Prawdziwe przygody Richarda

Wydawnictwo Zen
2023-07-06
2023-07-06
richard prawdziwe przygody Richarda

Na początku przychodzę do Was z pytaniem. Czy lubicie, kiedy głównym bohaterem w książkach jest zwierzę? Lubicie czytać tego typu historie? Jeśli tak, to lektura będzie dla Was idealna ;) Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z moimi wrażeniami o naszej głównej postaci - psie Richardzie🐶.

Historia psa Richarda 🐶 jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dowiadujemy się, jak pewnego dnia piesek🐶 rasy labrador, pojawia się u młodego małżeństwa. Życie małżonków jak i szczeniaka całkowicie się zmienia. Wszystko jest nowe zarówno dla nich jak i dla czworonoga. Z czasem docierają się wzajemnie i coraz lepiej się poznają. Czytając dalsze rozdziały o Richardzie, poznajemy jego przygody i przyzwyczajenia. Wiemy, co lubi a co go denerwuje. Co sprawia mu radość, a czego się boi. Jesteście ciekawi, co przydarzyło się pieskowi🐶? Jeśli tak, to koniecznie musicie sięgnąć po lekturę.

Mimo, że książka jest zaklasyfikowana jako lektura dziecięca, sądzę, że zarówno dzieci jak i dorośli mogą z niej wynieść cenne informacje. Dowiadujemy się bowiem, jak opiekować się psem. Co należy zrobić, aby zwierzak był posłuszny. Jakie czynności trzeba przy nim wykonywać oraz jak się nim opiekować. Poznajemy "od kuchni" jak wygląda życie że szczeniakiem. Możemy w publikacji zaobserwować, jak czworonóg rośnie, jakie ma wymagania. Oczywiście pies to nie tylko obowiązki i przyjemności. Dowiadujemy się też, że niekiedy za sprawą naszego pupila, możemy ponieść dotkliwe straty materialne w naszym gospodarstwie domowym. Jednak przede wszystkim ukazana jest miłość i przywiązanie do czworonoga. Martwimy się, gdy nasz piesek jest osowiały i chcemy zrobić absolutnie wszystko, aby pomóc mu poczuć się lepiej. Przełamujemy własne lęki, gdyż miłość do pupila okazuje się dużo silniejsza.

Bardzo podoba mi się to, że Autorka oparła tę historię na prawdziwych wydarzeniach. Dzięki temu, możemy realnie z nią "przejść" całą opiekę nad zwierzakiem od początku do końca. Szczegółowo poznajemy przydatne nam informacje. Kolejnym plusem są ilustracje zawarte w książce. Dzięki temu, odbiór lektury jest dużo ciekawszy i jeszcze bardziej interesuje młodszych czytelników. Następnie, należy też wspomnieć o stronach. Są one usztywniane. To również duży plus, gdyż trudniej je zniszczyć, dzięki czemu książeczka wytrzyma znacznie dłużej ;) Według mnie, cała publikacja pełni dwie role. Pierwsza - książka jako opowieść dla dzieci i dorosłych a druga - jako poradnik, jak należy nim się zajmować oraz jak dokładnie poznać naszego pupila? Obie role świetnie się uzupełniają, sprawiając,że jest to bardzo interesująca pozycja.

Jeśli lubicie książki o psach, szukacie ciekawej alternatywy dla waszych pociech lub dla siebie, to sięgnijcie po tę książkę ;) Myślę, że będziecie zadowoleni ;) Ze swojej strony bardzo dziękuję Wydawnictwo ZEN za egzemplarz do recenzji i serdecznie zapraszam Was do przeczytania tej zajmującej lektury ;) Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃.

Historia psa Richarda 🐶 jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dowiadujemy...

