Pozorne szczęście

Okładka książki Pozorne szczęście Paulina Cichecka
Okładka książki Pozorne szczęście
Paulina Cichecka Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Kaprysy Losu (tom 3) Seria: Kaprysy Losu literatura obyczajowa, romans
Kaprysy Losu (tom 3)
Kaprysy Losu
Dlaczemu
2022-11-02
2022-11-02

Zapraszam wszystkich do doskonałej powieści obyczajowej pt. "Pozorne szczęście" autorstwa Pauliny Cicheckiej.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dlaczemu

Czy uważacie, że istnieją małżeństwa, w których nie ma kryzysów, rys czy skaz?

"Do wczoraj byłam najszczęśliwszą żoną na świecie, a dzisiaj myślę sobie, że to wszystko to tylko pozorne szczęście, które zniknęło gdzieś razem z moim zaufaniem do ciebie - odważyła się powiedzieć."

Julia i Miłosz są młodym małżeństwem, które jest na pierwszy rzut oka szczęśliwe. Julia jest piękną, inteligentną kobietą, pracuje jako dziennikarka. Miłosz jest przystojnym, dobrym mężczyzną, który wraz ze swoim przyjacielem ma własną firmę. Julia i Miłosz mają wspólną pasję jaką jest gotowanie i udoskonalanie przepisów. Wspólnie z Julią mają swoją tradycję, co miesiąc każde z nich pisze list, w którym szczerze mówi o swoich uczuciach albo o tym, co go boli. Julka bardzo chce zostać matką. Czy jej się to uda? Firma Miłosza, która przechodzi problemy finansowe. Wkrótce idealne małżeństwo Julii i Miłosza przechodzi kryzys, mąż zaczyna okłamywać żonę... Czy ich rozpoczynający się kryzys minie i zaczną wspólne szczęście od nowa?

"Kiedy nie masz już nadziei, nagle wydarza się w twoim życiu coś, czego nigdy się nie spodziewałaś. To było piękne. "

Jakie konsekwencje będzie mieć zapożyczenie się Miłosza u niewłaściwych ludzi? Czy Dragon spełni swoje groźby? Czy Julia wybaczy kłamstwa mężowi?
Jakie najgorsze chwile przeżyje Julia w swoim życiu? Czy ich prawdziwe uczucie przetrwa najgorsze momenty w małżeństwie i chwile zwątpienia?

Książkę czyta się przyjemnie, choć nie brakuje w niej różnego rodzaju braw. Podczas czytania książki towarzyszył mi prawdziwy tajfun różnych emocji. Autorka Paulina Cichecka w swojej powieści nie boi się dotykać trudnych tematów tj: kłamstwa, problemy finansowe, groźby, strata dziecka, ale też ubiera wszystko tak żebyśmy mogli przeżyć z bohaterami ich wzloty i upadki. Autorka Paulina Cichecka doskonale pokazuje nam w swojej powieści jak cenne jest zaufanie, a sekrety mogą je zniszczyć, lepiej mówić sobie najgorszą prawdę niż karmić się kłamstwami, bo te mogą mieć opłakane skutki. Bardzo zżyłam się z postacią Julii, która przeżywała w swoim życiu radość, lecz także wielki ból. Polubiłam też postać Miłosza, który był bardzo dobrze stworzony przez autorkę Paulinę Cichecką. Koniec książki jest bardzo piękny i wzruszający. Gratulacje dla autorki Pauliny Cicheckiej za stworzenie kolejnej cudownej powieści. Na pewno ta lektura skłania czytelników do przemyśleń. Czytając tę powieść musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest "pozorne szczęście"? Drogi czytelniku, przygotuj chusteczki, wygodny fotel i kubek dobrego kakao lub jeśli wolisz herbatę. Otul się kocem i sięgnij po książkę, którą pragnę Ci🔥 polecić.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dlaczemu

Czy uważacie, że istnieją małżeństwa, w których nie ma kryzysów, rys czy skaz?

Historia tej dwójki bardzo mi się spodobało, od początku wkręciłam się w nią bardzo i nje mogłam się od niej oderwać.
Julia i Miłosz to cudownie przedstawieni bohaterowie, autorka dobrze opisała i przedstawiła ich historie.
Wzruszałam, denerwowałam i cieszyłam się razem z nimi.
Julia i Miłosz zostali wystawieni na próbę, a bardziej to ich małżeństwo. Ale czy poradzą sobie z przeciwnościam losu to sami musicie się dowiedzieć.
Książka była bardzi emocjonalna i bardzo wam polecam

