Ten drugi ty. Tom 2

Okładka książki Ten drugi ty. Tom 2 Martyna Stawiszyńska
Okładka książki Ten drugi ty. Tom 2
Martyna Stawiszyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Ten drugi ty (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ten drugi ty (tom 2)
Wydawnictwo Lekkie
2023-06-14
2023-06-14

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz sięgnąłem po tego typu książkę tak dla odbicia się w bok i to był błąd... Błąd dlatego że nie mam zbytnio czasu ale akurat na kolejny tom muszę go znaleźć. Książki czytało mi się wyjątkowo lekko ale wciąż zaskakiwała i trzymała w niepewności. Polecam i czekam na kontynuację.

Drugi tom powieści napisany znowu w jakże pięknym stylu. Autorka w niezwykle porywający sposób wciąga czytelnika w dalsze losy bohaterów,serwując dynamiczną akcję oraz emocjonalne doznania.Elementy fantastyki mieszają się z elementami realistycznymi,oczywiście zamierzonymi przez autorkę,ale jakże prawdziwie i spójnie przedstawionymi.I wreszcie motto umieszczone na pięknej okładce ksiazki 1 tomu "Wszyscy mamy w sobie coś z potwora" nabiera w drugiej części całkiem innego wyrazu, autorka udziela jakże pięknej odpowiedzi " W każdym potworze kryje się czlowiek". Niech to zdanie będzie zachęta do przeczytania obu książek a autorce bardzo dziękuję i oczywiście czekam na ciąg dalszy.

Lili odkrywa prawdę o braciach. Nataniel i Bastian są wilkołakami. W dodatku jej najlepszy przyjaciel, Aleks, także nie jest do końca człowiekiem. Ona wydaje się być jedyną zwyczajną osobą w tym towarzystwie.

Uczucie Lili i Nathaniela rozkwita, lecz wścibskiej dziewczynie to nie wystarczy. Chce dowiedzieć się więcej na temat przypadłości swojego chłopaka. Kieruje się do biblioteki, gdzie w książce o magicznych stworzeniach znajduje wiadomość.

Upiera się na spotkanie z Bastianem, choć wszyscy jej to odradzają. Powinna ich posłuchać, ale wrodzona ciekawość i brak instynktu samozachowawczego pchają ją w jego kierunku. Bastian wydaje się zmieniać swoje nastawienie, jest aż nazbyt przyjazny i uwodzicielski. Lili wpada w pułapkę, przez co będą cierpieć oboje: ona i Nathaniel. Bastian okiełznał bestię w sobie i posiada nadzwyczajne umiejętności, dzięki którym zyskuje przewagę.

Nathaniel rzuca bratu wyzwanie a jako słabszy osobnik nie ma z nim większych szans. W dodatku lokalni mieszkańcy, rozsierdzeni śmiercią jednego ze swoich, łapią za strzelby i ruszają w las, na bestię.

W czasie długiej walki pomiędzy braćmi słuchamy jak wyrzucają swoje żale i pretensje. Bardzo filmowa scena.

Książka mocno kojarzyła mi się z serialem Teen Wolf. Mam pewne zastrzeżenie co do pojawiającej się osoby zmiennokształtnej. Nawet w magii obowiązują pewne zasady, np. zachowania masy, tymczasem bohater raz zmienia się w niedźwiedzia, innym razem w mysz.

Lili i Nathaniel pasują do siebie: oboje tak samo uczuciowi i nierozsądni, rzucają się w wir niebezpieczeństwa, działają bez zastanowienia. W sumie najciekawszą postacią był Bastian, który przynajmniej potrafił zapanować nad swoim wilkiem.

Po skończeniu tego tomu mam mieszane uczucia. Ta historia nie wciągnęła mnie tak, jak oczekiwałam. Na plus można zaliczyć wzmiankę o samoakceptacji, która jest kluczem do sukcesu. Podziw budzi determinacja Lili i jej bezwarunkowe wsparcie dla Nathaniela.

Sporo się tu dzieje i da się wyczuć emocje bohaterów, ich rozterki. Tło nie jest zbyt rozbudowane, autorka skupia się głównie na czterech postaciach, inne przemykają gdzieś w tle. Powieść spodoba się fanom romansów paranormalnych.

