Feeling Close to You

Okładka książki Feeling Close to You Bianca Iosivoni
Okładka książki Feeling Close to You
Bianca Iosivoni Wydawnictwo: Lyx Cykl: Finding Back to Us (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Finding Back to Us (tom 2)
Feeling Close to You
Lyx
2020-02-24
2020-02-24
niemiecki

Teagan nie ma łatwego, usłanego różami życia, a wręcz przeciwnie, wiele problemów, z którymi nie do końca sobie radzi. Jej sposobem na oderwania się od rzeczywistości są gry i jest w nich naprawdę dobra. Jej największym marzeniem jest ucieczka z miasta, w którym mieszka i dostanie się na wymarzone studia. Robi naprawdę wiele, aby to osiągnąć. Po szkole pracuje w kawiarni, a nocami streamuje. Pewnego razu udaje jej się pokonać jednego z najlepszych youtuberów Parkera, co jest niemałym osiągnięcie. Tak zaczyna się ich znajomość, która początkowo trwa tylko w sieci. Wspólne granie, rozmowy ich zbliżają i to nawet bardzo. Po jakimś czasie spotykają się, a między nimi zaczyna iskrzyć (o ile nie stało się to już wcześniej). Tylko nic nie będzie proste, a wręcz przeciwnie. Oboje mają swoje problemy, tajemnice, a jednocześnie marzenia. Czy znajdą w tym wszystkim możliwość rozwinięcia uczucia, jakie zaczyna się między nimi rodzić? Jakie problemy mają? Jakie tajemnice skrywają?

Zacznę od tego, że pierwszy i drugi tom można czytać niezależnie od siebie. Tom pierwszy mi się podobał, a jak wypadł drugi? Tak samo pozytywnie.
W książce znalazłam ciekawą, wciągającą i niebanalną historię. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że opowieść z graniem w tle aż tak mi się spodoba. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje i to dość różnorodne.

Bohaterowie ciekawi, niebanalni, dobrze wykreowani. Tym razem niestety nie mogę wam zdradzić więcej niż wyżej i to, że ja ich polubiłam i moim zdaniem warto ich poznać bliżej.

„Feeling Close to You” to książka, z którą naprawdę dobrze się bawiłam i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/feelingclosetoyouwydawnictwojaguar.html

"Feeling close to You"
Poznajemy tu Teagan i Parkera, którzy grają w gry komputerowe. Dla obojga jest to odskocznia od problemów, jednak dla Parkera również praca. Teagan zaś dzięki streamowaniu chce spełnić swoje największe marzenie.

Ta dwójka nie miała zbyt dużych szans na poznanie się, jednak los bywa przewrotny i pewnego dnia grają online przeciwko sobie, co jest pierwszym krokiem do wspólnej przyszłości.

Główni bohaterowie skradli moje serce i ogromnie im kibicowałam, aż po ostatnią stronę!
Teagan to mądra, młoda dziewczyna, która ma jedno wielkie marzenie, aby dostać się na wymarzone studia, gdzie będzie uczyć się projektowania gier. Niestety nie jest to zgodne z tym, jakie życie widzi dla Niej jej ojciec, co wywołuje wiele kłótni.
Parker zaś to dobry, odpowiedzialny i zaradny chłopak, który ma ciężką sytuację rodzinną.
Już po pierwszym spotkaniu na żywo rodzi się między nimi piękne uczucie i relacja. Mają własne problemy, zupełnie od siebie różne, ale łączące ich ze sobą.

Uwielbiam książki autorki! Ta historia jest pełna humoru, ale porusza też trudne tematy, takie jak: samotność, chorobę, trudne relacje rodzinne, czy samotność.
Nie ma tu szybkiej akcji, wszystko dzieje się w swoim czasie, ale uważam, że to jak najbardziej wskazane, bo dzięki temu emocje bohaterów jeszcze mocniej na Nas oddziałują.

