Co jest w środku? Dom

2024-01-24
2024-01-24
28 min.

Okładka książki Skradziona korona Agnieszka Wajda, Barbara Wicher
Skradziona korona Agnieszka Wajda, Ba...
Okładka książki Niedźwiadek idzie spać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek id... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Niedźwiadek się boi Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek si... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Powrót na Zaginiony Kontynent Przemysław K.Hytroś, Agnieszka Wajda
Powrót na Zagi... Przemysław K.Hytroś...

Dziś swoją premierę ma fantastyczna książka autorstwa Agnieszki Wajdy pt. "Co jest w środku? Dom".
Mnogość detali, a także słów (każdy przedmiot został podpisany) zachwyca. Na każdej z rozkładówek poznajemy inne pomieszczenie domu Ani i Kazika oraz wszelkie przedmioty w nim się znajdujące.
Dzięki tej publikacji najmłodsi poszerzą słownictwo oraz rozbudują zdobytą już wiedzę na temat tego, co w prawie każdym domu można znaleźć.
Książka ta jest doskonałą bazą do zabawy słowem i obrazem. Może służyć dzieciom jako słowniczek, bądź pełnić rolę wyszukiwanki.
Podoba mi się pomysł, by wykorzystać zawartość tejże książki na kilka sposobów. Fakt, że łączy w sobie naukę i zabawę to jej wielka zaleta.
Żabcia spędza z tą książką sporo czasu. Wydawać by się mogło, że to picturebook dedykowany młodszym dzieciom, tymczasem przedszkolak równie chętnie spędza z nią czas.

Ten przepięknie zilustrowany picturebook zaprasza najmłodszych do bliższego poznania domowych pomieszczeń. Od wiatrołapu, przez kuchnię, jadalnię, salon, sypialnię, gabinet, po najciemniejsze kąty strychu i garażu będziemy odkryć zawartość regałów, półek, szaf i szuflad....

Lubimy wyszukiwanki.

Lubimy opowiadanki.

Lubimy książki, w których sami możemy tworzyć historie.

"Co jest w środku? Dom" to idealne połączenie tych trzech składników. Otwierając książkę wchodzimy do domu Ani i Krzysia. Domu, który już od początku pobudza naszą wyobraźnię i zachwyca pięknem.

Każda strona zawiera ilustracje z przedmiotami, które znajdziemy w danym pomieszczeniu. Jestem w ogromnym szoku, jak pięknie zostały dopracowane rzeczy, które możemy znaleźć w różnych zakamarkach. Zaglądamy w głąb szuflad, otwieramy szafy, wchodzimy do spiżarni.

Sięgając po tę książkę Maluchy mają okazję poszerzyć swoje słownictwo i odkryć nowe rzeczy. Ilustracje są precyzyjne, kolory stonowane, a wszystko opruszone szczyptą dziecięcej magii

Lubimy wyszukiwanki.

Lubimy opowiadanki.

Lubimy książki, w których sami możemy tworzyć historie.

Każda strona zawiera ilustracje z przedmiotami, które znajdziemy w danym...

Cześć! Wreszcie dochodzimy do siebie i przychodzę do Was z polecajką książki, która ratowała mnie przez ostatnie kilka dni!!!❤️ "Co jest w środku? Dom" Agnieszki Wajda to książka dzięki, której w ostatnim czasie mogłam spokojnie chorować 🫣 Dzieć zadowolony, książka obejrzana milion razy, a ja mogłam spokojnie dochodzić do siebie.

Książka zabiera młodego czytelnika w podróż po kolejnych pomieszczeniach znajdujących się w domu. "Co jest w środku? Dom" pozwala poznawać nowe słowa (każdy przedmiot jest podpisany),a cudowne ilustracje wykonane są tak szczegółowo, że książka zapewni wiele godzin odnajdywania kolejnych nowych szczegółów.

Dodatkową zaletą jest fakt, że książka została wydana w dużym, twardostronicowym formacie, dzięki czemu korzystać z niej mogą już bardzo małe rączki.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę cudowną pozycję! Koniecznie musicie ją mieć w biblioteczce swojego dziecka!❤️

Książka zabiera młodego czytelnika w podróż...

