MOJE NIEPOKOJE Jak radzić sobie z lękiem i stresem, wykorzystując techniki uważnośc

Walka z lękiem.

Lęk i niepokój są czymś, co towarzyszy mniej lub bardziej każdemu z nas. Ta podstawowa emocja jest swoistym mechanizmem alarmowym naszego organizmu, która ma za zadanie ostrzegać nas przed sytuacjami trudnymi i przygotować nas na obronę przed nimi. Zasada działania lęku jest prosta i w jej podstawowym aspekcie nie ma nic złego - gorzej jednak, gdy się nad tym nie panuje, a bardzo często nie potrafią tego dzieci, co może się na nich bardzo negatywnie odbić. Jak zatem poradzić sobie z lękiem i niepokojem? Tego najmłodsi dowiedzą się z książki pt. "Moje niepokoje. Jak radzić sobie z lękiem i stresem, wykorzystując techniki uważności".

We współczesnym świecie dzieci zmagają się z silnym stresem i lękiem. Lęk może bardzo różnie na nas oddziaływać. Bywa, że mąci nam w głowie i zakłóca nasze myślenie, przez co mamy błędne przekonania na temat nas samych i świata wokół. Negatywne myśli napędzane lękiem są bardzo przekonujące, ale na szczęście da się je zmienić. Jak? Na przykład stosując techniki UWAŻNOŚCI. Pomogą one dziecku poczuć się lepiej, gdy tylko pojawi się lęk!

Uważność to skuteczne narzędzie, które pomaga rozwijać ważne umiejętności, takie jak kierowanie uwagą, regulowanie emocji i współczucie dla siebie. Dzięki niej dzieci lepiej sobie radzą z trudnymi sytuacjami w domu i w szkole. Amy Nasamran wprowadzi nasze dziecko w magiczny świat uważności. W ciekawy i przystępny sposób wytłumaczy mu, na czym ona polega, dlaczego jest ważna oraz jak pomaga radzić sobie z fizycznymi odczuciami związanymi ze stresem i lękiem. Wspólnie wypróbujemy przyjemne techniki uważności i ćwiczenia relaksacyjne, między innymi rozluźnianie mięśni, oddychanie brzuszne, skanowanie ciała i wyobrażenie szczęśliwego miejsca.

Dzięki tej książce dziecko:
• odkryje swoje supermoce;
• zrozumie, czym są lęk i stres;
• pozna techniki radzenia sobie z nimi;
• dowie się, na czym polega uważność;
• nauczy się rozpoznawać niepokojące myśli i radzić sobie z nimi;
• poczuje się lepiej i nabierze pewności siebie.

Wszystko to można zrobić za pomocą niniejszej książki. Zawiera ona świetnie rozpisaną i wytłumaczoną w skondensowanej, zrozumiałej dla dziecka (dedykowany wiek: 8-12 lat) formie bazę teoretyczną, a także - wspomniany już w tytule - zestaw 55 ćwiczeń, dzięki którym dzieci jeszcze lepiej (jeszcze lepiej, bo na konkrecie) zrozumieją czym jest lęk, strach, niepokój, co może on nam dać i dlaczego warto te emocje okiełznać oraz lepiej je zrozumieć.

Książka jest bardzo ważna i cenna jako lektura, pokazuje ona bowiem problem lęku nie tylko od strony teoretycznej, ale także od strony praktycznej. Wszystko dzięki zamieszczonym w kolejnych rozdziałach ćwiczeniom, które mogą nam bardzo pomóc w dziele opanowania lęku i towarzyszącym mu destrukcyjnym stanom. Niniejsza lektura z całą pewnością pomoże na tym polu bardzo wielu dzieciom.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne - dziękuję.

#mojeniepokoje #amynasamran #gwpdladzieci #gwp #gdańskiewydawnictwopsychologiczne #cosnapolce #bookstagram #bookreview #czytamksiazki #recommendedbooks #psychologia #ksiazkipsychologiczne #instabooks #instabookspoland

Walka z lękiem.

• Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • Współpraca
  • Posiadam w domowej biblioteczce