Trauma

Sabina Lavender Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
2023-12-11
2023-12-11

Ina kiedyś była szczęśliwa, zakochana, studiowała i prowadziła normalne życie, jak wiele innych młodych osób. Jednak w pewnym momencie wszystko się zmieniło, Alan się zmienił i sprawił, że zatraciła siebie. Chociaż udało jej się od niego uwolnić, trauma pozostała. Nadal jest prostytutką, nadal nie wierzy w siebie i boi się, że przeszłość po nią wróci. Wystarczy jego imię, aby wpadła w histerię, o tym, co przeszła, nie idzie zapomnieć.
Pewnego dnia kobieta ma dość nietypowego klienta. Nie chce od niej seksu, co jest dziwne, jednak propozycja, którą jej składa, wywołuje u niej wręcz panikę. Choć gwarantuje jej bezpieczeństwo, wystarczy, że z tym wszystkim ma związek Alan, aby ona nie chciała nawet słyszeć o propozycji. Czy jednak się odważy i zawalczy o siebie? Czy pokona swoją przeszłość? Czy zacznie wierzyć w siebie? Co takiego stało się w jej przeszłości? Czego dokładnie chce od niej tajemniczy mężczyzna?

Historia, jaką znalazłam w książce to opowieść o kobiecie, która przeszła w życiu bardzo dużo, a teraz dostaje szansę na poradzenie sobie. Pełna namiętności, bólu, strachu. Okazała się dość ciekawa, a przy tym niebanalna. Mnie zarówno pomysł na fabułę, jak i cała reszta się spodobały.
Akcja momentami szybsza, momentami wolniejsza, znalazłam w niej kilka ciekawych zwrotów. Książka była dość wciągająca, czytało się ją nawet szybko.

Bohaterowie wywołujący emocje, tacy, których historię czyta się z ciekawością. Mają zarówno wady, jak i zalety, co sprawia, że są bardziej realistyczni.

„Trauma” to książka z niebanalną historią, która mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/02/traumawydawnictwonoveares.html

Ile potrafi wydarzyć się w życiu, by wiara w samego siebie została zachwiana? Do czego może doprowadzić miłość? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by osiągnąć konkretne cele?

Ina to młoda kobieta, która w życiu trafiła na nieodpowiedniego mężczyznę. Doprowadziło ją to do wielu złych decyzji, doszczętnie rujnując jej plany na życie. Po latach otrzymuje propozycje, która może pomóc jej wyjść z bagna i rozpocząć nowy, w miarę normalny rozdział. Rozdział pełen wybojów, który pomoże jej odnaleźć siebie.

"Trauma" to książka autorstwa Sabiny Lavender. Historia ta opowiada o losach młodej kobiety, która na skutek manipulacji została prostytutką. Przez lata straciła w swoim życiu wiele, w tym to, co najważniejsze - godność i pewność siebie. Dzięki pewnemu układowi jej przyszłość może mieć zupełnie inne barwy, tylko pytanie czy kobieta zdecyduje się "podjąć rękawice"?

Sabina Lavender w swoim dziele porusza liczne tematy, rozpoczynając od sfery uczuciowej, przez naukową, kończąc na kryminalnych wątkach. "Trauma" posiada niecodzienną fabułę, znacznie wykraczającą poza utarte schematy. Jest niecodzienna i nieszablonowa. Opowiada o zmianach życiowych, jakie czasem należy podjąć, by uzyskać choć namiastkę normalności. Pokazuje siłę manipulacji, podporządkowania.

"Trauma" to historia, którą bardzo ciężko opisać słowami. Z jednej strony jest to bardzo niestandardowa opowieść, a z drugiej totalne pomieszanie gatunków. Z opisu klasyfikuje się jako powieść sensacyjna, natomiast w rzeczywistości jest to pomieszanie erotyka, obyczajówki i kryminału (?). No właśnie, nie do końca. Erotyki owszem, mamy tutaj pełno. Nie brakuje pikanterii, dość mocno rozbudowanych scen. (Zdecydowanie +18). Akcja toczy się dość powoli, statycznie, bez większych emocji, zaskoczeń... Do kryminału brakuje tutaj wiele, przede wszystkim charakterystycznego dreszczyku emocji, szybszego bicia serca. Jak dla mnie - obyczajówka z mocnymi wątkami erotycznymi.

Co do bohaterów - nie poznajemy ich zbyt dobrze. Sporo informacji jest ogólnych, co nie pozwala wczuć się w akcję. Klimat bardzo specyficzny, nawiązujący do globalnej katastrofy. Nie każdy w nim się odnajdzie. Historia natomiast sama w sobie dość krótka, zawierająca nieco ponad 200 stron. Do przeczytania na pozór w jeden wieczór. U mnie trwało to ponad tydzień. Jeśli ją czytałam, szło szybko. Jeśli tylko coś mnie wytrąciło, nie miałam ochoty do niej wracać. Samo zakończenie wywołało natomiast lekkie zaciekawienie, między słowami zapowiadając kolejną część historii. Czy po nią sięgnę? Na tę chwilę nie jestem przekonana.

