Mam pomysł!

Okładka książki Mam pomysł! Dagmara Sen
Okładka książki Mam pomysł!
Dagmara Sen Wydawnictwo: Buka Seria: Tuki Tuki literatura dziecięca
36 str. 36 min.
literatura dziecięca
Tuki Tuki
Buka
2023-03-08
2023-03-08
36 min.
pomysł książka dla dzieci zabawna humor kreatywna pomysły

„Mam pomysł!” to książka dla dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Buka. Autorka Dagmara Sen zaprasza do kreatywnej podróży i odkrywania różnych pomysłów razem z bohaterami tej opowieści - Julką i jej młodszym bratem Pawełkiem. To książka, która pozwala czytelnikom uświadomić sobie, że pomysły mogą być różne - czasem genialne, często niezbyt udane, niekiedy praktyczne, a nawet dziwne lub abstrakcyjne. Bywają nieoczywiste albo takie, które uciekają z naszej głowy. 💡 Dzięki lekturze tej książki dowiadujemy się więcej na ich temat. To książka nie tylko dla kreatywnych osób, a wręcz przeciwnie - dla każdego. Dzieci dowiadują się z niej przede wszystkim, czym właściwie jest pomysł, jak powstaje i gdzie go znaleźć, czy to w ogóle możliwe. A może to domena geniuszy? Młodzi czytelnicy upewnią się, że wcale nie, że każdy może mieć jakiś pomysł, który może być przydatny i stać się początkiem czegoś fajnego. 👏 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/mam-pomys.html

Dziś chciałam Wam pokazać bardzo oryginalną książkę, która z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Wyobraźcie sobie tablicę, na której ktoś napisał słowo POMYSŁ i potem zrobił totalną burzę mózgów i wypisał wszystko co się z takim pomysłem wiąże. Dokładnie tym jest ta książka 😉

Znajdziecie w niej więc:
💡definicje pomysłu zdaniem każdego z członków rodziny Julki, naszej przewodniczki,
💡 informacje jak wygląda pomysł, gdzie go znaleźć i co robił zanim go wymyślono,
💡 listę najlepszych i najgorszych pomysłów oraz tych nieludzko wspaniałych,
💡 pomysły kulinarne, fryzjerskie, ekologiczne i nieoczywiste.

To pięknie ilustrowana i bardzo ciekawa książka, która dostarczy Wam sporo rozrywki i Was rozbawi. Autorka miała na nią fajny POMYSŁ i dobrze ją PRZEMYŚLAŁA😉

Co więcej, to pozycja, która pobudza kreatywność i składnia do wymyślania kolejnych powiązań i zastosowań tej literackiej burzy mózgów.

Co myślicie? Ja mam już kilka kolejnych pomysłów co można tam dopisać 😉

Znajdziecie w niej więc:
💡definicje pomysłu zdaniem każdego z członków rodziny Julki, naszej...

Powiedzieć o tej książce, że jest pomysłowa to zdecydowanie za mało. "Mam pomysł!" otwiera takie szufladki w mózgu, do których już dawno zgubiłeś/zgubiłaś kluczyk. Uchyla też drzwi do wyobraźni tak sprytnie, że nawet tego nie poczujesz. Za to efekt zobaczysz od razu!

Tak, to książka dla dzieci, ale daje też masę frajdy dorosłym czytelnikom i czytelniczkom. Bo czy kiedykolwiek zastanawiałeś/zastanawiałaś się nad tym, jak wygląda pomysł? Albo gdzie go znaleźć? Dlaczego niektóre pomysły uciekają? I przede wszystkim dokąd? Z tą książką masz okazję poszukać odpowiedzi na wszystkie te pytania. Jednak uprzedzam, będzie ich więcej niż jedna. Zresztą Jula, bohaterka "Mam pomysł!", również się o tym przekona.

