Martwy sad

Okładka książki Martwy sad Mieczysław Gorzka
Okładka książki Martwy sad
Mieczysław Gorzka Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Cienie przeszłości (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Cienie przeszłości (tom 1)
Bukowy Las
2023-05-17
2019-06-19
zbrodnia dzieci kryminał śledztwo wieś

"Martwy Sad"
Mieczysław Gorzka

"Widziałem jak diabeł chodzi tam na palcach"

Podczas pościgu dochodzi do konfrontacji z mordercą.
Komisarz Marcin Zakrzewski słyszy słowa, które 30 lat temu wypowiedział jego zaginiony brat. Czy możliwe, że żyje i może mieć coś wspólnego z porwaniem i śmiercią paronastu nastolatków przed lat?
Komisarz powraca do swojej rodzinnej wsi, aby pod przykrywką postarać się rozwiązać tą zagadkę. Tym bardziej, że zbrodnie z ponad 30 lat łączą się z obecnymi mordami.
Dla Zakrzewskiego to ponowie zmierzenie się z koszmarem z dzieciństwa. Morderca wciąż depcze mu po piętach, trafiając w jego najczulsze punkty.

Rozpoczynam właśnie swoją przygodę z Marcinem Zakrzewskim i już wiem, że to będzie dobra przygoda.
Powieść ma zarówno rozbudowany wątek kryminalny - niesamowicie zawiłą zagadkę detektywistyczną do rozwiązania jak i wątek obyczajowy, w którym możemy od podszewki poznać samego Komisarza, jego dzieciństwo, mroki oraz...miłosne podboje.
Książka wciąga czytelnika od pierwszych zdań.
Akcja toczy się z początku powoli, by w późniejszym momencie nabrać zaskakującego tempa.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, że od początku wiadomo było, że z opisywamym sadem jest coś nie tak i stanowczo za długo zajęło śledczym podjęcie decyzji do przeszukania tej ziemi.

Moja ocena : 8/10

#recenzja #book #booklover #bookstagrammer #bookstagram #bookstagrampl #czytambolubie #czytamkryminaly #czytamthrillery #thriller #kryminał #rybnik #rybnikczyta #pijackawe_czytam #parabookstagrama #atrament_mroku #myszaczyta

"Martwy Sad"
Mieczysław Gorzka

"Widziałem jak diabeł chodzi tam na palcach"

Podczas pościgu dochodzi do konfrontacji z mordercą.
Komisarz powraca do swojej rodzinnej wsi, aby...

Całkiem przypadkowo sięgnęłam po kryminały pana Mieczysława Gorzka. Przeczytałam żart autora, który zapytany przez czytelnika o czym jego najnowsza książka jest i czy jest dobra bo nie wie czy warto kupować, odpowiedział ze nie wie o czym i czeka aż mu Filip przeczyta 🤣
Uznałam to za świetna ripostę i postanowiłam posłuchać pierwszej książki z serii cienie przeszłości, no i wpadłam a wspaniały Filip Kosior sprawił ze widziałam oczami wyobraźni każda wspaniała akcje i każdy zbrodniczy zamysł.
Pierwszy tom „Martwy sąd” wspaniałe wprowadza nas w świat Komisarza Zakrzewskiego. Zbrodnie z przeszłości rozwiązywane współcześnie, łącza się z przeszloscia Zakrzewskiego. Zagadka skrywa zagadkę, zbrodnie zostają stopniowo odkrywane a komisarz Zakrzewski probuje rozliczyć się ze swoją przeszloscia i traumatycznym zaginieciem brata bliźniaka. Fantastycznie się słuchało tej książki. Ciekawi bohaterowie, dobry kryminał.

Super!

Super!

Po cyklu „Wściekłe psy”, który oceniam na bardzo dobry, postanowiłam sięgnąć po wczesniejszy cykl z komisarzem Zakrzewskim w roli głównej. Niezłe początki, ale może dlatego, że to początki jest trochę drobnych potyczek. Chodzi czasem o logikę rozumowania śledczych, małe błędy motoryzacyjne, które wychwyciliśmy z kolegą w dalszych częściach. Ogólnie niezła książka, ale muszę przyznać, że pan Gorzka wyrobił się później.

Wszystkie książki, na których okładce jest napisane "Mieczysław Gorzka" to moje ulubione książki :) Pan Mieczysław nigdy nie zawodzi. Dopiero teraz zaczęłam czytać tą serię, mimo że książek autora mam już kilka na swoim "koncie". Marcin jak był moim ulubionym bohaterem w cyklu "Wściekłe psy", tak dalej pozostaje na podium.

Rewelacyjna powieść. "Martwy sad" ma wszystko, co powinienem mieć dobry kryminał/thriller. Trudno się było oderwać od czytania.

Jak to mi się podobało! Sprawy sprzed lat splątane z wydarzeniami, które są dla bohaterów codziennością. Trzymam kciuki by cała seria trzymała taki poziom 🙌🏻

Bardzo przyzwoity kryminał, wciąga, a teraźniejszość splata się z przeszłością tak jak najbardziej lubię, rozwiązanie nie jest takie oczywiste. Jeśli ktoś szuka dobrego kryminału i rozrywki, polecam!

Bardzo dobra ksiazka! Wciagajaca, wywazona, kawal dobrego kryminalu detektywistycznego - siadam do reszty ksiazek z serii

Mocne siedem, całkiem zgrabnie poprowadzony wątek kryminalny, bohaterowie wyraziści, główny bohater-Marcin Zakrzewski - wzbudza sympatię i daje się polubić. Polecam!