Uwikłana

Okładka książki Uwikłana Nika M.
Okładka książki Uwikłana
Nika M. Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Romantyczne
2023-08-14
2023-08-14
miłość mafia porwanie spisek tajemnice z przeszłości

Ama to młoda dziewczyna która pracuje w korporacji i na pracę nie narzeka. Jest szczęśliwa ze swojego życia aż do momentu jak pewnego dnia zaspała do pracy i wie że może zostać zwolniona przez to że nie pojawiła się na bardzo ważnym spotkaniu z kontrahentem. Niestety złe przeczucia dziewczyny potwierdzają się jak szef ją wzywa do swojego gabinetu już od początku powołuje się na swoją babcię która lata temu wymusiła na obecnym szefie dziewczyny że zapewni jej na miejscu pracę i nie ma się pojawić w jego głowie myśl o zwolnieniu jej. Pod czas rozmowy z szefem, Ama wyciąga z rękawa asa i przypomina mu o tym co obiecał jej babci. Jej szef doskonale pamięta o złożonej obietnicy ale mowy nie było żeby dziewczyny nie można by było przenieść do innego oddziału ich firmy. Ama z tego również tą wiadomością nie jest zachwycona że musi zostawić swoje dotychczasowe życie i przyjaciółkę. No cóż ale nie ma wyboru po sprzeciwieniu się dochodzi do wniosku, że lepiej tak niżeli została by zwolniona. Przyjmuje propozycje i każe swoje rzeczy które ma w biurze wysłać na nowy adres jej nowego mieszkania.
Leonardo Falcone to szef mafii który dla swoich wrogów jest bezwzględny i jak musi to nie wacha się nawet przez moment jak trzeba pociągnąć za spust i pozbyć się wrogów. Z Leo na pieńku ma były szef Amy. Jak dziewczyna rozpoczyna pracę to przez pomyłkę znajduje dokumenty które bardzo obciążają jej byłego już szefa i ze względu na starą znajomość decyduje się pomóc byłemu szefowi i postanawia zniszczyć dokumenty. Ama pod czas próby logowania się do firmowego systemu, niczego nieświadoma jeszcze dziewczyna nie ma pojęcia że zostanie powiązana z niezbyt przyjemnymi wydarzeniami , które zmienią jej życie na zawsze. Tak Ama na swoje nieszczęście trafia na ludzi Leo i jedne z najbardziej okrutnych z jego ludzi który torturuje dziewczynę ale jak Leo widzi jego metody to nie umie się powstrzymać i pociąga za spust. Do Amy każe wezwać zaprzyjaźnionego lekarza aby uratował dziewczynę. Tak dziewczyna się staje „gościem” w jego domu. Od początku ta dwójka nie pała do siebie sympatią ale po pewnym czasie coś się między nimi tworzy. Co się wydarzy? Czy Ama wyjdzie z tego cało? Czy właśnie tej dwójce trafiła się miłość życia? Czy miłość jest w stanie pokonać największe przeciwności które los daje nam na drodze? Ja wam tego nie zdradzę. Będziecie musieli się sami tego wszystkiego dowiedzieć.
Historia jest pisana z kilku perspektyw głównych postaci jak i drugoplanowych. Historia jest niesamowicie lekka i przyjemna w odbiorze. Przez powieść się bardzo szybko płynie. Nie ma nawet momentu w którym się ma ochotę odłożyć książkę nawet na moment. Styl Niki jest bardzo przyjemny w odbiorze i bardzo lekki. Jestem bardzo ciekawa następnych powieści Niki które jestem pewna że tylko czekają na wydanie. Mam nadzieje, że nie każe nam na nie zbyt długo czekać i już w przyszłym roku nas czymś zaskoczy. Bardzo polecam!

Bardzo fajnie i szybko czytało się książkę "Uwikłana" fajnie i lekko napisana. Bardzo chętnie sięgnę po więcej książek autorki.
Czytał już ktoś ? A może macie w planach ?

Ama prawie strzydziestoletnia pracownicą firmy przyjaciela rodziny. Ama nie wiedząc czemu zostaje przeniesiona do siedziby Bostonu. Dziewczyna robiła wszystko aby w pracy być na jakimś poziomie i tylko jedno jedyne spóźnienie sprawiło, że ją przenieśli. Dziewczyna w nowej fili znajduje podrobione dokumenty, które mogą skompromitować byłego szefa dziewczyny. Przez to przypadkowe odkrycie Ama ściąga na siebie lawinę niebezpieczeństwa.
Teraz nasuwa się pytanie czy przeniesienie Amy do Bostonu było zaplanowane ?
Zachęciłam ?