Ukazane jest tu życie współczesnej młodzieży, a wątek gier online to coś świeżego i ciekawego. Ja przepadłam już na samym początku, dlatego bardzo Wam polecam tę historię🤍

"Feeling close to You"

Delikatna i subtelna, przykuwająca wzrok okładka i niespodziewane wnętrze fabularne książki, a w tym wszystkim ja, posiadająca w domu poprzedni tom trylogii i nie mogąca przejść obojętnie koło tak cudownej szaty graficznej i poznaniu kolejnej historii.
Zastanawialiście się kiedyś, kto się kryje po drugiej stronie gry online, albo czatu? Dlaczego rozmowa w wirtualnym świecie jest łatwiejsza, bez zobowiązań, traktowana niekiedy jako zwykła zabawa, albo odskocznia od życia codziennego? A co gdyby świat wirtualny był sposobem na życie? Jak wtedy byśmy się na niego zapatrywali?

Na co dzień raczej nie zastanawiamy się zbytnio nad tym gdzie jesteśmy. Oczywiście mamy swoje życie, dom, rodzinę, dzieci, może psa. Nie poświęcamy temu aż takiej uwagi jakbyśmy chcieli. Natomiast żeby odpocząć często sięgamy do tego wirtualnego świata, który pozwala się nam wyłączyć, oderwać myśli od problemów dnia codziennego, zatracić się w świecie, który nas rozumie i co najważniejsze nie ocenia. Akceptuje nas takim jakimi jesteśmy, bez wpasowywania się w jakiekolwiek kanony. Mam świadomość, że bardzo wielu z nas nie zwróciło uwagi na to ile czasu spędzamy na mediach społecznościowych, czy scrollując inne intersujące nas rzeczy.

Teagan ucieka w gry online, by uciec od rzeczywistości. Nie jest to zwykła ucieczka. Dziewczyna w grach widzi coś więcej niż oderwanie się od problemów dnia codziennego, widzi w tym swoją przyszłość na lepsze życie. By osiągnąć ten cel dorabia po szkole w kawiarni, a nocami streamuje, z czego też ma dodatkowe wpływy. Nieraz do gier napędza ją kiepski dzień w szkole, dzięki czemu bywa niepokonana. Jest tak dobra, że na jednym z z live’ów udaje się jej pokonać jednego z najlepszych youtuberów Parkera. Dziewczyna małymi krokami powoli dąży do celu. W jej planach nie został uwzględniony chłopak i jego problemy, tym bardziej, że ze swoimi do końca sobie nie poradziła.

więcej na: velarislibrary

Teagan marzy o wyprowadzce z domu i rozpoczęciu studiów na upragnionym kierunku. Żeby do tego doszło dorabia w kawiarni i streamuje gry. Dziewczyna jest świetna i pokonuje popularnego youtubera w grze. Parker nie dowierza w to co się stało.
Zaczynają ze sobą pisać, aż w końcu ich znajomość przenosi się do rzeczywistości.

Zdecydowanie ta część podobała mi się bardziej od poprzedniej. Od razu zaznaczam, że książki z tej serii można czytać niezależnie od siebie.

Teagan to dziewczyna, która wniosła w tą historię naprawdę wiele świeżości. Wcześniej nie spotkałam się z bohaterką, która wiązałaby swoją przyszłość z grami komputerowymi. Dzięki temu, można było wyczuć w jej postaci lekkość. Parker z kolei ma w sobie dobro, którego brakuje wielu bohaterom. Polubiłam go od samego początku.

Relacja między Teagan a Parkerem zaczęła się niespodziewanie. Jest ona lekka, a chemia między nimi mocno wyczuwalna. Ich rozmowy sprawiały, że na ustach cały czas miałam uśmiech. Dzięki nim poczułam się jakbym znów była nastolatką.

