Przerwać milczenie

Okładka książki Przerwać milczenie Tomasz Wandzel
Okładka książki Przerwać milczenie
Tomasz Wandzel Wydawnictwo: Lind&Co Cykl: Komisarz Oczko (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Oczko (tom 3)
Lind&Co
2023-10-09
2023-10-09

Lekkie i przyjemne

Lekkie i przyjemne

Dobra. Nie wiem czy sięgnę pokolejne tomy.

Dobra. Nie wiem czy sięgnę pokolejne tomy.

Krótkie, treściwe opowiadanie, historia ciekawa. Dobrze się słucha. Spodobała mi się seria z inspektorem Oczko. Polecam.

“Przerwać milczenie” to kolejne trójmiejskie śledztwo, z którym mierzy się niezwykle sympatyczny Komisarz Oczko. Niepokojące wybryki, stanowiące książkowe wręcz akty wandalizmu dotykają najbliższe otoczenie szanowanego w mieście stomatologa. Niespodziewanie, mężczyzna zdaje się być niekoniecznie chętny do współpracy z lokalnymi służbami, natomiast napięcie kształtujące się między poszkodowanym a detektywem, autor oddaje w mistrzowski sposób. W trzeciej części serii, czytelnik ma szansę zagłębić się w interesujące śledztwo, w którym nie zabraknie tajemnic zagrażających życiu bohaterów, rodzinnych zawirowań i… nieoczekiwanego zakończenia.

„[...] To jest ostatnie ostrzeżenie, panie doktorku. Albo zrobisz to, co chcę, albo gorzko tego pożałujesz [...]”

Dlaczego ktoś grozi szanowanemu dentyście Igorowi Popczykowi i jego rodzinie? Czy ten człowiek wyjawi wszystko policji, czy raczej będzie milczał jak grób? Czego tak naprawdę się boi? Takiego upartego zawodnika dawno nie widziałam. Nie rozumiem takich ludzi. Czy podkomisarz Krzysztof Oczko poradzi sobie z takim delikwentem? Tym razem ta sprawa nie będzie taka prosta, na jaką wygląda. Nasz podkomisarz będzie musiał się nieźle napracować. W sekrecie wam powiem, że on lubi swoją pracę, chociaż czasem ma jej już po dziurki w nosie.
Zachowanie naszego doktorka bardzo mi się nie podobało. Ten facet mnie mocno irytował. Komuś musiał mocno zaleźć za skórę, ponieważ jego auto zostało spalone. Szkoda, że ucierpiały osoby postronne. Byłam bardzo ciekawa rozwiązania tej sprawy. Zakończenie mi się podobało.
W przypadku tej książki można śmiało powiedzieć, że karma wraca.
Cieszę się, że autor w tak lekki sposób miesza wątki kryminalne z sensacyjnymi.
Polecam wszystkie książki z cyklu "Komisarz Oczko" Tomasza Wendzela. Tę część również słuchałam pod postacią audiobooka, którego czytał Filip Kosior.

Wpadłam w uniwersum komisarza Oczko jak śliwka w świąteczny kompot. Wszystko tu gra - logiczna treść, brak dziur w narracji, fajne postacie i ciekawe zakończenie. Jestem bardzo na tak.

Dobrze napisane opowiadanie kryminalne, ciekawy pomysł, szybka akcja i dobre zakończenie. Tego się nie spodziewałam.

Trzecia część przygód podkomisarza Oczki który rozwiązuje zagadki i łapie bandytów w Gdańsku. Dużym plusem jest to że ma normalne życie z rodziną, bo po tych wszystkich innych książkach można powiedzieć że policjanci nie mają własnego życia a jak mają to tylko z problemami. Ja się dobrze bawię przy tej serii.

Lubię te krótkie historie kryminalne. Bardzo mi się podobają.

Lubię te krótkie historie kryminalne. Bardzo mi się podobają.

Tym razem autor przedstawia mam historię szantażowanego stomatologa. Lekarz nie chce współpracować z komisarzem Oczko.
Kto i dlaczego szantażuje stomatologa?

Kto i dlaczego szantażuje stomatologa?

• Storytel
  • Przeczytane 2024