Mózg pod wpływem sztuki

Okładka książki Mózg pod wpływem sztuki Susan Magsamen, Ivy Ross
Okładka książki Mózg pod wpływem sztuki
Susan MagsamenIvy Ross Wydawnictwo: Ścieżki Mocy poradniki
poradniki
Your brain on art
Ścieżki Mocy
2023-01-01
2023-01-01

„Mózg pod wpływem sztuki” to fascynująca podróż w świat neuroestetyki (neurosztuki),której autorzy Susan Magsamen i Ivy Ross ukazują siłę wpływu sztuki na ludzką biologię. W przekonujący sposób argumentują, że sztuka nie tylko dostarcza rozrywki, ale również ma konkretny wpływ na zdrowie, samopoczucie, rozwój osobisty człowieka i uczenie się. Wpływa również na obniżenie poziomu kortyzolu oraz wydłużenie życia.

Książka zawiera nie tylko ogrom badań i inspirujących przykładów, ale też wnikliwą analizę neuroestetyki, co czyni z niej pozycję intelektualnie pobudzającą i cenną dla tych, którzy pragną korzystać z bogactwa zmysłowego świata na co dzień. Rzuca nowe światło na to, jak nasze zmysły interpretują estetykę, ale również poszerza nasze spojrzenie na to, co sprawia, że cos jest piękne.

Po lekturze „Mózgu pod wpływem sztuki”, czytelnik zyskuje nową perspektywę na rolę sztuki w życiu codziennym oraz narzędzia do wzbogacenia własnego doświadczenia estetycznego. To niezwykle pouczająca lektura dla miłośników sztuki, psychologii i neurobiologii.

„Smak, dotyk, węch, wzrok i słuch, to tylko wierzchołek przysłowiowej góry lodowej – badania w neuroestetyce i innych dziedzinach wywołały debatę na temat tego, ile naprawdę mamy zmysłów. Niektórzy sugerują, że liczba ta może sięgać nawet 53 i obejmuje złożone sieci dynamiczne, takie jak termocepcja – sposób, w jaki odczuwamy temperaturę; zmysł równowagi; propriocepcja – świadomość tego, jak ciało porusza się w przestrzeni”.

• Po angielsku

Dodaj cytat z książki Mózg pod wpływem sztuki