Wzruszałam, denerwowałam i cieszyłam się razem z nimi.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać, postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji książki "Pozorne szczęście", która jest trzecim tomem cyklu #kaprysylosu. Każda z książek opowiada o innej parze bohaterów, dlatego można je czytać osobno. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko. Mi zapoznanie się z historią bohaterów zajęło jeden poranek. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę ciekawie wykreowani, to naturalne, autentyczne postaci - takie które moglibyśmy spotkać w rzeczywistości i takie z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Julia i Miłosz mierzą się z trudami dnia codziennego, pragnąc przy tym zaznac upragnionego szczęścia i miłości. Lubię takie historie, pisane życiem, do bólu prawdziwe. Akcja powieści toczy się swoim niespiesznym rytmem, co w tym przypadku bardzo mi się podobało, mogłam całkowicie skupić się na relacji głównych bohaterów, poczuć towarzyszące im emocje. Autorka w swojej powieści porusza sporo istotnych i ponadczasowych tematów, która z pewnością skłaniają Czytelnika do refleksji, pokazując przy tym jak istotna jest w związku partnerskim czy małżeńskim rozmowa oraz zaufanie. Miło spędziłam czas z tą książką i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

"Pozorne szczęście" to książka budząca we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo chciałam dowiedzieć się jak zakończy się ta historia, z drugiej trochę mi się opowiadanie dluzylo, zwłaszcza na początku.

Później,gdy już fabuła mnie wciągnęła, przezywalam z bohaterką to co ją spotyka, czułam jej emocje i może właśnie dlatego tak mnie rozczarowała końcówka, wszystko zostało wg mnie zbyt spłycone.

Oczywiście to tylko moje odczucia. Nie zrozumcie mnie źle, książkę czyta się dość szybko i przyjemnie, ale w zakończeniu zabrakło mi tego czegoś. Mimo to myślę, że książka jest warta uwagi i wielu osobom przypadnie do gustu.:)

Trzeci tom niestety kończy ten wciągający cykl Kaprysy Losu. Trochę jest mi żal, gdyż polubiłam historie jakie zawarła w swych powieściach autorka jak i poruszone przez nią tematy. Każda z tych opowieści jest inna i wciągnęła mnie totalnie, aż ciężko było mi przerwać czytanie chociażby na chwilę.

W tej części poznajemy wręcz doskonałe małżeństwo Julii i Miłosza, którzy uzupełniali się pod każdym względem. Ich wspólnym marzeniem było posiadanie dziecka, i gdy się wreszcie na nie zdecydowali, coś nagle zaczęło się psuć. W firmie mężczyzny zaczęły narastać problemy, które nie łatwo było zażegnać. Do tego postawa i czyny Miłosza spowodowały, że pozorne dotąd szczęście okazało się ułudą.

Co tak naprawdę wydarzyło się w pracy bohatera? Jak w tym trudnym czasie zachowywał się on i do czego doprowadził? Czy ta dwójka doczeka się upragnionego potomka? Czy przezwyciężą kryzys, a może będzie już za późno na uratowanie małżeństwa?

Ta historia zaczęła się bardzo spokojnie i wszystko idealnie się układało. Jednak pisarka nie pozwoliła nam trwać w tym stanie zbyt długo i z zaskoczenia zrzuciła na nas bombę. Od tej chwili akcja stała się o wiele bardziej dynamiczna i ciekawsza. Wielkim plusem był fakt, iż ciężko było przewidzieć co się wydarzy, a finał nie jednego wciśnie w fotel.

Fabuła intryguje i daje naprawdę dużo do myślenia. Emocje są wszechobecne i trzymają w napięciu praktycznie do samego końca. Lekturę czyta się naprawdę szybko dzięki lekkiemu i przystępnemu stylowi, jednak niektórych spowalniać mogą obszerne opisy. Mi one zupełnie nie przeszkadzały, gdyż lubię znać dobrze detale i szczegóły.
Jeśli martwicie się, że nie czytaliście wcześniejszych tomów, to zapewniam was, iż nie będzie to dla was żadną przeszkodą.

Unikajcie błędów popełnionych przez Miłosza. Jego nieszczerość, brak dzielenia się problemami z drugą połówką i samotne dźwiganie wszystkiego na swoich barkach doprowadziło do powstania bariery, która stała się wręcz nie do pokonania. Rozmowa jest zawsze drogą do sukcesu, a wspólnie podjęte decyzje pozwalają uniknąć nieporozumień. Jeśli ktoś straci do was zaufanie, to będzie wam ciężko je na nowo odzyskać.

Uważam, że warto sięgnąć po dzieło pani Pauliny. Myślę, że historia przypadnie wam do gustu i poruszy was. Ja polubiłam to dzieło mimo, że niektóre postaci działały mi na nerwy i momentami miałam ochotę nimi potrząsnąć. Chętnie poznam wasze opinie i dowiem się czy macie tę pozycję w swoich planach czytelniczych.