📜RECENZJA 📜

Ina to młoda dziewczyna ,która wiodła spokojne życie.Studiowała pielęgniarstwo i tworzyła szczęśliwy związek z Alanem.Jednak do czasu,kiedy zmanipulowana i zastraszona przez niego zaczęła zajmować się prostytucja.Ina już nie widzi wyjścia z tej trudnej sytuacji I powrotu do normalności.
Wśród licznych klientów trafia jej się tajemniczy mężczyzna.Przychodzi do niej nie aby skorzystać z jej usług,lecz ma dla niej pewną propozycję. Ta niespodziewana propozycja wprowadza do życia Iny wiele zmian....

,,Trauma ,, to książka z gatunku sensacji. Historia młodej dziewczyny,która na swoich barkach dzwiga ogromny bagaż życiowych doświadczeń. Historia o mierzeniu się z wieloma problemami I przeciwnościami losu.Trudnej i bolesnej przeszłości. Chęci zasmakowania normalności, posiadania szczęścia,bliskości I rodziny.Braku widoków na polepszenie swojej trudnej sytuacji.
Historia o zmianach zachodzących w życiu.Podjeciu trudnej I ryzykownej decyzji. Rozpoczeciu nowego etapu w życiu.
Historia o wkroczeniu do zupełnie nieznanego świata.Świata walki z kryzysem energetycznym.O pomocy w niebezpiecznym przedsięwzięciu.Nauki manipulacji, pozyskiwania danych i ważnych informacji.
Historia ukazująca, że w internecie nic nie ginie.Każda aktywność,dane są gromadzone i zapisywane.Mogą także zostać wykorzystane i przysporzyć wielu problemów....

Bardzo rzadko sięgam po takie książki ,jednak zaintrygowana opisem postanowiłam ją przeczytać.
Autorka stworzyła niebanalną historię z ciekawymi wątkami i nutą tajemniczości.Fabuła intrygująca I zaskakującą już od pierwszych stron.Napisana przyjemnym i lekkim w odbiorze stylem przez co czyta się ją niezwykle szybko i nie chce odłożyć na później dopóki nie przewróci się ostaniej strony.Akcja powieści toczy się dynamicznie bez zbędnego przeciagania tworząc spójną całość. Bohaterowie fajnie wykreowani,z ciekawością śledziłam ich losy.
Autorka w głównej mierze w tej historii skupiła się na cielesności,doznaniach,zbliżeniach i na zawodzie prostytucji.Opisując wszystko w bardzo szczegółowy i dokładny sposób.
Lecz także doskonale przedstawiła zawiły problem energetyczny majacy duży wpływ na losy świata.
Wciągającą, intrygująca historia zapewniająca wiele wrażeń I dostarczająca wielu ciekawostek.

📜RECENZJA 📜

Wśród licznych klientów trafia jej się tajemniczy mężczyzna.Przychodzi...

Jeju nie wiem co mam myśleć o tej książce. Powiedzieć, że była dziwna to nie do końca prawda ale nie mogę znaleść określenia jaka ona była. Nie chodzi o to, że czytało się ją źle albo, że jest źle napisana. Pomysł wydaje się dosyć oryginalny ale jak dla mnie dosyć przekombinowany. Niestety nie wciągnęła mnie historia Iny… Po opisie książki nastawiłam się na coś innego i chyba to jest powodem mojego rozczarowania. Lubie książki sensacyjne a tutaj mimo, dobrze poprowadzonej akcji i wątków z przeszłości nie jest to pozycja, która utkwi mi w pamięci.
Ina to główna bohaterka, która całkowicie straciła wiarę w siebie. Trauma z przeszłości spowodowała, że jest wdzięczna za swoje obecne życie - praca jako prostytutka, zero perspektyw i strach, że dopadnie ją przeszłość. Kto i dlaczego ją tak bardzo skrzywdził, że boi się samego dźwięku jego imienia? Tajemniczy mężczyzna, który pewnego dnia pojawi się w jej życiu będzie mógł je całkowicie odmienić. Decyzja będzie należała do kobiety czy zaryzykuję. Korporacja nie tylko da jej „normalną” pracę ale również się nią zaopiekuje. Jak skończy się jak misja? Tego dowiedzcie się sami. 5/10⭐️

