Magnolia Parks: The Long Way Home. Długa droga do domu

Okładka książki Magnolia Parks: The Long Way Home. Długa droga do domu Jessa Hastings
Okładka książki Magnolia Parks: The Long Way Home. Długa droga do domu
Jessa Hastings Wydawnictwo: Albatros Cykl: Magnolia Parks (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Magnolia Parks (tom 3)
Magnolia Parks: The Long Way Home
Albatros
2024-01-24
2024-01-24
Małgorzata Stefaniuk

Recenzja książki "Magnolia Parks: The Long Way Home" autorstwa Jessy Hastings ✨🏡
Wyrusz w niezwykłą podróż pośród tajemnic Magnolia Parks w najnowszej powieści Jessy Hastings! "The Long Way Home" to nie tylko opowieść, to prawdziwa przygoda w świetle słonecznych alejek i ukrytych zakamarków miasteczka.
Hastings mistrzowsko ożywia swoje postaci, dając czytelnikowi możliwość zanurzenia się w ich życiach, problemach i marzeniach. Główna bohaterka, śmiała i niezależna, staje w obliczu wyzwań, które kładą się na drodze jej powrotu do domu. Ale czy w końcu odnajdzie to, czego szuka?
"Magnolia Parks: The Long Way Home" to nie tylko opowieść o powrocie, ale także o odkrywaniu swojego miejsca w świecie i znalezieniu siły w samym sobie. To książka, która porusza serce i inspiruje do odwagi w dążeniu do marzeń.
Jeśli kochasz książki, które oczarowują i inspirują, nie możesz przegapić "Magnolia Parks: The Long Way Home" Jessy Hastings!

Recenzja pochodzi z mojego ig @zuziawydro

Hastings mistrzowsko ożywia swoje postaci, dając czytelnikowi możliwość...

Po tym jak Magnolia dowiedziała się o zdradzie BJa, uciekła do Nowego Yorku.
Tych dwoje nie widziało się prawie rok. BJ ma dziewczynę, Parks próbuje przekonać sama siebie, że życie z dala od niego było super a jednak oboje wiedzą, że kochają się ponad życie, że łączy ich coś bardzo specyficznego, czego nie potrafią ani określić, ani wyjaśnić. Przede wszystkim wiedzą jednak, że nie umieją być ze sobą wzajemnie się nie raniąc. Jak potoczy się ich relacja I kto będzie cierpiał?

To trzecia książka z uniwersum Magnolii Parks i druga z tą bogatą Brytyjką w roli głównej. Po raz kolejny, piękni i zamożni dwudziestolatkowie zapraszają nas z szeroko otwartymi ramionami do swojego świata pełnego zdrad, łez i drogich ciuchów.
Nie wiem co jest w tej serii, że tak ją lubię, może to kwestia podobieństwa do "Plotkary", którą oglądałam pewnie ze 4 razy, może to ta lekkość, którą w sobie mają te książki a może po prostu lubię czytać o tym jak można wydawać bambiliony na ubrania.

Tak czy inaczej uniwersum Magnolii Parks jak najbardziej mi leży i cieszę się, że miałam kolejną okazję spotkać się z bohaterami. Czy irytowali mnie wiecznymi przepychankami i brakiem racjonalizmu? Jak najbardziej. Czy zdarzyło mi się przewracać oczami podczas lektury? Owszem. Czy jeśli pojawi się kolejny tom sięgnę po niego jak najszybciej? Tak jest.

Chciałabym, żeby został nakręcony serial na podstawie tych książek, czuję że to mógłby być hit.

Po tym jak Magnolia dowiedziała się o zdradzie BJa, uciekła do Nowego Yorku.

Jak tam pogoda, Parks?

Jessa Hastings. Nie mam pojęcia jak ta kobieta to robi, ale i’m obsessed.

Czytając tę historię, czuję się każdą emocję całym sobą, a ta książka jest przepełniona absolutnym bólem i smutkiem. Po jej zakończeniu… No cóż, nie mam się dobrze.

Rok rozłąki wiele zmienił dla Magnolii i BJ’a, ale nie zmienił ich uczuć. Cały czas boleśnie się kochają, lecz sama miłość czasem nie wystarcza.

Ja jestem wilkiem, a Parks księżycem, do którego wyję odkąd skończyłem piętnaście lat.

