Aż zabraknie nam gwiazd

Okładka książki Aż zabraknie nam gwiazd Inma Rubiales
Okładka książki Aż zabraknie nam gwiazd
Inma Rubiales Wydawnictwo: Feeria Stories literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
HASTA QUE NOS QUEDEMOS SIN ESTRELLAS
Feeria Stories
2023-09-27
2023-09-27
Barbara Bardadyn
Wattpad Trauma Hate to Love Astronomia 18+ Fake Dating

Książka jest mega długa, jak na taki gatunek.
Co ciekawsze, nie było chyba jakichś zbędnych słów. Wszystko było tak jak należy. Nie ciągnęła się. Czytało się ją bardzo przyjemnie.
Myślę, że to dosyć mądra książka. O wartościach, o rozwijaniu się jako człowiek, o dojrzewaniu itd.
Ma wiele mądrości w sobie.
Jestem tylko w szoku, że nie uroniłam na niej nawet łzy. Co w moim przypadku, jest dosyć zadziwiające, bo bardzo łatwo się wzruszam😅

Książka jest mega długa, jak na taki gatunek.
Ma wiele mądrości w sobie.
Jestem tylko w szoku, że nie uroniłam na niej nawet łzy. Co w moim...

Witajcie kochani. Zapraszam na recenzję książki dla młodzieży "Aż zabraknie nam gwiazd".
Przyznam się szczerze, że lubię czytać książki dla trochę młodszych czytelników niż ja. Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Losy młodego słynnego Youtubera i zwykłej dziewczyny po przejściach zachwyciły mnie. Ta historia jest inna. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Ona, Maia, młoda dziewczyna, która zamiast korzystać z życia, pracuje, aby utrzymać siebie i staczająca się na dno matkę. Codziennie odwiedza w szpitalu osobę, której życie powoli gaśnie.
On, Liam, gwiazda YouTube, któremu życie w świetle reflektorów się przejadło. Sterowany przez matkę i ojczyma, uwikłany w pseudo związek. Jedno przypadkowe spotkanie zmieni ich życie.
Kochani to nie jest błaha historia o nastolatkach. Autorka w swojej powieści porusza ciężkie tematy. Śmierć, osamotnienie, depresja, żałoba. To nie jest słodka historyjka z cyklu, żyli długo i szczęśliwie. To pełna bólu, ale też nadziei powieść, która skradła moje serce. Jestem zachwycona kreacją bohaterów oraz ich przemianą.
Gwarantuję wam, że nie będziecie się nudzić podczas czytania, a cała historia na długi czas pozostanie w waszej pamięci. Gorąco polecam.

@rewi.books
Liam jest popularnym youtuberem. Jednak to co robi nie cieszy go już od pewnego czasu.
W dodatku chłopak zakochany jest w dziewczynie z którą jest w udawanym związku. Ona niestety woli jego kolegę.

Maia mimo młodego wieku nie ma łatwo.
Po tragedii, która wydarzyła się w jej życiu, dziewczyna dużo pracuje aby utrzymać siebie i dom. Na swoją mamę nie ma za bardzo co liczyć ponieważ po wypadku stała się alkoholiczką.

Ta dwójka poznaje się w dość nietypowych okolicznościach. Maia znajduje Liama w swoim samochodzie. Śpiącego i pijanego.
To jedno spotkanie zmieni jednak życie obojga ale czy na lepsze ?

Niby typowa młodzieżówka ale ma to coś. Nie skupia się tylko na błahych sprawach.
Zakończenie jest dość przewidywalne ale i tak czytało mi ją bardzo dobrze.
Dwójka głównych bohaterów różni się od siebie diametralnie. Oboje żyją w różnych swiatach i oboje mierzą się z problemami, które nie raz ich przerastają.
Książka o której z pewnością nie można tak łatwo zapomnieć.
Czytaliście?
A może macie ją w planach ?

@rewi.books

Maia mimo młodego wieku nie ma łatwo.

Szalona impreza, butelka wódki i pijany youtuber śpiący na siedzeniu przypadkowego samochodu. Co się stanie, gdy taka kombinacja doprowadzi do zderzenia dwóch gwiazd?