"Trauma" to coś czego się nie spodziewałam po książce sensacyjnej. Traumy chyba już tak mają, że nas zaskakują, jednak w tym przypadku to pozytywne zaskoczenie. Dostałam ją od koleżanki, wciągnęła mnie, chociaż sama pewnie bym po nią nie sięgnęła. Głowna bohaterka para się prostytucją, ale już od początku zaczynamy poznawać postać, która z przyjemności nie wybrała sobie zawodu. Bohaterowie jak i akcja są rozbudowani, dość szybko się rozwija, dodawane są wątki z przeszłości. Bardzo dużo scen erotycznych, które dodają pikanterii. Zdecydowanie książka +18. Czekam na część drugą. O autorce nic nie znalazłam, oprócz tego, że jest z Polski, może to pseudonim, albo ktoś zamieszany w konflikt opisany w książce?

Książki sensacyjne lubię, to mój jeden z najbardziej ulubionych gatunków. Szybka, dynamiczna akcja, postaci o różnych charakterach, i tych mrocznych, i tych pozytywnych. Tego oczekuję w lekturze, może dodałbym jeszcze błyskotliwe dialogi, tak, by opowieść dobrze się czytało. Czy Trauma Sabiny Lavender przypadła mi do gustu? Czy spełniła powyższe moje oczekiwania? O tym wkrótce.

Najpierw chciałbym zamieścić kilka zdań o autorce. Niestety, tak jak na i w książce, nie znalazłem żadnych informacji, nad czym zawsze w takim wypadku ubolewam. Może jestem za ciekawski, ale uważam, że taka informacja powinna znaleźć się w publikacji. Poszperałem w zasobach internetowych, tu również nie doszukałem się żadnych informacji.

Na okładce widzimy kobietę odwróconą tyłem do czytelnika. Na jej plecach możemy dopatrzeć się jakiejś elektronicznej mapy. Poniżej błyskawice nad miastem, a wszystko w odcieniach niebieskiego koloru. Zaciekawiła mnie, nie powiem.

Przejdźmy zatem do treści, która jest jak zawsze najważniejsza. Główną bohaterką powieści jest Ina, młoda kobieta, która para się potocznie nazywanym najstarszym zawodem świata, czyli prostytucją. Została do tego zmuszona, zmanipulowana przez swojego byłego chłopaka, Alana. Wykonuje jednak swój zawód, bez żadnej nadziei, że w przyszłości może prowadzić normalne życie, założyć rodzinę, mieć dzieci. Gdy trafia się jej tajemniczy klient, który proponuje jej inne życie, sprawy dziewczyny zaczynają się całkowicie zmieniać. Czy jednak wejście w świat mafii i niebezpieczeństw z tym związanych pomoże Inie wyjść z kłopotów? Czy jej życie zmieni się na lepsze?

Na ostatniej stronie okładki jest informacja, że jest to książka sensacyjna. Mnie tu jednak brakuje typowo wątków sensacyjnych, przede wszystkim dynamizmu powieści o takich charakterze. Dodatkowo jest tu wiele scen z gatunku, delikatnie mówiąc, łóżkowych, że pewnie wstawiłbym ją bardziej do erotyki. Na pewno nie podobało mi się sceny związane z samym zawodem prostytucji, gdy na przykład kobieta ma okres i co wtedy robi, by klient czuł się komfortowo. Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie. Może inni czytelnicy inaczej odbiorą powieść nieznanej mi do tej pory autorki.

Zaskakująco dobra książka! Wciągająca, trzyma w napięciu, chętnie przeczytam kolejne części jeśli tylko się pojawią.

Czyżby jakiś znany pisarz próbował zmienić swoją niszę pisząc pod pseudonimem?

Czyżby jakiś znany pisarz próbował zmienić swoją niszę pisząc pod pseudonimem?

Ucieczka z piekła ma swoją cenę.

Ina przez swojego byłego chłopaka zaczęła zajmować się prostytucją. Brak jej normalności i nadziei, aż zjawia się mężczyzna który zmienia wszystko.

Ina ma pomóc mafijnej organizacji przejść dane związane z kryzysem energetycznym.

Czy dojdzie do globalnej katastrofy? Jak zmienić się życie Iny?
Dość nietypowa książka. Krótka, ale treściwa. Wiele się dzieje, dość niebanalne wątki.

Ucieczka z piekła ma swoją cenę.

Czy dojdzie do globalnej katastrofy? Jak zmienić się życie Iny?
Dość nietypowa książka. Krótka, ale treściwa....

Lekka i wciągająca.

Lekka i wciągająca.

Rewelacja. Książka na miarę naszych czasów - dynamiczna, sam konkret, bez zbędnego smęcenia. Ponadto wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Po przeczytaniu czuć niedosyt - czekam na kontynuację.

• KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER
  • Brak Legimi A