Rozwój postaci BJ’a jest dostrzegalny. Poza tym nie tyle sam jego rozwój, a poznanie jego przeszłości ukazuje go w innym świetle. Problematyka zdrady jest trudna, gdy chodzi o parę, która tyle przeszła wspólnie i osobno. Nie tłumaczy to jego zachowania całkowicie, ale staje się ono bardziej zrozumiałe.

Magnolia i BJ. BJ i Magnolia. Tej dwójki nie da się wyobrazić osobno. Zbyt wiele traumatycznych wydarzeń razem doświadczyli, by potrafić odnaleźć siebie bez drugiej połowy. Choć ciągle się ranią to wspierają się i kochają. Wierzę, że zgodnie z przeznaczeniem ich miłość jest zapisana w gwiazdach.

Fabuła jest naprawdę przecudownie napisana i nieoczywista. Rozdzierająca serce na kawałki, ale czasem też wywołująca na twarzy uśmiech. Pełna ujmujących romantycznych metafor i ironicznych rozmów... Sprawia, że uwielbiam pióro Jessy Hastings.

Wiem, że Magnolia nie istnieje bez BJ’a, a BJ bez Magnolii. Wiem, że dla Magnolii zawsze to będzie BJ, ale… Julian?? Najsłynniejszy szef g4ngu w całej Wielkiej Brytanii. Ten mężczyzna mógłby mieć każdą dziewczynę, ale od 5 lat marzy o niej, nienawidzi każdego oprócz niej, chroni ją za wszelką cenę, nawet jeśli oznacza to niebycie razem.
I to, że nie może się zakochać i z nikim się nie wiąże, ale w innym życiu mógłby ją pokochać, a ona w innym życiu pozwoliłaby mu na to.
Ten człowiek po tym wszystkim, co przeszedł oraz z czym się teraz zmierza zasługuje na odrobinę szczęścia i miłości.

Zakończenie… screaming, crying, throwing up. Jestem wstrząśnięta i nadal w emocjach, nawet długi czas po skończeniu.

Jak tam pogoda, Parks?

Jessa Hastings. Nie mam pojęcia jak ta kobieta to robi, ale i’m obsessed.

Jeżeli po przeczytaniu pierwszego tomu z uniwersum Magnolii Parks pomyślicie, że już bardziej dramatycznie być nie może, to czeka Was spore zaskoczenie przy jego kolejnej odsłonie, czyli "Magnolia Parks: The Long Way Home", a bardziej swojsko — "Długa droga do domu". Wielkie gale, wypadki samochodowe, romanse i... ogromne straty.

Magnolia i BJ są sobie przeznaczeni. To wiedzą wszyscy, łącznie z nimi samymi. Problem polega na tym, że nie potrafią być razem tak, by się nie krzywdzić. Jessa Hasting w tym tomie znacznie poszerza kontekst ich związku. To dlaczego postępują tak, a nie inaczej nabrało więcej sensu. Zarówno Magnolia, jak i BJ, przechodzą tytułową długą drogę do domu. Przepracowują swoje traumy, dbają o przyjaźnie i nawiązują nowe (Magnolia zabiegająca o sympatię Daisy to jeden z moich ulubionych fragmentów).

MP2 czytało mi się jeszcze lepiej od MP (DH nadal na pierwszym miejscu w serii),ale bardzo czekam na "Daisy Haites: The Great Undoing", bo tam poznamy tę samą historię, ale z perspektywy rodzeństwa Haites, a Julian sporo namieszał, zwłaszcza w końcówce. Z każdą kolejną książką Hasting pisze lepiej, rozbudowuje swoje postacie i przede wszystkim daje się im rozwijać, a to chyba najważniejsze w tego typu historiach. Jest to satysfakcjonujące dla czytelnika, gdy postać uczy się na błędach.

Ps. Każdej z Was (i sobie samej) życzę takiej przyjaciółki jak Taura Sax.

Magnolia i BJ są sobie przeznaczeni. To...