Oboje mają swoje problemy, które starają się rozwiązać, jednak każde z nich radziło sobie z nimi inaczej. Teagan potrafiła o nich rozmawiać, zaś Parker chciał je ukryć. Całość zagrała ze sobą idealnie, autorka zachowała równowagę między problemami, a ich relacją. Zrelaksowałam się przy tej historii i to jest najważniejsze.

Zdecydowanie ta część podobała mi się bardziej od...

"Feeling close to you" to druga część serii Bianci Iosivoni. Nie ukrywam, że długo na nią czekałam bo pierwsza część bardzo mi się podobała. Druga część opowiada o innych bohaterach, choć Parkera mieliśmy okazję poznać w części pierwszej ❤️. I choć można czytać te książki niezależnie to zdecydowanie odradzam! Są zbyt dobre 🥰

Teagan jest świetną gamerką. Jej profil się rozwija, nie jest ogromną gwiazdą ale ma swoich stałych odbiorców i zdecydowanie lubi z tymi ludźmi, rozmawiać i grać. Ma jedno marzenie, dostać się na wymarzone studia .. Jednak w tym pomyśle zdecydowanie nie wspiera jej jej tata, przez co dziewczyna składa też podania na inne uczelnie.
Pewnego dnia podczas swoich gier pokonuje znanego youtubera Parkera! I to jest dopiero wydarzenie które zatrzęsie fanami kanału dziewczyny, w końcu nie jest to takie proste...
Dzięki temu, że Ci dwoje raz ze sobą zagrali a dziewczyna go pokonała i to nie raz to teraz on chce ją poznać ☺️. Dziewczyna choć bardzo lubi swoje towarzystwo i swój własny pokój, daje się przekonać .. po jakimś czasie dochodzi nawet do spotkania i wtedy to już jest coś 🔥

Kochani.. po raz kolejny przekonałam się, że na książki Wydawnictwa można liczyć. Są dopracowane, opowiadają piękne historie... Byłam nawet w szoku, że tak dobrze czytało mi się o świecie gier choć ja naprawdę tego nie lubię! I z początku kręciłam nosem na tą tematykę, aż do przeczytania może czterech stron, bo potem już wiedziałam że pokocham ❤️. Przeżywałam z tą dwójką ich przygody i szalenie kibicowałam Teagan. Parkera też bardzo polubiłam jednak w pewnym momencie zdobył minusa 😈. Na szczęście ta mądra dziewczyna okazała się mieć dobre serce ... Więc sytuacja została uratowana.
To opowieść o marzeniach, o walce o nie, o samotności, hobby, o relacjach rodzinnych. I zdecydowanie o tym, że jak coś ma się w naszym życiu wydarzyć, to się wydarzy 🔥

Już przebieram nogami na trzecią część ❤️

Teagan jest świetną gamerką. Jej profil się...

„Wszystko jest lepsze, niż rezygnacja ze swoich marzeń”

Wielu młodych ludzi, którzy stoją u progu dorosłości szukają odpowiedzi na pytanie, co dalej chcę robić w życiu? Niektórzy mają już określone plany na przyszłość, ale czasami nie wszystko idzie tak, jakby chcieli, gdyż wybory nie są łatwą sprawą zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzą uczucia. O tym przekonała się bohaterka książki „Feeling Close To You”.

Teagan Ramona odlicza dni do momentu aż skończy szkołę i będzie mogła wyrwać się z obecnego środowiska, w którym nie czuje się dobrze. Nie łączy ją nic z rówieśnikami, nawet z byłą przyjaciółką, ale też trudno znaleźć jej porozumienie z ojcem, który widziałby swoją córkę w zupełnie innej roli zawodowej, niż ona marzy. Teagan jest, bowiem fanką gier komputerowych i chciałaby studiować na kierunku związanym ze swoją pasją, a konkretnie z projektowaniem gier komputerowych. Chciałaby spełnić to marzenie, więc dorabia po szkole w jednej z kawiarni w swoim niewielkim mieście położonym niedaleko Seatle. Odskoczną są dla niej streamy, które prowadzi pod pseudonimem „TRGame”.

