Podpowiedź serca

Małgorzata Łatka Wydawnictwo: Black Publishing literatura piękna
Black Publishing
literatura piękna
2015-04-22

Książka krótka, lekka, łatwa i przyjemna. Tylko tyle i aż tyle, bowiem jest to doskonałe czytadło na popołudniowo- wieczorny relaks. Dużym atutem są opisy piękna Prowansji. Aż się rozmarzyłam i zapragnęłam zobaczyć te cuda na własne oczy. Powieść czasem trąci sentymentalizmem i infantylnością (może jestem jednak zbyt wielką fanką kryminałów), ale nie przeszkadzało to w...

Lekka, łatwa i przyjemna:) Taka do przeczytania na raz:) Choć była przewidywalna - jak to przy takim gatunku bywa, zwyczajnie mi się podobała. Polecam :)

Książka jest bardzo klimatyczna, pełna słońca i zapachów pięknej Prowansji. Autorka oczarowała mnie tą magią i urokiem jaki panował w jej książce. Po skończonej lekturze, aż zamarzyły mi się wczasy na południu Francji, gdyż Małgorzata Łatka wspaniale wplotła w fabułę opisy pięknych miejsc, atrakcji turystycznych i lokalnych zwyczajów.

połknięta w jeden ciemny jesienny wieczór :) W czasie gdy brakuje słońca ta książka jest dobrym rozświetleniem ciemności :)

Na półkach: , , , , ,

"Podpowiedź serca" to debiutancka powieść Małgorzaty Łatki. Jak możemy przeczytać we wstępie do książki znaczna część informacji o prowansalskim miasteczku i wydarzeniach z nim związanych jest prawdziwa. W mojej ocenie właśnie ten autentyzm czyni tę historię jeszcze bardziej interesującą.

Autorka opowiada historię Polki, która zamyka za sobą drzwi do przeszłości i udaje...

Autorka urzekła mnie przepięknymi opisami krajobrazów Prowansji. To książka o tym, czego tak naprawdę potrzebujemy, nawet jeśli sami nie jesteśmy tego świadomi. Ciepła i wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, zaufaniu skłaniająca do refleksji nad naszym życiem.

Na początku mnie wciągnęła, ale potem świeżość minęła, książka zaczęła mnie przynudzać.

Ona - Polka,on- Anglik. Spotykają się we Francji. Romansidło, beznadziejne. Infantylne i poniżej mojego poziomu intelektualnego. Przerzucałam strony w oczekiwaniu końca.

Co za szmira! Napisana jak wypracowanie przez pilną kujonkę, poprawnie ale bez polotu. Treść tak tendencyjna, że powinna być wydana pod patronatem Harleqina.
Takie nic niewarte ble, ble, ble ................a potem żyli długo i szczęśliwie a powinni skonać w męczarniach, może wtedy by to coś wniosło.
Szkoda zachodu, czasu.

Bardzo prosta w odbiorze książka. Chwilami tak naiwna, że aż irytująca. Owszem, dobrze napisana, ale zaledwie jednowątkowa, niewiarygodna i szalenie krótka. Poza tym, pisana w pierwszej osobie, co pozwala na piękne opisy emocji, ale tutaj nie ma ich prawie wcale. Jakaś taka... powierzchowna... Polecam mało wymagającym albo przepracowanym, którzy szukają odpoczynku i...

Dyskusje

• Przeczytane - 2015
  • :-), :-), :-)
  • 1000 książek
  • Niepewne
  • 2016
  • 2015
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Podpowiedź serca