Czytał już ktoś ? A może macie w planach ?

Ama pewnego dnia dowiaduje się, że zostaje natychmiastowo przeniesiona z Jacksonville do oddziału firmy w Bostonie. Dziewczyna nie była na to przygotowana, ale nie miała też nic do powiedzenia w tej sprawie. W nowym miejscu pracy szybko wpada na trop, który może pogrążyć jej byłego szefa. Wiedza staje się jednak dla niej przekleństwem i ściąga na nią poważne problemy.

Zmiana miejsca pracy nie przyniosła bohaterce nic dobrego. Jeden znaleziony dokument uruchamia serię niefortunnych zdarzeń, które przewróciły życie Amy do góry nogami. Dziewczyna została dość szybko wciągnięta w niebezpieczny świat, wmieszana w mafijne porachunki a w dodatku na jej drodze staje Leonardo Falcone. Mężczyzna przez całą historię będzie jej towarzyszył, a ich relacja będzie raz gorsza, raz lepsza.

Amy od początku jest pod wpływem Leo, mimo złego traktowania nie może się od niego uwolnić, nie tylko ze złotej klatki, w której ją umieścił, ale i również emocjonalnie. Ich relacja na początku wydawała się dość dziwna. Dość szybko się rozwinęła i równie szybko zaczęły się poważne problemy. Wątek romantyczny jest dość okrojony pod tym względem, a chemii między bohaterami czasami mi brakowało. Wątek mafii, pomówień, wrogów działających przeciwko Leo autorka aktywnie rozbudowuje przez całą opowieść i z każdą stroną historia nabiera tempa.

Historia podzielona jest na dwie części, które przedstawiają dwa ważne etapy w życiu bohaterów, a za narrację odpowiadają głównie Amy i Leo, ale inni bohaterowie też będą mieli okazję opowiedzieć historię ze swojej perspektywy. Dobór bohaterów jest dość ciekawy i każdy ma realny wpływ na fabułę. Pomysł na książkę był bardzo intrygujący i również dobrze zrealizowany. Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, mimo że historia może wydać się prosta, czasami jest naprawdę nieprzewidywalna, akcja jest ciągle na wysokich obrotach a Leo i Amy nieraz zaskoczą swoją postawą. Na koniec autorka nadal nie odpuszcza bohaterom, więc napięcie nie opuszcza czytelnika do ostatniej strony.

💬 @n.i.ka_m

_________

Po dłuższej przerwie trafiłam na romans w świecie mafii. Nie przeczę - miła odskocznia, bardzo się ucieszyłam.

Co mi się podobało?
Jako pierwsze chcę wymienić świetne wyczucie w kreowaniu bohaterów. Było ich sporo, ale każdy był stworzony idealnie i odpowiednio spełniał swoją funkcję. Jednych lubiłam bardziej a innych mniej.

Fabuła - oprócz tego, że jest to typowo mafijna powieść (więc niektóre rzeczy były oczywiste) - każdy wątek był na miejscu. Pod tym względem nie mam nic do zarzucenia. Akcja nabierała tempa z każdą chwilą i trzymała w napięciu. Było kilka kwestii, które mocno mnie zaskoczyły - ale tak powinno być.

Co w takim razie mi nie przypadło do gustu?
Absolutnie nie czułam relacji pomiędzy Amą a Leo. Jak dla mnie była bardzo mało rozwinięta. Brakowało kilku łączników przyczynowo-skutkowych. Można było trochę więcej ich pokazać. Nie kupiłam tego związku.

Dla całej reszty warto sięgnąć po książkę. Styl pisania autorki zdecydowanie przyciąga i jest wciągający. Chętnie przeczytałabym jej inne powieści.

Zlosnica_czyta

💬 @n.i.ka_m

Porwanie i tajemnice z przeszłości? Zapowiada się interesująco...

Ama pracuje w firmie w Jacksonville, ale nagle zostaje przeniesiona do oddziału w Bostonie.
Jej nowym zajęciem okazuje się głównie niszczenie dokumentów, podczas którego odnajduje dokumenty mogące pogrążyć jej byłego szefa.
Ama robi więc wszystko, aby temu zapobiec.
Jednak to sprowadza na nią niebezpieczeństwo...