Drugi tom historii Lili i Nathaniela jest jeszcze bardziej wciągający ,nie przewidywalny i drapieżny.
Zszokowana dziewczyna z trudem stara się udźwignąć ciężar prawdy, która okazuje się jednak zbyt okrutna. Dodatkowo wychodzi na jaw, że bracia skrywają sekret, który wplątuje całe miasteczko w sieć intryg i niebezpieczeństw. W dzień urodzin Lili, okazuje się, że jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa również musi się przed nią do czegoś przyznać.
Dziewczyna chcąc pomóc najbliższym wpada w sidła Bastiana. Czy Lili poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy leśna Bestia przestanie zabijać ? I najważniejsze czy miłość zwycięży ?

Ta część zawiera w sobie wiele tajemnic , pytań i mrocznych sekretów. Autorka zabiera nas w bardzo niebezpieczny świat, który pochłonie was w całości. Świat fantasy jest genialnie osadzony w rzeczywistości i gdyby mi powiedziała ,że to na faktach chyba bym uwierzyła . Historia bohaterów pokazuje nam jak wielką siłą jest miłość. Bowiem w tej powieści potrafi przezwyciężyć wszystko co stanie im na drodze. Do tego siła , upór i determinacja dziewczyny zasługuje na ogromny szacunek. Nie skreśla nikogo tylko dlatego ,że jest inny co uczy nas tolerancji i szacunku. Jeśli chodzi o braci pokazują jak wiele ich dzieli ,a jeszcze więcej łączy. Udowadniają,że brak rozmowy , zaufania potrafi doprowadzić do ogromnych tragedii .

Książka napisana jest w sposób fenomenalny . Przeczytałam ją w jeden wieczór i już wiem ,że jak by wyszła kolejna część biorę ja w ciemno.

Na ogromny podziw zasługuje także okładka ,która przyciąga wzrok i jest totalnie w moich kolorach.

,,Ten drugi Ty" tom drugi, autorstwa Martyny Stawiszyńskiej nadal nie powala na kolana, mimo że historia ma potencjał, to nie został on wykorzystany. A szkoda! Ten tom miał być lepszy od poprzedniego, jednak Nie dostrzegam to zmiany na lepsze. Dialogi są mdłe i czuć, że miejscami były wymuszone. Mimo tematyki, którą lubię, książka nie trafiła w mój gust. Największy zgrzyt Mam w stosunku do głównej bohaterki – Lili. Rozumiem, że jest młodą osobą, Jednakże jej decyzję i działania są po prostu nieodpowiedzialne i chwilami pozbawione sensu. Jako postać wydaje mi się dość płytka i pozbawiona wyrazu. Ewidentnie czegoś tu zabrakło. Język i styl powieści również nie powala. Przykro mi, ale jestem na "NIE" jeśli chodzi o tę serię.
Po odkryciu tajemnicy Bastiana i Nathaniela główna bohaterka potrzebuje czasu, aby ułożyć sobie to wszystko w głowie. Oczywiście jak na niezbyt rozgarniętą osobę przystało, stwierdza, że Nate, stanowiący dla niej bezpośrednie zagrożenie, jest miłością jej życia. I pędzi w podskokach przekazać mu tę nowinę. Zaślepiona pożądaniem nastolatka wchodzi w romans z wilkiem. Wątek romantyczny zawarty w tej części sprawił, że czułam silne zażenowanie. Alex nie daje za wygraną i nadal ciągle jest w pobliżu dziewczyny. Ten trójkąt miłosny wyjątkowo mocno działa mi na nerwy. Zwłaszcza gdy jeden po drugim okazują się nie być ludźmi. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a tajemnica Nate'a wisi na włosku.

Już pierwsza cześć książki niezwykle mnie wciągnęła. Druga rozwikłała jeszcze więcej tajemnic, które skrywają młodzi bracia Selva. Lili zostaje postawiona przed trudnym wyborem, miłość, bezpieczeństwo czy przyjaźń? Które z nich wybierze? Czy Bastian okaże się tym za kogo się przedstawia? Czy Nathaniel zwalczy bestie czy jej się podda? Na te wszystkie zagadki szukałam odpowiedzi z zapartym tchem. Opowieść głównych bohaterów pozwala przeżyć mnóstwo emocji w jednej chwili.