W tej części poznajemy wręcz doskonałe małżeństwo Julii i Miłosza, którzy...

"Pozorne szczęście" Pauliny Cicheckiej to opowieść o Julii i Miłoszu - młodym małżeństwie. Są młodzi, zakochani, mają mnóstwo planów. Sielanka? Niekoniecznie. Kiedy pojawiają się pierwsze problemy w pracy Miłosza, nagle okazuje się, że ich z pozoru idealne małżeństwo wcale takie nie jest. Czy tajemnice I brak szczerości zniszczą związek młodych? Przekonajcie się sami...
To moje trzecie spotkanie z Autorką. Książka jest częścią cyklu "Kaprysy losu", ale każdy tom opowiada o kimś innym, więc nie trzeba znać wszystkich. Ta historia jest najbardziej dramatyczna, porusza kilka ważnych wątków - brak zaufania i rozmów q związku to jeden z nich. Nie zdradzę innych - bo byłby to spoiler. Książkę czyta się dość szybko. Autorka lubi długie opisy codziennych czynności - co mi z kolei nie bardzo przypadło do gustu, ale poza tym tworzy dość ciekawe historię. Trochę przeszkadzały mi liczne powtórzenia - myślę, że lepsza korekta załatwiłaby sprawę. To lektura na jeden wieczór - po ciężkim dniu, lekka - ale nie do końca z racji poruszanych problemów.

To...

Bardzo się cieszę, że wreszcie w moje ręce trafiła ostatnia część serii Kaprysy losu, a mianowicie jej trzeci tom- "Pozorne szczęście" od Pauliny Cicheckiej.

Miałam okazję czytać zarówno pierwszy tom "Podróż poślubna" jak i drugi "Zawsze i na zawsze". Oba bardzo mi się podobały, więc z przyjemnością wzięłam się za lekturę tej pozycji.

Towarzyszymy tu Julce i Miłoszowi, którzy są już dwa lata po ślubie. Wiodą sielankowe życie, są zakochani.. no małżeństwo idealne pod każdym względem. Jednak do pełni szczęścia brakuje im dziecka, marzą o maleńkiej córeczce i postanawiają zacząć starania o potomka. Gdy wszystko wydaje się być na dobrej drodze, nad ich małżeństwem zaczynają pojawiać się ciemne chmury. Miłosz się zmienia, zaczyna unikać rozmów z Julką, coś ewidentnie jest na rzeczy. Okazuje się, że ich kryzys w małżeństwie jest ściśle związany z problemami w firmie Miłosza.

Czy uda im się uratować ten związek? Czy doczekają się potomka?

Tego dowiecie się czytając "Pozorne szczęście". Nie chcę psuć Wam całej radości z czytania, więc więcej nie zdradzę.

Książkę czytało się bardzo szybko. To typowa historia na piątkowy wieczór, by móc się odprężyć po ciężkim tygodniu pracy. Akcja rozgrywa się niespiesznie, czuć sielankę, niemal idyllę wraz z początkiem historii. Później już tak kolorowo nie jest, ale dzięki temu historia jest bliżej realnego życia- no bo w którym małżeństwie jest idealnie? Uważam, że zdrowo jest czasem się posprzeczać, żeby oczyścić głowę 😅 Autorka w swojej powieści pokazała, jak ważna jest rozmowa. O ile łatwiej jest znieść przeciwności losu, gdy nie brnie się przez nie w pojedynkę... Między głównymi bohaterami zabrakło właśnie zaufania i rozmowy.

Jak dla mnie była to przyjemna lektura, której oczekiwałam. Spokojna, niespieszna, bez niespodziewanych zwrotów akcji. Od tak- przeczytana dla relaksu.

Polecam całą serię Kaprysów losu!:)

Towarzyszymy tu Julce i Miłoszowi,...

Julia i Miłosz na pierwszy rzut oka to idealne małżeństwo, świetnie się dogadują, kochają te same rzeczy, mają wspólne pasję i marzenia. Jednego czego im brakuje do szczęścia to dziecka. Z chwilą kiedy postanawiają powiększyć rodzinę nad ich cudownym życiem zaczynają kłębić się czarne chmury. Kryzys w firmie Miłosza zapoczątkował falę nieszczęść, która dotyka Julkę i Miłosza. Czy Julia i Miłosz pokonają problemy? Czy wystarczy im sił by wygrać tę nierówną walkę?

