Ten drugi ty. Tom 1

Okładka książki Ten drugi ty. Tom 1 Martyna Stawiszyńska
Okładka książki Ten drugi ty. Tom 1
Martyna Stawiszyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Ten drugi ty (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ten drugi ty (tom 1)
Wydawnictwo Lekkie
2023-05-17
2023-05-17

Typowy romantyk dla wczesnych nastolatek.
Do klasy głównej bohaterki miał dołączyć starszy uczeń, nie zjawił się jednak w szkole. Ma opinie odludka, jego poprzednia klasa pamięta Go jako nieodzywajacego się chłopaka w kapturze.
Dziewczyna oczywiście próbuje Go znaleźć i dowiedzieć się co skrywa tajemniczy nieznajomy.
Kiedy się okazało, że nie jest typowo wygladajacym odludkiem, a przystojnym młodym mężczyzną który kilka razy ratuje ją z opresji-dziewczyna postanawia się zbliżyć.
Za każdym razem albo on sam albo przez kogoś próbuje ją do siebie zniechęcić.
Opis jego zachowania i fizycznosci świadczy ewidentnie że jest kimś z folkloru kanadyjskiego.
Książka kończy się w momencie, kiedy główna bohaterka ma poznać prawdę, co zapewne niektórych do sięgnięcia po drugi tom.
Prosty język, prosta fabuła, lekkie elementy fantastyki wplecione w nastoletnia miłość.

Typowy romantyk dla wczesnych nastolatek.
Kiedy się okazało, że nie jest typowo wygladajacym...

Książka Ten drugi Ty to emocjonalna podróż w głąb czlowieka.Podroz fascynująca, odkrywająca dno ludzkich serc.Autorka sprawia, że czytelnik z łatwością wchodzi w losy bohaterów, chwilami nawet utożsamia się z nimi, często też odnajduje ich w swoim życiu.Powiesc w całości, zarówno tom 1 jak i 2, napisana w pięknym stylu.Czyta się ją z zapartym tchem .Polecam wszystkim potrzebującym emocjonalnych doznań.

Książka jest bardzo wciągająca, nie jestem zazwyczaj fanem tego typu książek ale ta mnie wciągała i przeczytałam ją parę razy i planuje znowu przeczytać. Autorka ma wielki talent a książka jest świetna

Książka Ten drugi ty, wywarła na mnie pozytywne wrażenie. To prawdziwa literacka perełka, napisana lekkim i przyciągającym stylem, który sprawia, że nie można odłożyć książki. Autorka doskonale posługuje się zwrotami akcji, co sprawia, że czytelnik jest zafascynowany i niecierpliwie oczekuje, co stanie się dalej.

Jednym z najmocniejszych atutów tej książki są jej bohaterowie. Z łatwością można się z nimi utożsamiać i odnaleźć w ich życiowych dylematach. Osobiście, już od pierwszych stron, związałem się z głównymi postaciami i z niecierpliwością oczekuję na kontynuację ich losów.

Zakończenie sprawiło, że z niecierpliwością czekało się na drugi tom, który jest o niebo lepszy od pierwszego.

Ta powieść to prawdziwa gratka dla miłośników tajemnicy i romansu. Cieszę się, że miałem okazję przeczytać ją i gorąco polecam ją każdemu!

Jednym z najmocniejszych atutów tej książki są jej...

Do klasy Lili ma dołączyć nowy chłopak. Nataniel Selva nie pojawia się jednak ani pierwszego dnia ani kolejnego. Dziewczyna postanawia dowiedzieć się kim on jest i dlaczego nikt nie chce o nim rozmawiać, włącznie z jej mamą, która kiedyś go uczyła.

W lasach nieopodal miasteczka grasuje jakiś dziki zwierz, który rozszarpuje co tylko napotka na swojej drodze. Tak, dzikie zwierzę... Znamy tę wymówkę z filmów o wampirach i wilkołakach. My już wiemy na co się zanosi, ale nikt z powieściowych bohaterów nie wierzy w istnienie takich stworów. W realnym życiu też bym nie uwierzyła.

Wścibska Lili ignorując niebezpieczeństwo snuje się po lasach, co może źle się dla niej skończyć. Dziewczyna jest tak skupiona na rozwiązywaniu zagadki, że ignoruje wszelkie ostrzeżenia.

Pełna recenzja na blogu: https://m-czas.blogspot.com/2023/08/martyna-stawiszynska-ten-drugi-ty-tom-1.html

Książka po opisie wcale nie wskazywała na to o czym faktycznie opowiada. W książce poznajemy historie głównej bohaterki Lili, jej dziwnych snów i tajemniczego kolegi z klasy, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Także o losach jej przyjaciela, który zdaje się być bardziej nadopiekuńczy niż zwykle. W tej książce każdy skrywa swoją tajemnice.

