Gniazdowanie

Na Szczęście
2023-09-20
2023-09-20
9788396720726

"Gniazdowanie" to świetny debiut Kasi Jurczyk. Powiem Wam, że już czekam na następną powieść Autorki.

"Gniazdowanie" wciągnęło mnie od pierwszych stron, wpadłam w wir historii i bardzo trudno było mi się oderwać od czytania. Chociaż były takie momenty, kiedy sama przerywałam, aby chwilkę ochłonąć, zastanowić się co ta "Ala wyprawia".

Alicja, główna bohaterka, ma męża, synka. Jej życie jednak nie jest usłane różami. Powiedziałabym, że żyje "w klatce", stłamszona przez męża. Dla synka gotowa jest zrobić wszystko. Czy odważy się na ten najważniejszy krok? Czy posłucha osób, które dobrze jej życzą? Czy znajdzie siły na zmiany? Czy odnajdzie w swoim życiu szczęście?

Nie chcę zdradzać Wam fabuły, bo "Gniazdowanie" trzeba przeczytać samemu. Powiem Wam tylko, że autorka poruszyła w powieści bardzo ważne problemy: alkoholizm, zazdrość, toksyczną miłość, manipulacje, przemoc, brak wsparcia ze strony rodziny. Każdy z nas pewnie, gdzieś się z tymi problemami spotkał, widział, bądź też (niestety) doświadczył na sobie. Przeszłość nie zawsze daje o sobie zapomnieć, ale warto niekiedy odbudować i patrzeć z optymizmem w swoją przyszłość. Całe szczęście, nasza bohaterka ma wokół siebie życzliwe osoby (przyjaciółki, sąsiadka, prawniczka),które ją wspierają, służą pomocą i dobrą radą. Nie jest w tym wszystkim, co ją spotyka sama. Sił do działania, do podejmowania decyzji dodaje jej też synek - Janek, dla którego chce jak najlepiej.

Bohaterowie zostali wspaniałe wykreowani. Alicja i jej synek stali mi się bardzo bliscy. To postacie, które zapadają w pamięć. Trzymałam kciuki, aby im się udało i po cichu liczyłam na to, że autorka dobrze ułoży ich życie. Chociaż powiem Wam, że końcówka trochę mnie zaskoczyła. Oczywiście nie wszystkich można kochać - Marek to mój wróg numer jeden. Obawiam się, że wokół nas trochę takich "Marków" by się znalazło.

"Gniazdowanie" to nie tylko książka o wiciu gniazda rodzinnego, to również powieść, która przypomina nam, aby mieć otwarte oczy, aby umieć dostrzegać, czy nikomu obok nas nie dzieje się krzywda. Przypomina, że zawsze warto wysłuchać drugiego człowieka, podać pomocną dłoń.

Polecam!

Alicja, główna bohaterka, ma męża,...

„Wsiąść do pociągu byle jakiego...” - śpiewa nam pięknie Maryla Rodowicz, rysując przed nami tę oto życiową prawdę, że czasami trzeba zostawić za sobą przeszłość, by móc dalej żyć... I słowa tej piosenki odnoszą się również znakomicie do losów głównej bohaterki powieści Kasi Jurczyk pt. „Gniazdowanie”, która również zostawia za sobą trudne „wczoraj”, by móc powitać lepsze "jutro". Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Na Szczęście.

Alicja żyje od lat u boku męża tyrana i despoty, znosząc z jego strony upokorzenie, nienawiść, przemoc fizyczną i psychiczną. Oto jednak pewnego dnia postanawia powiedzieć „dość”, udając się wraz synkiem na kolejową stację i za chwilę... wsiadając do nie tego pociągu, co trzeba. Los jednak sprawi, że to właśnie docelowa stacja tej podróży i spotkani na niej ludzie dadzą Alicji szansę na szczęśliwe, dobre, spokojne życie. Jednakże na tym pomysłowość losu bynajmniej się nie koczy, gdyż ten szykuje dla niej i jej dziecka jeszcze jedną, wielce przewrotną niespodziankę...

