Miłość i zemsta

Maria Karnas Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2023-07-12
2023-07-12
amare szkoła enemiestolovers fakedating bullying miłość przyjaźń dlamłodzieży młodzieżówka youngadult zemsta nienawiść zdrada nastolatkowie

Avery High to amerykańskie liceum, które szczyci się renomą i brakiem skandali. Do momentu, w którym na jaw wychodzi romans dyrektora szkoły z matką jednej z uczennic, Jessiki Nelly. Dziewczyna dzień po dniu stara się znosić drwiny i upokorzenia ze strony rówieśników, w końcu jednak nie wytrzymuje i podejmuje decyzję o przeprowadzce. W nowej szkole poznaje Olivię, która została niedawno zdradzona przez chłopaka. W ramach dziewczyńskiej solidarności Jessica zgadza się wspomóc ją w zaplanowanej zemście i uwieść Braxtona. Jednak wkrótce ich wspólny scenariusz wymyka się spod kontroli, a udawane uczucia stają się niepokojąco realne… Co wybierze Jessica: lojalność wobec przyjaciółki czy miłość, która po raz kolejny skomplikuje jej życie?
Kolejna książka, której bohaterowie szybko przypadli mi do gustu i których naprawdę polubiłam. Jess to dziewczyna, która w życiu dużo przeszła, musiała zmagać się z trudnościami i na pewno nie było jej lekko, jednak w końcu trafiła na właściwą osobę. Fajna relacja między Jessicą i Braxtonem, to jak dużo się między nimi działo, sprawiały, że całość niezwykle przyjemność się czytało.
Książka porusza ważny, jednak trudny i bolesny temat nękania w szkole. Pokazuje jak słowa, na pozór zwykle słowa, mogą wpłynąć na psychikę młodej osoby. Dodatkowo natkniemy się tu na walkę z demonami przeszłości, sekrety, ból, smutek i bezradność. Miłość i przyjaźń, a także rozterki i chęć zemsty.
Książka pokazuje także, że warto jest rozmawiać i szukać pomocy. Uświadamia, że nie możemy się poddawać. Udowadnia, że przyjaźń może mieć różne oblicza i można z niej szybko przejść do nienawiści, ale także do miłości.
Książka napisana została przyjemnym językiem, a sama historia jest wciągająca i czyta się ją szybko. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, ale na pewno nie ostatnie, bo jej styl przypadł mi do gustu.
"Miłość i zemsta" to kolejna fajna młodzieżówka, którą miałam okazję czytać. Dzięki takim historiom coraz bardziej przekonuje się do tego gatunku. Naprawdę miło spędziłam z nią czas.
Jeśli lubicie młodzieżówki, które wzbudzają dużo emocji i poruszają ważne tematy to jest to historia właśnie dla was. Ja polecam.
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz 🖤

Jak wiecie, zawsze oceniam książkę po okładce i ta skojarzyła mi się z historią mafijną, sami wiecie, ten tytuł, okładka. Jakie było moje zakończenie, kiedy zaczęłam ją czytać!

@mariakarnas_autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. To żadna mafia, to młodzieżówka, ale jaka!

Autorka idealnie wpasowała się w mój gust. Bardzo lubię, kiedy fabuła osadzona jest w szkole i kiedy nie jest to przesłodzona historia, pełna motylków i innych takich. Tutaj to znalazłam.

Podoba mi się to, że poznajemy tutaj Jessikę, typową nastolatkę, która przenosi się do innej szkoły, przez problemy i skomplikowanie życia przez… Matkę. Początkowo dziewczyna jest mocno wycofana, nie chce zaaklimatyzować się w nowym miejscu, nie dogaduje się z kuzynką, która ma jej za złe, że u nich mieszka. Z czasem to się zmienia, a Oliwia, jedna z dziewczyn z paczki, prosi ją o przysługę. Jess ma rozkochać w sobie jej byłego chłopaka i złamać mu serce. Tak, dobrze myślicie, to nie może skończyć się dobrze.

Podoba mi się to, że na początku nie czuć tej chemii pomiędzy Jess i Braxtonem. Nie rzucają się oni na siebie, nie zakochują w sobie od pierwszego spojrzenia. Ich uczucie i relacja rozwija się powoli, w swoim tempie, bez zbędnego pośpiechu. Jest delikatnie, jest uroczo, to zawsze podoba mi się w tego typu książkach i tego właśnie brakuje mi w większości romansów.

Autorka porusza tutaj ważną kwestię, jaką jest dręczenie w szkole przez rówieśników oraz pokazuje konsekwencje tego, jak to może wpłynąć na dręczoną osobę. Bardzo lubię, kiedy w takiej historii pojawiają się cięższe tematy.

Muszę wam powiedzieć, że chociaż takie lektury teoretycznie przeznaczone są dla młodszych czytelników, ja odnajduję się w nich zawsze fajnie i jest to miły przerywnik pomiędzy tymi cięższymi pozycjami, po które sięgam.

Zdecydowanie polecam wam tę książkę, jest warta poznania. Jak dla mnie jest to jedna z tych pozycji, które nie robią wielkiego woow, ale sprawiają, że nie można odłożyć jej nawet na chwilę. Uwielbiam to.

Kojarzycie takie filmy jak "Wredne dziewczyny" lub "Do wszystkich chłopców, których kochałam"? Jeśli tak i Wam się podobały, to ta historia będzie idealna dla Was.

Tak naprawdę w trakcie czytania tej pozycji niejednokrotnie właśnie fabuła skojarzyła mi się z tymi dwoma filmami. Sama lubię czasem sięgać po takie pozycje, gdyż stanowią one dla mnie swego rodzaju przyjemniaczki. Nie oczekuję od nich, nie wiadomo czego, ale jedno mają mi zapewnić...miłą historię i fajną rozrywkę. I to właśnie dostałam!

Książkę czyta się przyjemnie, mimo poruszanych w niej kwestii, które budzą przerażenie tym, jak młodzież może traktować się wzajemnie. Niemniej mimo niektórych nieprzyjemnych wydarzeń, jest w niej sporo takich, przy których się wzruszymy, a i pośmiejemy — także jest to dla mnie duży plus.

Myślę, że jest to bardziej pozycja dla nastolatków, choć jako osoba dorosła nie mogę narzekać, bo i ja bawiłam się przy niej naprawdę całkiem dobrze. Jeśli zatem macie ochotę wkroczyć w świat licealistów i poczuć ten klimat, a przy okazji poznać historię grupy nastolatków to polecam po nią sięgnąć

Warte uwagi:

🏫 W historii zawarty jest wątek dręczenia w szkole, co jest fajnym akcentem, sprawiającym, że po jej zakończeniu można przemyśleć kilka spraw dotyczących tej kwestii i może w przyszłości podchodzić na chłodno do krążących plotek.
🏫 Książka zawiera około 200 stron. Jest idealna na jedno popołudnie, gdyż oprócz tego, że jest krótka, to jeszcze akcja powoduje, że się ją połyka na raz 😉

Jessica nienawidziła własnej matki bardziej niż "przyjaciółki", która zmieniła jej życie w piekło. A wszystko właśnie dzięki matce - gdyby nie wskoczyła do łóżka dyrektorowi jej szkoły, a jednocześnie ojcu tej "przyjaciółki", to nadal byłaby ulubienicą rówieśników w prestiżowym amerykańskim liceum. Przez to, musiała przeprowadzić się i udawać, że jej życie będzie lepsze. W nowej szkole stara się być cichą i niezauważalną myszką, jednak jej natura z każdym dniem wydostaje się coraz bardziej na zewnątrz, a sojusz z jej nową koleżanką Oliwią, nie ułatwia "zniknięcia". Jessica stara się pomóc Oliwii, zemścić się na jej byłym. Nie spodziewała się tylko, że można się w nim zakochać, a przecież on miał cierpieć za swoje grzeszki. Wszystko wymyka się spod kontroli, a przeszłość wraca jak bumerang, niszcząc jej odbudowaną przestrzeń. Tylko czy na długo?
------
Bardzo podobała mi się ta książka. Już od pierwszej strony wiedziałam, że to będzie świetna i nieodkładalna historia. Tym razem miałam przyjemność wejść do świata młodych ludzi i ich problemów. Tych absurdalnych, ale też tych, które potrafią zniszczyć człowiekowi psychikę na długo, albo i być może na zawsze. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. Fajnie było się oderwać od romansów, które zwykle wpadają w me ręce, dla książki totalnie młodzieżowej, z delikatną nutką miłości i prawdziwej przyjaźni, która jest na wagę złota. W moim odczuciu książce nie zabrakło nic. Nie było też nic, do czego mogłam się przyczepić. Bohaterowie świetnie wykreowani, główna bohaterka pokazała nam, że można podnieść się i zawalczyć o siebie od nowa. Wątek upokorzenia i skrzywdzenia był całkiem mocny, i szkoda, że tak powszechny w prawdziwym życiu. Tutaj dodał pazura, ale także nadzieję na lepsze jutro.

Jessica Nelly po skandalu wywołanym romansem jej matki z dyrektorem zmienia szkołę. Tam poznaje Olivię, która niedawno została zdradzona przez chłopaka, więc postanawia pomóc jej w zemście i uwieść jej byłego chłopaka. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli, a uczucia biorą górę. Czy Jessica wybierze lojalność wobec przyjaciółki, czy może miłość?

Bardzo lubię książki i styl Marii, więc gdy tylko dowiedziałam się, że kolejna jej książka będzie wydana, bez wątpienia musiałam po nią sięgnąć. Pomysł na książkę bardzo mnie zachwycił i muszę przyznać, że finalnie mi się podobała.

Jest to bardzo fajna młodzieżówka, która porusza temat nękania i dokuczania innym w szkole. Gdy każdy się od nas odwraca i próbuje zniszczyć naszą psychikę i sprawić, że będziemy się czuć jak najgorszej. Nie są oni świadomi jak z pozoru głupie słowa są wpłynąć na drugą osobę. Bardzo się cieszę, że ten temat został poruszony, bo każdy na pewno tego doświadczył i wie, że nie było to przyjemne.

Maria bardzo ciekawie i wciągająco pisze, lubię jej styl i wykreowanie bohaterów. Ta historia była fajna, nie było takiego efektu wow, ale była po prostu fajna i dobrze spędziłam przy niej czas. Można się pośmiać, wciągnąć w akcję i przeżywać wszystko z główną bohaterką. Nie wiem co mam wam więcej powiedzieć na temat tej pozycji, jeśli lubicie młodzieżówki z wyżej wymienionymi tematami, to polecam!

Bardzo lubię książki i...

"Miłość i zemsta" to historia Jessiki i jej przyjaciółek, uczennic amerykańskiego liceum. Jessika, po skandalu, do którego przyczyniła się jej matka, zmieniła szkołę. W poprzedniej przeżyła koszmar, który zgotowała jej najlepsza przyjaciółka. Teraz mieszkając w domu swojej kuzynki, pragnie odnaleźć się w nowym towarzystwie. Czy uda się jej znaleźć nowych przyjaciół? Czy zapomni o prześladowaniu, o hejcie, jakie ją spotkało? W nowej szkole poznaje Braxtona. Jak rozwinie się ta znajomość?

Zapraszam do lektury, to interesująca historia. Mimo, że akcja toczy się wśród młodzieży, uważam, że jest to książka skierowana nie tylko do młodego czytelnika.

Bardzo przyjemna lektura, gorąco polecam na jesienne wieczory.

"Miłość i zemsta" to książka opowiadająca nam o nastoletniej miłości, ale nie tylko. Mamy tu poruszone również inne wątki, takie jak np relacje dziecko-rodzic, w której często brakuje zrozumienia, szacunku i rozmowy. Jest tu poruszona również problematyka gnębienia, intryg szkolnych, ośmieszenia, oceniania po pozorach i hejtu. Na uwagę zasługują bohaterowie, ich zachowania, wewnętrzne zmiany i walka o siebie. Niektórych bohaterów polubiłam bardziej, innych mniej... niewątpliwie główna postacią była Jessika, z perspektywy której poznajemy całą fabułę. Ta dziewczyna przeszła wiele i pomimo trudności podniosła się i rozpoczęła na nowo swój rozdział. Historia ciekawa, fabuła troszkę przewidywalna, jednak miło się ją czytało. Między bohaterami nie było czuć takiej chemii, do której przyzwyczaiły mnie powieści New adult, pomimo to książka stanowił miłą odskocznię od trudnych tematów. Ta historia może nie zapada w pamięci, ale można z nią sympatycznie spędzić czas. C

✨ RECENZJA ✨
"Mogę być najpopularniejszą dziewczyną w szkole albo cichą myszką, na którą nikt nie zwraca uwagi. Każda z tych wersji to ja."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Jessica po strasznie trudnych chwilach w życiu zmuszona była do zmiany szkoły i miejsca zamieszkania. Obecnie przebywa u rodziny, zaczęła naukę w nowej szkole, próbuje dogadać się z kuzynką i jej przyjaciółkami, ale to strasznie trudne zadanie. Okazja natrafia się sama by mogła zyskać nowe towarzystwo. Jedna z przyjaciółek zostaje zdradzona, a wszystkie obmyślają plan zemsty na niewiernym Braxtonie. Jess ma go rozkochać w sobie i porzucić. Jednak plan zemsty nie przewidział jednego, że Braxton i Jess zakochają się w sobie, a przyjaciółka nie do końca powiedziała prawdę. Na domiar złego Jess będzie zmuszona do walki z przeszłością, od której starała się uciec, a ta będzie ponownie próbowała ją zniszczyć.

Zemsta to słowo kluczowe w tej książce. Najpierw Jess padła jej ofiarą, i to na niej odbiło się wszystko, przez co zmuszona była uciekać, zmieniać radykalnie życie, choć nie była niczemu winna. Obecne przyjaciółki także chcą dokonać zemsty, a ona choć obiecała pomóc i była doskonałym do tego narzędziem, odkrywa po czasie prawdę. Zaczęła dogadywać się z Braxtonem i naprawdę zakochali się w sobie. Po raz kolejny chęć zemsty dosięga ją, już nie tylko za to, że chciała stanąć po stronie prawdy, ale za niewykonane zadanie i miłość. Tam nie było miejsca na inne kolory, wszystko miało być albo czarne albo białe. Niestety kłamstwo zbyt wiele narobiło złego, zemsta bardzo często dotkliwie krzywdzi, miłość ma szansę przetrwać, a przyjaźń ma prawdę się umocnić, tylko trzeba otworzyć oczy, spojrzeć na świat bez okularów, a prawda wyjdzie na światło dzienne bez ubarwień, udowadniając kto kom jest naprawdę. Fajna książka młodzieżowa, o rozterkach, kłopotach, przyjaźni i miłości, która ma różne oblicza.

✨ RECENZJA ✨

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

„Miłość i zemsta” Życie Avery diametralnie się zmienia, kiedy okazuje się, że jej mama ma romans z dyrektorem szkoły, a jednocześnie ojcem jej przyjaciółki. Ta całą złość zaczęła wyładowywać na dziewczynie, która niczemu winna nie była. Dlatego po wielu upokorzeniach zostaje podjęta decyzja o przeprowadzce Avery. W nowej szkole nie ma żadnej znajomych oprócz kuzynki która niezbyt jest zadowolona z tego, że razem mieszkają. Miała trzymać się na uboczu w nic nie mieszać, lecz kiedy poznaje Olivie, która została zdradzona niedawno przez chłopaka, postanawia jej pomóc w zemście. Uwieść Braxtona i go porzucić, żeby poczuł się jak to jest. Problem pojawia się wraz z niechcianymi uczuciami i trzeba dokonać wyboru… lojalność wobec przyjaciółki, czy miłość?

„Braxton właśnie taki jest – jak toksyczna chmura dymu, która nieproszona wnika do mojego organizmu i wywołuje reakcje, jakich nigdy nie powinna wywoływać.”

Powieść jednotomowa z gatunku new adult, poruszająca ważny temat, uprzykrzania, poniżania i wyśmiewania się z ucznia w szkole. Kiedyś najlepsze przyjaciółki, dziś wrogowie, Jessica posunęła się do rzeczy, których nie powinna i zniszczyła Avery na tyle, że ta już nie miała wsparcia i musiała zacząć od nowa, gdzie indziej. Bardzo dobrze, że powiedziała dość i porozmawiała z ojcem, wszystko da się zmienić, ale trzeba rozmawiać i informować swoich rodziców. Nikomu nie jest łatwo zaczynać od nowa, szczególnie dziewczyna, której ostatnio mocno się oberwało, jest delikatna i wrażliwa, ale się nie da. Autorka mile mnie zaskoczyła tutaj, jak potoczyły się losy Braxtona i Avery, że między nimi nie było kłamstwa, jak to początkowo można było się spodziewać. Podobały mi się ich gierki, podchody itp. Fabuła jest przemyślana toczy się spokojnym rytmem, relacja między bohaterami rozwija się powoli, czuć chemię i pojawiają się emocje – co dla mnie jest najważniejsze. Fajny jest też pomysł na rozliczenie się z przeszłością, bo ona wraca, czy tego chce się, czy nie. Poza tym mamy tu pokazane różne oblicza przyjaźni, trzeba się mieć na baczności, komu tak naprawdę ufa się w życiu. Bardzo miło z książką spędziłam czas, dlatego szczerze mogę ją wam polecić.

📚Maria Karnas "Miłość i zemsta"
📖Wyd. @wydawnictwo_amare
Ocena 9/10 ❤️🔥
Avery musi opuścić swoje liceum po tym co zrobili jej przyjaciele. Została skrzywdzona w okropny sposób. To właśnie w nowej szkole poznaje nowych przyjaciół jednak już na początku kuzynka wraz z koleżankami wciągają ją w grę. Musi rozkochać w sobie Braxtona i potem go zostawić. Dziewczyna na początku nie chce, lecz musi jeżeli chce zostać w ich paczce.
Kochani jest to klimat szkolny, który ja uwielbiam. Ta książka bardzo przypominała mi film "John Tucker musi odejść" i "Wredne dziewczyny" i jeżeli ktoś kocha te filmy to pokocha tą książkę. Autorka stworzyła świetną powieść w której zawarła też trudne problemy w dzisiejszym świecie. Sytuacje w szkołach są teraz coraz gorsze i to właśnie pokazała nam pisząc tą historię. Całość pochłonęłam migiem . Jestem pod wrażeniem jak główna bohaterka szybko doszła do siebie po tej strasznej akcji i zawalczyła o siebie. Jednak nie lubię, gdy młodzi ludzie zawierają jakieś zakłady związane z uczuciami. Wg mnie to nie jest dobre dla nikogo a wręcz przeciwnie można kogoś bardzo skrzywdzić. Młodzi ludzie bardzo często ulegają swoim pomysłom i robią takie nieprzemyślane rzeczy. Wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się na błędach ale powinien starac się ich nie popełniać aż tyle. Braxton i jego początkowe zachowanie trochę mnie denerwowały. Był bardzo pewny siebie i nie lubił sprzeciwów, lecz im dalej czytamy tym lepiej go poznajemy i widzimy w nim zmianę. Bardzo mi się podobało i gorąco polecam 🔥❤️

📚Maria Karnas "Miłość i zemsta"
📖Wyd. @wydawnictwo_amare
Ocena 9/10 ❤️🔥

• Recenzenckie 2023
  • Literatura obyczajowa romans
  • Samodzielne
  • Chcę kupić
  • Kindla

Dodaj cytat z książki Miłość i zemsta