Mój kumpel jest dziewczyną

Okładka książki Mój kumpel jest dziewczyną Weronika Ancerowicz
Okładka książki Mój kumpel jest dziewczyną
Weronika Ancerowicz Wydawnictwo: NieZwykłe literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
NieZwykłe
2023-07-13
2023-07-13
9788383208763
Young Adult

Na palcach u jednej ręki mogłabym szczerze policzyć ile książek z motywem Friends to Lovers wywołało we mnie w miarę pozytywne odczucia. Zazwyczaj w historiach, które poruszają ten wątek, uczucia pojawiają się bardzo szybko i nie jest to nawet wytłumaczone. Tutaj mamy przedstawione to w idealny sposób. Autorka pokazała nam, że uczucia głównej bohaterki do swojego najlepszego przyjaciela pojawiły się już jakiś czas temu. To mnie właśnie urzekło. Weronika rozwiała wszystkie nasze wątpliwości czy znaki zapytania, a tego najbardziej się obawiałam. Zwłaszcza tego, jak dalej potoczy się relacja naszej Skyler ze swoim tatą. Poza tym autorka cudownie wykreowała swoich bohaterów, dzięki czemu każdy z nas może u większości znaleźć jakoś cząstkę siebie. Jakąś swoją bratnią duszę. Jest to młodzieżówka, więc każdy może sięgnąć po tę historię a nawet powinien, ponieważ uważam, że jest bardzo wartościową książką, która porusza tematy dorastania, a z tym zmaga się każdy z nas. Mówi o tym, że to nie jest wcale nic złego i każdy ma prawo przechodzić to po swojemu.

Książka lekka i idealna dla nastolatek. Do przeczytania w jeden wieczór. Ale czy na pewno każda z nastolatek dobrze ją zrozumie? W książce jest ukazane jak to dopiero po zmianie z "chłopczycy" w "dziewczynkę" chłopcy zaczynają się nią interesować. Przez to nie które dziewczynki mogą wywnioskować że liczy się wygląd a nie charakter. Na szczęście koniec końców bohaterka związuje się z miłością swojego życia, a jednocześnie przyjacielem z dzieciństwa.

Bardzo dobrze napisana książką dla nastolatek. O poznawaniu siebie, dojrzewaniu, pierwszym zakochaniu. Poruszone są ważne problemy, na które natyka się człowiek podczas dojrzewania i nie tylko. Czyta się przyjemnie i szybko. Myślę, że warta do "zajrzenia" przez nastolatki.

"Mój kumpel jest dziewczyną" to bardzo lekka i przyjemna powiastka. Opisuje proces dorastania, pierwsze zauroczenia, zmiany zachodzące w nastolatkach. Książkę czytało mi się ciężko prawdopodobnie ze względu na przydługie i niepotrzebne opisy. Zabrakło mi więcej dialogów. Fabuła jest bardzo typowa, niektóre sceny/motywy są odpowiednikami wydarzeń z popularnych filmów.

Lekka, przyjemna i szybko się czyta.
Coś innego niż typowe młodzieżówki o wyścigach :)

Lekka, przyjemna i szybko się czyta.
Coś innego niż typowe młodzieżówki o wyścigach :)

dosyć typowy scenariusz fabuły, styl pisania autorki strasznie mnie irytował, sama pisałam tak w 6 klasie podstawówki! dosłownie. Sky i Gabriel byli często strasznie irytujący i całe te podchody między nimi potrafiły doprowadzić do szału. jednakże szybko się czytało, a akcja była na tyle nieskomplikowana, że dość przyjemnie się czytało

Mega fajna, taka lekka książka

Mega fajna, taka lekka książka

Lekka książka , a więc nie rozwali Ci mózgu. Taki trochę infantylny styl pisania . Nie czytałam innych książek tej autorki więc nie wiem jak z resztą. Trochę tytuł taki nie bałdzo , bo jak ktoś pytał "co teraz czytasz ?" i odpowiadałam to mieli takie "ummm" . To brzmi tak trochę ...gejowsko? ( NIE MAM NIC DO OSÓB LGBT) Chodzi o to , że to wgl nie mówi o tym o czym jest książka. Ogólnie książka spoko oprócz tego co napisałam powyżej :3

Witam wszystkich ;)
O rany. Co tu się działo.
Sky Johnson, chyba największa chłopczyca ze Stanów Zjednoczonych, zakochała się w chłopaku. I to nie jakimś randomowym chłopaku, tylko w JEJ NAJLEPSZYM PRZYJACIELU.
Napisana fajnym językiem, szybko się czyta, bez przekleństw: Autorka zasługuje na order Super Pisarki xd

( P.s. Bardzo dziękuję za plusy 😄❤️)

Witam wszystkich ;)
O rany. Co tu się działo.

( P.s. Bardzo dziękuję za plusy 😄❤️)

polecam

polecam