Powieść ta stanowi sobą pisarski debiut Kasi Jurczyk - debiut ze wszech miar udany, niezwykle życiowy i intrygujący w tej swojej pięknej relacji o codzienności wielu z nas, którzy żyją nie szczęśliwie, nie mają odwagi tego zmienić i zdają się na los. W tym przypadku, ów okazał się dobrym doradcą i planistą dla głównej bohaterki tej poruszającej historii, ale niestety nie zawsze tak bywa, co też wybrzmiewa na stronach tej książki, stając się niejako głosem otrzeźwienia i zachęty do tego, by jednak zdecydować się samemu na ten najtrudniejszy i najważniejszy krok, zanim będzie za późno.

Opowieść tę można podzielić na dwie główne części - tę pierwszą, ukazującą przemocową codzienność Alicji i jej synka Jasia w domu alkoholika..., jak i tę drugą, która przedstawia jej ucieczkę na wieś z dzieckiem do lepszego świata, gdzie życzliwi ludzie pomogą się jej pozbierać i uwierzyć w lepszą przyszłość. Oczywiście i tam przyjdzie doświadczyć jej cierpienia - również ze strony męża, ale też i rozczarowania ludźmi, ale wtedy Alicja będzie już inną, silniejszą, pewniejszą siebie kobietą, która może pokonać wszystko. To historia o życiu, związkach, wynikających z nich dramatach i próbach ratowania siebie i swojego dziecka, wobec której nie sposób przejść nie wzruszonym, co też niech najlepiej świadczy i jej wielkości.

Zapewne każdy z was znajdzie w tej książce dla siebie coś szczególnie ważnego, intrygującego, pochłaniającego bez reszty. Dla mnie tym czymś jest realizm tej opowieści, która tak naprawdę mogłaby się wydarzyć gdzieś tuż obok nas. To realizm czasu i miejsca, gdzie tak udanie udało się oddać autorce naszą miejską i prowincjonalną codzienność, która ma wiele blasków, ale też cieniów. To realizm postaci i ich zachowań, gdzie to Alicja, Marek, Marcelina, czy też Sebastian są ludźmi „z krwi i kości”, czyli nieidealni, nie wolni od błędów, nie zawsze odważni i prawi, ale przez to tacy sami, jak my. I wreszcie jest to realizm życia, gdzie zawsze dobre i złe chwile znaczą je niczym pola szachownicy - raz deszczowym, raz słonecznym dniem...

Być może naiwnie, ale wierzę w moc literatury. I dlatego też w przypadku tej powieści wierzę w to, że jej lektura być może pomoże nie jednej z polskich kobiet w tym, by uwierzyć w siebie, we własną wartość i w prawo do tego, by nie musieć cierpieć z ręki męża, konkubenta, partnera. Z łatwością mogę sobie bowiem wyobrazić, że nie jedna z takich osób odnajdzie swoje losy w losach głównej bohaterki tej książki, której udało się wyrwać z piekła przemocy. I wtedy pojawi się pytanie - Skoro jej tak, to dlaczego mnie by się miało nie udać...? Mam nadzieję, że tak właśnie będzie w wielu przypadkach spotkania z tą ważną i potrzebną powieścią.

Lektura tej książki sprawia, że nie tylko pasjonujemy się losami bohaterów, ale też i się wielce w nie angażujemy, trzymając kciuki za Alicję i małego Jasia, dopingując oboje w walce o lepsze życie, mając nadzieję na to, że jej byłego męża spotka to, na co zasłużył. Bo jest z tą historią po prostu tak, że zagłębiając się w nią nie możemy powiedzieć sobie - ot, to tylko kolejna książka obyczajowa, jak jedna z wielu. Nie możemy, gdyż jest ona ważną, wyjątkową, piękną w tym, co sobą niesie. A niesie nadzieję i wiarę w kobiecą siłę...

