Negocjatorka

Okładka książki Negocjatorka Małgorzata Łatka
Okładka książki Negocjatorka
Małgorzata Łatka Wydawnictwo: Lira Cykl: Komisarz Marta Sułecka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Marta Sułecka (tom 1)
Lira
2023-10-04
2023-10-04

Komisarz Marta Sułecka pracuje w krakowskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji w wydziale kryminalnym oraz dodatkowo jest policyjną negocjatorką. Jedna z prób ratowania samobójczyni nie przebiega tak jak Marta planowała. Kobieta skacze z dachu i ginie na miejscu. Wypowiedziane przez nią ostatnie zdanie powoduje, że policja prowadzi śledztwo w sprawie podżegania do samobójstwa. Tropy prowadzą do mężczyzny, który wydaje się powiązany z niedawnym zabójstwem siostry pani komisarz. Stosunki pomiędzy policjantką a podejrzanym zaciśniają się.
Książka Małgorzaty Łatki „Negocjatorka” to przemyślany i pomysłowy kryminał będący pierwszą częścią nowego cyklu o komisarz Marcie Sułeckiej i nie ukrywam, że jestem ciekawy kolejnych śledztw jakie przypadną w udziale pani komisarz.
Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej, szybciej, mocniej i mroczniej.

Nawet nie wiem kiedy minęło te 400 stron. Powieść wciąga od pierwszych stron. Dobrze zarysowani bohaterowie, ciekawa fabuła. Na pewno sięgnę po kolejny tom z komisarz Martą Sułecką kiedy powstanie.

Cześć Książkoholicy!

Po książkę "Negocjatorka", sięgnęłam ponieważ zaciekawił mnie opis. Książka od pierwszej strony mnie zaciekawiła i pochłonęłam ją w zaledwie parę godzin.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację, ponieważ jest to pierwsza część losów komisarz Marty Sułeckiej.Autorka stworzyła nie tylko ciekawą i nietuzinkową fabułę, również wykreowała główną bohaterkę tak, iż od razu ją polubiłam.
Negocjatorka” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i napewno sięgnę po wiecej.

Marta jest negocjatorką z krakowskiego komisariatu policji, przyjmuje wezwanie do próby samobójczej. Niestety negocjacje kończą się tragiczną śmiercią młodej kobiety, Negocjatorka i jej nowy partner starają się ustalić, czy przypadkiem nie doszło do podżegania do samobójstwa. W tym samym czasie Marta prowadzi własne śledztwo dotyczące śmierci swojej siostry, która zginęła w tajemniczych okolicznościach dwa miesiące wcześniej.

Moja opinia: 8/10

Cześć Książkoholicy!

Naprawdę niezły polski kryminał.

Naprawdę niezły polski kryminał.

Autorka po raz kolejny zabrała mnie w dobrą przygodę kryminalną. Polubiłam nową bohaterkę. Marcie trafia się do rozwiązania sprawa, w której szuka sprawcy podżegającego do samobójstwa młodą dziewczynę. Na pierwszy rzut oka winnym jest jej chłopak. Jednak i on chwilę po swojej dziewczynie zostaje zabity. W międzyczasie nasza bohaterka próbuje rozwikłać drugą sprawę, którą jest morderstwo jej siostry. Jak się okazuje sprawy się ze sobą łączą, a pani komisarz wraz z dociekaniem i szukaniem odpowiedzi wpada w coraz większe szambo. Fajnie poprowadzona akcja w książce, w której cały czas coś się dzieje. Polecam. Czekam na dalsze tomy, jestem ciekawa, jak potoczą się losy naszej bohaterki.

Ciekawa
Jeśli drogi Czytelniku spodziewasz się pościgów i strzelaniny (jest parę) to się rozczarujesz
Policjantka. Zamordowana siostra. Prywatne śledztwo.
I kolejne zwłoki. A to się zaczyna łączyć...
Polecam

Ciekawa
Policjantka. Zamordowana siostra. Prywatne śledztwo.
I kolejne zwłoki. A to się zaczyna łączyć...
Polecam

Prosty sposób pisania, tak wyobrażam sobie deskrypcję filmu. Treść prosta, akcja toczy się liniowo, nie ma mocnych zwrotów akcji. Ogólnie poprawna, można czytać.

Mam słabość do książek o policjantach/negocjatorach, więc wielkie nadzieje pokładałam w powyższej książce. Nie zawiodłam się, ba, śmiało mogę Wam ją polecić i co więcej z niecierpliwością czekam na kontynuację, ponieważ jest to dopiero pierwsza część losów komisarz Marty Sułeckiej.
Komisarz Sułecka, negocjatorka, od razu przypadła mi do gustu, polubiłam ją z wielu względów. Podobało mi się w jaki sposób została przedstawiona i jak ona sama siebie odbiera. W ostatnim czasie policjantkę spotkały dwie, traumatyczne historie. Jedną - myślę, że po prostu zaakceptowała, chociaż nie jestem do końca pewna, czy została ona przepracowana. Jednakże śmierć siostry - była cały czas otwarta i dopięła swojego, wchodząc innym w szyki, ale to znaczy jedno : to dobra policjantka i ma świetnego nosa. Ciekawe, kogo spotkamy ponownie w drugiej części...

Rasowy kryminał. Polecam

Rasowy kryminał. Polecam

Świetna!. Szybko się czyta. Konkretni bohaterowie. Zapowiada się ciekawa seria!

Świetna!. Szybko się czyta. Konkretni bohaterowie. Zapowiada się ciekawa seria!

• Przeczytane 2023
  • Kryminał/Thriller/Sensacja