Dom jaki jest każdy widzi. Ale co skrywa? Oj to już tajemnica, którą pewnie niejedno dziecko chciałoby odkryć.

I teraz ma okazję! Dzięki książce "Co jest w środku? Dom".

To podróż przez kolejne pomieszczenia domu Ani i Kazika. Zajrzymy do wiatrołapu i kuchennych szafek. Sprawdzimy co kryje spiżarnia i co położono na stole w jadalni. Poznamy zawartość damskiej toaletki w sypialni oraz biblioteczki w gabinecie. I jeszcze wiele, wiele więcej.

Tę ciekawą wędrówkę po domu zaczynamy od jego pionowego przekroju, która spodobała mi się najbardziej, bo pojęcia takie jak fundament, strop czy kalenica w ostatnich latach towarzyszą nam dość często. ;)

Ta książka to zajęcie na długie godziny!

Twardostronicowa wyszukiwanka zawiera aż 14 rozkładówek pełnych szczegółów. Wszystkie elementy są podpisane, więc to świetna forma obrazkowego słownika dla maluchów.

Ja jestem pod wrażeniem ilustracji! Tak wiernie oddających rzeczywistość, precyzyjnych, a do tego wykonanych w ciepłych, przyjemnych barwach!

Oj jest tu o czym opowiadać!

I teraz ma okazję! Dzięki książce "Co jest w środku? Dom".

Pogoda nie sprzyja spacerom, więc proponuję wpaść z wizytą do Ani i Kazika. Ściągnijcie buty i czujcie się jak u siebie! Pobuszujmy wspólnie po zakamarkach domu i zobaczmy, jak rodzinka się urządziła.

Na wstępie, zanim zwiedzimy wszystkie pokoje po kolei, możemy przyjrzeć się przekrojowi domu oraz rozmieszczeniu pomieszczeń od piwnicy przez piętra, po sam strych, na który trzeba wejść przez właz w suficie. Czeka nas ciekawa wyprawa, ale miejcie oczy dookoła głowy, ponieważ w domu w każdym pomieszczeniu jest niezliczona ilość rzeczy!
Przemierzymy hol, wiatrołap, kuchnie, zajrzymy do wypełnionej po brzegi przetworami spiżarni, jak i do salonu z jadalnią. Rzucimy okiem do sypialni rodziców, ich gabinetu, rodzinnej łazienki i oczywiście kolorowego pokoju rodzeństwa z zabawkami. Wejdziemy na antresolę, na której rodzina rozwija swoje pasje, na nieco zagracony strych, zejdziemy do garażu pełnego narzędzi, do pralni z miejscem do prasowania i szycia oraz na siłownię, gdzie zwierzęta ćwiczą pod nieobecność ludzi.

Ta obrazkowa książka jest przepiękna, ilustracyjny majstersztyk! Szata graficzna totalnie trafia w mój gust i mimo ogromu szczegółów nie jest pstrokato, ponieważ kolorystyka jest dość przytłumiona, mistrzowsko dobrana! Natomiast sama ilość rzeczy rozmieszczona na kartach książki może być dla czytelnika nieco przygnębiająca, i to nie tylko małego czytelnika, bo dorosły też może odczuć przesyt. No cóż, widocznie rodzinka uwielbia gadżety, co bardzo nas różni i stąd to lekkie przerażenie ilością zgromadzonych przedmiotów.

Dzieci z fascynacją i wielką dokładnością obejrzą każde pomieszczenie. Porównają przedmioty domowników do tych posiadanych w waszych domach i niewątpliwie poszerzą swoje słownictwo, ponieważ każdy element jest podpisany. Na ilustracjach znajdą dobrze znane im rzeczy oraz te zupełnie nieoczywiste takie jak krosno tkackie, zalotka do rzęs, prawidła do butów czy choćby motylek do ćwiczeń.

Przy tej książce można spędzić naprawdę długie chwile, podejmować ciekawe rozmowy i niespiesznie poznawać otoczenie.