Powieść Kasi Jurczyk pt. „Gniazdowanie”, to coś więcej, aniżeli obyczajowa literatura z wysokiej półki. To historia o życiu zwykłych ludzi, w której wielu z nas odnajdzie swoje losy i losy swoich bliskich, co nie zawsze będzie pięknym i miłym, ale z pewnością dogłębnie poruszającym. Sięgnijcie po ten tytuł i doceńcie pracę autorki, która ma wielki, pisarski talent. Polecam.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Alicja żyje w związku z mężem tyranem. Marek wylicza jej każdy grosz, oczekuje, że będzie na każde jego zawołanie. Najgorsze jest to, jak traktuje synka. W końcu kobieta decyduje się odejść. Mimo, że rodzice niezbyt ją wspierają, postanawia udać się z synem właśnie do nich. Jednak oboje wsiadają do złego pociągu... Jak ta pomyłka wpłynie na życie Ali i Janka? Przekonajcie się sami...
Książka to kolejny świetny debiut, który dane mi było przeczytać. Autorka ma przyjemny styl, opowiada pełną emocji historię i tworzy prawdziwych bohaterów, nieidealnych, którzy mogliby mieszkać obok nas. Bardzo poruszyła mnie ta książka. Tak bardzo współczułam Ali, było mi jej żal... oczywiście popłakałam się tak, że aż mąż kazał mi odłożyć książkę. To historia do bólu prawdziwa - zbyt wiele takich Alicji tkwi w toksycznych związkach i wiele z tych kobiet nie daje sobie pomóc. "Gniazdowanie" to poruszającą książka o kobiecie, która podejmuje walkę o szczęście- swoje i syna, którą szuka swojego miejsca na ziemi, by uwić "gniazdo", gdy to poprzednie okazało się "dziurawe". Bez upiększania, słodkiego lukru - ale dające nadzieję, że zawsze może znaleźć się wyjście z najgorszej sytuacji. Autorce gratuluję udanego debiutu i czekam na kolejne książki

„Gniazdowanie” to debiut literacki Kasi Jurczyk, „wychowanej na wsi i przez wieś.” Premiera książki miała miejsce we wrześniu 2023 roku.
Główną bohaterką jest Alicja, młoda matka i żona doświadczająca od męża przemocy finansowej, fizycznej i psychicznej. Wydziela jej pieniądze, zmusza do seksu, bije i poniża. Nie tylko nie pomaga w opiece nad dzieckiem, ale ma też ma pretensje do niej, gdy się rozczula nad synem gdy jest chory. Przykro, gdy mąż i ojciec jedynego małoletniego syna mówi o nim ”Do niczego nie jest mi potrzebny. To takie piąte koło u wozu.” Po kilku latach traci nadzieję, że mąż się zmieni i próbuje zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i synka. „Alicja obecnie stała się samodzielną kobietą, która nie czekała, aż ktoś podejmie za nią decyzje. ”Na swojej drodze spotyka Roberta. Początkowo Robert przedstawiany jest jako mężczyzna, na którego można liczyć, ale okazało się, że „Robert lubił spokojne i wygodne życie.”
To powieść pełna emocji o codziennym życiu przy boku męża tyrana, a potem zmaganiu się z przeciwnościami losu na wsi. Książkę czyta się szybko, akcja wciąga już od pierwszej strony, chce się ją przeczytać za jednym podejściem. Autorka opisała codzienne troski, zmaganie się z brakiem pieniędzy, chorobami, zazdrością. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a Alę nie sposób nie polubić i jej kibicować. Na przykładzie Ali pokazane jest, że z każdej sytuacji jest wyjście i nie warto wskazywać się na poniżanie. Takich historii jak ta opisana w „Gniazdowaniu” w prawdziwym życiu jest wiele. Warto być czujnym, może ktoś kogo znamy potrzebuje od nas pomocy i wsparcia.
Autorka daje wskazówkę, że nie warto na siłę tkwić w przemocowym związku, tylko szukać rozwiązania. Na końcu książki podana jest lista miejsc, gdzie można zgłosić się po pomoc.
Dużo miejsca w swojej powieści autorka poświęciła również problemom mającym miejsce na wsi, nieregularne dochody, problemy ze sprzedażą płodów rolnych itp. Ale pokazała również solidarność mieszkańców wsi w trudnych sytuacjach.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

„Gniazdowanie” Kasi Jurczyk to książka, która zaintrygowała mnie swoim opisem. Zdawałam sobie sprawę, że nie będzie to książka lekka, która wywoła wybuchy śmiechu, gdyż porusza ona niezwykle trudne, ale niestety bardzo obecne tematy w naszym życiu. Tak naprawdę każdy z nas bezpośrednio bądź pośrednio spotyka się w życiu z problemami rodzinnymi. Nagminnie zaczynają wokół pojawiać się przypadki stosowania w rodzinach przemocy, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej.
Alicja to kobieta, która związała się z Markiem. Wspólnie mają syna Jasia i tworzą pozornie szczęśliwą rodzinę. Niestety za zamkniętymi drzwiami nic nie jest takie jak na zewnątrz. Mężczyzna jest domowym tyranem, który znęca się zarówno fizycznie, jak i psychicznie nad swoją żoną, ale co dla mnie było najgorsze, także nas swoim synkiem. Janek to chłopiec, który jest wylękniony, ma zatracone poczucie własnej wartości, poprzez sytuację w domu i to, jak jest traktowany przez własnego ojca. Alicja w pewnym momencie decyduje się zawalczyć o siebie, swoje życie i swojego syna, którego chce uratować przed tym, co może go czeka, gdy zostaną w domu razem z Markiem.
Bardzo łatwo ocenia się ludziom patrzącym z boku, którzy nigdy nie doświadczyli takich problemów. Niestety często osoby tkwią takim związku w nadziei, że uda się coś zmienić. Niestety w życie Alicji i Marka wkradł się alkohol, co znacznie pogłębia wszelkie problemy i zdecydowanie utrudnia walkę z nimi, gdyż alkohol przysłania możliwość racjonalnego myślenia, a chęć ponownego sięgnięcia po alkohol przysłania uzależnionemu człowiekowi wartość rodziny, jaką posiada. Wielkim problemem Alicji były również wpojone jej wartości w domu rodzinnym, gdzie matka zapewniała, że nie należy dążyć do tego, co się chce, ale żeby to jakoś było. Życie mamy tylko jedno i należy o siebie walczyć, należy osiągać wyznaczane sobie cele, realizować się i spełniać marzenia. To jakie wartości przekazują nam rodzice w domu, jest niezwykle ważne i często może zaważyć na naszym życiu i podejmowanych przez nas decyzjach.
Znalezienie siły do walki o siebie, gdy nie otrzymuje wsparcia od rodziny, jest niezwykle trudno. Dlatego ważne jest, aby otaczać się ludźmi, którym na nas zależy, którzy będą nas wspierać i potrząsną nami, gdy nasza życiowa sytuacja będzie tego wymagała!
„Gniazdowanie” to wspaniała książka przedstawiająca kobietę, która znalazła w sobie początkowe pokłady sił do walki o szczęście swoje i swojego dziecka. Czy uda jej się znaleźć aż tyle siły, by wyrwać się od męża tyrana i ułożyć życie na nowo… Bardzo zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł i nie bądźcie obojętni, gdy tuż obok nas dzieje się komuś krzywda, bo może właśnie na naszą wyciągniętą pomocną dłoń ktoś czeka. Serdecznie polecam ten tytuł!
Książka z Klubu recenzenta serwisu nanapie.pl.

Alicja, która marzyła o szczęśliwym małżeństwie wydostała się spod rządów despotycznego męża. Kobieta była poniżana, bita i osaczona przez Marka, bez pracy i swoich pieniędzy bo wszystkim zajmował się on. Nawet dziecko nie dostawało od niego miłości. Mały często chorował a to bardzo irytowało ojca. Nie miał do niego żadnych dobrych uczuć ani współczucia. Kobieta względu na syna daje mu kolejne szanse z nadzieją, że się zmieni. Zaczyna docierać do niej ,że nie tak to wszystko powinno wyglądać i fundują dziecku traumę. W tajemnicy przed mężem znajduje pracę. W zmianie decyzji pomaga jej starsza sąsiadka, która jako jedyna nie jest obojętna na to co się dzieje za ścianą i dwie koleżanki z pracy. Prawniczka z firmy pomaga jej w sprawach rozwodowych. I nie myślcie ,że tu wszystko się kończy. Przykre jest też to ,że nie mogła liczyć na rodziców. Od dzieciństwa tkwiła w toksycznych relacjach. Matka choć nie bardzo zadowolona pozwala córce wrócić do domu ale Ala z synem przez pomyłkę wsiadają do złego pociągu. Na jakiej stacji wysiądą i kto im pomoże ? Czy Ala i Janek znajdą upragniony spokój ?
"Gniazdowanie" to książka napełniona takim ładunkiem emocjonalnym, że ciężko się było od niej oderwać. Mimo tego ,że znam ten problem i wywoływał we mnie skrajne uczucia nie chciałam robić przerw i ją odłożyć. Musiałam wiedzieć jak się skończy bo nie dawałoby mi to spokoju. Doskonale rozumiem zachowanie Alicji bo nie jest łatwo uciec i zostawić wszystko za sobą. Bardzo udany debiut Kasi Jurczyk. Autorka przedstawiła tu doskonale obraz przemocy w rodzinie, nie tylko fizycznej ale też psychicznej i finansowej. Przemocy, która nie jest tylko domeną mężczyzn. Osoby zastraszane są podatne na manipulacje. Ile takich osób jest wokół nas ?
Moim zdaniem powinna być to lektura w szkołach średnich. Polecam z całego serca.

#opinia

Kasia Jurczyk
Wydawnictwo Na Szczęście

"Gniazdowanie" to niezwykle udany debiut pisarski Kasi Jurczyk.
Główna bohaterka Alicja żyje w toksycznym związku z mężem tyranem. Marek stosuje wobec niej zarówno przemoc psychiczną, fizyczną jak i materialną. Odziera ją z godności na każdym kroku. Kontroluje ją i nie pozwala jej na kontakty z bliskimi i życzliwymi jej ludźmi. To zadufany dupek, który kocha tylko siebie i swoje potrzeby. Odrzuca nawet ich wspólnego synka. Nie potrafi mu dać poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Kobieta tłumaczy jego złe zachowania, bo tak bardzo marzy o pełnej i szczęśliwej rodzinie. Chce taką rodzinę utrzymać dla dobra ich wspólnego synka.
Nie może liczyć na wsparcie rodziców. Jej relacje z matką są zaburzone. Jedyną jej powierniczką jest sąsiadka.To jej Alicja się zwierza i to ona wspiera dziewczynę w podjęciu decyzji odejścia od męża tyrana. Nie odsuwa się od niej, gdy ta daje swojemu oprawcy kolejne szanse a przyczyn zachowania męża psychopaty upatruje w sobie i w swoim zachowaniu.
Co musi się wydarzyć, że Alicja podejmie decyzję o odejściu od okrutnego tyrana?
Kogo spotka na swej drodze?
Czy zawalczy o szczęście dla siebie i swojego synka?
Czy odzyska wiarę w siebie i zrzuci z siebie odpowiedzialność za ten nieudany związek?
O tym musicie już przeczytać sami.
Na te pytania i na wiele innych znajdziecie odpowiedź w książce.
Kasia Jurczyk poza przemocą w związku pisze też o zaburzonych relacjach rodzinnych. O tym, że często Ci najbliżsi nie dają nam wsparcia. Zwraca też uwagę na to, jak bardzo w trudnych sytuacjach potrzebny jest drugi człowiek i jego wsparcie. Podkreśla też rolę rozmowy i umiejętność wysłuchania, bez oceny, osoby krzywdzonej.
Ta książka wzbudziła we mnie pełen wachlarz emocji: złość, niedowierzanie, bunt i irytację a nawet strach.
Napisana jest pięknym i lekkim językiem. Akcja jest niezwykle dynamiczna a zakończenie zaskakujące.
Bohaterowie są wykreowani w perfekcyjny sposób wraz z mechanizmaami rządzącymi ich zachowaniem.
"Gniazdowanie" to bardzo mądra i potrzebna książka. Pokazuje, że droga wicia rodzinnego gniazda nie zawsze jest łatwa, że czasem warto zawalczyć o zmiany w swoim życiu, by osiągnąć szczęście.
Czy Alicji uda się zacząć nowe i lepsze życie?
Przecież "Życie z nim w niczym nie przypominało bajki, którą jej obiecał".
Zachęcam do przeczytania tej książki. Zapewniam Was, że nie będzie to czas stracony. Polecam ten debiut z całego ❤️ Czekam na kolejne książki autorki.

