Okładka książki The Witch of the Forest. Magia naturalna. Znajdź harmonię między światem wewnętrznym a zewnętrznym Lindsay Squire
Lindsay Squire Wydawnictwo: Publicat ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Publicat
2023-09-27
2023-09-27
wiedźma magia czarostwo rytuały wróżbiarstwo tarot zioła wahadełko

"Nie istnieje dobry czy zły sposób praktykowania magii. Jeśli dopiero szukasz swojej ścieżki, pamiętaj, że jesteś dla siebie najlepszym nauczycielem."

Książka autorstwa @thewitchoftheforest czyli Lindsay Squire, na pierwszy rzut oka przypomina typowy poradnik magiczny. Jednak wczytując się w zawartą tutaj wiedzę odnaleźć możemy nieco więcej niż dotychczas w tego typu książkach. Początek tej barwnej pozycji to skondensowana historia autorki, którą wita się z czytelnikami i jednocześnie nakreśla jakiej magicznej ścieżki możemy się spodziewać po zapisanych stronach.

Odnajdziemy tu już pierwsze odniesienie do terminu "siedzenia w szafie" czyli praktykowaniu magii bez uzewnętrzniania tego na forum publicznym. W dalszej części książki Lindsay to rozwija. Następnie przeczytamy krótką adnotację uwzględniającą czym jest pogaństwo, Wicca i czarostwo. Tutaj odnoszę wrażenie że przedstawione informacje są źle skondensowane. Podam przykład- "Poganie czczą Boga i Bogini (choć niektórzy czczą więcej bóstw)". Ci niektórzy to większość, ponieważ na pogan składka się wiele religii neopogańskich z bogatym panteonem... Drugą nieścisłością jest brak podania bibliografii z odnośnikami.

Rozdział rozpoczynający zatytułowany "Pierwsze kroki" nakreśla czytelnikom informacje dotyczące przydatnych narzędzi, ich domowych budżetowych zamienników, przygotowywania celów i intencji. Każdy kolejny rozdział zamienia się w pigułkę wiedzy m.in o żywiołach, księżycu oraz jego fazach, rzucaniu zaklęć, etapach zaklinania, ziołach, wróżbiarstwie, sygilach. Przeplata się między tym świadomość ekologiczna i postępowanie zgodne z naturą, czyli kwestie rzadko poruszane. Wiedzieliście, że warto sprawdzać skąd kupujecie rzeczy, bo nadmierne eksploatowanie roślin uszczupla ich naturalne środowisko a przy wydobywaniu na szeroką skalę minerałów wykorzystuje się dzieci?
Najbardziej przypadł mi do gustu rozdział opowiadający o Kole Roku.
Każdy z sabatów jest ładnie opisany, okraszony tablicami z symbolami i notatkami co przedstawiają, wypunktowano rytuały korespondencyjne i dołączono rozkłady tarota. Dzięki temu, w przystępny sposób można spędzić każde święto. Taki zabieg dostało większość zagadnień. Są rozrysowane na części pierwsze w prostym języku ale zachęcają różnorodnością.
Oprócz tekstu całość zdobią bardzo liczne ilustracje wykonane przez Viki Lester. Pomagają one znacząco w zapamiętywaniu i urozmaicają każdą lekcję. Są bogato zdobione, kolorowe oraz bardzo estetyczne. Niezwykły atut tej książki to dodatkowa obwoluta na okładkę, posiadająca na odwrocie tablicę do wahadełka. A o wahadełku, kartomancji i wielu innych metodach dywinacji znajdziemy wiadomości w rozdziale 8.
Czytając tą pozycję można mieć wrażenie, że autorka trzyma młodych adeptów za rękę i krok po kroku prowadzi, poprzez zapisane stronnice w stronę zgłębiania wiedzy. Jednak brak bibliografii wciąż kole mnie w oczy, bo dla początkujących jest to problem. Nie będą mieli do czego porównać zawartych tu informacji.