Odkąd zobaczyłam w zapowiedziach książkę "Co jest w środku? Dom", wiedziałam, że będę musiała ją mieć! Już sama okładka całkowicie mnie urzekła, a kiedy razem z synkiem zajrzeliśmy do środka totalnie przepadliśmy. Nie chciał mi nawet oddać książki do zdjęcia. Z racji tego, że Janek ma autyzm i posługuje się jedynie mową bierną, ta pozycja okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Autorka na dwudziestu ośmiu stronach w cudowny sposób zilustrowała dom Ani i Kazika. Na początku przedstawiając przekrój domu i w pewnym sensie zapowiedź tego co czeka nas na kolejnych stronach tego dziecięcego arcydzieła. Następnie Agnieszka zabiera nas do holu i wiatrołapu, kuchni, spiżarni, jadalni i salonu, sypialni, łazienki, pokoju Ani i Kazika, gabinetu, antresoli, strychu, garażu, pralni oraz siłowni. W detalach ukazała co kryją poszczególne pomieszczenia, wszystko jest starannie podpisane, dzięki czemu zarówno rodzicom jak i dziecku jest zdecydowanie łatwiej nazwać poszczególnie przedmioty. A tych tutaj naprawdę co nie miara, każde pomieszczenie skrywa wiele interesujących elementów, przedmiotów zarówno tychcodziennego użytku, jak i tych związanych typowo z rodzinom Ani i Kazika. Z radością, dumą i łzami w oczach patrzyłam z boku na mojego synka przeglądającego tą książkę, widziałam z jakim zachwytem i skupieniem ogląda każdą stronę. Janek za pierwszym razem spędził przy tej książce blisko godzinę, a uwierzcie, że małego autystę naprawdę trudno zająć czymś na dłużej. W szczególności zachwyciła go łazienka i pralnia. Kiedy prosiłam go o pokazywanie różnych przedmiotów, póki co tych, które są wokół nas, w domu i robił to bezbłędnie. Teraz jak tylko rano wstaje to bierze książkę do rąk i ogląda ulubione przez niego miejsca Jestem pod ogromnym wrażeniem szczegółowości, estetyki i pomysłowości autorki! "Co jest w środku? Dom" to od teraz nasza ulubiona książka, która jestem pewna wspomoże Janka w rozwoju. Żyje nadzieją, że za jakiś czas oprócz wskazywania zacznie również sam nazywać poszczególne przedmioty. My bardzo polecamy!