Za mną druga część telenoweli o relacji Magnolii i BJ. Podobnie jak pierwsza części była ona „cudownie” toksyczna. Bohaterowie przez 90 % książki zachowują się jak dzieci: ty zrobiłaś to, to ja zrobię tamto, ona tego nie zrobiła to ja nie zrobię tamtego i tak cały czas. Nie zabrakło również moich „ulubionych” wstawek modowych: kto, w czym, od kogo z jakiego roku itd. (kto czytał pierwszy tom ten wie 😉). I mimo, iż czytałam to przewracając oczami i co chwila psiocząć na bohaterów za ich głupie zachowania to książkę przeczytałam do końca. Jest ona napisana językiem prostym i w taki sposób że chciałam zobaczyć jak to wszystko się skończy. I muszę przyznać, że zakończenie zaintrygowało mnie na tyle, że raczej na pewno przeczytam trzecią część 😂. Cóż rzec, lubię czytać pokręcone i nieco niedorzeczne historie.
P.S. Jeśli ktoś czytał pierwszą część i mu się podobała to i ta mu się spodoba. Jeśli jednak pierwsza część nie przypadła Ci do gustu to nie ruszaj tej.

Sensacja Tiktoka powraca w kolejnym tomie wielkich dramatów i emocjonalnych uniesień. Jessa Hastings po raz kolejny sięga po złożoną fabułę, w której wszystko może się wydarzyć.

To seria pisana z myślą o wszystkich romantyczkach, ale jednocześnie nie dedykowana wszystkim czytelnikom. Skomplikowane losy głównych bohaterów przeplatają się z nie zawsze logicznie podejmowanymi decyzjami i tym samym poddają w wątpliwość wszelkie wartości czy zasady moralne. Bogaty świat młodych postaci wydaje się rządzić własnymi prawami i chociaż wszelkie niedopowiedzenia czy błędnie podjęte decyzje napędzają akcję – wydaje się, że tylko otwarty na podobne dramaty czytelnik będzie w pełni zauroczony tym co serwuje nam autorka. Osobiście przyznaję że bawiłam się naprawdę dobrze przerzucając kolejne strony i z przyjemnością wkroczyłam do tego zwariowanego świata, gdzie plastyczność przekazu w dużej mierze skupiła się na emocjach otaczających bohaterów. Jednocześnie wiedziałam na co się piszę, więc konfrontowałam własne oczekiwania z pomysłem Hastings.

Powracamy do losów bohaterów poznanych w pierwszej części, więc polecam nadrobić zaległości. Autorka podejmuje wątki rozpoczęte na starcie, niekoniecznie informując nas o tym co wydarzyło się wcześniej, więc jeśli chcecie być w pełni zorientowani – skupcie się na chronologii. Jeśli lubicie romantyczne dramaty rodem z opery mydlanej to gwarantuję, że cała seria umili Wam wiele wieczorów, ponieważ każdy tom pochwalić się może sporą liczbą stron na których rozgrywa się dynamiczna i wielomotywowa akcja. Obserwujemy życie bohaterów, którzy nie do końca potrafią odnaleźć się w prawdziwym świecie i wciąż podejmują błędne decyzje, stając na przekór wyborom serca co z jednej strony jest dla nas dobre, ponieważ nieustannie coś się dzieje, natomiast z drugiej – jak wspomniałam wcześniej logika odchodzi na drugi plan.

Londyńska elita pięknych i bogatych dwudziestolatków wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń. To świat pełen przepychu, blichtru oraz niespełniony aspiracji, które prowadzą do nieustannych problemów. Na tej bazie toczy się fabuła, w której największy wydźwięk otrzyma gorący romans pomiędzy bohaterami, którzy nie będą potrafili dojść do konkretnego porozumienia. Czytelnik będzie miał ochotę porządnie nimi potrząsnąć i krzyknąć, by w końcu przestali działać sobie na przekór, ale 600 stron przygód Magnolii i BJ udowodnij nam, że ich los z góry spisany był na złamane serce oraz nieustanne rozdrapywanie zabliźnionych ran.

"The Long Way Home. Długa droga do domu" to lektura, w której wszystko może się wydarzyć – dosłownie. Dlatego tak bardzo przypadła mi do gustu. Dynamiczna akcja i ciekawa, złożona sylwetka postaci pozwalały mi w pełni zaangażować się w treść a towarzyszące mi emocje dopełniały dzieła. Owszem, nie jest to lektura dla każdego i nie jest również szczególnie wymagająca, ale jeśli chodzi o dramaty i wszelkie romantyczne motywy: tutaj spisuje się na medal. Jessa Hastings prowadzi czytelnika przez świat elit, bogatych i odpowiednio zabezpieczonych na życie bohaterów, którzy mogą popełniać wszelkie błędy, bo będą im one wybaczone. Trzeci tom trzyma poziom swoich poprzedniczek i nieustannie intryguje czytelnika nieuchwytnym rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi o losy bohaterów jak i przewidzenie dalszych wydarzeń.

