Zabójcze uczucie

Okładka książki Zabójcze uczucie Ewelina Kwiatek
Okładka książki Zabójcze uczucie
Ewelina Kwiatek Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2023-03-21
2023-03-21
9788383220185

Okładka książki Faces of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Faces of Revenge Magdalena Jachnik, ...
Okładka książki Shades of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Shades of Revenge Magdalena Jachnik, ...

Choć krótka, to bardzo trzymająca w napięciu, a sama końcówka bardzo intrygująca. Trzy postacie kobiece, które można poznać w tej historii również wydają się ciekawe. Przez tę historię bardzo szybko się płynie i pozostawia ona czytelnika z wieloma emocjami. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się postać prokuratora, bardzo zyskał w moich oczach przez całą książkę. Idealna na wieczór, żeby trochę odsapnąć od cięższej literatury.

Kiedy przeczytałam opis zaintrygował mnie na tyle, że pomyłam coś fajnego. Dodatkowo okładka sugeruje gorący ale zakazany romans. W książce mamy niejako trzy różne kobiece postacie, które się przeplatają choć historie dwóch z nich tylko są rozwinięte. Tyle że opis jest bardzo mylny.

Georgina to kobieta, która nie miała łatwego dzieciństwa. Po stracie pracy zamieszkuje wraz z mężczyzną, który wydaje się idealny. Wszystko się zmienia po ślubie a mąż szybko pokazuje swoją prawdziwą twarz. Po jednej z awantur Georgina ucieka a konsekwencje są tragiczne. Po śmierci męża szuka sensu w swoim życiu. Przypadek sprawia, że los na jej drodze stawia Emmę, a potem Jennifer. Młode skrzywdzone dziewczyny są dla niej drogowskazem. Daje im schronienie, zapewnia wszystko i szkoli, by podjąć z nimi działalność, która do legalnych nie należy. Tylko czy oby na pewno Georgina mówi całą prawdę?

Jennifer to młoda dziewczyna, która poznajemy jako nastolatkę. Wcześnie straciła matkę i trafia do rodziny zastępczej. Wszystko się zmienia, gdy nieoczekiwanie musi ja zmienić. Tam przez 6 lat przeżywa koszmar. Gdy udaje jej się uciec trafia pod opiekę Georginy. Tu znajduje spokój, zdobywa przyjaciółkę I opiekunkę, która traktuje ja jak młodszą siostrę. We trzy pracują jako płatne zabójczynie, ale ich zleceniem są osoby, które nalezą do "najgorszych szumowin miasta". Wszystko się zmienie gdy dostają zlecenie na prokuratora. Jennifer chce najpierw sprawdzić, czy oby na pewno prokurator to "zły człowiek". A może komuś zależy, by go usnąć. Nie spodziewa się , że Cayden wywróci jej życie do góry nogami. Co odkryje Jenny?

Trzecia kobiecą postacią jest Emma, która została zraniona przez swoich rodziców. Powierniczka i najlepsza przyjaciółka Jennifer. Tworzy tło dla całej historii a epilog sugeruje, że kolejna część będzie dotyczyć jej.

Fabuła książki jest dobrze wymyslona ale nie do końca dobrze napisana. Początkowo mamy historię Georginy, jej początki i to jak życie ukształtowało ja i jaki to ma wpływ na całokształt. Ta część jest ciężka, pełna opisów, zbędnych jak dla mnie. Mamy tu mało dialogów, przeskoki zdarzeń. Muszę przyznać, że ja nie należę do osób, które odkładają książki i zawsze muszę przeczytać do końca choćbym miał to robić na raty. Jak już przebrniemy przez nudny początek wszystko się zmienia , gdy autorka przeskoczy na historię Jennifer. Historia zmienia się, robi ciekawsza i bardziej wkracza w sferę romansu o zabarwieni sensacji. Autorka wprowadza trochę erotycznych scen, więcej dialogów ale nada sporo zbędnych opisów. Historia nie należy do długich, bo książka ma zaledwie 200 str.

Najlepszą postacią, jaka została wykreowana jest postać Cayena. Mężczyzna, który jest prokuratorem, ale nie boi się działać zgodnie z prawem. Jest też empatyczny, dojrzały i nie jest typowym facetem, który wykorzystuje to, że ma powodzenie wśród kobiet. Zamknięty w sobie, nieustępliwy w pracy ale dla bliskich zrobi dużo. To pozytywna osoba, która dodała historii odpowiedniej oprawy. Postacie kobiece, poza Jennifer był za płytko wykreowane.