Może komuś, kto magii nie bierze na poważnie, mogłoby wydać się dziwne, gdybym napisała, że od dziecka wyczuwałam ją wokół siebie. Tak samo jak autorka książki "Magia naturalna" , już jako mała dziewczynka czułam silną więź z naturą. Przyciągały mnie baśnie, mity, wierzenia słowiańskie czy indiańskie i czułam, że jest to coś wyjątkowego. Gdy podrosłam stwierdziłam, że była to tylko wybujała wyobraźnia, jednak jako dorosła kobieta czuję, że to właśnie będąc kilkuletnią dziewczynką miałam rację.

"Magia Naturalna" autorstwa Lindsay Squire ( prowadzącej bardzo ciekawy profil na instagramie @thewitchoftheforest),to cudownie wydane kompendium wiedzy na temat magii naturalnej. Tutaj każda czarownica, która chce zgłębić tajemnice magii płynącej z natury znajdzie wszystko, by zacząć praktykować. Ja, moją wewnętrzną siłę czułam zawsze, pomimo tego, że nie znałam teorii, jednak teraz wiem, że dzięki tak usystematyzowanej wiedz,y mogę wykrzesać z siebie o wiele więcej.
Ten przepięknie zilustrowany podręcznik zdecydowanie pomoże każdej osobie, która jest czarownicą z szafy na miotły, stać się czarownicą praktykującą i świadomą swojej siły.
Tak, wiem, że osobom, których ten temat nie interesuje może wydawać się to śmieszne ( tak samo jak wiara w Wielkanocnego Króliczka czy Wróżkę Zębuszkę),ale nie każdy może mieć tego rodzaju dar.

"Magia Naturalna" to krótkie, konkretne rozdziały ozdobione kolorowymi grafikami, które krok po kroku pokazują, jakie możliwości daje magia. Na początku Lindsay podpowiada jak zacząć, a następnie krótko przedstawia rytuały związane z Kołem Roku, oraz czynności, które warto wykonywać zgodnie z fazami księżyca. Kolejny rozdział to obszerne wprowadzanie do tematu zaklęć, a kolejny podpowiada jak praktykować, kiedy jeszcze nie wyszło się ze swojej szafy (ciche sabaty). Kolejna część to rozdział, który mnie zainteresował najbardziej, ponieważ jest to część poświęcona tematyce ziół i ich magicznym właściwościom, natomiast końcówka poświęcona jest wróżeniu ( tarot, wahadełko, wróżenie z fusów) z czym ja nie czuję się w żaden sposób związana.

Jestem zachwycona tym, co udało mi się dzięki tej książce odkryć i z niecierpliwością czekam na kolejną z tej magicznej serii.

Salve (:
Na mojej liście przeczytanych książek wylądowało juz sporo takich, związanych z tematyka magii.Niestety większa ich ilość okazała się bardzo podobna do poprzednich.Wiec jedynie wizualnie powiększała moja biblioteczkę, nie wnosząc nic nowego do ów treści.
Dzisiaj jednak wybijam z książką , która na tle wspomnianych tomików faktycznie się wyróżnia.
Przede wszystkim tym, że ma piekne ilustracje w całym tekście, a jej poszczególne rozdziały są krótkie i na temat.
Omówiono w nich podstawy stylów praktyki, podstawowe zaopatrzenie, ważne święta, cykle księżyca i podstawową konstrukcję zaklęć.Czyli wszystko to, co warto wiedzieć kiedy wkracza się w świat naturalnej magii.

"Magia naturalna” to bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla początkujących i każdego, kto nie wie, od czego zacząć poszukiwania informacji wprowadzających w ten temat.Bowiem opisany jest w tak prosty sposob, że naprawdę zachęca do zgłębienia swojej praktyki i wykorzystania swoich magicznych, mocnych stron.Wszak nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza moze się przydać🤫.Wiec tak na wszelki wypadek dobrze jest rozumieć niezmienne prawa rządzące wszechświatem i wiedzieć, jak z nich korzystać 🤭

Zainteresowanych tematem odsyłam rowniez do popularnego konta Witchcraft na Instagramie @thewitchoftheforest Stworzonego właśnie przez autorkę, gdzie oferuje pomocne infografiki na temat różnych aspektów Rzemiosła.;)

Salve (:
Przede wszystkim...

"Magia naturalna" to książka, która przykuje oko osób, które zaciekawiła magia i czarostwo i chcą się do niej zbliżyć. Ten ślicznie wydany poradnik zawiera podstawowe informacje o magii, taki typowy have-to-know dla początkującej czarownicy.