Ta książka ma bez wątpienia najbardziej skomplikowane postacie, o jakich kiedykolwiek czytałam, sposób w jaki przedstawiła je autorka sprawił że wydawały się bardzo realne i mimo że relację między nimi były trudne nie byłam w stanie odłożyć książki. 3 część jest pełna bólu, piękna, wspomnień, nadzieji i wielu innych emocji których nie jestem w stanie opisać. Nie wiem, jak Jessa napisała tak intensywną a zarazem piękną serie, ale zdecydowanie będę jeszcze długo myśleć o wszystkim co się stało. Historie zawarte w ,,long way home”, w porównaniu do pierwszej części są znacznie bardziej rozbudowane i otwarte, co sprawia ze możemy wreszcie zrozumieć czym motywowane były niektóre zachowania bohaterów. Po wydarzeniach , które miały miejsce w tomie pierwszym, Magnolia opuściła Londyn , aby poradzić sobie ze zdradą BJ najlepiej, jak umiała. Jednak po powrocie do Londynu wszystko wyraźnie się zmieniło i ponowne spotkanie ze swoją pierwszą miłością znów wywróci jej życie do góry nogami. Ile miłości można spotykać w ciągu swojego życia? Jak potoczy się jej relacja z niebezpiecznym Julianem? Czy zmieni jej to stosunek do miłości BJ? Wszystko wokół Magnoli zmienia się, wydarzenia stają się bardziej realne, intensywniejsze, pojawia się więcej emocji, wspomnień i ból z przeszłości

Uniwersum Magnolii Parks już od samego początku zachwyciło mnie i zaintrygowało zarazem swoimi pięknymi i nieoczywistymi okładkami. Co do okładek i samej treści książek to na 100% znajdą się zwolennicy i przeciwnicy.

Spotkałam wiele komentarzy, że seria ta jest bardzo toksyczna i szczerze mówiąc początkowo się zraziłam tym, jednak musiałam sama się przekonać jak to z nią jest. Uwielbiam amerykańskie seriale i klimat tam panujący jest specyficzny. Wydawca porównuje książkę do Plotkary czy Euforii i ja się z tym absolutnie zgadzam. Mamy tutaj bogatych i zapatrzonych w siebie nastolatków. Na każdej stronie czuć cały ten blichtr i przepych. Jednak w całej tej przepychance Jessa Hastings wplotła emocje, które mnie jako czytelnika mocno uwiodły. Prawdziwe trudne życie i ta jedna scena z początku, która totalnie zmiotła mnie z planszy. Może i było wiele scen, które nie do końca popieram, jednak nie na tyle bym miała komuś tej serii odradzać.

Bardzo rozumiem to, że seria Magnolia Parks nie wszystkim przypadnie do gustu, ale mi się podobała i spędziłam z nią świetnie czas. Potrzebowałam czegoś co mnie wciągnie i będzie niewymagające i nawet przy ponad 600 stronach uważam, że czytanie poszło mi całkiem sprawnie i z niecierpliwością czekam na kolejny tom, bo dosłownie ostatni rozdział zostawił czytelnika z taką niewiedzą, że aż byłam zła na autorkę, że muszę czekać na rozwiązanie!

„The Long Way Home. Długa droga do domu” to już trzeci tom cyklu, który stał się hitem TikToka!

Jak zawsze fabuła jest intrygująca, ciekawa i przenosi nas w świat bogatych oraz rozpuszczonych dzieciaków. W świat, gdzie bohaterowie są toksyczni, a ich relacje jeszcze gorsze. Przenosimy się tam, gdzie toksyczne związki stają się czymś normalnym, a bohaterami co rusz mamy ochotę potrząsać i nakazywać im, aby wreszcie się opanowali i dorośli.
Ich życie to jedna, wielka skomplikowana układanka, która jeszcze bardziej się komplikuje na ich własne życzenie (chociaż nie zawsze). Autorka na przykładzie śmietanki socjety pokazuje jak życie potrafi być trudne, że nie ma na świecie ideałów, a zszarganego zaufania nie sposób odbudować w 100%. Hosting uświadamia czytelnikowi, że pod przykrywką blichtru, sławy, wielkich pieniędzy kryją się normalni ludzie, którzy także mają swoje uczucia i są podatni na zranienia. Przypomina nam, że tak naprawdę to co widzimy na zewnątrz nie zawsze pokrywa się z tym co mamy w środku.…

„The Long Way Home. Długa droga do domu” jak i cała twórczość Jessy Hastings wzbudza wiele emocji i to nie zawsze tych pozytywnych. Jednak to chyba właśnie to i ukryte przekazy sprawiają, że chce się dalej sięgać po jej książki i poznawać losy wkurzających dzieciaków.