Agnieszka Wajda należy do ilustratorek, które mają swój wyrazisty styl tworzenia rysunku. Znana z ilustracji do cyklu „Niedźwiadek” i „Zaginiony kontynent” oraz książek „Tajemnic magów”, „Czerwonej baśni”, „Niezwykłe podróże Natalki” i „Skradziona korona” stworzyła publikację skierowaną do młodszych odbiorców. „Co jest w środku? Dom” to książka -wyszukiwanka, dzięki której autorka zabierze nas w podróż po najmniejszych zakamarkach domu Ani i Kazika. I nie jest to zwykły dom, bo klimat ilustracji sprawia wrażenie starości, a jednocześnie znajdujemy w nim nowoczesne sprzęty. Do tego zobaczymy, że dom nie jest tematem łatwym, bo każdy zakamarek może kryć wiele tajemnic. Każda rozkładówka wprowadza nas do innej tematyki.
Wędrówkę zaczniemy od przyjrzenia się temu jak dom wygląda. Mamy tu cały boczny przekrój pozwalający na pokazanie bogactwa wyposażenia. Wędrujemy przez poszczególne piętra oraz miejsca poświęcone innym celom. Uświadomimy sobie tu znaczenie oddzielenia różnych aspektów życia od siebie, zobaczymy, że miejsce na różne rzeczy jest w różnych częściach.
"Co jest w środku? Dom" to solidna kartonowa książka pozwalająca na wędrówkę po domu i odkrywania jego tajemnic. Po przyjrzeniu się ogólnemu planowi, nazwaniu różnych części i elementów budynku przechodzimy przez poszczególne pomieszczenia, aby przyjrzeć się przedmiotom znajdujących się tam. Zajrzymy do holu i wiatrołapu, a tam mamy bogactwo przedmiotów. Zwłaszcza, że pojemna szafa przy drzwiach pomieści wiele rzeczy. Dalej odwiedzimy kuchnię i obejrzymy wszystkie sprzęty. Stąd zawędrujemy do bardzo dobrze wyposażonej spiżarni, w której półki pełne są smakołyków, naczyń i potrzebnych sprzętów ułatwiających przygotowanie jedzenia. Pod sufitem znajdziemy zwisające bukiety przypraw, a tuż przy regale wiszą różne pomoce do sprzątania. Jadalnia i salon staną się pretekstem do przyjrzenia się stołowi, kącikowi wypoczynkowemu. Nowoczesność sąsiaduje tu z tradycją: z dawnych lat przetrwało to, co piękne i wygodne. Dalej znajdziemy sypialnię z toaletką pełną drobiazgów i komodą z zapasowym wyposażeniem łóżka. Łazienka to królestwo różnorodnych środków czystości oraz kosmetyków. Mamy tu wannę i prysznic. Później udajemy się do pokoju małych bohaterów, czyli Ani i Kazika. Znajdziemy tu praktyczne rozwiązania, które w pewien sposób zawsze fascynują dzieci: piętrowe łóżka, biurka pełne drobiazgów ułatwiających pracę, gry, puzzle, książki, szafy z ulubionymi rzeczami. Kolejne pomieszczenie to gabinet, w którym przyjrzymy się biurku do pracy, regałom z różnorodnymi gatunkami literatury. Pokazując różne elementy wyposażenia domu autorka przemyca sporo wiedzy nie tylko związanej ze znajdującymi się w otoczeniu przedmiotami. Jest też miejsce na pokazanie różnorodności określonych rzeczy, uświadamianie takie jak w przypadku książek, że są one bardzo różnorodne. Dalej odwiedzimy antresolę zagospodarowaną na miejsce do relaksu. Z kolei strych okaże się miejscem pełnym skarbów i niespodzianek, tajemniczych przedmiotów, których nikt nie używa, ale mogą się przydać lub są pamiątką. Dla odmiany garaż jest miejscem bardzo uporządkowanym, praktycznym, aby łatwo było naprawić usterki i schować pojazdy oraz narzędzia. W domu nie zabraknie tez pralni i siłowni usytuowanych w piwnicy. W każdym miejscu znajdziemy całą masę różnych rzeczy. Część z nich jest bardzo oczywista, części nie znajdziemy w każdym domu, a inne są związane z konkretną rodziną.
Książka składa się głównie z ilustracji, których różne elementy są tu podpisane. Klimatyczne rysunki nadają otoczeniu wrażenie ciepła, swojskości oraz podglądania toczącego się tu życia. Ze względu na mnogość przedmiotów jest to publikacja, która sprawdzi się z dziećmi potrafiącymi dłużej skupić swoją uwagę, czyli już świetnie koncentrujących się na ilustracjach z kilkoma elementami. To, kiedy będzie to dobra lektura dla Was musicie sami śledzić obserwując postępy dzieci. Ze względu na mnogość elementów zdecydowanie nie jest to publikacja dla dzieci do drugiego roku życia, ale jeśli Wasza pociecha ma dobrze wykształconą koncentrację to już możecie po niż sięgać i z jej pomocą rozbudowywać słownik osobisty. Wielkim plusem jest to, że mamy tu zbitki słów, opisy, dzięki czemu dzieci mające już opanowane podstawowe słownictwo nie będą się nudziły w czasie ćwiczenia wymawiania kolejnych wyrazów. Razem z publikacją można pobawić się w wyszukiwanie poszczególnych przedmiotów we własnym domu.

Dom to nie tylko ściany i dach – to kraina, gdzie każde pomieszczenie nosi ślady życia, a każdy przedmiot jest częścią wyjątkowej mozaiki naznaczonej przez mieszkańców, ich zwyczaje oraz historie. Od zacisznych domków po wielkie bloki czy kamienice, co sprawia, że kawałek przestrzeni staje się czymś więcej niż tylko miejscem do zamieszkania?

Niezwykłe dzieło Agnieszki Wajdy "Co jest w środku? Dom" to prawdziwa odyseja po przestrzeni. Tutaj każdy kąt skrywa swoje tajemnice stając się areną przygód i niesamowicie fascynujących odkryć.

W domu Ani i Kazika znajdują się nie tylko typowe pomieszczenia, ale także siłownia, antresola i pralnia, co nadaje historii nowoczesny i intrygujący charakter. Ilustracje ukazują pełen zabawek pokój dzieci, garaż, łazienkę, strych, kuchnię – każde z pomieszczeń jest oszałamiająco bogate w przedmioty, które czekają, aby zostać odkryte.