Jest to raczej młodzieżowa książka z elementami fantasy. Natomiast nie zmienia to faktu, że sięgnełam po drugą część, aby poznać dalsze losy bohaterów. W książce odnajdziemy masę sekretów i tajemnic. Nie zabraknie również innych emocji, przez radość i ekscytację do smutku i rozczarowania. Bardzo zaintrygowała mnie postać Nathaniela i chciałam się o nim więcej dowiedzieć. Pomimo że nie sięgam często po tego typu książki to jestem w stanie polecić ja każdemu. Był to zdecydowanie miło spędzony czas 🙃

Do klasy Lili ma dołączyć nowy uczeń. Nathaniel jednak nie pojawia się w szkole, nikt nie chce o nim rozmawiać. Zaintrygowana dziewczyna postanawia poznać tajemniczego chłopaka. Tymczasem w lasach wokół miasteczka dochodzi do brutalnych ataków. Czy Lili jest w niebezpieczeństwie? Dokąd doprowadzi ją ciekawość? Przekonajcie się sami...
Jest to młodzieżówka pełna fantastyki i grozy. Trochę przywodzi na myśl "Zmierzch" - mamy tajemniczego chłopaka i popadającą w kłopoty dziewczynę, która chce odkryć jego sekret. Na szczęście Lili nie jest tak irytująca jak Bella.
Autorka pisze lekko i przyjemnie, książka ma nieco mroczny klimat, jest pełna zagadek, które próbujemy razem z bohaterką rozwikłać. Czyta się bardzo szybko, akcja wciąga, bardzo chce się poznać sekret Nathaniela, choć nie tylko on skrywa tu tajemnice. Zakończenie zostawia wiele pytań - bardzo się cieszę, że mam pod ręką drugi tom. Polecam!

Jest to młodzieżówka pełna fantastyki i...

RECENZJA Z BLOGA SKARBIEC KSIĄŻEK:

Coś niepokojącego dzieje się w lesie. Coś potwornego czai się wśród drzew. Niebawem znów zaatakuje.

Klasa Lili Howard zyskała właśnie nowego kolegę. Przynajmniej teoretycznie, bo jak dotąd Nathaniel Selva nie zaszczycił ich swoją obecnością. Ciekawe... Zwłaszcza, że nauczyciele wiedzą o nim coś, o czym nie chcą mówić. Nie ulega wątpliwości, że Lili nie może tak tego zostawić. To zbyt intrygujące, aby nie przyjrzeć się tej sprawie z bliska i nie spróbować odnaleźć tajemniczego Nathaniela.

Czy sny mogą mieć ukryte znaczenie? Zapewne do niedawna Lili nie zaprzątałaby sobie tym głowy. Trudno jej jednak zachować sceptycyzm, kiedy przekonuje się, że to co widzi w snach, zaczyna mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Szczególnie, że ma to jakiś związek z kimś lub z czymś, co grasuje w lesie. Nastolatka postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o atakach. Być może Nathaniel zdoła jej coś podpowiedzieć...
Perypetie Lili skupiają się wokół trzech tematów: Nathaniela, leśnej zagadki i snów. Wszystkie są istotne, ciągle przeplatają się ze sobą, niemniej wątkiem, który wysuwa się na pierwszy plan jest znajomość z Nathanielem. Oceniam to pozytywnie, tym bardziej że chłopak jest całkiem interesującym bohaterem. O ich relacji również dobrze się czyta. Jest subtelna, taka w sam raz, więc nie powinna przeszkadzać osobom, które nie lubią fabuły z dominującym wątkiem romantycznym. Wracając zaś do samej Lili... Motyw ze snami – ciekawy (podobnie jak pewien epizod z leśnymi zwierzętami). Ona – sympatyczna. Bez trudu można ją polubić. Jedynym, co początkowo mi przeszkadzało, była jej niezrozumiała potrzeba odnalezienia Nathaniela. Jej dociekliwość na jego temat wzięła się właściwie z niczego. Obcy chłopak, o którym nauczyciele wolą milczeć, nie pojawia się na lekcjach i to wystarczy, żeby zacząć go szukać? Nie przekonuje mnie to. W tym względzie zabrakło mi jakiegoś sensowniejszego wyjaśnienia. Kiedy jednak Nate w końcu staje na jej drodze, dalszy ciąg jest na tyle zajmujący, że przyćmiewa ten mankament.