Czasem marzenia i rzeczywistość wciąż rozmijają się. Pomimo starań i wysiłków zawsze coś staje na drodze do szczęścia. Może trzeba powiedzieć sobie dość i odpuścić? A jeśli to rozwiązanie na chwilę, krótszą lub dłuższą, lecz tak naprawdę niczego nie zmieniające? Co zrobić by zdobyć to, czego pragnie się?

Wyjazd do Nowego Jorku przyniósł z sobą dla Magnolii momenty spokoju, chociaż były one nieliczne, lecz z pewnością nie dał zapomnieć o BJ Ballentine`ie. Zresztą druga strona miała czuła tak samo. Jak więc to możliwe, że tych dwoje wytrzymało z dala od siebie rok czasu i nadal nic nie zapowiada, że powrócą do siebie? Upór, ból, wspomnienia, duma? Wszystko razem i każde z osobna. Tych dwoje łączy relacja wymykająca się prostym zasadom i jakimkolwiek innym, logicznym, prawom. Doskonale rozumieją to ich bliscy, ale wiedzą również o łączącym ich uczuciu. Dopóki Magnolię i BJ`a dzielił ocean mogli udawać, iż ułożyli sobie życie, niestety ciężko okłamywać samych siebie gdy znowu obydwoje są w Londynie. Dwanaście miesięcy niewiele zmieniło pomiędzy nimi, tak naprawdę tylko jedno – głośno przyznają - wciąż są w sobie zakochani, jednak nie wracają do siebie. Przeszłości nie da się zmienić, a co z przyszłością? Na to pytanie odpowiedź padła już niejedna i za każdym razem nie była tą właściwą. Czy będą potrafili przestać się ranić i otworzyć drzwi do nowego, życiowego rozdziału?
Magnolia i BJ powracają. Jak zawsze w wielkim stylu i z paparazzi za plecami. Jedyni w swoim rodzaju, wciąż próbujący odpowiedzieć sobie na pytanie czy lepiej będzie im razem czy jednak osobno? Przy okazji wplątują się w kolejne romansowe afery i dramaty, nie zapominając o stylu glamour, który jest dla nich oczywistością o chlebem powszednim. To jednak jedynie wierzchnia warstwa, tak dobrze znana kiedy oglądamy relacje z życia sławnych, bogatych i przede wszystkim znanych. Pod tą kolorową, pełną imprez i bywania, otoczką kryją się ludzie z krwi i kości, poranieni przez innych i samych siebie, niekiedy na własne życzenie, lecz nie zawsze. Jessa Hastings odsłania egzystencję śmietanki towarzyskiej, gdzie fikcyjni bohaterowie oraz znane nazwiska i miejsca tworzą niezwykle barwną oraz skomplikowaną układankę. Na pierwszym miejscu oczywiście są emocje, jakim daleko do spokojnych, umiarkowanych, przewidywalnych. Jedno jest pewne czyli miłość, po przejściach, obciążona przeszłością, pełna oczekiwań i z niejedną blizną. Autorka wskazuje, jak niewiele trzeba by zniszczyć zaufanie, stojące u jej podstawy i jak dużo wysiłku kosztuje odbudowanie go, chociaż jakaś rysa już na zawsze pozostaje. Oczywiście, iż bohaterowie mogą irytować i chciałoby się niejednokrotnie nimi potrząsnąć, ale właśnie swoimi słabościami pokazują jak daleko im do ideału. Oni są zwykłymi ludźmi, poza całym blichtrem, bogactwem, sławą, są równie podatni na zranienie jak reszta, tyle, że to, co u innych odbywa się w ukryciu, u nich w jednej chwili może zostać nagłośnione i upublicznione.

Wyjazd do Nowego Jorku przyniósł z sobą dla Magnolii momenty spokoju,...

• Do kupienia
  • ALBATROS