Okładka książki Astrologia ciała Claire Gallagher
Wydawnictwo Kobiece
2023-08-23
2023-08-23
Magdalena Wysmyk

"Astrologia ciała" to jak sugeruje tytuł i napis na okładce - przewodnik po zdrowiu ciała i umysłu w odniesieniu do planet. Niektórzy od razu odrzucą tę książkę, lecz z pewnością znajdą się i tacy, których zaciekawi jej treść.

Została ona podzielona na kilka części - w pierwszej wyjaśnione zostały podstawowe terminy i informacje o ludzkim ciele w kontekście astrologii, w drugiej omówiono poszczególne znaki zodiaku wraz z ich mocnymi słabymi stronami, jeśli chodzi ludzki organizm, poszczególne narządy, preferowaną dietę oraz aktywność fizyczną, a w trzeciej omówiono wykorzystanie planet oraz cyklów astrologicznych w odzyskiwaniu oraz wspieraniu swojego zdrowia.

Nie polecałabym traktować zawartych tu informacji jako prawdy objawionej, jednak faktem jest, że większość z nas boryka się z różnymi rodzajami problemów zdrowotnych. Może akurat dzięki tej książce wpadnie się na jakieś trafne informacje o dolegliwościach lub inspiracje jak można wspierać swój organizm?

Moim zdaniem warto jest samemu testować różne rzeczy i sprawdzać co nam służy - nasze organizmy są inne, to co działa u jednego niekoniecznie sprawdzi się u drugiego. Warto podnosić swoją świadomość na temat zdrowia i form jego wspierania, a korzystając z różnych źródeł można zbudować szeroki obraz w tej materii 😁

✨️
Z dużą dozą ciekawości podeszłam do lektury tej książki, bo szczerze mówiąc, domena Claire Gallagher jest dla mnie terra incognita.
Astrologia medyczna to zdecydowanie rozległy i wymagający sporej praktyki obszar wiedzy.
Tym niżej chylę głowę przed autorką, że potrafiła zebrać najważniejsze informacje i przybliżyć laikowi istotne zagadnienia.

Obserwując ruchy planet można lepiej poznać siebie, zrozumieć sygnały płynące z organizmu i pracować nad tym, aby poprawić jakość swojego życia.
Autorka krok po kroku objaśnia najważniejsze pojęcia, uczy jak dbać o swój indywidualny rytm i podaje multum wartościowych rad.

Książkę wzbogacają liczne tabele i wykresy, a regularny układ oraz ilustracje ułatwiają poruszanie się po niej.
To z pewnością nie jest publikacja na jeden raz.
Na pewno trzeba liczyć się z tym, że należy z nią pracować, wertować, zaznaczać w niej istotne kwestie itd.
Sposób odżywiania, odpowiednia aktywność fizyczna, higiena psychiczna...
Warto zajrzeć do tego podręcznika, jeśli chcielibyście poprawić któryś z tych aspektów.

Wrócę do tej książki jeszcze niedługo, bo temat mnie zaciekawił i chętnie sięgnę też po więcej informacji ze strony internetowej autorki.

Obserwując ruchy planet...

I kolejna świetna propozycja z mojego ulubionego wydawnictwa 🤩 normalnie to jest pozycja totalnie must have 🤩
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo.kobiece mogę Wam przedstawić jej wnętrze.

Astrologia ciała

Od razu dla sceptyków mówię to nie jest horoskop jaki możecie znaleźć w każdej gazetce. To świetny poradnik napisany przez Claire Gallagher ✨dietetyczka, akupunkturzystka✨ i astrolożka✨
Nie sądziłam że znajdę tu takie bardziej holistyczne podejście. Nasze ciało i umysł to jedna wielka mapa, a ludzie którzy znają się na wpływie planet na nasz organizm potrafią zdziałać cuda. Nie powiem zaczęłam książkę od swojego znaku zodiaku 😳i o zgrozo wszystko się potwierdza.
Znajdziecie tu świetnie dobrane diety ✨
Zorganizowany zestaw ćwiczeń ✨
Uogólnione aktywności ✨
Samopoznanie się i samoakceptację ✨
Świetne porady i w łatwy sposób do zrealizowania ✨
Żałuję że nie było tej książki wcześniej tak ze 20 lat temu ale nigdy nie jest za późno ✨
Ja już powoli wpuszczam do swojego chaotycznego życia zmiany i polecam Wam ogromnie poznać swoje dobre i złe strony a może słabe i te mocne? ..to już Wasza interpretacja i Wasz wybór jak do tego podchodzicie.
Jestem mega na tak na tak wspaniale książki i poradniki ✨

Astrologia ciała

Jak już na okładce możemy przeczytać jest to "Kosmiczny przewodnik po zdrowiu oraz wykorzystaniu mocy planet w uzdrawianiu dolegliwości ciała i umysłu"

W książce znajdziemy:
☄️podstawowe informacje o ludzkim ciele w kontekście astrologii
☄️Jak żyć w zgodzie z porami astrologicznymi
☄️Podział znaków zodiaku ze względu na żywioły z dokładnymi opisami
☄️Jak wykorzystać planety w procesie leczenia

Jak widzicie w książce znajdziecie dużo przydatnych informacji dla swojego znaku zodiaku powiązanych z astrologią.