UWIKŁANA zapowiadała się ciekawie, ale niestety trochę się zawiodłam.
Mamy tu mafię, porwanie, spiski i tajemnice z przeszłości, a więc wszystko co może podkręcić akcję i dodać jej pikanterii.
I choć mamy tu dużo zwrotów akcji i cała fabuła poprowadzona jest w pewnym konkretnym kierunku, to czegoś mi tutaj zabrakło.

Główna bohaterka już na początku na imprezie zachowuje się mocno nieodpowiedzialnie. Nie raz i nie dwa spotykałam się z tym w książkach, jednak Ama została przedstawiona tak, że całość wydawała mi się taka niezbyt.
Jej relacja z drugim głównym bohaterem jakim jest Leonardo Falcone wydawała mi się zbyt prosta i mało rozbudowana. Nie czułam chemii pomiędzy nimi, a bardzo lubię wczuwać się w napięcie budowane pomiędzy dwójką postaci w romansach.

Choć mamy tu dużo wątków, a treść prezentowana jest z perspektywy różnych bohaterów, to zabrakło mi tego czegoś w tej pozycji.

Porwanie i tajemnice z przeszłości? Zapowiada się interesująco...

Ama robi więc wszystko, aby temu zapobiec.
Jednak to sprowadza na nią...

🖤"Uwikłana" Nika M.; Wydawnictwo Romantyczne 🖤

Ta książka jest pełna rzeczy, których kompletnie człowiek się nie spodziewa...na początku autorka ukazuje swoją powieść jako klasyczną, typową...lecz im dalej idziemy- tym robi się lepiej!

Główną bohaterką książki "Uwikłana" jest Ama- młoda dziewczyna pracująca w korporacji. Jest miłośniczką wypieków, często się spóźnia, ale jest również bardzo sumienna i dokładna. John, szef Amy to mężczyzna nieco tajemniczy. I ostatecznie mój ulubiony bohater, czyli Leonardo- mafioso, który jest bardzo charakterystyczną i ciekawą postacią w całej powieści. Każdy z tych bohaterów wprowadza coś zupełnie innego do powieści, co sprawia, że czyta się ich losy świetnie. Dodatkowo pojawia się tutaj masa różnych perspektyw, dzięki czemu bardzo dobrze możemy poznać punkt wiedzenia różnych osób. Oczywiście relacja, jaka rozwija się między dziewczyną a mafioso jest niezwykle fascynująca 🔥 poza tymi trzema postaciami poznajemy też masę pobocznych, które mają wielki wpływ na życie naszych bohaterów. Lekarze, inni mafiosi, ochroniarze itp. są bardzo ważni w całości i odbiorze książki.

Bardzo, ale to bardzo polubiłam tą książkę za to, jak dynamiczna i wartka jest jej akcja. Tak naprawdę to tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie- tego po prostu nie ma. Cały czas dzieją się takie rzeczy, że ciagle mamy ochotę czytać i dowiadywać się jeszcze więcej o tym, co stanie się dalej.

Niektóre sceny są lekko brutalne i ciężkie, bo jednak wchodzimy tutaj w mafijny klimat. Nie ma tego jednak jakoś bardzo dużo i w drastycznym stopniu, wiec myśle, że każdy bez większego problemu przeczyta i bez problemu przez to przebrnie ♥️ natomiast ostatnie rozdziały i akcje, które się tam dzieją...wow, są niezwykle intensywne 🥹

Cała historia jest tak świetnie owiana tajemnicą, która dodaje takiego dreszczyku emocji, że aaa!! Aż się chce czytać ♥️

Nika świetnie zbudowała cały świat, bohaterów, oddała ich emocje, a to sprawiło, że dzięki niej poniekąd wyszłam z zastoju czytając ją jako reread♥️

Emocjonalność tej książki jest potężna- raz pewnie będziecie się śmiać, raz poczujecie wzburzenie, a jeszcze innym razem może nawet się wyruszycie. Sytuacji przedstawionych jest tak wiele, że ciężko złapać oddech na chwilkę spokoju. Co skończy się jakaś akcja, to zaczyna się kolejna. Tutaj nie ma miejsca na znużenie ♥️

Motywy które zostały nam zasugerowane są naprawdę świetnie przedstawione i co najważniejsze- wszystkie są. Dodatkowo możemy tutaj dodać kilka innych motywów, o których ja nie chce teraz wspominać, żeby Wam nie zaspojlerować za dużo ♥️