Ta opowieść wielokrotnie łapie serce, by na samym końcu mocno i starannie je poskładać. Porusza ona też bardzo ważne tematy, takie jak – hejt, żałoba, depresja, sława, pieniądze i świat internetu w tym social mediów. Ale też miłość w głębokich emocjach, które podczas czytania dogłębnie mnie poruszyły. Zaczęło się od rollercoastera, a skończyło na kilku łzach.

Bohaterzy zostali opisani w bardzo ludzki sposób, dlatego też bez problemu zaskarbili sobie moją sympatię. Byłam świadkiem ich codzienności, wad, prawdziwego życia, bez upiększania go różowymi okularami. Każdy z nich miał własny charakter, osobowość i osiągnięte jak dotąd sukcesy. Ich próby ratowania siebie, wielokrotnie mnie zaskakiwały. Autorka pięknie przedstawiła próby naprawienia siebie i popełnionych wcześniej błędów, których właściciele starali się wyjść na prostą.

Pozycja ta zostanie w mojej pamięci na długi czas, to na pewno! Dlatego też cieszyłam się, że mogłam poznać takiego grubaska i jego piękną historię.

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Liam - popularny youtuber, mający wszystko i przyzwyczajony do luksusu, nie czerpie przyjemności z prowadzenia swojego kanału.
Utknął w udawanym związku, żeby podbijać zasięgi, na dodatek zakochał się bez wzajemności , nie poszedł na studia, robi wszystko tak, jak chce jego żądna rozgłosu matka i jego ojczym menadżer, dla których liczą się tylko kliknięcia.

Maia - po pewnym tragicznym wydarzeniu pracuje ciężko, żeby utrzymać siebie i rodzinę, ledwo wiążąc koniec z końcem i codziennie odwiedzając w szpitalu bardzo bliską osobę. Jej matka natomiast po wypadku stała się bezrobotną alkoholiczką.

Poznajemy dwójkę młodych ludzi w trudnych momentach ich życia.
Oboje są nie szczęśliwi, o jednym z nich można powiedzieć, że ma wszystko, a o drugim, że nie ma nic... ale czy na pewno tak jest?
Pewnego dnia ich drogi krzyżują się...

Nawiązując do tytułu - gwiazdy odgrywają znaczną rolę w tej historii - niektóre świecą jasno, coraz jaśniej, a niektóre gasną, jednak my widzimy ich blask jeszcze długo po tym jak ich już nie ma...

Ta opowieść złamała mi serce wielokrotnie, żeby na sam koniec solidnie je poskładać.
Książka zostanie w mojej pamięci na bardzo długo - jest z tych, co wywołują konkretnego kaca książkowego.
To ile Ci młodzi ludzie musieli przejść, czego musieli doświadczyć.
Całkiem dwa różne światy i całkowicie odmienne problemy, jednak tak samo odciskające piętno na psychice ludzkiej.

Uwielbiam, gdy to co czytam wywołuje we mnie emocje, najlepiej silne emocje - tak było w tym przypadku. Ich historia, problemy - pochłonęły mnie bez reszty.
Dodatkowo występuje mój ulubiony motyw - hate to love.
Mamy także dwa punkty widzenia - głos zabierają na przemian Maia i Liam, co pozwala lepiej poznać nam ich perspektywy, uczucia, zachowania - bardzo lubię ten zabieg.

Książka jest bardzo popularna na hiszpańskim wattpadzie - i ja w pełni rozumiem jej fenomen.
Wiele osób może utożsamić się z bohaterami, a ich historia pokazuje, że po burzy kiedyś zawsze wychodzi słońce.

Maia - po...