Autorka miała dobry pomysł na historie ale czego zabrakło. Końcówka historii intrygująca, ale trochę taka aż mało realna. Kim tak naprawdę jest Georgina? To może czytelnika zaskoczyć, ale jednocześnie jakoś tak nie pasuje do całości. Już wiem, że to część pierwsza więc może taki był zamysł? Może wszystko rozwinie się w kolejnej? Jeśli tak to muszę przyznać ze historia mało zachęca do sięgnięcia po kontynuację. Książka nie przypadła mi aż tak do gustu choć duży plus dla autorki za poruszenie trudnych tematów, jak gwałt, przemoc, molestowanie. W opisie miała być historia silnych kobieta ale mimo że historia miała duży potencjał gdzieś po drodze się ulotnił. Mimo że czyta się to dość dobrze, pomimo małego druku, brakuje tego czegoś. Taka historia na wieczór.

"Adrenalina mobilizuje mnie do działania. Czuję, jak moje serce szybciej pompuję krew, gdy ponownie wychylam się i nie czekając na ruch przeciwnika, odbezpieczam broń, celuję w auto i oddaję pierwszy strzał."

Była agentka FBI i dwie młode wyszkolone kobiety na zlecenie zabijają ludzi. Brzmi intrygująco prawda?

Georgina traci wymarzoną pracę we FBI, wkrótce wychodzi za mąż, za mężczyznę który okazuje się niezbyt krystalicznym człowiekiem. Po jakimś czasie koszmar Gigi kończy się wraz ze śmiercią jej męża. Kobieta postanawia wtedy znaleźć cel w swoim nowo rozpoczętym życiu.

Na swojej drodze spotyka dwie pokrzywdzone przez los młode kobiety. Nie mogłam ukryć wzruszenia, gdy słuchałam, przez co przeszły. Nasza bohaterka postanawia im pomóc, od teraz będą mogły same się bronić.

Początkowo myślałam, że to będzie historia tylko i wyłącznie z punktu widzenia Georginy dotycząca jej losów. Miłym zaskoczeniem okazało się, że dalszą część fabuły poprowadzi Jennifer i Cayden.

Ucieszyłam się, gdyż początek historii niezbyt przypadł mi do gustu. Nie mogłam odnaleźć się i wczuć w myśli Gigi. Styl narracji, jaki przedstawiła autorka, nie przemówił do mnie. Z lekkim oporem czytałam pierwszą część, dopiero gdy doszły rozdziały z perspektywy innych bohaterów, zrobiło się jakby lepiej.

Fabuła jakoś niespecjalnie nie porwała, choć zapowiadał się ciekawy wątek. Mam wrażenie, jakby autorka nie rozwinęła w pełni potencjału książki. Zabrakło mi czegoś w niej, w sumie nie wiem czego dokładnie. Być może więcej scen dynamicznych, z nutką adrenaliny uratowałoby sytuację.

Postać Pana prokuratura podobała mi się szczególnie. Dojrzały i nieustraszony mężczyzna, który poświęca się w pełni swojej pracy, aby sprawiedliwość zwyciężyła. Lubię takich bohaterów i chętnie poznawałam jego myśli i uczucia.

Książkę mimo swoich 192 stron czytało mi się dłużej niż grubsze pozycje. Zakończenia można się domyślić, być może dlatego z takim zniechęceniem czytałam dalej.

Ciekawi mnie natomiast jaki wątek wykreuje nam autorkę w następnej części.
Mam wrażenie, że akcja dopiero się rozkręca. A to był tylko jej początek.

To są moje odczucia, Wam może bardziej się spodobać. Warto sprawdzić.

Georgina traci wymarzoną pracę we FBI, wkrótce wychodzi za...

Zabójcze uczucie bardzo zaintrygowało mnie opisem. Bardzo ciekawie wymyślona akcja, a także ukazanie silnych kobiecych postaci zachęciło mnie do czytania. Po przeczytaniu jednak niestety stwierdzam, że mimo tak dużego potencjału nie został on do końca wykorzystany. Autorka mogła rozłożyć tę akcję na minimum 400 stronach i dużo lepiej by się to czytało. Jednak jeśli nie lubisz owijania w bawełnę, ta pozycja jest dla ciebie.
Georgina po straceniu pracy w FBI wychodzi za wspaniałego mężczyznę. Wspaniały był do czasu, aż nie ukazał swojego prawdziwego oblicza. Gigi jednak to silna kobieta, która się nie złamała. Na szczęście gdy się od niego uwolniła, na jej drodze stanęły dwie dziewczyny, które podobnie jak ona zostały skrzywdzone przez mężczyzn. Ich wspólnym celem jest zemsta. Z początku wydawać by się mogło, że to Georgina jest główną bohaterką - nic bardziej mylnego. Akcję przejmuje Jennifer, dziewczyna o bardzo trudnych doświadczeniach z płcią przeciwną. Nie potrafi zaufać byle komu. Razem z Gigi i Emmą stają się płatnymi zabójczyniami. Pozbywają się „szumowin”. Ostatnim zleceniem Jeniffer okazuje się być przystojny prokurator, który nieźle zawróci jej w głowie. Jednak problem w tym, że ma stać się jej kolejną ofiarą. Jak to się potoczy? Czy Cayden to naprawdę ten zły?