W trakcie spotkań ze swoimi obserwatorami toczy rozgrywki on-line w ulubionych grach. Podczas jednej z nich pokonuje popularnego youtubera, jakim jest Donovan Parker. On jest nią zaintrygowany, odkąd odkrył, że pod pseudonimem „TRGame” kryje się fascynująca dziewczyna, a nie chłopak, tak jak myślał. Nawiązują ze sobą kontakt wirtualny i zaczynają ze sobą rozmawiać na Discordzie, poznając się coraz lepiej. Wkrótce jest szansa, by mogli zobaczyć się na żywo, gdyż zbliża się ważna impreza gromadząca miłośników gier, mająca odbyć się w Teksasie. Wraz z tym spotkaniem, jak i późniejszymi wydarzeniami, Teagan stanie przed wyborem, gdzie studiować: czy w swoich rodzinnych stronach, czy bliżej miejscowości, w której mieszka i studiuje Parker. Mimo dużej odległości, jaka dzieli Teagan i Parkera, coraz trudniej im bez siebie żyć.

„Feeling Close To You” stanowi osobną historię poprowadzoną od początku do końca, więc nie ma problemu z jej poznawaniem. Są nowi bohaterowie, nowe problemy i zupełnie nowa opowieść, też w klimacie New Adult. Wyraźnie można wyczuć, że jest ona skierowana do młodych czytelników, gdyż dużo w niej jest odnośników do tego rodzaju tematów.

Do charakteru powieści nawiązują rozdziały zatytułowane, jako „Level 1”, Level2 itd. Tytuł w tłumaczeniu na język polski oznacza „poczucie bliskości”, o co jest trudno, gdy dwie osoby dzieli duża odległość, ale za to łączy wirtualna rzeczywistość. Jest to też myśl przewodnia, które przewija się w różnych sytuacjach. Dotyczy to zarówno dwojga bohaterów, których dzieli odległość między ich miejscami zamieszkania, ale też relacji w obrębie rodziny, gdyż w każdym przypadku ta bliskość jest ukazywana w inny sposób.

Historia Teagan i Parkera dzieje się dwa lata po wydarzeniach z pierwszego tomu, gdy poznaliśmy historię Callie i Keitha. Teraz nie ma ich zbyt dużo, ale czasami pojawia się Callie, gdyż jest ona przyjaciółką Donovana. Parker ma za sobą także trudną przeszłość związaną z relacjami rodzinnymi, o których wie niewiele osób, a jedną z wtajemniczonych jest Callie.

Druga część serii „Whatever Happens” toczy się znacznie wolniej niż część pierwsza. Jest mniej ekspresyjna i bardziej młodzieżowa, gdyż tłem dla toczących się wydarzeń są gry komputerowe i świat influencerów oraz youtuberów, więc to, czym żyje współczesna młodzież. Dla nich wirtualny świat jest elementem życia i bywa tak, że łatwiej rozmawia im się na czatach niż w realu. Dużo w niej jest opisów gier i świata wirtualnego, ale też zagadnień, z którymi mierzą się oni w swoim życiu. Między innymi autorka ujawnia problemy związane z chorobą najbliższych, trudną opieką, ale też opowiada o dążeniu do spełnienia swoich marzeń wbrew ambicjom, jakie pokładają w swoich dzieciach rodzice, o pasjach, które nadają sens w życiu, ale też o samotności w realnym świecie, mimo wielu obserwatorów w sieci, ale przede wszystkim o wyborach, które decydują o tym, jak w przyszłości będzie wyglądać ich życie.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z wydawnictwem Jaguar

„Wszystko jest lepsze, niż rezygnacja ze swoich marzeń”

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

"Nadzieja to wredna i fałszywa suk. Wkrada się nie wiedzieć kiedy i otula nas niczym ciepły i milusi kocyk. A potem tym bardziej czujesz ten przeszywający chłód, kiedy nagle znika bez zapowiedzi."

