Wikta, ratuj!

"Wikta, ratuj!" to kolejna, od Katarzyny Pisarzewskiej, komedia gangsterska, którą miałam przyjemność wysłuchać.
Po tym, jak uśmiałam się przy pierwszej powieści Autorki "Halo, Wikta!" tylko kwestią czasu było to, że zabiorę się za inne jej książki.
Na Legimi, niestety dostępne są tylko
"Halo, Wikta!" i "Wikta, ratuj!". No cóż, sporego wyboru raczej nie miałam 🥴.
Napiszę krótko, bo nie ma co roztrząsać. Jeśli chcesz śmieszną, nieco absurdalną, a miejscami nawet lekko głupiutką (w uroczym sensie- naiwną) komedyjkę, by się odmóżdzyć, odpocząć i głośno się pośmiać: to szczerze polecam! Nie licz na nic ambitnego ani wysublimowanego. To rodzaj literatury nastawiony na wyciskanie śmiechem łez z oczu, albo przynajmniej ból brzucha. Polecam obie części i to najlepiej w audiobooku.
* Wysłuchałam audiobook, czytany przez rewelacyjną Ewę Abart. Jak dla mnie, to spora przyjemność słuchać tej pani. Dlatego też tradycyjnie dodaję jedną ⭐ więcej.
#lubimyczytac
#legimi, #LC
#czytambezlimitu
#czytamzlegimi

Na Legimi, niestety dostępne są tylko
"Halo, Wikta!" i "Wikta, ratuj!". No cóż, sporego wyboru raczej nie miałam 🥴....

"Nie staraj się uczyć świń tańczyć, to strata czasu i złości świnie."

Podczas słuchania tego audiobooka można się śmiać niemal bez przerwy.
"Wikta ratuj!" to kontynuacja zwariowanej komedii gangsterskiej wymyślonej przez Katarzynę Pisarzewską. Co prawda tym razem autorka zmieniła główną bohaterkę, Lena wyjechała ze swoim ukochanym do Argentyny. W tej części rolę głównej bohaterki pełni Miśka, która kiedyś była niby pokojówką Leny oraz super szpiegiem Celiny. Lecz swoim ciągłym gadulstwem narobiła niezłego zamieszania w życiu obu kobiet, zresztą nie tylko w ich. Gdy obie kobiety uciekły do Hiszpanii zostawiając Miśkę na "pożarcie" gangsterom i prokuratorowi, ta uwikłała się, oczywiście całkowicie przypadkowo w różne afery. W końcu też postanowiła nawiać i poszukać swoich znajomych "przyjaciółek".
Gdy zjawiła się przed domem zamieszkiwanym przez kobiety, zmarznięta i zmęczona, wywołała tym odpowiedni efekt, wzbudzając ich dosyć duże zdziwienie. Przyjęły ją jednak serdecznie i zaproponowały gościnę.
Miśka nudzi się jednak na ranczu, postanawia udać się do pobliskiego baru, lecz tam zdziwiona jest tym, że jej przybycie wzbudziło wielkie zdziwienie obecnych tam osób a patrzyli na nią tak wrogo, że musiała dosłownie uciekać stamtąd. Pomógł jej miejscowy weterynarz, który wytłumaczył jej powód ich niechęci do mieszkanek rancza.
Oczywiście wplątana jest w tę sytuację tytułowa Wikta szukająca na czworakach... Mietka. Kim jest Mietek, to już sami musicie sobie doczytać lub posłuchać, jeśli chcecie się dowiedzieć.
Gdy Miśka wraca do polski żeby zmierzyć się z nowymi kłopotami, wszystko zaczyna iść nie po jej myśli. Akcja rusza z kopyta a Miśka co rusz pakuje się w coraz większe tarapaty. Nie brakuje jej jednak sprytu, więc cały czas próbuje walczyć o swoje dobro.

Lektura łatwa, prosta i przyjemna, dość krótka, więc w sam raz na jedno popołudnie lub wieczór.
Duża dawka humoru pozwala na poprawę nawet kiepskiego humoru.
A zbiór różnych i dość śmiesznych nazwisk dodaje książce uroku a u czytelnika wywołuje uśmiech na ustach.

