Zawsze nie trwa wiecznie

Okładka książki Zawsze nie trwa wiecznie J.C. Cervantes
Okładka książki Zawsze nie trwa wiecznie
J.C. Cervantes Wydawnictwo: Moondrive literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Always Isn't Forever
Moondrive
2023-08-09
2023-08-09
Marta Zielińska
young adult miłość literatura młodzieżowa

Jedyne co nie podobało mi się w tej książce to to że mieliśmy bardzo mało czasu na polubienie ich związku (ok. 40 str). Przez co nie wzruszały mnie zaspecjalnie ich wspólne chwile. Druga połowa jest owiele bardziej smutna przez zauważalny bliski kres wspomnieć i cech harta. To dopiero było naprawdę wzruszające, oglądać jak główny bohater z każdym rozdziałem traci siebie.
Podsumowując interesujący pomysł na książkę dobrze napisane postacie i refleksyjne wykończenie. Polecam 🐞💙🌊

...

"Zawsze nie trwa wiecznie" to poruszająca opowieść o miłości, stratach i nadziei, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Autorka , J.C. Cervantes, doskonale ukazuje głębię ludzkich emocji poprzez historię głównego bohatera, który wspomina swoje życie i uczucia w obliczu śmierci. Wnikliwie przedstawiając relacje międzyludzkie, Cervantes tworzy bohaterów, z którymi czytelnik może się utożsamić i których losy poruszają do głębi. Mimo melancholijnego tonu książki, autorka potrafi wprowadzić także elementy nadziei i optymizmu, co sprawia, że lektura staje się inspirująca i motywująca do refleksji nad własnym życiem. "Zawsze nie trwa wiecznie" to lektura, która pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury, zachęcając do docenienia chwil i relacji, które są nam dane w życiu.

Ta książka dała mi tak dużą dawkę nadziei! OD razu ostrzegam że jeśli zamierzacie sięgnąć po ten tytuł to przygotujcie sobie paczkę chusteczek. Czytałam tę książkę już jakiś czas temu a i tak od czasu do czasu sobie o niej myślę. Bardzo wam ją polecam!

Na półkach: , , , , , , ,

Wspaniała książka i wspaniała historia. Naprawdę warto ją przeczytać. Nie sposób się od niej oderwać.

Jakie to było dobre! Ta książka zasługuje na o wiele większą popularność! Romans młodzieżowy z wątkiem paranormalnym to strzal w dziesiątkę, ciężko powiedzieć coś o niej żeby nie zaspojlerowac treść ale mamy tutaj Ruby i Hearta którzy byli od małego przyjaciółmi następnie para. Chlopak ginie ratując kogoś i dostaje drugie życie w ciele chlopaka o złej reputacji i próbuje odzyskać Ruby za pośrednictwem anioła śmierci. Daje 9 gwiazdek ponieważ ksiazka nie wywołała we mnie takich emocji jakich się spodziewałem ale myślę że gdybym przeczytał ją 10 lat temu byłbym w niej zakochany. Polecam z całego serca !

O czym jest książka?:
Ruby i Hart są razem. Gdy chłopak umiera dostaje drugie życie od anioła śmierci, ale odrodził się w ciele największego wroga Ruby. Pierwsze 30 stron troche nudne, ale potem książka się rozkręca. Polecam :)

O czym jest książka?:

Przygotujcie husteczki bo podczas czytania tej książki uronicie nie jedna łezkę.
Polecam💙

Polecam💙

,,Zawsze nie trwa wiecznie,, to historia, która opowiada o miłości Ruby i Harta, którzy poznali się w wieku sześciu lat i od tamtej chwili się nie rozstają. Są w sobie bardzo zakochani, lecz pewnego dnia życie Ruby zmienia się o 180 stopni. Hart dostaję pewną propozycję od anioła śmierci i ma szansę ponownie zobaczyć się z dziewczyną.
Książkę czyta się szybko, dzięki krótkim rozdziałom. Jest to romans połączony z wątkiem fantastycznym. Bohaterowie są dobrze napisani, fabuła dość szybko szła do przodu. Historia do pewnego momentu skupia się na stracie bliskiej osoby i jest to dobrze ukazane. W teorii miała być wzruszająca, ale ja tego nie odczułam, nie umiałam się wczuć w tę książkę. Pod koniec trochę się nudziłam i miałam przeczucie jaki może być koniec. Książka ukazuje ważny temat i według mnie jest idealna dla trochę młodszych czytelników ode mnie.
💦 Moja ocena 3.5/5⭐

Książkę czyta się szybko, dzięki...