#prawdziweprzygodyricharda @VioletaTeslikova #recenzja #współpracabarterowa z @wydawnictwozen
Z Richardem miło spędziliśmy dwa wieczory podczas naszych czytanek do podusi.Autorka opowiedziała nam pełną przygód historię szczeniaka,który pewnego dnia trafił pod jej dach.Śledzimy losy Richarda dzień po dniu,obserwujemy jak zarówno on jak i jego właściciele oswajają się wzajemnie.Na początku ostrożnie,nieufnie z lekkim dystansem.Psiak psoci trochę..jak to psiak,tu coś pogryzie,tam coś wywlecze,schowa albo przewróci.Nie omieszkał też dziabnąć swego pana w palca ot,tak dla zabawy.Obserwujemy tu jak właściciele troszczą się o swojego psiego przyjaciela,zabierają do weterynarza,opiekują sie nim podczas choroby,zabierają na spacery,specjalnie dla niego przygotowują poduszkę ze skarpet które Richard sobie tak upodobał.A on odwzajemnia się im sympatią i przywiązaniem,które rosną z dnia na dzień.Pomimo wielu różnych perypetii,czasem niefajnych sytuacji widać że dobrze im że sobą,że dobrze trafili.Dzieki tej książeczce dzieci dowiadują się,że posiadanie psa to nie taka łatwa sprawa,że na początku jest niełatwo,zbudowanie relacji wymaga czasu,cierpliwości i wytrwałości.To nie tylko zabawa i przyjemność z posiadania pupila ale także obowiązek i odpowiedzialność.Siegnijcie po tą historię i przekonajcie się sami jak to z Richardem było.😉😉😉Polecamy 👍🐕🐕 #czytamzemocjamidzieciom @anatomia_emocji 😊

„Prawdziwe przygody Richarda” to krótka opowieść, z którą może utożsamić się każdy czytelnik posiadający psa! Książka zawiera kilkanaście opowiadań połączonych postacią głównego bohatera – cudownego psiaka rasy labrador. Richard to zarówno charakterny psotnik, jak i rozkoszna kulka sierści, w której zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. Każda historyjka jest innym rozdziałem z życia szczeniaka w nowym domu. Wraz z Richardem przeżywamy jego pierwsze szczepienie, łapanie węża w jeziorze, bałaganienie w domu, a nawet wypadające kiełki.
Prosty, zrozumiały i niekiedy zabawny język sprawia, iż pozycja ta będzie idealna szczególnie dla młodocianego miłośnika zwierząt, aczkolwiek większość osób wychowujących szczeniaki również uśmiechnie się szeroko i pokiwa głową, mówiąc pod nosem „dokładnie tak było!”. Pamiętnik „psiej mamy” stanowi zatem cudowną pamiątkę z kilku pierwszych miesięcy życia nowego członka rodziny. Należy docenić także odautorskie ilustracje z Richardem – bardzo pasują do klimatu opowiadań, intrygując i przyciągając wzrok odbiorcy. Całokształt publikacji sprawia więc rodzinne, ciepłe wrażenie. Z pewnością spodoba się ludziom kochającym psy, a zwłaszcza biszkoptowe labradory.

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki "Prawdziwe Przygody Richarda", która ukazała się dzięki Wydawnictwu Zen . Autorka Violetta Tselikova od pierwszych stron opowiada nam historię o tym jak mały,puszysty i uroczy szczeniaczek zamieszkał w jej domu.Piesek od początku był otoczony niezwykłą troską i miłością.Okazało się, że szczeniaczek jest malutkim kochanym labradorem, który otrzymał piękne imię Richard.
Książeczka została podzielona na krótkie, aczkolwiek znakomite i bardzo zabawne przygody Richarda.Dzięki czemu , można czytać nawet z małymi dziećmi,a one nie będą się nudzić.Ta wyjątkowa historia ukazuje także,jak zmienia się życie w domu, kiedy pojawia się nowy członek rodziny.Zabawna powieść o małym kochanym Labradorze, to również doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat posiadania pieska bądź innego zwierzaka.Dowiadujemy się, że oprócz szczęścia i miłości które daje nam pupil,to także duża odpowiedzialność.Trzeba zapewnić podopiecznemu odpowiednie miejsce do spania, zadbać o dobre jedzonko,a przede wszystkim o jego zdrowie i szczepienia.
Jestem bardzo zachwycona tą pozycją, dla mnie jest niezwykle wartościowa.Mogę polecić ją z czystym sumieniem.Wielkim atutem są piękne ilustracje, które stworzyła sama autorka.
W moim przekonaniu jest to historia idealna dla każdego dziecka,a zwłaszcza tego które od dawna marzy o posiadaniu zwierzątka.Po jej przeczytaniu od razu cieplej się robi na serduszku.
Dziękuję pięknie za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki.

• Cztery 🐾 dla 👧👦

Dodaj cytat z książki Prawdziwe przygody Richarda