Autorka zawarła w tej krótkiej książeczce rozdziały dotyczące podstaw koła roku, naturalnego cyklu neopogan, faz i rytmu księżyca, zaklęć, wróżbiarstwa, zbieractwa, podstawowych narzędzi czarownicy, ziół oraz sigili (na ten temat nie mam jeszcze dużej wiedzy, więc trudno mi było sprawdzić jego wiarygodność) oraz praktykowania magii "po cichu", czyli jak to autorka określa "w szafie na miotły".

Cóż, ten ostatni aspekt średnio do mnie trafił. Jestem zdania, że wiedźma niekoniecznie musi obnosić się ze swoją praktyką, powinna ją jednak czynić zgodnie z sobą oraz z jak największą odwagą, a nie chowając się po kątach. No ale jestem w stanie zrozumieć, że dla osób początkujących może to być trudne, zwłaszcza gdy środowisko nie sprzyja.

Należy podkreślić, że zawarte w tej książce informacje to podstawy podstaw, wiedza minimalna, po której poznaniu powinna być wciąż traktowana raczej jako ciekawostka, ponieważ do bezpiecznego i efektywnego praktykowania czarostwa potrzeba dużo więcej wiedzy.

Nie mniej fajnie, że takie książki powstają, z pewnością zachęcą niektóre osoby do zgłębienia tematu. Takie krótkie rozdziały z wstępnymi informacjami stanowią bardzo dobra zachętę, by samodzielnie zbadać kierunek, który najbardziej w danym momencie pociąga.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że na tym etapie jeszcze droga daleka 😉 aczkolwiek każdy od czegoś zaczynał, co też warto mieć z tyłu głowy 😃

Podobało mi się tutaj krótkie opisanie wszystkich najważniejszych sabatów w kole roku, uwielbiam o tym czytać i myślę, że zawarte tu informacje zachęcą początkujące wiedźmy do dalszych poszukiwań wiedzy.

Ciekawym dodatkiem jest też odwrót obwoluty, który można wykorzystać do pracy/ćwiczeń z wahadełkiem.

Ten zachęcająco wydany poradnik z podstawowymi kierunkami wiedzy dla początkujących czarownic rzuci trochę światła i rozjaśni czarostwo tym, dla których jest ono owiane wielką tajemnicą 😉

,,The Witch of the Forest. Magia naturalna. Znajdź harmonię między światem wewnętrznym a zewnętrznym" od @wydawnictwo_publicat to lektura, która z pewnością Was bardzo zaskoczy. I z pewnością nie jest ona przeznaczona dla każdego, lecz dla osób które wierzą i praktykują bądź korzystają z MAGII! :)

Książka ta jest prawdziwym poradnikiem jak zacząć korzystać z czarostwa i się go nauczyć. Autorka towarzyszy nam podczas stawiania pierwszych kroków w tym temacie, zagłębiając nas małymi kroczkami w świat przydatnych narzedzi, ziół, rytuałów czy stawiania ołtarza.

Wiele cennych wskazówek wraz z połączeniem pięknej grafiki sprawia, że przeciętny człowiek nabiera ochoty by przyjrzeć się bliżej magii.
Polecam!

[Współpraca recenzencka]

Wydawca: @grupa_publicat_sa
Data premiery: 27.09.2023

#magia #magianaturalna #thewitchoftheforest #harmonia #lindsay #poradnik #publicat #wydawnictwopublicat

Książka ta jest prawdziwym poradnikiem jak zacząć korzystać z czarostwa i...

✨Zważywszy że obecnie mamy najbardziej magiczny i mroczny miesiąc przed sobą przychodzę do Was z przepiękną książką ✨ uwielbiam to mało powiedziane 🤩
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo_publicat mogę Wam zdradzić co nieco jej wnętrza.