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

"Feeling close to you" autorstwa Bianci Iosivoni to książka, na którą bardzo czekałam. Uwielbiam pióra autorki, więc byłam strasznie ciekawa jaką teraz historią nas zaskoczy.

Teagan, steamuje gry. Uwielbia to co robi, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale i wiążę z tym przyszłość. Chce studiować projektowanie gier.

Parker jest zawodowym graczem i youtuberem. Ma szerokie grono obserwatorów. Do tego godzi granie, studia i pomoc rodzicom.

Nie znają się w realu i pewnie nigdy by się nie spotkali, gdyby nie gra.

Zaczęło się od rywalizacji.

Potem była przyjaźń.

Czy rozwinie się coś więcej?

Teagan, czuje się wyobcowana w szkole. Nie ma przyjaciół, jej odskocznia od świata są gry. Znikąd nie ma wsparcia. Jej ojciec nie rozumie jej pasji. Wywiera na nią presję, nie widzi, że tylko krzywdzi córkę. Dopiero w Parkerze znajdzie oparcie, będzie ją wspierał i wierzył w nią.

Parker jest świetny w tym co robi. Jego steamy przyciągają rzesze fanów. Nikt nie wie, że tak naprawdę skrywa wielki sekret. Nawet przyjaciele nie znają go do końca. Jego strach, ogranicza go na wiele sposobów.

Ich relacja jest po prostu urocza. Ich pierwsze spotkanie w czasie gry i ta tańczącą lama na poległym, to było świetne i zabawne. Potem ciągłe rozmowy, później wymiana smsów czy rozmowy telefoniczne. Tak rozwija się ich relacja. Przed pierwszym spotkaniem na żywo już sporo o sobie wiedzą. Znajdują wspólny język I widzą, że łączy ich ta sama pasja. Tylko jeden minus, mieszkają w zupełnie innych miejscach. Czy znajomość zapoczątkowana przez grę może przetrwać? W ich przypadku widać, że jak najbardziej tak, a wręcz może rozwinąć się w coś pięknego. Tylko czy skrywane tajemnicę tego nie popsują? To już musicie przekonać się sami.

Książki Bianki Iosivoni są cudowne, pełne emocji. Nie tylko zabawiają, ale i poruszają ciekawe, i nie zawsze łatwe tematy. Tak samo było i tym razem. Ta historia jest zupełnie inna, pełna świata, który nie każdy jest w stanie zrozumieć, a problemy jakie posiadają bohaterowi mogą przydarzyć się każdemu, ale wcale do prostych nie należą. Od początku trzymałam za nich kciuki. Pasowali do siebie, nie tylko pod względem pasji, ale i charakterów. Uwielbiali żarty i sarkazm, mieli wielki dystans do siebie. Cudowna historia, pełną nie tylko humoru, ale i emocji. Pochłonęłam ją na raz. Nie da się od niej oderwać. Uwielbiam I czekam niecierpliwie na więcej, a wam gorąco polecam🥰🥰🥰.

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

"Poczekaj. Kiedy spotkasz tę jedyną, nie będzie się liczyło, czy masz czas. Po prostu go znajdziesz. Albo będziesz tego przez całe życie żałował"