„𝐉𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐢𝐬𝐭𝐨𝐭𝐚 𝐧𝐚𝐝𝐩𝐫𝐳𝐲𝐫𝐨𝐝𝐳𝐨𝐧ą, 𝐚 𝐭𝐲... 𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐲𝐦 𝐩𝐨𝐭𝐰𝐨𝐫𝐞𝐦.“
Napisanie recenzji do drugiego tomu to wyzwanie - no bo przecież nie mogę zaspoilerować niczego z pierwszego tomu jak i drugiego!
Zacznę od tego, że bardzo spodobał mi się klimat tej serii. Ciemne las pełen tajemnic, strachu i intryg, jest idealnym miejsce akcji. Podróż z Nathanielem i Lili przez mroczne zakątki miasteczka, było ciekawą przygodą, którą zaplanowała dla nas autorka na kartkach swojej powieści.
Czytelnicy powinni być pełni podziwu, bo Lili całkiem dzielnie radziła sobie w nowych sytuacjach związanych z nadprzyrodzonymi istotami. Bracia Selva są świetnie wykreowani i wnoszą wiele chaosu do fabuły (i życia głównej bohaterki!).
Lekkie pióro autorki, sprawia że szybko czyta się tę powieść i wiele razy zwroty akcji w fabule budzą stres u czytelnika.
Trochę zabrakło mi bardziej nowocześniejszej mowy w dialogach postaci i większej ilości opisów, by móc jeszcze dokładniej poczuć ten klimat Kanadyjskiego miasteczka owianego mrokiem.
Ciesze się, że istoty nadprzyrodzone ostatnio znowu częściej pojawiają się w książkach.

„𝐉𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐢𝐬𝐭𝐨𝐭𝐚 𝐧𝐚𝐝𝐩𝐫𝐳𝐲𝐫𝐨𝐝𝐳𝐨𝐧ą, 𝐚 𝐭𝐲... 𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐲𝐦 𝐩𝐨𝐭𝐰𝐨𝐫𝐞𝐦.“

Lili odkrywa sekret Nathaniela, a przy okazji dowiaduje się też, co łączy go z Bastianem. Przerażona I zagubioną, nie potrafi jednak zwalczyć uczucia do Nata. Tymczasem wokół niej robi się coraz niebezpieczniej. Kto tak naprawdę jest potworem w jej otoczeniu? Jakie jeszcze sekrety odkryje? Przekonajcie się sami...
Drugi tom to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części. Znów przenosimy się do zimnego i mrocznego lasu, w którym grasuje groźna bestia. Mamy tu zagrożenie, stopniowo odkrywane sekrety i uczucie, które za nic ma niebezpieczeństwo. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, akcja wciąga, bohaterowie dają się polubić. To naprawdę dobrze i sprawnie napisany młodzieżowy romans paranormalny. Autorka stworzyła ciekawą historię, choć zostawiła nieco pytań. Mnie bardzo nurtuje postać Alexa I to zakończenie... czyżby miał być dalszy ciąg?

Drugi tom to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części. Znów...

"Ten drugi Ty" Tom 2
Uwaga ! Przez przypadek mogę zdradzić zbyt wiele. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Historia Lili i Nata nabiera tempa. Poznajemy tajemnice głównych bohaterów, oraz osób z najbliższego otoczenia dziewczyny. Chwilami mam wrażenie, że Lily czuje się ciut zagubiona w tym nowym świecie.
Wcale jej się nie dziwię ... świat wilkołaków nie należy do przyjemnych. Do tego drugi z braci, Bastian, cały czas manipuluje jej zachowaniem i umysłem. A Nate podczas przemiany jest nieobliczalny.
Poza braćmi mamy jeszcze Alexa, który jest przyjacielem głównej bohaterki i czuwa nad nią przybierając różne kreacje. Ta postać bardzo przypadła mi do gustu.

Świat stworzony przez autorkę czyta się bardzo przyjemnie. Aż chwilami sama chciałabym być widzem bratobójczej walki, podziwiać siłę i moc wilkołaków, poczuć zapach ich mokrej sierści, zajrzeć w to nieprzeniknione ślepia.
Polubiłam Lily, bo zawsze brała sprawy w swoje ręce, starała się działać i poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania. Kierowała się intuicją, choć nieraz serce brało górę nad rozumem.

Drugi tom tej serii jest grubszy niż poprzedni, okładka prawie identyczna. Ciekawa jestem czym czytelnika graficy i autorka zaskoczą przy kolejnej części.
Bardzo chciałabym poznać dalsze losy mieszkańców Hope.

"Ten drugi Ty" Tom 2
Wcale jej się nie dziwię ... świat wilkołaków nie należy do...

Zgodnie z oczekiwaniami, nawet lepiej..

Drugi tom odkrywa wszystkie karty i daje mocne wrażenia.
Zakończenie daje nadzieje na kontynuację.

Nic tylko przeczytać. Polecam!

Zgodnie z oczekiwaniami, nawet lepiej..

Drugi tom odkrywa wszystkie karty i daje mocne wrażenia.
Zakończenie daje nadzieje na kontynuację.

Nic tylko przeczytać. Polecam!

• Młodzieżowa
  • Zakładki