Oczywiście ja jak to ja zaczęłam czytać książkę od swojego znaku zodiaku, bo byłam strasznie ciekawa co tam o nim jest napisane (bo kto by nie był? 😅) i wyczytałam wiele informacji na temat sportów i zajęć odpowiednich dla Strzelca, problemów zdrowotnych Strzelca (kilka się już nawet zgadza 😅) i jak im zapobiegać ☺️

Jest to bardzo ciekawa książka 😍 odpowiednią dla osób lubiących żyć zgodnie z własnym znakiem zodiaku i ogólnie astrologią ☺️

zapraszam na swój profil po więcej recenzji https://www.instagram.com/feyra.rhys/

W książce znajdziemy:
☄️podstawowe informacje o ludzkim ciele w kontekście astrologii
☄️Jak żyć w zgodzie z porami astrologicznymi
☄️Podział znaków zodiaku ze względu na żywioły z dokładnymi opisami
☄️Jak wykorzystać...

Dużo u mnie cech zodiakalnego Raka a wpływ księżyca na swoje życie czuję bardzo intensywnie. Dlatego z wielką ciekawością sięgnęłam po „Astrologię ciała” i nie zawiodłam się 👍. Książka w genialny sposób przedstawia jak czytać ciała niebieskie by optymalnie wykorzystać ich działanie na nasze ciało. Intuicyjnie wiele rzeczy już robiłam ale teraz otrzymałam konkretne wskazówki 💙. Miejscówka na stosiku przy łóżku zapewniona bo wiem, że będę wracać - a i wydanie piękne 🥰

Kosmiczny przewodnik po zdrowiu oraz wykorzystaniu kocu planet u uzdrawianiu dolegliwości ciała i umysłu

Astrologia jest jednym z tematów, które bardzo mnie fascynują. Uwielbiam dowiadywać się czegoś nowego o znakach zodiaku, wpływie księżyca i planet.

A ta książka jest naprawdę niesamowita.

Nie tylko przepięknie wykonana, bogata w ilustracje ale też pełna przystępnie przedawnionej wiedzy. Czytając ją często miałam takie „nie mogę uwierzyć, że to prawda”. Zaskakujące jak wiele rzeczy się zgadza i pasuje do mnie do co dotyczy mojego znaku zodiaku czy rządzącej nim planety. Naprawdę byłam zaskoczona, ale daje to też pewne poczucie zrozumienia i akceptacji

Od razu przeczytałam bliskim rozdziały o ich znakach. Myślę, że to bardzo ciekawa i fajne. Nie wiem co sądzicie o leczeniu za pomocą astrologii, ale różne ćwiczenia czy dieta raczej na pewno nie zaszkodzą, a pomogą. Więc to może być ciekawy eksperyment starać się żyć zgodnie z astrologia.

W książce znajdujemy krótkie wyjaśnienie o ludzkim ciele w kontekście astrologii, a później skupiamy się na każdym z nami zodiaku. Mamy propozycję ćwiczeń, diety, możliwe dolegliwości i informacje na ten temat. Dalej mamy planety i przy nich także o odżywianiu, aktywności fizycznej czy skutkach zaburzonej równowagi.

Dawno rzadka książka nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia. Piękna przygotowana, bardzo dużo zaskakującej, ciekawej wiedzy. Myślałam że sporo wiem w temacie astrologii, jednak ta książka mnie zaskoczyła. Bardzo wam polecam.

A ta książka jest naprawdę niesamowita.

Co wspólnego z jelitem ma Merkury ? Czym jest koło orientacji terapeutycznych? I o co chodzi ze wspierającym żywioł ziemi odżywianiem?

Ta książka to prawdziwy ogrom informacji. O planetach, cyklach, żywiołach, znakach zodiaków, odpowiadającym im ćwiczeniom i żywieniu. Wydana w bardzo ładny sposób. W środku mnóstwo wyróżnień poprzez kolor, czcionkę tabele, wykresy czy ilustracje. Na pewno jest to coś ciekawego, cos na co jeszcze do tej pory nie trafiłam - połączenie astrologii ze zdrowotnością ciała.

Muszę jednak szczerze powiedzieć, że nie potrafiłam odnaleźć się w tej książce. Jak dla laika było tu dla mnie za dużo informacji, które choć autorka starała się wyjaśniać dla mnie nadal pozostają nie do końca zrozumiałe. Ogromnym minusem okazała się dla mnie również, drobniutka czcionka jaką zastosowano do głównych treści.

Myślę, że osoby, które już coś niecoś wiedzą na tematy takie jak ascendent, znak słoneczny i znak księżycowy mogą się dobrze odnaleźć w tej książce. Ja odczułam pewne zagubienie i nie zdołałam w pełni się z niej cieszyć. Niemniej jest to na pewno ciekawa pozycja.

Prawdy.

• Rok 2023.
  • Ezoteryka
  • Samodzielne
  • Czytam z Legimi

Dodaj cytat z książki Astrologia ciała