Książki Bianki Iosivoni zachwycają delikatnością, emocjami i bijących z nich ciepłem, które otula czytelników nawet podczas przeżywania zatrważających problemów wykreowanych przez autorkę bohaterów. Nie inaczej jest przy "Feeling close to you", która mimo iż jest drugim tomem serii, może spokojnie być czytana jako osobna powieść. Zawarta w niej historia bohaterów, którzy poznają się w sieci i stopniowo zbliżają do siebie, tylko po to, by w natłoku przytłaczającej ich rzeczywistości przekonać się, że nie zawsze układa się tak, jak mogli wcześniej zakładać, co z kolei mimo wypowiedzianych obietnic mocno odbija się na ich relacji. Relacji, którą autorka pokazała tak, że nie sposób nie trzymać za niej kciuków, której rozwój śledzi się w napięciu i oczekiwaniu na dalsze decyzje Teagan i Parkera, która jednocześnie wywołuje uśmiech jak i niepewność bohaterów, co zawarte w książce słowa idealnie przenoszą na jej czytelników. Wyróżnić trzeba zarysowaną w niej poruszająca, ale też pełna uchybien relacje głównej bohaterki z ojcem, jak i relacji wybranka jej serca z jego przyjaciółmi, którzy okazywali mu ogromne wsparcie w obliczu jego problemów. To książka, która otula, powoduje szybsze bicie serca, pozwala przeżyć rozterki wchodzących w dorosłość bohaterów, a która przy okazji pokazuje ich niecodzienną pasję, poświęcenie się hobby, które z czasem stało się ich pomysłem na przyszłość, obok którego to miłość do sienie nawzajem stała się najważniejsza. Bardzo polecam

Ta sama pasja, problemy rodzinne i dzielące ich kilometry..

Ona zapalona streamerka gier. Chce wiązać z tym swoją przyszłość, jednak ojciec chce dla niej innego życia. Teagan kocha to co robi, kocha gry i chce brać udział w ich tworzeniu. W sieci spotyka Parkera, który jest znacznie bardziej rozpoznawalny w tym świecie. Jednak Parker ją zauważa. Czy dzielące ich kilometry będą dla nich przeszkodą ?
Od początku była wzajemna fascynacja, wspólna pasja i wiele wspólnych mianowników. Kiedy ich relacja się rozwinęła, obydwoje poczuli coś więcej, jedno z nich zaczyna się wycofywać. Czy mimo wszystko ich uczucie przetrwa ? Czy zwykły świat i ten wirtualny aż tak bardzo różnią się od siebie ?

W mojej opinii książka jest dynamiczna, naturalna i prawdziwa. Zawiera realne życie, realne problemy i zwykłą codzienność. Bianca ma to do siebie, że w główniej mierze te książki właśnie tak są. Co więcej, fajnie, że jest to inna tematyka niż te bossy, mafiosi i dręczenie.
Książka zdecydowanie warta uwagi. Polecam.

Ta sama pasja, problemy rodzinne i dzielące ich kilometry..

Książkę samą w sobie bardzo miło się czytało. Styl pisania był bardzo przyjemny i przyjemnie było śledzić historię głównych bohaterów. Podobało mi się to, że książka została napisana z perspektyw obu głównych bohaterów, dzięki czemu łatwiej mogłam ich zrozumieć.

Muszę jednak powiedzieć, że początek wydawał się bardzo pospieszny. Zwłaszcza w pierwszym rozdziale, akcja była rozwinięta znacznie bardziej niż w pozostałej części książki. To sprawiło, że początek był trudniejszy do czytania. Wolałabym, żeby ważne aspekty fabuły stawały się jasne w trakcie czytania książki, a nie w przeciągu kilku stron. Relacje między głównymi bohaterami również wydawały się bardzo pospieszne. Przez to ich relacja wydała mi się dość płytka. Dlatego, że akcja działa się tak szybko, trudno było zaobserwować wątek friends to lovers. Uważam też, główni bohaterowie nie mówili o sobie wszystkiego, nie do końca został rozwinięty wątek matki Parkera. Na samym początku nie polubiłam się z główną bohaterką. Wydawała mi się dziecinna, jednak po późniejszym rozwoju akcji zaczęłam darzyć ją sympatią.

Z historią w książce „Feeling Close to You”, mimo paru aspektów, które nie do końca mi się podobały, polubiłam się. Jestem pewna, że historia Teagan i Parkera przypadnie do gustu dużej części młodzieży i nie tylko.
A.K.
Szkolny Klub Recenzenta