📖🐲
Niestety DNF, str. 272

Początek był nawet intrygujący, ale niestety im dalej w las, tym gorzej i nudniej i coraz bardziej irytująco. Według mnie to nielogiczne, że wierzące w tarota (helloł!) Ruby i Gaby nie dopatrują się we wszystkim znaków od Harta. Powinno być tak, że to właśnie one wbrew wszystkiemu wierzą, a wszechświat może się ugryźć w tyłek. Dawni znajomi Harta mogliby się od Ruby odsuwać, właśnie dlatego, że anglosaska kultura raczej nie ma takiego silnego związku z duchami i życiem pozagrobowym, jak kultura meksykańska. I tu tak samo z naszej perspektywy George jest kompletnym, niedomyślnym idiotą, no bo helloł. Dlatego środek mnie znużył i marzyłam już o końcu tego latania w kółko jak kurczak bez głowy. IMO Jameson powinien się wybudzić ze śpiączki inny i nie wiedzieć, czemu nagle wie/umie te nowe rzeczy i czemu coś ciągnie go do tej jednej jedynej dziewczyny i czemu nagle nie chce być palantem. To by była moc miłości, która przekracza niemożliwe. Poza tym moglibyśmy wtedy faktycznie zaobserwować jego wewnętrzną zmianę, kiedy stopniowo przestałby się zachowywać jak dupek Jameson a bardziej jak empatyczny i miły Hart. A tak Lourdes i Hart nam to usilnie wpierają, ale tego NIE WIDAĆ. A ja czułam rosnącą frustrację, jak potencjał tej historii został zmarnowany. Niestety nie dobrnęłam do końca, tylko przejrzałam końcówkę — bezsensowną i równie rozczarowującą co środek.

Poza tym są błędy, literówki, brakujące słowa albo całe fragmenty zdań, czyli korekta znów nie dała rady wychwycić wszystkiego. Szkoda, bo to dodatkowo psuje frajdę z czytania. Według mnie ogólnie jest to spore rozczarowanie.

📖🐲
Niestety DNF, str. 272

"Zawsze nie trwa wiecznie" to romantyczna historia opowiadająca o Harcie i Ruby. O ich pierwszym spotkaniu, które miało miejsce jedenaście lat temu w sklepie ogrodniczym. To wtedy Hart bez pamięci zakochał się w Ruby, która uwalniała z siatek biedronki.
Oboje planowali wspólną przyszłość, ale jeden dzień odmienił wszystko. Sprawił, że ich marzenia runęły niczym domek z kart.
Podobno przed śmiercią całe życie przelatuje przed oczami, ale Hart myślał o tym, że powinien spędzić ten wieczór z Ruby. Kochać ją już zawsze, ale przecież zawsze nie trwa wiecznie...💫

Do zakupu tej książki zachęcił mnie już sam tytuł. Tak więc prawie wcale nie wiedziałam o czym będzie ta historia. ✨️Czy mi się spodobała?
Otóż nie był to wielki hit, ale bardzo mnie zaintrygowała. Już na początku, kiedy zbliżał się pierwszy zwrot akcji, obawiałam się, że to koniec i niemal cała książka to będzie lanie wody. I tutaj na szczęście bardzo się myliłam. Tak naprawdę ten "koniec" oznacza dopiero początek przedstawionej historii.
Bardzo urzekła mnie ta szczera i wielka miłość Ruby i Harta. Kiedy poznajemy jej początki o dwójce dzieci w sklepie ogrodniczym, aż robi się ciepło na sercu.
Wydarzenia w książce zostały ciekawie poprowadzone, jednak nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam zakończenie🙈.

• Młodzieżówki
  • Chcę mieć