Kłopoty ze spadkiem

Okładka książki Kłopoty ze spadkiem Antoni Marczyński
Okładka książki Kłopoty ze spadkiem
Antoni Marczyński Wydawnictwo: Estymator Seria: Kryminał z myszką kryminał, sensacja, thriller
Kryminał z myszką
Estymator
2022-01-01
1958-01-01
Antoni Marczyński Kłopoty ze spadkiem

Nie mogę się zdecydować, polecać, czy nie polecać... Momentami mnie bardzo ciekawiło co dalej (szczególnie na początku i końcu),a czasami miałam kłopot z przetrwaniem. Drażniła mnie głupota? / naiwność? bohaterów. Zakończenie jest dość zaskakujące, chociaż brakuje mi wytłumaczenia relacji między "przesympatycznym kapitanem Huberem i (...) sympatycznym sportowcu o analitycznym umyśle". Ponadto jeżeli zwabieni opisem oczekujecie jakiejś roli psa to musicie się nastawić na rozczarowanie - tylko raz węszy w ogrodzie. Adaptacja audio czytana przez Rocha Siemianowskiego: 8.

Krótka opowieść na jedno popołudnie. Kryminał w starym stylu. Bez brutalnych opisów zbrodni, przekleństw i dzisiejszego kryminalnego brudu. Za to jest doza humoru, ładny jezyk i wartka akcja.
Polecam.

Polecam.

Klasyczna, zagmatwana i zwariowana komedia kryminalna. Kryminał retro pełen ekstrawaganckich bohaterów i tajemniczych zbrodni.
Odsłuchałam z przyjemnością.

Odsłuchałam z przyjemnością.

Powieść się mocno zestarzała. Ma nadal urok, ale dłuży się okrutnie. Dla wytrwałych.

Nie umiem być obiektywny w kwestii tego dzieła. Bo odkąd pierwszy raz, kilkanaście lat temu posłuchałem audiobooka w mistrzowskim wykonaniu Rocha Siemianowskiego, to do tej pory przesłuchałem go jeszcze tyle razy, że nie będę się przyznawał ile. Żeby nie wyjść na szaleńca. Ta powieść sprawia mi radość w każdym jednym zdaniu. Jest w niej wszystko, co tygrysy lubią najbardziej. A do tego co chwila zwroty akcji i poczucie humoru. Nie jest to na pewno wybitny kryminał ze skomplikowaną intrygą. Lecz nie sposób opisać, ile przyjemności daje. Bardzo polecam.

Nie moja bajka..........

Nie moja bajka..........

Komedia kryminalna w stylu retro. Miło się słuchało, rozrywka dobra w czasie świątecznych przygotowań.

Bardzo przyjemny kryminalik. Ciekawa intryga, przyjemni bohaterowie, napisana lekkim, dowcipnym stylem - wspaniale się czytało. Plus ten dyskretny prztyczek w nos milicji obywatelskiej (aż dziwne, że cenzor nie wychwycił krytyki metod działania wymiaru sprawiedliwości i puścił tą książkę do oficjalnej sprzedaży). Jednak to zakończenie... Jak dla mnie psuje wszystko. Lubię rozwiązywać zagadkę razem z bohaterami, a tutaj była cała masa ukrytych informacji, które zdradza się w ostatnich akapitach.

A do autora opisu książki na tym portalu - Borzęcki, nie Bożęcki, na boga!

Bardzo klimatyczna książka. Miałam wrażenie jakbym przeniosła się w świat Herculesa Poirot.

W willi w Komorowie na uroczystej kolacji zbiera się rodzina Jana Bożęckiego. Tej samej nocy zostaje zastrzelony a rodzina rozpoczyna walkę o spadek. A rodzinka jest bardzo ciekawa. Jakby było tego mało zaczynają ginąć kolejne osoby.

Kryminał jest z dużą dozą czarnego humoru. Przynajmniej tak to odbieram. Każdy z bohaterów jest nietuzinkowy. Główną postacią jest Michał Bożęcki, który stara się za wszelką cenę odkryć zabójcę.

Powiem, że naprawdę ciężko było wytypować sprawcę. Jest tu kilka pobocznych wątków, które trochę mieszają w całości. Polecam zdecydowanie fanom twórczości Agathe Christie. Podobny klimat, podobne napięcie. Świetnie się słuchało.

Kryminał jest z dużą dozą czarnego humoru....

Wysłuchana
Kryminał na miarę Agaty Christie. Bardzo fajnie skonstruowana fabuła i nawet zaskakujące zakończenie. Słuchało się bardzo przyjemnie, w ogóle nie trąciło myszką.

Wysłuchana

• Audiobooki
  • Audio

Dodaj cytat z książki Kłopoty ze spadkiem