Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju

Okładka książki Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju Anna Wendzikowska
Okładka książki Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju
Anna Wendzikowska Wydawnictwo: Sensus biografia, autobiografia, pamiętnik
Sensus
2023-10-25
2023-10-25
#psychologia #medytacja #rozwójosobisty # #spełnienie #spokój #samorozwój #rozwój

"Odpuściłam, zaufałam, zaakceptowałam.
Uspokoiłam układ nerwowy.
Żyję inaczej.
Żyję tak, jak chcę."

Ania Wendzikowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Przez kilkanaście lat przeprowadziła kilkaset wywiadów z największymi gwiazdami światowego kina, zdawała relacje ze wszystkich festiwali filmowych. Współpracowała z TVN, TVN24, TVN Style i TVN Fabuła. Od kilku miesięcy nagrywa podcast Ku szczęściu, w którym wraz z ekspertami z różnych dziedzin próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak na co dzień zwiększać swój poziom szczęścia. Oglądając jej Instagram od razu rzuca się w oczy, że kocha podróże w których oczywiście uczestniczę jej dwie córeczki a bycie ich mamą uważa za swoją najważniejszą życiową rolę.

Zacznę od tego że książka jest bardzo ładnie wydana, utrzymana w piaskowych odcieniach. Składa się z pięciu części: zmiana, ciało, umysł, nauka i nowy świat, w każdej Ania dzieli się własnymi doświadczeniami ku drodze do szczęścia. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest napisana prostym językiem, krótkie rozdziały powodują że nie męczymy się a wręcz przeciwnie- ćwiczenia do samodzielnego wykonania zachęcają również do pracy nad sobą.

"Odpuściłam, zaufałam, zaakceptowałam.
Uspokoiłam układ nerwowy.
Żyję inaczej.
Żyję tak, jak chcę."

Bardzo dobra i mądra książka. Muszę przyznać, że podchodziłam do niej z ogromnym dystansem, bo zazwyczaj kiepsko bywa z książkami ludzi z show-biznesu. Tutaj się bardzo pozytywnie zaskoczyłam. Prosto napisana, super się czyta, zakreśliłam mnóstwo cennych cytatów. Polecam!

Ostatnio lubię słuchać Ani Wendzikowskiej, postanowiłam również przeczytać. I nie żałuję, ponieważ świetnie się to czytało. Poradnik, opowieść o drodze do samego siebie. Aktywuje dawno nieużywane zakamarki i zmusza do myślenia. Miałam ochotę dosłownie siedzieć z zakreślaczem podczas czytania, ale stwierdziłam, że lepiej będzie, jak po prostu przeczytam ją jeszcze raz. A najważniejsze dla mnie z tej pozycji to bycie w tu i teraz, o czym mam nadzieję, nigdy nie zapomnę.

Zaskakująco dobra książka jak na Panią od rozmów o wymyślonym świecie.
Nie jestem fanką pani Ani - nie obserwuję jej na insta, pamietam ją z czasów, gdy oglądałam DDTVN - lubiłam jej wywiady-krótka ciekawa forma, potem przestałam oglądać, bo przestałam lubić oglądać wizje mocno odbiegające od tu i teraz.... Potem widziałam, że pracuje z Klaudią Pignot, a potem po kolejnych latach przypadkiem trafiłam na jej podcast, ale dopiero wywiad u Żurnalisty spowodował, że kupiłam książkę. O czym jest ta książka? o przepracowaniu swojego życia i podzieleniu się wrażeniami z tego procesu. Sztuką jest opowiedzieć o swoim życiu tak by popłynęło tak bardzo że mam wrażenie, że to właśnie mi Pani Ania opowiada swoja historię i robi to koncertowo bez wycieczek w stronę cierpiętnictwa, litości i niskich emocji z dużym docenieniem drogi i zaufaniem, że dalej będzie szczęśliwie. Cieszę się, że Autorka podpisała umowę na kolejną książkę. Już wiem, że kupię.

Zaskakująco dobra książka jak na Panią od rozmów o wymyślonym świecie.

Jak często zastanawiacie się, co przynosi Wam szczęście? Czy ciągle za nim gonicie? Wydaje się Wam, że kolejny dyplom, kierunek studiów, awans czy pochwała szefa uczyni Was spełnionymi?

