Zbieg okoliczności

Katarzyna Pisarzewska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gosztów (tom 1) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Gosztów (tom 1)
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Obiecanki i udręki rodzinne

Link do recenzji

Książka wciągająca. Podoba mi się koncepcja przedstawienia wątku kryminalnego obok problemów codziennego życia generowanych przez tajemnice sprzed lat. chyba skuszę się na następną cześć.

Nie tylko zbrodnia ,policja i zagadka ale również zwyczajne życie. Sprawy które mogą "dotknąć" każdego. Bo nikt z nas nie wie, kto przechodzi obok ulicą, albo co ukrywa sąsiad.

Dość przeciętna książka chociaż ciężko mi określić dlaczego. Niby ciekawy wątek kryminalny oraz obyczajowo- psychologiczny, ale szło topornie. Ocena trochę wyższa bo wypożyczylam 2 części i druga okazała się ciekawsza jakby autorka nabrała "wiatru w żagle". Ale można spokojnie potraktować je jak oddzielne pozycje.

'' Może on to widział inaczej , ale dla policji plotka była często podstawowym źródłem informacji ''

Nie jest to kryminał , albo raczej nie przede wszystkim kryminał . Jest to taka sobie powieść obyczajowa z pogłębionym wątkiem kryminalnym . W mojej ocenie nie jest to też literatura stricte psychologiczna , chyba że uznamy że patologia jest prócz normy , drugim składnikiem...

Dużym plusem tej książki było to, że bardzo szybko mi się ją czytało, cała reszta bardzo średnia. Nie porwała mnie specjalnie akcja, bohaterki też średnio sympatyczne. Brakło uroku małej społeczności.... Raczej po więcej książek z tej serii nie sięgnę.

Bardzo przeciętna. Ani wątek kryminalny, ani obyczajowy nie porywa. Szkoda... Następną część sobie odpuszczę.

Każde małe miasteczko kryje mroczne tajemnice - aby je odkryć ptrzebni są odpowiedni ludzie.u

Buszując w księgarni, zauważyłam tę książkę na półce. W oczy rzuciła mi się nie tylko okładka, ale i cena. Pomyślałam sobie: za dychę można kupić gniota, najwyżej się opcha, może komuś się spodoba. No i tak leżała sobie książka długie tygodnie, aż los wyznaczył ją do następnej pozycji do przeczytania.
Nie spodziewałam się niczego zaskakującego, wręcz przeciwnie nastawiłam...

może być

Niestety "Zbieg okoliczności" to powieść wybitnie nie dla mnie.
Nie lubię tego typu powieści psychologiczno-obyczajowych, gdzie wątek sensacyjny jest traktowany tylko jako tło.
Nie lubię niepotrzebnego okrucieństwa w stosunku do zwierząt, więc już sam początek był dla mnie odpychający.
Nie lubię wulgaryzmów, szczególnie gdy powieść pisze kobieta.
Nie lubię czytać o...

• 2014