Powiem Wam tak wydanie jest przepiękne, w środku zachwycające grafiki i wszystko świetnie przemyślane i dobrane ✨
Nie spodziewałam się takiej różnorodności tematycznej a pisana jest naprawdę przystępnym językiem więc od początkujących do zaawansowanych spełnia się konkretnie.
Znajdziemy tu przede wszystkim jak wszystko krok po kroku zorganizować włącznie z naszym nastawieniem.
Pięknie opisane koło roku a co za tym idzie w pełni rozbudowane Sabaty ✨🤩
Tajemnice księżyca, jego wpływ na nasze życie oraz jak czerpać z niego siłę 🌕
Omówione są tu karty Tarota , tworzenie Sigili, ziołolecznictwo które każdy z nas praktykuje na co dzień chociażby w postaci wypicia herbaty rumiankowej 🙌
Kto uwielbia świece i aromaterapie? Tu znajdziecie dużo przydatnych informacji na temat doboru koloru czy zapachu według potrzeb.
Ekologiczne podejście do tworzenia i życia codziennego 🌍
Znajdziecie tu naprawdę wszystko co potrzebne i co można rozwijać.
Jak mówiła moja prababcia w każdej z nas jest trochę z wiedźmy, niezależnie czy nazwiemy to przeczuciem, intuicją, czy używamy na co dzień ziół do posiłków bądź picia czy najzwyczajniej w świecie zbieranie darów natury które widzimy choćby po dzieciach ✨robią to odruchowo i przynoszą do domu odrobinę magii w postaci kolejnego patyka, kasztana i innych znalezisk. Wszystko jest tak naprawdę w nas samych. Ja uwielbiam od dziecka ten wspaniały świat który ludzie w dobie zabiegania zapominają.. magia rozgwieżdżonego nieba, szum lasu, dźwięk fal czy zachód słońca ...w każdym momencie naszego życia możemy ujrzeć szczyptę magii. Cudowna książka która przyniosła mi wiele ciekawych informacji ✨ człowiek uczy się całe życie a takich wiadomości i przekazów nigdy za wiele ✨
Macie coś w swojej codzienności co uważacie za magiczne?

Powiem Wam tak...

🌿✨ Przewodnik po Świecie Magii ✨🌙
Szukasz idealnej książki, która zaprowadzi Cię w fascynujący świat witchcraft'u? "The Witch of the Forest. Magia naturalna" autorstwa Lindsay Squire jest właśnie tym, czego potrzebujesz! 📖💫

Dla początkujących i tych z odrobiną wiedzy, ta książka to prawdziwa skarbnica mądrości. Lindsay Squire w przystępny sposób opisuje fazy księżyca, koło roku, zaklęcia, zioła i wróżbiarstwo, dostarczając kluczowych informacji w prosty i zrozumiały sposób 🌕🌿

Każdy aspekt magii jest omówiony w sposób, który pozwoli Ci znaleźć to, co Cię interesuje, lub uporządkować dotychczasową wiedzę. To kompendium magii, które pomoże Ci w praktyce i rozwoju 🌟

Przepiękne ilustracje dodają książce uroku, sprawiając, że podróż po stronach tej książki staje się jeszcze bardziej magiczna✏️🎨

🌿✨ Przewodnik po Świecie Magii ✨🌙

"Magia naturalna" Lindsay Squire @thewitchoftheforest od Wydawnictwa Publicat jest takim szybkim wprowadzeniem do świata magii. Autorka w bardzo prosty i przyjemny sposób przedstawienia i tłumaczy nam najważniejsze terminy związane z magią. Przedstawia różnicę między pogaństwem, wicca i czarostwem, które są często mylone. Omawia koło roku i związane z nim sabaty oraz rytuały. Ukazuje jak wielki wpływ na naturę i nasze życie mają fazy księżyca. W łatwy sposób przedstawia formy zaklęć i związane z nimi pojęcia. Uczy tworzyć swój własny sigil i ponadto zgłębia wiedzę o wróżbiarstwie. Tę i wiele, wiele innych tematów porusza ta niepozorna książeczka, która ma zaledwie 176 stron. Zawarte w niej informacje są jednak tylko omówieniem danego tematu ogólnikowo, tak by zachęcić do szukania i pogłębiania wiedzy na temat, który nas zainteresuje. Miłą niespodzianką jest, że na obwolucie książki, po wewnętrznej jej stronie znajduje się tablica do wróżenia za pomocą wahadełka. Muszę również wspomnieć, że książka jest cudowne wydana🥰 Piękne magiczne ilustracje, pełne żywych kolorów przykuwają uwagę, a graficzne przedstawienie tematu ułatwia wychwycić najważniejsze informacje. Powiedziałabym, że książka "Magia naturalna" to takie kompendium magii w pigułce, idealne dla początkujących osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym kierunku.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Publicat.