@book.moodpl

„Aż zabraknie nam gwiazd” to książka młodzieżowa, która już na wstępie zachwyca okładką i momentami przeraża objętością stron. Mamy do czynienia z niezłą cegiełką, prawie 600 stron. Kiedy zaczynałam ją czytać czułam przerażenie, ale historia bardzo podobała mi się, więc później cieszyłam się, że tak szybko nie pożegnam się z bohaterami.
Motywem przewodnim jest hate to love oraz fake dating. Oba motywy lubię w książkach, a w połączeniu są jeszcze lepsze. Do tego mamy życie i świat znanego youtubera. Który nie do końca jest szczęśliwy, głownie przez swoją popularność. Ten youtuber – to Liam, nie wiedzieć skąd znajduje się w samochodzie obcej dziewczyny – Mai. Dziewczyna wchodząc rano do swojego samochodu, zastaje śpiącego, pijanego chłopaka. Ich pierwsze spotkanie jest dość specyficzne, ale na pewno przyniesie dużo zmian w życiu obojga z nich.
Maia nie ma w życiu lekko. Tragedia jaka spotkała jej rodzinę, zmusza dziewczynę do podjęcia pracy i ogarnięcia całego domu, wraz z matką, która załamał się po tych wydarzeniach. Nie jest jej łatwo i cały czas musi walczyć o wszystko i ze wszystkimi.
Czy los uśmiechnie się do dziewczyny ?
Niby młodzieżówka, a problemy z jakimi muszą poradzić sobie Liam i Maia, nie raz, nie jednego z nas by pokonał. Muszą odnaleźć na nowo siebie, a także szczęście i przede wszystkim zawalczyć o swoje życie. Pomimo objętości książkę dość szybko pochłonęłam. Myślę, że nie jednej z Was ta książka złamie serce.

@book.moodpl

Motywem przewodnim jest...

Dzisiaj przychodzę Wam opowiedzieć o absolutnie cudownej i wyjątkowej młodzieżówce! No dobra, może bardziej romansie. Najpierw zwróciłam uwagę na jej okładkę i opis, nie byłam przygotowana na to co dostanę w środku. Niemal od samego początku czułam jakby była napisana dla mnie! Poczułam tak nieprawdopodobne flow z tymi bohaterami, że aż nie do pomyślenia! Ogromnie mnie poruszyła historia tej dwójki ludzi - młodych, poturbowanych przez los, tak bardzo zagubionych i tak bardzo poszukujących. Ten romans sprawił, że moje serce mocniej zabiło, a gdybym czytała go zimą to mogłabym patrzeć jak rozpuszcza niejeden lód! Kurczę, jakie to było dobre! Główny bohater chyba zostanie moim kolejnym literackim mężem! Liam to bohater idealny, tak bardzo ujmujący i tak delikatnie zagubiony. Ta pozycja ugina się od emocji. Przyznam szczerze, że niektóre rozdziały rozwalały moje serce i trudno mi się je czytało, bo tak bardzo zżyłam się z bohaterami, że ich problemy stały się po części moimi. Jako wisienkę na torcie autorka dorzuciła motyw astronomii - kurczę, ależ to było ciekawe i takieeee dopełniające! Zachwyt 8.5⭐️.

Liam jest youtuberem. I chociaż nie może narzekać na popularność, i wszędzie spotyka swoje fanki czuje, że nie robi tego co kocha, że to nie przynosi mu już radości.
Maia wciąż na nowo i na nowo przeżywa wypadek w którym uczestniczyli jej najbliżsi. Nie może ułożyć sobie życia na nowo.
Światy tej dwójki się zderzają. Tak bardzo różne, ale jednocześnie oba tak samo niepoukładane. Co z tego wyniknie?

„Aż zabraknie nam gwiazd” to romans, który ostatnio skończyłem czytać. I wow… jakie to było dobre! Wiecie, z romansami jest różnie - czasami są naprawdę świetne, ale bywają też te oklepane, bez drugiego dna. Autorka tej powieści na szczęście przygotowała dla nas świetne tła psychologiczne bohaterów, a całość połączyła wyjątkową relacją. Przepadłem w niej!

Historia Mai i Liama zaskarbiła sobie wyjątkowe miejsce w moim sercu. Z jednej strony mamy zagubionego youtubera, który chce skończyć z byciem marionetką wszystkich wokół. Chce w końcu ruszyć naprzód i zadbać o własne dobro. Z drugiej strony z kolei mamy dziewczynę, która w zbyt młodym wieku musiała dorosnąć. Jej siostra zapadła w śpiączkę a matka została alkoholiczką, przez co utrzymanie się spoczęło na barkach nastolatki. Gdy ich losy się splatają, bohaterowie zaczynają dostrzegać coś więcej. Widzą w sobie gwiazdy, które pomagają im wydostać się z ciemnego tunelu.

Jeden z lepszych romansów jaki ostatnio przeczytałem. Głęboki, wciągający i z bardzo ciekawym pomysłem. Gdy już zacząłem go czytać, nie mogłem się oderwać! Uwielbiam styl pisania autorki oraz jej humor. Jeśli Lubicie ten gatunek, zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję! 💕

Historia Mai i...

