłość kojarząca się tylko z płaczem i bólem. Dwójka zaburzonych ludzi połączyła się, aby wspólnie włączyć z demonami. Ta relacja mimo ciężkich początków napawa nadzieją.

Książkę czytałam dosłownie ze ściśniętym gardłem, ogrom emocji. Książka, mimo że jest krótką pozycją, dotknęła mnie dogłębnie. Uwielbiam książki, które zostają w głowie na dłużej. Złożona historia, o ludziach, którzy pogubili się w życiu. W jednym wątku znalazłam siebie, dorastałam z dwójką braćmi i też zawsze lepiej dogadywałam się z mężczyznami. Dotąd, mam więcej przyjaciół płci męskiej. Przed rozpoczęciem lektury zapoznajcie się z TW, to bardzo ważne!

"Tytuł: Guy's Girl" autorstwa Emmy to poruszająca opowieść o zawiłych relacjach międzyludzkich, która skłania do refleksji nad przyjaźnią, miłością i akceptacją samego siebie. Bohaterowie, z którymi czytelnik się identyfikuje, przekonująco przedstawiają różnorodne doświadczenia i emocje, tworząc niezwykle angażującą narrację. Ta książka jest nie tylko wciągającym czytaniem, ale także inspirującą podróżą ku zrozumieniu i akceptacji siebie oraz innych.

• Do kupienia
  • Polscy autorzy