Moim pierwszym wyborem zazwyczaj są książki, które liczą sobie sporą liczbę stron, ponieważ lubię wczytać się w treść i dokładnie poznać losy bohaterów, ale przy dobrze zapowiadającej się fabule skuszę się również na coś krótszego jak w przypadku "Zabójczego uczucia" od Eweliny Kwiatek.

To była ciekawa przygoda, z dużym potencjałem, która aż prosiła, aby przeciągnąć ją na większy obszar. Działo się wiele, akcja przeskakiwała czasowo do przodu a nam umykały pewne fakty tego co działo się pomiędzy nad czym ubolewam, bo chętnie zagłębiłabym się we wszelkie motywy jakie kierowały główną bohaterką. Przyznaję jednak, że mimo mojej nie w pełni zaspokojonej wiedzy i tak bawiłam się podczas lektury dobrze, ponieważ pojawiły się niezbędne emocje i charyzmatyczne kobiety, które przejęły kontrolę nad moją ciekawością.

Georgina pracowała w FBI do momentu, kiedy nie popełniła błędu. A przynajmniej tak jej zarzucono, gdy została zwolniona za naruszenie nietykalności cielesnej przełożonego. To on był oprawcą a jednak ją oskarżono o najgorsze. Wyszło jej to jednak na dobre, ponieważ zdeterminowana, by zawalczyć o siebie ostatecznie odsunęła się od mężczyzn, którzy zaburzali jej spokój. Nawiązała nowe znajomości, podjęła się nietypowego wyzwania i zmieniła fach stając się maszyną do zabijania. Nie spodziewała się jednak, że jednym z jej kolejnych ofiar będzie mężczyzna, który wywróci jej postrzeganie świata do góry nogami.

Pomysł dobry, wykonanie również. Nietypowa fabuła mknęła na złamanie karku, ale to kreacje bohaterek skupiały na sobie największą uwagę. Otrzymujemy bowiem silne, niezależne, zrywające z nurtem potrzeby mężczyzny u boku postacie, które zaskakują determinacją w drodze do celu. Nie potrzebowały dużo czasu, aby podjąć decyzję kto będzie ich kolejną ofiarą a morderstwa przychodziły im zaskakująco łatwo. Cała ta atmosfera napięcia była najważniejsza a sam wątek romantyczny okazał się zaledwie dodatkiem, ale tak smacznie się w to wkomponował, że właściwie nie potrzebowałam nic więcej.

"Zabójcze uczucie" jest lekturą króciutką, ale sympatyczną, dobrze napisaną i wpływającą na wyobraźnię. Wystarczy jeden wieczór, by móc poznać losy Georginy oraz poczuć na skórze smak silnych, niezależnych kobiet. Okazuje się bowiem, że to my same piszemy własną historię o czym przekonacie się sięgając po książkę Eweliny Kwiatek.

Ta książka ma naprawdę nietuzinkową fabułę. Na początku myślałam, że będzie to typowy romans mafijny. Ale ta książkę to coś lepszego niż romans mafijny. Powtarzam to za każdym razem, ale ja po prostu uwielbiam samowystarczalne kobiety mające w sobie to coś. Tutaj jest ich aż trzy. Uwielbiam każdą z osobna.

Bardzo mi się podobał wątek miłosny, który został dobrze poprowadzony. Uwielbiam wątek - Muszę cię zabić. Jest jednym z moich ulubionych.

Dialogi, szybkie i przyjemne opisy i kilka perspektyw i to wszystko w takiej krótkiej książce. Przeczytałam ją w kilka godzin i świetnie się bawiłam.

Polecam totalnie, jeśli macie dość typowej fabuły romansów i macie ochotę na coś ciekawszego, innego.

ogólna ocena:

4/5 ⭐

buziaki mela ❤️❤️

Bardzo mi się podobał wątek miłosny, który został dobrze...