To opowieść, którą dzielę się z Wami w ramach współpracy reklamowej z @feeria.stories.

Historia dwójki młodych ludzi, których losy splatają się w niesamowity sposób. Liam, znany youtuber, odzyskuje radość w życiu, gdyż ambicja bycia najlepszym już go nie pociąga. Maia, pracująca ciężko, stara się utrzymać siebie i swoją matkę w obliczu trudności związanym z alkoholizmem. Jej życie toczy się w ciągłym strachu, jednak to spotkanie z nieznajomym w jej samochodzie zmienia wszystko.

Ta książka jest absolutnym cudem ♥️. Rozpoczęła się od przyciągającego tytułu i uderzającej okładki, ale jej treść to absolutne arcydzieło! Autorka stworzyła niezwykle autentycznych bohaterów, a każdy z nich ma swoją unikalną osobowość, własne trudności i sukcesy. Bardzo zżyłam się z nimi, przeżywając ich historię, która ożywa na kartkach tej książki. Razem z nimi śmiałam się i płakałam, ponieważ ta książka jest przepełniona emocjami. Jest tak realistyczna, tak prawdziwa, po prostu doskonała. Porusza ważne tematy, takie jak alkoholizm w rodzinie, problemy zdrowia psychicznego i wpływ mediów społecznościowych na życie. Zaznaczyłam tyle cytatów, że brakło mi karteczek.

Po prostu jest przepiękna. Najpierw złamała moje serce, a potem złożyła je na nowo, dając mi nadzieję. Jestem zachwycona, że takie książki powstają i że trafiła w moje ręce. Serdecznie polecam ten tytuł. To naprawdę książka warta uwagi ♥️.

Jak się zachowujemy, kiedy świat wali nam się na głowę? Rozpada się rodzina? Dom? A marzenia ulatują w czarną otchłań? ten kto ma wspierać, jest jeszcze słabszy ? Kiedy odchodzą najbliżsi?

Dziś polecajka new adult, która przeszywa na wskroś głębokim, dojmującym poczuciem samotności. Popularny i przyzwyczajony do luksusu Liam, Youtuber, to chłopak, który gdzieś po drodze do sławy i milionów obserwujących zgubił pasję i radość z tego, co robił. Co z tego, że ma pieniądze, rozpoznawalność, sławę i kontrakty? ciągle nieobecnych rodziców? Jeśli czuje się zagubiony i nieszczęśliwy, ciągle pod presją serduszek, wskaźników i polubień ? Z drugiej strony dziewczyna, która wszystko straciła. Jej rodzina się rozpadła, a wraz z nią zniknęła jej tożsamość, poczucie pewności i bezpieczeństwa. Maia nie może uwolnić się od koszmarów, które śnią jej się od czasu wypadku. Przeżywa stratę, żałobę, jest zdołowana. Ciężko pracuje, żeby utrzymać siebie i matkę, która nadużywa alkoholu, bo także nie pogodziła się ze stratą, jakiej doświadczyły.

Maia, to dziewczyna o wielu twarzach. Dziewczyna niczym kaktus, odpychająca i brutalna w swojej szczerości. Chowa się za swoimi lękami, strachami i swoją niepewnością. Ma tyle nieprzepracowanych traum, nosi w sobie tyle bólu. Jest krucha, niestabilna emocjonalnie. Niepewna, pełna sprzeczności, z wielkim bagażem emocjonalnym. Często tchórzy, ucieka przed relacjami, bo nie czuje się na tyle pełnowartościową osoba, żeby można ją było pokochać. Zamyka się przed wszystkimi, bo boi się cierpienia. Chcesz poznać jej tajemnice ?

To książka, która porusza ważne tematy, takie jak depresja, strata, żałoba, hejt, świat social mediów, sława i pieniądze. Ale też młodzieńcza miłość i wiara w drugą osobę. Piękna, głęboko osadzona w emocjach, rollercoaster. O dwóch gwiazdach, które spotkały się na pewnej orbicie i mają szansę stworzyć razem galaktykę 🤗🥹. 8/10

• Nie posiadam
  • Chcę mieć