Razem z autorką przyjrzymy się własnemu wnętrzu i poznamy techniki, których praktykowanie zbliży nas do prawdy o szczęściu, co je naprawdę przynosi i jak jemu pomóc. Na podstawie badań naukowych i metod różnych nauczycieli macie tutaj książkę, która będzie kojącym balsamem dla ciała i ducha. Przede wszystkim to lekka lektura, która wciąga od pierwszej strony, bo poznajemy historię Ani Wendzikowskiej. Dzieli się ona swoją wyboistą drogą życiową, która dla wielu z Was będzie mieć ogromną moc sprawczą. Znajdziecie tu piękne wsparcie, by stanąć na dobrej ścieżce do spokojnego i harmonijnego życia, przyglądając się jednocześnie swoim emocjom oraz umiejętności odpuszczania i rezygnacji z tendencji do szukania poklasku, wybitnych ocen oraz uznania wśród innych. Najważniejsi jesteśmy my. Przeżywajmy pozytywnie to, co tu i teraz.

Rozdziały klarownie prowadzą nas przez kolejne zmiany, zgłębiamy tajniki ciała i umysłu oraz jak wprowadzić porządek w nowym rozdziale życia. Ćwiczenia i kody QR to fantastyczna pomoc.

Czytało mi się świetnie, nie jest to typowy poradnik o szczęściu, których na rynku wydawniczym jest mnóstwo. To książka pisana z serca i czuć w niej pasję oraz zaangażowanie autorki. Lektura uspokaja, pozwala odetchnąć i dostrzec to, co niedostrzegalne. Warto wierzyć w wyższą siłę, która niesie nas tam, gdzie powinniśmy być.

Mocno polecam. To idealna propozycja na prezent dla siebie lub kogoś bliskiego.

to świetne czytadełko pozwalające nam spojrzeć na życie troszkę inaczej i zgłębić samego siebie✨
autorka dzieli się tu wskazówkami z własnej praktyki 🤎

sądzę, że książka ta może zainspirować wiele osób i nauczyć je czerpać radość z drobnych, pozornie prozaicznych rzeczy stanowiących codzienność 👌🏼 bo przecież wszystko jest cudem 💞

czyta się ją niezwykle przyjemnie 📖 > to miły towarzysz na te długie wieczory 😊

dodatkowo jest przepięknie wydana 🤩 więc stanowi idealny prezent zarówno dla Was samych, jak i dla osoby Wam bliskiej 🥰

autorka dzieli się tu wskazówkami z własnej praktyki 🤎

czyta się ją niezwykle przyjemnie 📖 >...

Ostatnio do księgarń trafiła książka Ani Wendzikowskiej. Możecie kojarzyć ją z licznych wystąpień telewizyjnych, z wywiadów z największymi gwiazdami Hollywood, z relacji z licznych festiwali filmowych. Ale niewielu z nas wie jaką drogę musiała przejść ta piękna, uśmiechnięta kobieta. Postanowiła więc spisać ją na kartkach swojej książki, aby po pierwsze powiedzieć to sobie na głos a po drugie i co ważniejsze pomóc nam, czytelnikom odnaleźć drogę dla siebie. Autorka postanowiła opowiedzieć szczerze o tym wszystkim co działo się w jej życiu pod płaszczykiem sukcesu, ideału, powodzenia i wszelkiego blichtru. Niestety droga, którą Ania podążała zaprowadziła ją donikąd, unieszczęśliwiła i sprawiła, iż nie umiała już cieszyć się na dłuższą metę z niczego. Więc jak ten przysłowiowy chomik w kołowrotku biegnąc potknęła się i spotkała z wielkim kryzysem w swoim życiu. Czy jednak ten moment to rzeczywiście koniec, a może po prostu początek czegoś nowego tylko trochę taki z przytupem?! Książka podzielona jest na poszczególne rozdziały, dzięki którym możemy przemyśleć kolejne etapy czy elementy naszego życia i nas samych, a jednocześnie odpowiedzieć na jakże ważne pytania kończące każdy z etapów.

Spędziłam z tą książką kilka wieczorów, starając się czytać ją powoli, z dużą dozą uważności i przede wszystkim dając sobie czas na znalezienie tak niezbędnych odpowiedzi. Książka niewątpliwie jest inspirująca i pomocna w zadaniu sobie wielu niewygodnych pytań. Oczywiście nie zawsze droga, nawet zwieńczona osiągnięciem szczęścia, drugiej osoby jest równie dobra dla nas, ale uważam, że warto posłuchać innych, pomyśleć, rozważyć, aby odnaleźć to co dobre dla nas samych! Czytaliście już może tą drogę Ku szczęściu?

• Inspiracje
  • Przeczytałam (rok 2024)
  • Wysłuchane
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju