Sonia

Okładka książki Sonia Joanna Chwistek
Okładka książki Sonia
Joanna Chwistek Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Niebezpieczny układ (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczny układ (tom 2)
NieZwykłe
2023-08-02
2023-08-02
9788383208152
18+ Romans mafijny

Sonia, jest siostrą Aleksandra i Maksima Rublow, którzy starają się jak mogą, aby zadbać o bezpieczeństwo siostry jednocześnie intensywnie dalej szukając pozostałej dwójki rodzeństwa.

Po wypadku matki Soni, Swiety, dziewczyna zostaje zabrana z Rosji do Stanów.
Jakie jest zdziwienie dziewczyny, gdy po nią przyjeżdża Nikolai Romanow, biznesmen współpracujący od wielu lat z jej braćmi. Sonia zna mężczyznę, nieraz miała przyjemność z nim rozmawiać, ale jej matka zawsze skutecznie, to utrudniała i nigdy nie miała okazji się dowiedzieć, czym zajmuje się Nikolai.

Sonia rusza prywatnym samolotem do braci z mocnym postanowieniem „nie dać się zamknąć w złotej klatce”, chce żyć, uczyć się, chce prowadzić życie, jakie prowadzą dziewczyny w jej wieku.
Wolność powinna być prosta, zwłaszcza gdy ma się pełne konto w banku, ale jak sobie z tym poradzić, gdy nigdy nie robiło się nawet zakupów, takich jak ciuchy?
W dodatku Sonia cały czas na ramieniu czuje oddech starszego od niej Romanowa.

Danielle, kobieta Aleksandra zdradza Soni zamiary Nikolaia, tym samym, wkładając przysłowiowy kij do mrowiska, ale to nie koniec tajemnic, które są ukrywane przed młodą kobietą…

„Sonia” drugi tom z cyklu „Niebezpieczny układ” romans z dużą różnicą wieku w świecie mafii.
Sięgając po ten tom w pierwszej kolejności musicie zapoznać się z „Danielle”, aby móc odnaleźć się w wydarzeniach.
Sonia, to młoda kobieta, marząca o byciu „wolną” jednocześnie chce na równi z pozostałymi bliskimi przynależeć do rodziny. Nie chce być traktowana jak dziecko, które trzeba chronić przed gorzką prawdą. Dziewczyna mimo wieku, jest dojrzała i wie, czego chce, ale czasami musi wybierać między sercem a rozumem. Nikolai Romanow należy do bratwy, nie jest mu obce wymierzanie kary dłużnikom, czy pozbywanie się problemów, które stoją mu na drodze do celu. Mimo swej władczej natury, która nieraz wyjdzie na wierzch, próbuje zdobyć kobietę, poprzez budowanie zaufania i nie tylko. Świetnie poprowadzona akcja w książce, dzięki czemu szybko się czyta. Częściowo wydarzenia są przewidywalne, ale autorka potrafi też zaskoczyć i zaciekawić. Nie była to emocjonalna karuzela, ale jeśli lubicie romanse mafijne, to warto przeczytać.

Po wypadku matki Soni, Swiety, dziewczyna zostaje zabrana z Rosji do Stanów.

Bardzo podobała mi się postać Nikolaia. Jest to bezwzględny mężczyzna, którego dłonie są splamione krwią swoich ofiar ale wobec Soni staje się całkiem innym mężczyzną. Jest ciepły, cierpliwy i stara się ją wspierać w dążeniu do wolności, której dziewczyna tak pragnie. Nie jest on cierpliwym mężczyzną a zachowanie Soni mu nie pomaga.
Za to Sonia tak długo była trzymana pod kloszem, że jej zachowanie, choć ma już 22 lata czasami mnie irytowało. Wie doskonale w jakim świecie żyje a pragnie takiego życia, którego nigdy nie będzie mogła mieć.

Najbardziej wyczekiwałam momentu, w którym bomba wybuchnie i prawda wyjdzie na jaw. I co zrobi Sonia z taką rewelacją. No i oczywiście się nie zawiodłam bo tej końcówki to się w ogóle nie spodziewałam.
Cała historia bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że dane nam będzie poznać historię innych bohaterów, których tutaj mieliśmy przyjemność poznać.

Za to Sonia tak długo była trzymana pod...

W sumie ciekawe, ale jakoś tak.... Średnio wyszło. Pomysł super, bohaterzy ciekawi ale brakowało mi akcji. Trochę za cukierkowo, ale nie jest źle.

Bez rewelacji. Mafia to jednak nie moje klimaty.

Bez rewelacji. Mafia to jednak nie moje klimaty.

Już podczas czytania "Danielle" byłam ciekawa dalszych losów Soni. Książka mnie nie zawiodła a wręcz spodobała mi się o wiele bardziej od poprzednika. Sonia pragnęła wolności a związek i małżeństwo z Nikolaiem wydawał jej się być końcem swobodnego życia.

Już nie raz wspomniałam źe po książki Asi sięgam bez zastanowienia, ponieważ uwielbiam jej styl pisania, który jest bardzo przyjemny, lekki, zaskakujący oraz wyjątkowy. Historię Sonii oraz Nikolaia przeczytałam w bardzo szybkim tempie, ponieważ wystarczył mi jeden dzień i cała książka była już za mną. Myślałam że poprzedni tom czyli "Danielle" będzie trudno pobić jednak się pomyliłam i to bardzo, bo Sonia jest aktualnie moją ulubioną książką spod pióra autorki. Od pierwszej strony zostałam porwana do świata bohaterów, i tak bardzo się wciągnęłam że nie mogłam się oderwać nawet na moment od lektury. Od pierwszego rozdziału książka przyniosła mi ogromne ilości emocji. Nie raz śmiałam się, cieszyłam, smuciłam, denerwowałam, a nawet i poleciała mi łezka. Samo zakończenie zrobilo na mnie wrażenie. Z jednej strony było trochę do przewidzenia, ale z drugiej było naprawdę świetne. Fabuła jest genialna, dopracowana pod każdym względem, wszystko dzieje się po coś. A akcja utrzymana jest w idealnym tempie. Bohaterowie zostali wykreowani świetnie. Sonia, przez większość swojego życia żyła w szklanej klatce. Uczyła się w domu, nie miała znajomych, a wolny czas spędzała z mamą i rodzeństwem. Po śmierci matki pragnie zmienić swoje życie i być wolną oraz robić wszystkie rzeczy jakie robią jej rówieśnicy. Nikolai, to mężczyzna który czeka na to co najlepsze. Nie chce osaczać Sonii tylko czeka właśnie na nią. Daje jej wolność, jednak z ograniczeniem, pozwala jej się uczyć rzeczy na które kiedyś nie miała pozwolenia. Ale w głowie tworzy już plan, który powili realizuje. Realacja tej dwójki jest powolna, nic nie dzieje się za szybko, co jest naprawdę świetne. Nie zabraknie oczywiście gorących scen pomiędzy Sonią i Nikolaiem. Jeżeli lubicie pióro Joanny Chwistek to jak najbardziej polecam Wam zapoznać się z tą serią.

Mafia pełną gębą. Jest pakhan, są tajemnice, morderstwa, porwania i jest ona, młoda kobieta. Sonia zaczyna nowe, wolne życie w innym kraju. Musi poradzić sobie z braćmi, którzy najchętniej zamknęli by ją w klatce. Z kolei Nikolai nie odstępuje jej na krok. Widzimy jak pomału Sonia otwiera się na starszego od siebie szefa mafii. Historia bardzo przyjemna. Cóż to autorka przewidziała dla reszty rodzeństwa? Chętnie się dowiem.

Sonia jest siostrą Aleksandra i Maxima, których można było poznać w 1 tomie cyklu Niebezpieczny układ.

Dziewczyna od zawsze żyła pod kloszem, w murach rezydencji w Rosji. O wszystkim co działo się w jej życiu decydowała matka. Teraz po jej śmierci dziewczyna miała trafić pod opiekę braci do Stanów. Jednak to nie oni przyjechali po nią do Rosji, a nijaki Nikolai Romanow. Sonia doskonale znała mężczyznę, ponieważ jest partnerem biznesowym jej braci i często przebywał w ich domu. Jednak dziewczyna nie wie, że ma on od dawna konkretne plany co do niej.

Książka jest kontynuacją tego co dzieje się po śmierci matki. Co prawda historia głównie dotyczy Soni, ale pojawiają się również bohaterowie z tomu 1 i możemy poznać ich dalsze losy.

W tej części jest mniej dramatów. Autorka bardziej skupiła się na rozwijającej się relacji Soni i Nikolaia, a także na dorastaniu dziewczyny i jej walce o swoją niezależność. Przyznam, że bardzo mi się podobała historia i starania Nikolaia. Dla niektórych może to być banalna historia miłosna z delikatną akcją, jednak mnie pochłonęła do reszty. Urzekła mnie cierpliwość mężczyzny. Sonia mimo kilku drobnych przewinień przypadła mi do gustu. Super że walczyła o swoje. Nikolai za to jest moim wymarzonym bad boyem. Dla innych zimny i bezwzględny a dla bliskich rozsądny, dojrzały, czuły i kochany partner.

W książce oprócz słodkich momentów znajdziemy cały ciąg tajemnic i kłamstw. Do tego dochodzi problem handlu dziećmi. Jednak wszystko jest tutaj wyważone i dozowane stopniowo. Co podsycało moją ciekawość. Bardzo przyjemnie spędziłam czas z książką. @joanna_chwistek_autor ma bardzo przyjemny styl pisania.

🌼 "Sonia" autorstwa Joanny Chwistek to romans mafijny, oraz druga część serii pod tytułem "Niebezpieczny układ".

🌼 Sonia po śmierci matki jest chroniona przez braci, którzy aby zapewnić jej nietykalność oddają ją pod opiekę Nikolaia, ich partnera biznesowego. Dziewczyna nie wie jednak kim tak naprawdę jest Nikolai, ale jest zmuszona z nim pozostać. Dużo starszy od niej mężczyzna zaczyna ją intrygować, ale Sonia chce być niezależna, i nie ma zamiaru zgodzić się na aranżowane małżeństwo nawet w obliczu zagrożenia życia.

Czy Sonia dowie się prawdy na temat śmierci matki?
Co się stało z jej zaginionym rodzeństwem?
Czy Nikolai zdoła ją ochronić?

🌼 Jest to druga część serii, a ponieważ wątki w książkach łączą się ze sobą, to polecam czytać je w porządku chronologicznym.
Bardzo lubię styl pisania autorki, dlatego zawsze z niecierpliwością oczekuję jej kolejnych książek. Ta seria przypadła mi do gustu, choć czasem zachowanie Nikolaia w stosunku do Sonii bardzo mnie irytowało. Jednak mimo tego go polubiłam i z przyjemnością zagłębiłam się w lekturze.
Autorka porusza tu trudne tematy między innymi handlu dziećmi, który wywołał u mnie dużo emocji. Nie brakuje tu również nagłych zwrotów akcji i intryg, a fabuła trzyma w napięciu i nie pozawala na nudę.

Jeśli lubicie romanse mafijne i szukacie interesującej serii, to polecam przeczytać, naprawdę może wam się spodobać.

"Uparcie trzymałam się myśli, że wolność to życie w pojedynkę, a tak naprawdę dopiero teraz zrozumiałam, że prawdziwa wolność jest wtedy, kiedy kochasz i jesteś kochany"

"Poczucie zdrady było niczym trucizna powoli krążąca we krwi. Paliło żywym ogniem, nie pozwalało nabrać tchu."

Sonia nigdy nie poznała prawdziwego życia. Mieszkając w Rosji pod okiem matki zawsze była trzymana pod kloszem. Nie miała możliwości chodzić do normalnej szkoły, wybierać co chciałaby ubierać, z kim chciałaby się przyjaźnić. Teraz, kiedy jej matka nie żyła, wszystko miało się zmienić, a dziewczyna miała trafić pod opiekę starszych, mieszkających w Stanach braci, Aleksandra i Maxima. Jednak to nie oni przyjechali odebrać ją z rodzinnego domu, a Nikolai Romanow, ich biznesowy partner, który był obecny w życiu Soni, odkąd dziewczyna tylko sięgała pamięcią. Nie miała pojęcia, że ten już dawno temu zapragnął, by była już zawsze obecna w jego życiu i wreszcie dogadał się z braćmi młodej kobiety, by nie stawali mu na drodze. Niestety tym czego dziewczyna pragnie najbardziej jest wolność i brak ograniczeń, do których przyzwyczajona była w Rosji. Kierującemu rosyjską bravą w Seattle Nikolaiowi niezwykle trudno dopuścić do siebie to, że Sonia może nie chcieć się z nim związać. Jest gotów zrobić wszystko, by ją w sobie rozkochać, jednak nie we wszystkim jest z nią szczery.

Joanna Chwitek ponownie zachwyca! Jej "Niebezpieczny układ" wypełniają emocje, charakterni bohaterowie, momenty pełne wzruszeń, niepewności, zaskoczenia, ale też radości, pięknie pokazanej miłości, czy gorącej namiętności. W "Soni" pokazała jak ważne jest poczucie wolności, jak łatwo pozbawić jej kogoś, źle ukierunkowując swoje uczucia i związane z nimi podejmowane decyzje. Tytułowa bohaterka jest z pewnością postacią, której historia porusza, zwłaszcza, że wobec niej samej przez całe życie było tajemnicą to, co rozgrywało się wokół niej. Nikolai jest za to mężczyzną wywołującym podziw, związany z jego siłą, bezwzględnością, które przejawia w "pracy", które jednak silnie kontrastują z delikatnością, czułością, troską i zrozumieniem, które okazuje w zaciszu czterech ścian ukochanej partnerce. Nie oznacza to jednak, że nie brakowało mu zachowań, które zarówno we mnie, jako czytelniczce, jak i w Soni wywoływały irytację, czy w późniejszym czasie poczucie krzywdy, zdrady, związane z trzymaniem jej z dala od spraw, które tak bardzo jej dotyczyły. Ich relacja rozwija się dość szybko, udowodniła jednak, że nic nie jest w stanie zatrzymać prawdziwej miłości. Nikolai bardzo dojrzale podszedł do pragnień i marzeń Soni, jej obaw związanych ze ślubem, zawsze na pierwszym miejscu stawiając jej szczęście, ale i bezpieczeństwo, zwłaszcza że rozgrywające się wokół działań jej braci wydarzenia zdecydowanie wymagały szczególnych środków. Nie brakowało tu chwil mocno trzymających w napięciu, oczekiwaniu tego, co wydarzy się wokół nich, co sprowadzi na Sonię. Oczywiście pojawiło się tu także kilka fragmentów bardzo słodkich, co fajnie współgrało z groźną postawą Nikolaia jako głowy mafijnej rodziny. Autorka jak zawsze bardzo zmysłowo opisała wszystkie momenty gorących zbliżeń bohaterów, które cementowały ich relację, ale wypełnione były nie tylko ich pożądaniem i pragnieniem, ale i wspólną radością, miłością. Zakończenie natomiast udowodniło, że bliskich Soni czekają kolejne zawirowania. Książkę bardzo Wam polecam, a sama czekam na mam nadzieję histerię Kaliny, której jestem bardzo ciekawa.

• Mafia

Joanna Chwistek Sonia Zobacz więcej