Każdemu z Was kto lubi romanse mafijne, z wątkiem tajemnicy, wielkiej miłości itp... serdecznie polecam tą książkę. Napewno będziecie się świetnie przy niej bawić! ♥️

⭐️4,5/5
♥️9,5/10
🌶2,5/5
🖤17+

📖stron: 389
♥️seria: ❌
🔡literki: duże, przyjemne do czytania
📍gatunek: romans (mafijny)

🖤"Uwikłana" Nika M.; Wydawnictwo Romantyczne 🖤

Zaczyna się niewinnie, można nawet powiedzieć, że niczym biurowy romans – dziewczyna z kuriozalnego powodu zostaje przeniesiona do firmy w innym mieście, gdzie czeka na nią konfrontacja z zupełnie nowym szefem. Obowiązki, dokumenty, więcej dokumentów… Jednak to tylko złudna otoczka, która rozpada się jeszcze przed wyjazdem Amy do Bostonu, a właściwie w momencie poznania tajemniczego gangstera, z którym spotka się jeszcze nie raz, aczkolwiek w mniej przyjemnych okolicznościach. I właśnie wtedy ukazuje się piramida manipulacji, nieufności i niesłusznych oskarżeń. Jest ich tak wiele, że nikt nie potrafi dostrzec, kto i dlaczego ją zbudował.

Jak dotąd nie spotkałam się z mafijnym romansem, w którym sama główna bohaterka byłaby podejrzana o działania na niekorzyść wspomnianej przestępczej organizacji i do tego jeszcze poddana dość brutalnemu przesłuchaniu przez ich członków. Zetknąwszy się z tym w „Uwikłanej” zostałam naprawdę mile zaskoczona, gdyż faktem jest, że to ciekawa odmiana w obliczu powieści, w których mówi się o potencjalnych wrogach tylko płci męskiej, a zarazem postaci pobocznych. Ów wątek jest o tyle ciekawy, że stanowi również swoisty zapalnik do romansu ludzi, którzy z jednej strony widzą w sobie zagrożenie, zaś z drugiej mimowolnie do siebie lgną.

Bohaterowie są prości. Nie warto w nich szukać szczególnej głębi czy choćby większych realistycznych cech. Mimo to dają się lubić, przez co kibicujemy każdemu, kto w danej chwili miał swoją perspektywę. Moją największą sympatię zdobył ochroniarz Leo. Wbrew wszystkiemu to na niego patrzyłam jak na idealny materiał na męża – silny, niebezpieczny, a przy tym przekochany i troskliwy. No czego chcieć więcej…?

Niezwykle wartka akcja nie pozwala na chwilę wytchnienia. Można by nawet rzec, że choćby drobne przeoczenie jakiegoś fragmentu skutkuje stratą czegoś ciekawego. Niestety nie może być zbyt kolorowo, ponieważ mniej więcej w połowie zabawę z czytania nieco zepsuł mi wątek romantyczny, a właściwie pewien motyw, przez który uczucia bohaterów nabrały irracjonalnego tempa i odebrał książce tą unikalną aurę.

Przeczytałam „Uwikłaną” w niespełna dwa dni, co w przypadku niemal czterystu stron jest dość dobrym wynikiem. Pochłaniałam stronę za stroną w celu rozplątania tego supła kłamstw i powiem Wam, że autorka odwaliła kawał dobrej roboty, konstruując tak dopracowaną intrygę.

Bardzo dobra rozrywka. Polecam.

Lubicie romanse mafijne?

Ama, dwudziestoośmioletnia pracownica firmy mieszczącej się w Jacksonville, zostaje przeniesiona do oddziału w Bostonie. W nowym miejscu pracy dziewczyna znajduje podrobione dokumenty, które mogą pogrążyć jej byłego szefa, więc postanawia zrobić wszystko, aby mu pomóc. Podczas logowania do firmowego systemu nieświadomie wyzwala lawinę zdarzeń, które ściągają na nią niebezpieczeństwo. Czy przeniesienie do Bostonu faktycznie było decyzją zarządu? Kim okaże się jej były szef – przyjacielem czy wrogiem? Jaką rolę w tym wszystkim odegra Leonardo Falcone, właściciel klubu w Jacksonville?

Do tej pory uważałam, że wszystkie romanse z mafią w tle są na ,,jedno kopyto". Podobna treść, te same sytuacje, tylko bohaterowie mają inaczej na imię (chociaż z tym też bywa różnie).