"Czy człowiek musi się wykrwawić, żeby uświadomić sobie, iż nie jest nieśmiertelny?"
Czytajcie dla relaksu i zabawy.

"Nie staraj się uczyć świń tańczyć, to strata czasu i złości świnie."

Podczas słuchania tego audiobooka można się śmiać niemal bez przerwy.

Ubawiłam się ze śmiechu przy tym sympatycznym,wesołym czytadełku,dalsze losy bohaterów były świetne.
Warto było przeczytać tą książkę śmieszna z fajnym humorem była.

Warto było przeczytać tą książkę śmieszna z fajnym humorem była.

1. Halo Wikta
2. Wikta ratuj

1. Halo Wikta
2. Wikta ratuj

Sympatyczna książka z dużą dawką humoru, taka lekka i przyjemna. Moim zdaniem lepsza od pierwszej części.

Podobnie jak jedynka, bawiła i nieźle się naśmiałem. Lubię wracać do bohaterów, których polubiłem. Czytałem już parę razy i nieźle można się przy niej oderwać od zwykłych spraw.

Dalsze losy naszych bohaterek żyjących dotychczas w gangsterskim światku, teraz szukających spokoju na obczyźnie. Trafiają do Hiszpanii, gdzie osiedlają się na Ranczu Felicja.
Najwięcej emocji podczas lektury budzi tytułowa Wikta, "kobieta o urodzie i subtelności średniowiecznej katapulty." Jest cudowny moment, kiedy w domu pojawia się weterynarz badający sprawę zaginionych owiec. Podczas jego wizyty Wikta przemieszcza się po pomieszczeniach na czworakach. Widząc to, Miśka i Celina zastanawiają się, o co jej chodzi.
"- Może jej lepiej nie zaczepiaj - poprosiła Miśka. - Jest dziś jakaś dziwna.
- No to mamy szczęście. Wikta, tam jest lekarz - odpowiedziała niefrasobliwie Celina. - Może przyjmie cię za darmo. Tylko nie odgryź mu ręki [...]."

Takie tam miłe czytadełko. Wchodzi żwawo, mózg się relaksuje, polecam na niezobowiązujący wieczór lub dwa. Nie trzeba się natrudzić nad treścią ;)

Czytanie w miejscu publicznym grozi zdziwionymi spojrzeniami, kiedy będziesz się głośno śmiać.

Książka lekka, napisana prosto, łatwo, jakoś nie wymaga specjlnego skupienia- dobra na plażę czy jazdę środkiem lokomocji. Może nie jest to literatura najwyższych lotów, nie mniej przyjemna.
Jak glosi napis na okładce, jest to dalsza część książki "Halo Wikta", której przyjemnosci przeczytać nie miałam. Część druga, czyli "Wikta, ratuj!", to sympatyczna komedia z wątkiem gangsterskim w tle, choć i gangsterzy są pokazani od strony humorystycznej. Główną bohaterką jest tutaj niejaka Miśka, dziewczyna będąca pomocą domową pani Celiny, która to z kolei jest żoną gangstera. W pewnym momencie jednak sprawy zaczynają przybierać zły obrot i Celina wraz z Miśką i Wiktą musi uciekać z kraju. Czy ucieczka sprawi, ze będą bezpieczne? Spokojnie, przypominam że to komedia ;).
Pani Pisarzewska stworzyła całkiem zgrabną powieść humorystyczna o zabarwienu kryminalnym. Wydawałoby się to lekkim bezsensem, a tymczasem wyszło nieźle. Książka ta moze poprawic humor w jesienne czy zimowe popołudnie, rozśmieszyć w tramwaju itd. Ja do tej pory nie mogę zapomnieć sceny z Wiktą (która opisana jest jako kobieta pokaźnych gabarytów, a w dodatku- siły niejednego faceta) która skrada się po domu i szuka Mietka :D . Kim jest Mietek? Tego dowiecie się z ksiażki...

• EmpikGo