Jednym z najbardziej zachwycających elementów tej książki są realistyczne ilustracje pełne detali, które przenoszą czytelnika w każdy zakamarek domu. Dzieci będą miały okazję odkrywać tajemnice schowane w szufladach, szafach i innych zakamarkach, poszerzając jednocześnie zasób słownictwo i pobudzając kreatywność.

Ten typowy picturebook nie tylko dostarcza rozrywki, ale również pełni funkcję edukacyjną, poszerzając wyobraźnię dzieci i rozwijając ich zdolności obserwacyjne. Brak tradycyjnej fabuły sprawia, że każde spotkanie z książką to nowa przygoda. Ilość szczegółów ukrytych w poszczególnych zakamarkach gwarantuje, że nawet po wielokrotnej lekturze zawsze odkryjemy coś nowego.

"Co jest w środku. Dom" to fascynująca podróż po doskonale znanym każdemu maluchowi miejscu, pełnym tajemnic i niezwykłych przedmiotów. Dzięki wspaniałym ilustracjom, ta pozycja z pewnością przypadnie do gustu ciekawskim maluchom oraz ich rodzicom, otwierając przed nimi nowy wymiar zabawy i odkrywania.

Niezwykłe dzieło Agnieszki...

UWAGA, UWAGA!
Czas na premierę! 😀

Agnieszka Wajda i jej niesamowita książka „Co jest w środku? Dom” zabierze nas w podróż po najmniejszych zakamarkach domu Ani i Kazika.
Gwarantuję, że jest to tytuł, który wciągnie nas na baaaardzo długo. Z pewnością zdajecie sobie sprawę ile rzeczy, tajemnic i zakamarków skrywa każdy dom czy mieszkanie. 🫢

Razem z naszymi bohaterami odwiedzimy wszystkie pomieszczenia i sprawdzimy co kryje się za każdymi drzwiami! 🫡🫡
Cudownie ilustrowana, z ogromną ilością szczegółów książka dla małych i dużych!
Niesamowicie podoba mi się, że każdy przedmiot, rzecz jest podpisana. A same pomieszczenia są idealnie odzwierciedlone z naszą rzeczywistą codziennością.

Książka posiada również dodatkową zaletę!
Jaką? Już pędzę z odpowiedzią. 🙆🏻‍♀️
Choć Zuzia ma już bardzo duży zasób słów i umie nazwać większość przedmiotów, to dzięki tej książce możemy je w ciekawy sposób utrwalać. Działa to również w drugą stronę – słysząc nazwę przedmiotu szuka ich wśród rzeczy w danym pomieszczeniu. 😁

Zwykła-niezwykła książka, która zachwyca swoją estetyką, twardą okładką i dbałością o szczegóły, ale przede wszystkim daje ogromne możliwości kreatywnego spędzania czasu i naturalnej nauki.

Bardzo nam się podoba!🥰
Dziękujemy za egzemplarz do recenzji @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia 🤍

UWAGA, UWAGA!
Czas na premierę! 😀

Razem z naszymi bohaterami...

Lubicie wyszukiwanki ? Bo moje dzieci uwielbiają zwłaszcza Zuza ! Jeśli lubicie je tak jak oni to z pewnością zachwyci Was książka „Co jest w środku? DOM” Agnieszki Wajdy.

To dużego formatu twardrostronicowa książka, składająca się z 14 rozkładówek. Każda z nich to inne pomieszczenie domu zamieszkałego przez Anię i Kazika. Znajdziemy tam m.in. kuchnię , łazienkę, strych, wiatrołap, garaż czy spiżarnię. Dzieci będą miały nie lada gratkę podczas oglądania tego picetboook'a, gdyż ilość detali może wywołać u nich zawrót głowy 😃
Będą mogły zajrzeć w każdy kąt mieszkania. Otworzą szuflady, apteczkę , skrzynię czy też niciak. Każde pomieszczenie wypełnia mnóstwo przedmiotów. Obok każdego z nich znajdziemy wypisaną jego nazwę.

Uprzedzam, że do oglądania tej książki należy wygospodarować sobie dużo czasu bo można o niej rozmawiać z dzieckiem godzinami 😊

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Serie