Powinien cieszyć się beztroskim życiem, ale może jedynie o tym pomarzyć. Tragedia z przeszłości i skomplikowana codzienność sprawiają, że woli trzymać się na uboczu. Lecz kiedy poznaje Lili, trudno mu pozostać wiernym swoim postanowieniom...
Nathaniel Selva to chodząca zagadka. Autorka, jak na razie, nie zdradza wiele informacji na jego temat. Pewnej kwestii można się jednak domyśleć. Zastanawiam się, jak dalej zostanie wyjaśniona zarówno ta tajemnica, jak i inne sekrety z nim związane. Niezwykle istotna jest również jego przyjaźń z Lili, która pozwala poznać go z tej bardziej emocjonalnej strony. Ogólnie rzecz biorąc, główny bohater został dobrze wykreowany. Bez przejaskrawień. Z umiarem.

Wśród bohaterów drugoplanowych są przyjaciele Lili – Alex i Sarah. Obydwoje są fajni, ale bardziej... intrygujący jest Alex. Jego historia może być warta uwagi.

Okładka – bardzo ładna.

Podsumowując: autorce udało się stworzyć powieść z potencjałem. Zarówno bohaterów jak i fabułę oceniam na plus. Za atut uznaję to, że książka nie jest zdominowana ciężkim czy zbyt przekombinowanym wątkiem fantasy. Rozwija się on stopniowo, sygnalizuje pewne zagadnienia, będąc bardziej wprowadzeniem do tego, co dopiero się wydarzy i na wyjaśnienie czego trzeba poczekać do drugiego tomu. Bardzo doceniam również to, że historia nie jest sztucznie przedłużana. Wszystko w niej dzieje się we właściwym tempie, a jako że książka nie jest przegadana, nie nudzi. Całokształt sprawia, że na pewno sięgnę po kontynuację. Jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy Lili i Nathaniela. I jakie tajemnice ujrzą jeszcze światło dzienne.

RECENZJA Z BLOGA SKARBIEC KSIĄŻEK:

Tytuł: "Ten drugi ty." Tom 1
Autor: Martyna Stawiszyńska
Data premiery: 17.05.2023r.
Wydawnictwo: Lekkie

Kto z Was jest fanem "Zmierzchu"?
Lubicie motyw wampirów w książkach?
"Ten drugi Ty" to książka niepozorna. Po opisie myślałam, że przeczytam jakiś thriller z miłością w tle... A dostałam książkę, która dostarczyła mi tyle emocji, że wieczorem zastanawiałam się czy zasnę 🙈
Nie spodziewalam się tego!
I już teraz Wam zdradzę, że jest to jedna z lepszych pozycji, które przeczytałam w tym roku. Czytałam ją z wypiekami na twarzy.
Ja🙈 która raczej nie czyta takich książek... Bo trochę w niej magii... tajemnicy... dziwnych snów... A ja przecież wolę proste romanse.
Aczkolwiek tu też działo się coś w sferze uczuciowej, ale to było bardzo subtelne... niespieszne... Po prostu urocze 🥰
Pewnie zastanawiacie się o czym było?
Już Wam piszę!
Lily mieszka w małym miasteczku na południu Kanady. Od pewnego czasu miewa dziwne sny. Jej przyjaciółka wierzy w ich moc i zaczyna ją nakręcać, że Lily otrzymuje jakieś znaki. Do tego wszystkiego w lesie grasuje "bestia", która zabija zwierzynę i atakuje ludzi.
Kim jest?
Czy ktoś ją widział?
Jakby tego wszystkiego było mało w klasie Lily miał pojawić się nowy chłopak. Właśnie "miał", ale słuch o nim zaginął rok wcześniej🤷‍♀️
Siedemnastolatka postanawia na własną rękę znaleźć Nathaniela Salvę...
Czy chłopak i bestia są ze sobą powiązani?
Może ktoś z Was powie, że to banalna historia, że pewnie przewidywalna. Przeczytałam wiele książek i przyznam, że ta książka jest zupełnie inna. Może potrzebowałam takiej odskoczni? Może miała wpaść w moje ręce właśnie teraz?
Nie wiem.
Wiem jedno, że jak tylko pojawi się druga część to rzucę wszystkie inne książki, które czekają w kolejce, by poznać dalsze losy bohaterów...
A premiera drugiego tomu już wkrótce😍

Tytuł: "Ten drugi ty." Tom 1
Autor: Martyna Stawiszyńska
Data premiery: 17.05.2023r.
Wydawnictwo: Lekkie

Kto z Was jest fanem "Zmierzchu"?
Lubicie motyw wampirów w książkach?

• Młodzieżowa
  • Literatura młodzieżowa