Zaczynając czytać tą książkę, pomyślałam rany w żadnym małżeństwie nie jest tak idealnie tu musi się wydarzyć. I faktycznie szczęście Julki i Miłosza, zaczęło znikać wraz z pojawieniem się kłopotów w firmie mężczyzny, które sprawiły, że cały ich plan na życie uległ całkowitej zmianie. Szczerze byłam tak wściekła na Miłosza, za jego nieprzemyślane decyzje, za brak szczerej rozmowy. Tego brakło w tej relacji, może wszystko co ich spotkało nigdy nie miało by miejsca. Tajemnice, ukrywanie problemów, brak zaufania. Książka pokazuje jak ważna w życiu jest rozmowa, szczerość, a przede wszystkim zaufanie. Jeśli jesteśmy razem to razem dzielimy radości jak i troski. Tak strasznie było mi szkoda Juli w tym wszystkim. Jeszcze jedno co autorka nam tu przekazała to to, że ludzie potrafią wybaczyć wiele, naprawdę nawet najstraszniejsze rzeczy. To bardzo emocjonalna książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Paulina ma lekki i przyjemny styl, który bardzo mi się podoba. Dlatego gorąco Was zachęcam to sięgnięcia po "Pozorne szczęście".

"Pozorne szczęście" to trzeci tom serii Kaprysy Losu, opowiadających o zwykłych ludziach takich jak my, którzy mają oczekiwania i pragnienia, a przede wszystkim chcą być szczęśliwi, ale czy każdego los jest usłany tylko dobrem.

Julia i Miłosz są małżeństwem, którzy pragnąc mieć dziecko, gdy rozpoczynają starania się, nie przewidują co może im zgotować los, a raczej jedno z nich, które podejmuje decyzję i nie przemyślał jakie mogą być konsekwencje. Zaufanie, szczerość i wsparcie w każdej sytuacji to dla mnie podstawy związku. Niestety gdy wydawać by się mogło, że wszystko zaczyna się układać Miłosz zaczyna znikać, unikać odpowiedzi oraz kłamać.

Co takiego skrywa mężczyzna?

Początek książki jest przyjemny, ale im dalej czytamy zastanawiałam się jakie będą losy Miłosza i Julii. Spodziewałam się innego zakończenia książki, ale zostałam zaskoczona.

Czy będą w stanie zaufać sobie ponownie? Jak wpłynie na małżeństwo to co zrobił Miłosz?
Niewiem czy będąc na miejscu Julii byłabym w stanie wybaczyć i zaufać na nowo.

Jeśli chcecie poznać losy Julii i Miłosza oraz brzemiennej w skutkach decyzji mężczyzny zachęcam do przeczytania.

Co dla Was jest najważniejsze w związku? Moim zdaniem szczerość i zaufanie🤔. Jedno bez drugiego nie istnieje. Gdy nie jesteśmy wobec siebie szczerzy, jak można mówić o zaufaniu.
Boleśnie przekonał się o tym Miłosz, bohater książki "Pozorne szczęście".
Razem z Julią tworzyli doskonały związek, zakochani, szczęśliwi. Zaczęli starać się o dziecko gdy poważny kryzys w firmie Miłosza sprawił, że ich małżeństwo zostało wystawione na ciężkie próby. Czy uda im się wyjść z nich obronną ręką, czy Miłosz zrozumie co jest najważniejsze w jego życiu? Sprawdźcie sami.
Rzadko się zdarza bym nie polubiła jednego z głównych bohaterów czytanej książki. A niestety Miłosza nie polubiłam. Niby dobry mąż, troskliwy, dbający o żonę, chcący chronić ją przed złymi wiadomościami, ale... No właśnie, dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Nie polubiłam go i już.
Natomiast Julia zdobyła moje serce. Szczerze jej kibicowałam a potem współczułam tego co ją spotkało. Silna, mądra kobieta, której los nie oszczędził bólu. Naprawdę czytanie o tym co ją spotkało wywoływało łzy w oczach...
Autorka porusza w tej książce dwie bardzo ważne kwestie...zaufanie i żałoba. Dobrze, że o tym pisze, bo na pewno niejeden związek się z tym boryka.
Historia ta jest pełna emocji, tych pozytywnych ale i tych negatywnych...miłość, szczęście, radość...ale też smutek, żal.... Czytałam ją z ogromnym zaciekawieniem, bo autorka stworzyła niezwykle wciągającą opowieść.
Szczerze Wam polecam.

Boleśnie przekonał się o tym Miłosz, bohater książki "Pozorne szczęście".

• Kobieta w roli głównej
  • Audiobooki 2022, 2023, 2024r.
  • Poszukiwane
  • Polscy autorzy
  • Czekam cierpliwie:)
  • Empik Go
  • Przeczytane#2
  • Audiobooki z doskonałymi lektorami 2022, 2023, 2024r.

Dodaj cytat z książki Pozorne szczęście