Takie nieoczywiste książki zawsze mnie rozbrajają. Mogę się przy nich wygłupiać, śmiać i wymyślać historie. "Mam pomysł!" wywołuje też rozmowy i otwiera głowy. To jedna z tych książek, która, gdy wpadnie w mądre ręce, to będzie pięknie wykorzystana na warsztatach dla dzieci. Jest tak plastyczna, inspirująca i zwariowana, że nie można jej po prostu przeczytać i odłożyć na półkę.

Wiele jest w niej detali, które powodują, że o tej książce można śmiało powiedzieć, że jest mięciutka i puszysta. Kot wylegujący się na parapecie, kawa z pianką, magiczne babcine pierogi i zupka mniam mniam czy naszyjnik z guzików dla mamy. To wszystko sprawia, że chcesz "Mam pomysł!" zabrać pod pachę i wybrać się na poszukiwanie pomysłów kudłatych, zakręconych, szalonych i zmierzwionych.

Bardzo cenię książki, które pobudzają w dzieciach kreatywność i zachęcają do wychodzenia poza znajome ramy. "Mam pomysł!" taka właśnie jest. Czytaj ją więc dzieckiem, aby nie zatraciło naturalnej ciekawości, odwagi i spontaniczności. Pamiętaj też o niej zawsze, gdy zauważysz, że Twoje dziecko zbyt często wchodzi w schematy i standardy. Pozwoli mu się od nich uwolnić i być sobą.

Ależ wspaniały pomysł na książkę miała autorka! Pomysł na pomysł! Dobrze widzicie! Bo pierwsza, papierowa książka Wydawnictwa Buka to właśnie celebracja pomysłów! Tych dużych i małych, sprecyzowanych i ulotnych, genialnych i niekoniecznie. Wszystkich, które rodzą się między uszami, czyli m.in. w głowie Twojego dziecka.

Czym właściwie jest pomysł? Gdzie i jak go znaleźć? Jak wygląda? Jestem przekonana, że niejeden maluch zastanawiał się nad tym, słysząc z ust bliskich słowa „mam pomysł”! Prawda jest taka, że nikt nie wie tego na pewno, ale od czego jest wyobraźnia?!

Ta pomysłowa (a jakże inaczej!) książka to wspaniałe zaproszenie dziecka do kreatywnego spojrzenia na świat. Do radosnej zabawy i śmiałego wyjścia poza utarte schematy. Co robią pomysły, zanim ktoś je wymyśli? Jak to się dzieje, że spośród wielu pomysłów tylko niektóre trafiają do realizacji? No i dlaczego potrafią uciec z głowy?

Bajkowe ilustracje aż kipią od humoru i zaskakujących pomysłów. Tych fantastycznych, które zmieniły świat na lepsze i uroczo absurdalnych, którym przecież też warto dać szansę.

Guzik jako kask dla kogoś malutkiego. Zmieniacz kalafiora w chrupki. Wędrujące łóżko. Kwiatopies. W pomysłach wspaniałe jest to, że nigdy się nie kończą. Jestem zachwycona tym, jak autorka zmieniła coś abstrakcyjnego w namacalne istotki.

Ilustracje w 100% wpasowały się w nasz gust, a liczne, urocze detale dały efekt ciepła i puchatej przytulności. Gipsówka na stole, długie kolczyki babci, tata frunący za psem... I to lustrzane odbicie literki „N” w słowie „genialnych” - dokładnie takie samo, jak pisze mój synek!

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym jest łogegegel i sprawdzić do jakiej kategorii pomysłów zaliczymy ukrycie we włosach dżemu jagodowego, koniecznie sięgnijcie po pierwszą książkę z serii „Tuki Tuki”. Gorąco ją Wam polecam! Warto uczyć dzieci kreatywności i wiary we własne pomysły. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy wpadnie im do głowy pomysł, który zmieni świat!

Czym właściwie jest pomysł? Gdzie i jak go znaleźć?...

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Bruno - chcemy/może chcemy
  • L-owe
  • Dla Anieli
  • .2023
  • Samodzielne
  • Książki
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Mam pomysł!