W środku tygodnia przybywam do Was z kolejną krótką recenzją książki, którą właśnie skończyłam. I moi drodzy uwaga — to zdecydowanie nie jest kolejny mafijny romans (choć znajduje się w niej delikatny poboczny wątek gangsterski),nie jest to również romans zdolnej i biednej pracownicy z obrzydliwie bogatym i przystojnym szefem, ani nie jest opowieść o młodzieńczej miłości w licealnym klimacie. Tym razem mam dla Was coś zupełnie innego!

Autorka zabrała nas na spotkanie z trzema bardzo silnymi kobietami, które przeszły w swoim życiu niejedno i zdecydowanie nie były to miłe i sympatyczne rzeczy, a wszystko to za sprawą okropnych mężczyzn. Początkowo poznajemy najstarszą z nich — Goerginę, której życiowe perypetie stają się wstępem do zasadniczej historii i poznania głównej pary bohaterów. Przyznaję, że chyba pierwszy raz spotkałam się właśnie z takim zabiegiem, ale uważam, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę i stał się prawdziwą i nietypową zaletą tej książki. Dzięki temu czytelnik taki jak ja, doskonale zrozumiał postępowanie i zachowanie każdej z poznanych kobiet. Wszystko logicznie i spójnie ze sobą współgrało. Gigi po traumatycznych przeżyciach przez całkowity przypadek znajduje i daje schronienie najpierw Jennifer a później młodziutkiej Emmie. Daje im prawdziwy dom, schronienie i co najważniejsze poczucie bezpieczeństwa. Umożliwia im nie tylko możliwość dalszej nauki, ale również trenuje je, aby nigdy więcej nie ucierpiały z rąk innych oprawców. W pewnym momencie młode podopieczne przychodzą do niej z pewnym silnym postanowieniem…..

Pani Ewelina stworzyła naprawdę interesującą i wciągającą fabułę. Każda z wykreowanych postaci była inna i niebanalna. Dodatkowo nie bała się poruszyć trudnych i traumatycznych tematów, których zbyt często się nie spotyka. Zawarła w niej sporo bólu, lęku, rozgoryczenia, żalu, ale także miłości, nadziei, namiętności i walki wewnętrznej ze sowimi mrocznymi demonami. Liczne zwroty akcji zawarte w niecałych 200 stronach nie pozwalają nawet na odrobinę nudy. Jeżeli szukacie opowieści o rodzącej się miłości połączonej z sensacyjnym motywem, to „Zabójcze uczucie” będzie dla Was idealne. Ja oczywiście polecam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EditioRed.

Książka opowiada o Georginie która traci swoją wymarzoną pracę w FBI. Dziewczyna jednak nie zostaje na lodzie ponieważ u swojego boku ma kochającego ją chłopaka z którym postanawia się ożenić. Mężczyzna jednak swoje prawdziwe oblicze pokazuje dopiero po ślubie. Gdy Georgina zostaje sama na trafia na dwie młode, skrzywdzone dziewczyny. Bierze je pod swój dach i szkoli. Razem postanawiają założyć nielegalną działalność, która polega na usuwaniu najniebezpieczniejszych mężczyzn z ulic. Pewnego dnia jedna z nich dostaje kolejne zlecenie. To zlecenie jednak nie kończy się tak jak wszystkie. Dziewczyna jednak zakochuje się w prokuratorze którego miała zabić. Ja uważam że książka jest warta czytania ponieważ ma w sobie bardzo dużo ciekawych akcji. Książka jest krótka i składa się z bardzo krótkich rozdziałów czyli coś co każdy lubi. Polecam zakupić i przeczytać

Georgina traci dyscyplinarnie prace w FBI, oddaje się w 100% miłości. Jednak był to zły pomysł i jej wymarzony jest inny niż myślała. Po dużych przeżyciach poznaje dwie dziewczyny Emmę i Jenifer które również nie miały najłatwiejszego życia. Zostają płatnymi zabójczyniami a ich następnym zleceniem jest gorący prokurator, jednak wszystko się zmienia. Moim zdaniem jest to pozycja na jeden wieczór przez swoją długość oraz wciągającą fabułę. Lektura zawiera dużo ciężkich tematów jak molestowanie, gwałt itp. Książka jest idealna dla czytelników, którzy kochają powieści mafijne oraz tych co chcieli by zacząć przygodę z dark romansami. Ja zdecydowanie będę polecać każdemu i nie mogę doczekać się kolejnej części

2056

Na półkach: , , , , , ,

Historia mocno wciąga i porusza bardzo trudne tematy, jak molestowanie, gwałt oraz przemoc domową. Czekam na historię Emmy:)

• Wydawnictwo Editio
  • Rezygnacja