𝕿𝖍𝖊 𝖂𝖎𝖙𝖈𝖍 𝖔𝖉 𝖙𝖍𝖊 𝕱𝖔𝖗𝖊𝖘𝖙
🅜🅐🅖🅘🅐 🅝🅐🅣🅤🅡🅐🅛🅝🅐

To pięknie wykonany, kolorowy, przejrzysty i bardzo ciekawy przewodnik, który sprawdzi się idealnie dla każdej początkującej Czarownicy (niezależnie od tego czy wyszła już z szafy na miotły czy jeszcze nie).

Książka to również warta uwagi opcja dla Czarownic nieco bardziej zaawansowanych, które pragną mieć podstawy wiedzy magicznej ładnie zawarte w jednym grymuarze.

✨️ Autorka opowiada nam tu sporo o Kole Roku, jego Sabatach i związanych z nimi symbolach i praktykach.
Wszystko przedstawione jest w prosty i zrozumiały sposób.
Bardzo podoba mi się też fakt, że każdemu rozdziałowi poza tekstem towarzyszą obrazkowo-opisowe podsumowania ;)

Z "Magii Naturalnej" dowiemy się też sporo na temat faz księżyca, magii żywiołów, kolorów czy świec.

✨️ Dzięki temu poradnikowi nie będą nam obce tajemnice kart karata, praca z wahadełkiem oraz tworzenie sigil.

Ogromnym plusem jest dla mnie dłuższy rozdział poświęcony magii naturalnej, roślinom i ziołom ♡

✨️ Jeśli kochacie wiedźmie klimaty (ja UWIELBIAM!) to będzie dla Was IDEALNA lektura na jesień.
Mi podczytywanie kolejnych rozdziałów przed snem sprawiło wiele przyjemności

Z czystym sumieniem polecam!

𝕿𝖍𝖊 𝖂𝖎𝖙𝖈𝖍 𝖔𝖉 𝖙𝖍𝖊 𝕱𝖔𝖗𝖊𝖘𝖙
🅜🅐🅖🅘🅐 🅝🅐🅣🅤🅡🅐🅛🅝🅐

Ta książka sprawdzi się, przynajmniej częściowo, dla osób początkujących, które chcą dowiedzieć się czegoś o podstawach podstaw.
Na wstępie pragnę wspomnieć, że nie zgadzam się z niektórymi fragmentami, nie każda opisana praktyka, zasada czy rzecz są według mnie prawidłowe, ale kolejny raz liczę na to, że czytelnicy nie poprzestaną na tych informacjach i będą doszukiwali się konkretniej, rzetelniej wiedzy dalej.
Nie twierdzę jednak, że książka jest do niczego. Jak najbardziej można z niej wyłapać wiele ciekawych, przydatnych informacji.
Łatwo i szybko się ją czyta, jest napisana przystępnym językiem.
Autorką jest Lindsay Squire - czyli popularna w mediach The Witch of the Forest, która sama przyznaje, że jej początki z magią nie były łatwe, czyli ( wydaje mi się) jak u większości z nas.
Dzięki temu, że autorka sama przechodziła przez różne aspekty rozwoju magicznego, w książce możemy zapoznać się z wieloma radami dotyczącymi nie wzbudzania zainteresowania i podejrzeń u osób, u których nie chcemy wywoływać właśnie takich reakcji w związku z naszą praktyką.
Innymi poruszanymi zagadnieniami są również takie tematy jak koło roku, zioła, różne metody wróżenia, czy magia, a fazy księżyca.
Wydanie wypełnione jest piękną szatą graficzną, wykonaną przez Viki Lester. Treść jest rozłożona równomiernie i czytelnie.
Każdy z rozdziałów zawiera również mini streszczenie jego całości, czyli w razie gdybyśmy po przeczytaniu książki chcieli wrócić do konkretnej Informacji to mamy do tego idealną ściągawke.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Magia