Niewiarygodna szczęśliwość tego co jest. Poza przekonania, ku miłości

Okładka książki Niewiarygodna szczęśliwość tego co jest. Poza przekonania, ku miłości Jon Bernie
Jon Bernie Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
The Unbelieveable Happiness of What Is
Biały Wiatr
2021-01-01
2021-01-01
Anna Burakowska

Czym tak naprawdę jest wolność? Mamy różne przekonania, definicje, które sprawiają, że mamy błędne przekonania na temat wolności i szczęścia. Wierzymy w to co jest zakorzenione w naszym umyśle. Prawdziwa wolność i szczęście to odrzucenie etykiet, które przypisujemy rożnym stanom. Mamy tendencję do określania czym jest szczęście, wolność, ale to nieprawda. Serce czy rozum? To chyba najstarsze pytanie świata, które ludzie sobie zadają. Jedni mówią nam, że trzeba słuchać rozumu, ponieważ tylko racjonalne myśli mogą nas doprowadzić do celu, natomiast drudzy mówią słuchaj głosu serca. Czy kiedykolwiek zastanawiamy się nad tym głębiej? Nasz umysł jest przepełniony etykietami i przekonaniami, które są tam zakorzenione od wielu lat, serce jest od tego wolne. Otwarte serce przede wszystkim doświadcza wszystkiego, nie ma zakodowanych etykiet. Czy więc rozum to rzeczywiście dobra droga? Odrzucenie etykiet, definicji i przekonań sprawia, że możemy odkrywać wszystko na nowo, a przede wszystkim doświadczać. To właśnie dzięki odrzuceniu, możemy zaznać szczęścia. Autor bardzo skrupulatnie wyjaśnia czym jest ścieżka serca oraz ścieżka najmniejszego oporu. Wiara ma wielką moc. To właśnie dzięki niej mamy moc sprawczą, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym głębiej? Temat wiary odgrywa tutaj kluczową rolę, a Jon obrazuje nam coś co było oczywiste, ale nigdy nie drążyliśmy tego tematu. Skoro wiara ma tak wiele mocy dlaczego nie możemy jej wykorzystać, aby nam sprzyjała zamiast nas ciągnąć w dół? Otóż możemy, ale trzeba to zrobić umiejętnie, a dzięki tej książce jest to możliwe. Przebudzenie i bycie to również bardzo ważne kwestie. Są tu omówione również bardzo szczegółowo, a przede wszystkim w taki sposób, aby czytelnik zrozumiał. Do tej pory miałam problem ze zrozumieniem czym tak naprawdę jest przebudzenie, dużo o tym czytałam, ale było to dla mnie niejasne. Dzięki tej książce nareszcie to zrozumiałam.
Jon stworzył doskonały przewodnik, który krok po kroku przeprowadzić nas przez transformację, nauczy czym jest wolność i jak żyć z otwartym sercem, słuchając także rozumu.

We współpracy barterowej z wydawnictwem „Biały Wiatr”.

Dodaj cytat z książki Niewiarygodna szczęśliwość tego co jest. Poza przekonania, ku miłości