W ,,Uwikłanej" dostajemy coś więcej. Książka porusza wiele tematów/ motywów. Znajdziemy w niej m.in. miłość, porwanie, spisek oraz tajemnice z przeszłości. Akcja jest bardzo dynamiczna, przez co nie chce się porzucać książki nawet na minutę. Istny emocjonalny rollercoaster. Wątki doskonale ze sobą współgrają, a napięcie wyczuwalne jest aż do ostatnich stron.

,,Uwikłana" z pewnością znajdzie swoje miejsce w moim rankingu top 3 romansów mafijnych.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do sięgnięcia po tę książkę.
Miłego!

Lubicie romanse mafijne?

„Uwikłana” utwierdziła mnie w przekonaniu, że romanse mafijne to coś, co lubię. Historia owiana jest po części tajemnicą, przez co podczas czytania czuć napięcie oraz niepewność i tak naprawdę praktycznie do samego końca nie wiadomo komu można zaufać. Bardzo się wciągnęłam i nie mogłam oderwać się od książki, chciałam dowiedzieć się wszystkiego na już. W momencie poznawania historii buzowało we mnie wiele emocji. Nie raz parsknęłam śmiechem, następnie czułam oburzenie, żeby potem się jeszcze lekko wzruszyć. Głównych bohaterów polubiłam, jednak to Roni skradł moje serce. Jest to bardzo barwna postać, która dodaje do całej historii nieco ciepła i takiej normalności. Autorka dobrze opisała emocje, które odczuwali bohaterowie oraz zbudowała fabułę tak, że nie miało się kiedy poczuć znużenia. Przez to, że jest bardzo dużo akcji i co chwilę coś się dzieje, brakowało mi takiego momentu na wzięcie głębszego oddechu. Czasem było dla mnie tego wszystkiego, aż za wiele, bo kiedy całościowo zaczyna się pomału układać, zaraz znowu coś się dzieje i wracamy do punktu wyjścia. Nie podobało mi się również zabranianie przeklinania Ammie przez Leo, w momencie, kiedy on sam non stop robił to w jej obecności. Na szczęście nie ciągnęło się to przez całą książkę, a tylko na jej samym początku. No i niestety największy minus, czyli motyw, którego nie lubię w książkach. Nie mogę niestety napisać, o co dokładnie chodzi gdyż jest to kluczowy wątek w całej historii. Jest to oczywiście subiektywny odbiór, bo w żaden sposób nie psuje to fabuły, jednak nie jestem w stanie odebrać tego pozytywnie. Nie mniej jednak „Uwikłana” naprawdę w miły sposób mnie zaskoczyła i świetnie się przy niej bawiłam. Bardzo spodobało mi się pióro autorki, więc z chęcią sięgnę po inne jej książki.

7,5/10

Ama zostaje przeniesiona z Jacksonville do oddziału w Bostonie. Tam odnajduje dokumenty, które mogą obciążyć jej byłego szefa. Postanawia mu pomóc. Niestety nie wie jakie to ściągnie na nią konsekwencje. Leonardo Falcone jest właścicielem klubu w Jacksonville. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyne jego zajęcie. Jak potoczą się losy Amy?

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, które uważam za bardzo udane. Dostajemy naprawdę ciekawą historię, w której wiele się dzieje. Główna bohaterka przez przypadek wpada w ogromne kłopoty. Zostaje porwana przez mafię przez co jej życie zmienia się radykalnie. Leo jest bossem, który traci głowę dla Amy. Staje się dla niego najważniejsza co w pewnym sensie źle wpływa na jego "działalność". Z całą pewnością jest to świetny romans mafijny, który spodoba się fanom tego gatunku. Dostajemy intrygujący wątek spisku, w który przez przypadek wplątana jest nasza bohaterka. Z każdą kolejną stroną odkrywamy wszystkie tajemnice, nawet te z dalekiej przeszłości. Historię od początku do końca czyta się z zapartym tchem i ciężko się od niej oderwać. Z całą pewnością będzie wspaniałą odskocznią od zwykłej codzienności. "Uwikłana" to powieść pełna miłości, tajemniczości, gangsterskich porachunków a co za tym idzie również ogromu najróżniejszych emocji. Świetna, naprawdę warta poznania. Zachęcam Was gorąco do czytania tej historii ❤️

Było to moje pierwsze spotkanie...

• Romans
  • Współpraca recenzencka
  • Nie romans
  • Ciepłe kluski
  • Egzemplarz w prezencie od autora

Dodaj cytat z książki Uwikłana