Światło

przedwiośnia

a w trawie już pierwsze
ogniki krokusów
i tam"

Ulotne i drobne wiersze Ireny Kaczmarczyk - to czysta wiosenna przyjemność, szczególnie, gdy akurat wróciło się z ogrodu, gdzie widziało się dokładnie to co opisują! Co za ciekawy przypadek!

Tomik, jak zwykle u tej krakowskiej poetki, niewielki, ale przyjemność czytania ogromna. Wiersze dla każdego (może raczej każdej, bo to poezja niesłychanie kobieca),ze szczególnym uwzględnieniem, według mnie, ludku krakowskiego ("Na Plantach", "W Jamie Michalika" , "Lubię tu wracać", "Idzie kolęda" i wiele innych).

Pozwolę sobie zamieścić moje ulubione utwory z tego tomiku - może zachęcą kogoś do zapoznania się i z innymi?

SIEĆ

by schwycić go
w sieć

TAK JAKOŚ
tak się jakoś zrobiło chłodno
w skrzynce na listy tylko wyciągi z banku
reklamówki i coraz ich więcej
skrzynki nowiutkie nie pamiętają
szarych kopert nie trzeszczą w szwach
od życzeń z okazji z powodu

tak się jakoś zrobiło chłodno
tak się jakoś zrobiło ZACHODNIO