#opinia

Kasia Jurczyk
Wydawnictwo Na Szczęście

"Gniazdowanie" to niezwykle udany debiut pisarski Kasi Jurczyk.

#gniazdowanie @kasia_gniazdowanie @wydawnictwonaszczescie #recenzja
Życie jest nieprzewidywalne,skutecznie weryfikuje nasze plany i marzenia.Wtrąca swoje przysłowiowe " trzy grosze" serwując nam mieszankę przeróżnych doświadczeń o różnych smakach,barwach i fakturach.Tak też było w przypadku głównej bohaterki tej powieści.Alicja sporo przeszła...Najpierw niezbyt"cieple" dzieciństwo w"letnim"domu z rodzicami którzy nie zawsze potrafili obdarzyć ją tym czego potrzebowała najbardziej...Potem małżeństwo które pochłonęło ją całkowicie.Wkładając w nie całą siebie,całą siebie straciła.W zamian otrzymała koszmar utkany z przemocy fizycznej i psychicznej ze strony despotycznego i jak się okaże później chorego psychicznie męża alkoholika.Przestał ją kochać....a może nie kochał jej wcale...tak jak ich synka,którego upatrywał jako przyczynę wszelkich"zgrzytów" w ich małżeństwie.?Gdy Alicja wkońcu ucieka od"potwora" wskutek pomyłki trafia na wieś,pod dach obcych ludzi u których stopniowo zaczyna czuć się "na miejscu".Wkońcu czuje,że odzyskuje kontrolę nad swoim życiem...Poznaje wspaniałych ludzi,nawiązuje z nimi nić przyjaźni a mężczyzna który daje jej pracę wzbudza w niej uczucia których obiecała sobie już"nie ruszać"...Szybko jednak okazuje się,że...."historia lubi się powtarzać"...Alicja znów musi pakować walizki,ocierać łzy i przełykać gorycz rozczarowania...Czy w jej życiu zaświeci wkońcu słońce.?Tak na dłużej...?Czy ktoś ją wkońcu szczerze pokocha??Ją i jej synka Janka,dwie skrzywdzone,łaknące spokoju i troski istoty...
Powieść jest świetnie napisana.Porusza wiele ważnych tematów.Pokazuje jak wiele krzywdy dzieje się w zamkniętych czterech ścianach,gdzie ofiary wpędzane w poczucie winy godzą się na"zdeptanie" a ich niemy krzyk natrafia na twarde i głuche mury obojętności.Splątane siecią pozorów boją się przyznać że dzieje im się krzywda.Tą powieść powinien przeczytać każdy...Nawet jeśli TO go nie dotyczy.Może dzięki tej histori jego słuch i wzrok wyczulą się bardziej na"szmery" zza ściany?..Polecam.Bardzo.

#gniazdowanie @kasia_gniazdowanie @wydawnictwonaszczescie #recenzja

Bardzo, ale to bardzo trudna książka. Przez moment potrzebowałam chwili zastanowienia czy będę w stanie ją doczytać. Zdecydowanie jestem za umieszczaniem trigger warningów na początku. Przemoc psychiczna i fizyczna wobec kobiet mnie triggeruje chyba najbardziej. Podczas czytania budził się we mnie ogromny gniew wobec tego co musiała znieść Alicja, główna bohaterka. Do tego ciągły stres i strach o dziecko boleśnie ją doświadczał. Cieszy mnie jednak, że mimo wszystko nie straciła wiary w swoje osobiste małe szczęście.
Książka jest dogłębnym portretem psychologicznym krzywdzonej kobiety. Obserwujemy jak Alicja się zmienia, dojrzewa, odzyskuje wiarę w swoją wartość. Poznajemy ją kiedy jest w związku z przemocowym mężczyzną. Jest krzywdzona, mąż odbiera jej godność, grozi i pomiata nią. Przy tym wszystkim obecny jest mały Janek, o którego Alicja będzie walczyć jak lwica. To on jest jej sensem życia. Ta historia udowadnia również jak ważni są w naszym życiu ludzie i to jakich tych ludzi spotkamy. Tylko dzięki życzliwości sąsiadki, a później znajomych z pracy kobieta uwalnia się od mężczyzny i staje na nogi. Chociaż nie jest łatwo kobieta znajduje sposób by zapewnić sobie i synkowi chociaż podstawowe warunki. Co przykre Alicja nie ma wsparcia w rodzinie. To też mnie bardzo poruszyło, zwłaszcza jak jej matka jej nie szanowała. Jej staroświeckie poglądy były krzywdzące i mnie osobiście oburzające. Na szczęście nasza bohaterka, kiedy trafia na wieś i poznaje nową, rodzinną rzeczywistość rozwija się wewnętrznie, kształci i dojrzewa. Uczy się walczyć o siebie i swoich bliskich.
Mimo trudności książkę przeczytałam i absolutnie nie żałuję. Polecam jednak czytać z przerwami, żeby oszczędzić sobie bólu serca. Ja często się nie wzruszam, a ta książka jednak mnie poruszyła. Gorąco zachęcam do przeczytania, myślę że nie pożałujecie.

"Gniazdowanie" to debiut Kasi Jurczyk i to bardzo udany debiut.
Alicja, główna bohaterka, marzy o idealnej rodzinie. Ze względu na synka tkwi w toksycznym małżeństwie. Marek jest tyranem, który znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, kontrolując na każdym kroku. Pewnego dnia czara goryczy się przelewa i Ala postanawia odejść. Przy wsparciu przyjaciółek udaje jej się przebrnąć przez rozwód. Jednak nie ma lekko, mąż pozostawia ją z długami i Ala zmuszona jest wrócić do rodziców. Przypadek sprawia, że wsiada do innego pociągu i tu zaczyna się jej nowa przygoda.
Czy Alicja znajdzie siły by zacząć od nowa? Czy uwierzy w siebie i zacznie żyć dla siebie i synka?
Koniecznie musicie przeczytać tą książkę.
Kasia świetnie wykreowała bohaterów, mimo trudnych tematów książkę czyta się lekko i szybko.
Gratuluję debiutu!!!

"Gniazdowanie" to debiut Kasi Jurczyk i to bardzo udany debiut.

• Moje wyzwanie 2023 - 52 książki
  • 0 0 Nowości na LEGIMI