Słodka trucizna

Okładka książki Słodka trucizna Parker S. Huntington
Okładka książki Słodka trucizna
Parker S. Huntington Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Darling Venom
Wydawnictwo Luna
2023-02-08
2023-02-08
2021-12-10
Sylwia Chojnacka
Samobójstwo Trauma Romans Age gap Różnica wieku

Okładka książki My Dark Desire Parker S. Huntington, L.J. Shen
My Dark Desire Parker S. Huntingto...
Okładka książki My Dark Romeo Parker S. Huntington, L.J. Shen
My Dark Romeo Parker S. Huntingto...

Naprawdę świetnie napisana historia nienawiści i miłości. Historia bólu i poczucia winy. Historia krzywd których nie da się naprawić. Trzech mężczyzn i jedna kobieta. Ojciec, dwaj bracia i ona... Trucizna. Polecam.

Z początku w porządku, potem już coraz nudniej. Książka niesamowicie się dłuży i nie ma w niej żadnej sceny, która zapadła mi w pamięć. Pomysł dobry, wykonanie słabe. Bohaterowie bez ciekawszego charakteru, fabuła bez znacznych zwrotów akcji. Cóż.

Nie ocenię tej książki 5/5, chociaż kusi mnie. Większość wątków zakończyła się zadowalająca. Nie jestem jedynie zwolennikiem przebaczania każdej istocie. Dobrze jest poznać ich historie głębiej, ale chwilami to było frustrujące.

Siostra Lotte bucem była praktycznie do końca, tej pani nie lubimy.

Siostra Lotte bucem była praktycznie do końca, tej pani nie lubimy.

Toż to GRAFOMANIA w najczystszej postaci. Dodatkowo ta infantylna interpretacja lektorki.

💔Do tej książki miałam spore oczekiwania i nie zawiodłam się, porusza ona ciężkie tematy związane ze zdrowiem psychicznym. Większość książek, które poruszają takie tematy trafia w moje serce i z tą nie było inaczej.
💔Osoba pisząca tą książkę miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę i wykorzystany on został w pełni. Treść jest ciekawa, niepowtarzalna i po prostu inna od tej z którą mamy do czynienia w typowych romansach.
💔Myślę, że książka na końcu może pozostawić po sobie coś w sercu dzięki czemu nie zapomnimy o niej szybko, pozostawią ona coś co każe nam o sobie pamiętać i nie pozwala zapomnieć, a również skłania do wyciągnięcia z niej własnej refleksji.
💔Książka doprowadza do skrajnych emocji przez co czytelnik pokocha tą książkę w całości, pochłonie ją, będzie się śmiał, wkurzał ale i doprowadzi do wysokiego poziomu smutku.
💔Rozdziały są krótkie z czego ja się bardzo cieszę, ozdobne rozpoczęcia rozdziałów utrudniają czytanie, ponieważ jest czarny tekst na szarej stronie. W książce występują również sceny 🌶️, których nie ma za dużo, ich ilość jest w mojej opinii idealna oraz są one opisane w naprawdę akceptowalny sposób.

Miało być wielkie WOW... Moje oczekiwania były ogromne i po pierwszych stronach naprawdę się nie zawiodłam. Potem były momenty kiedy nie do końca kupowałam tej historii, chwilami trochę się dłużyło, czasami zastanawiałam się coś siedzi w głowie autorki (scena badania ...yyy... nie ogarniam). Ostatecznie książkę oceniam bardzo dobrze, ale nie było to tak wielkie WOW jak się spodziewałam.

Książka z listy najlepszych romansów według Goodreads. Widziałam, że w Lubimy Czytać też ma wyjątkowo wysoką ocenę (i sporo ocen). To wywindowało moje oczekiwania wobec tej historii.
Bolesna, złożona i skomplikowana opowieść o starcie, żałobie i przebaczeniu. To nie jest typowy romans. Podobała mi się ta inność. Doceniam wielowymiarowe postacie, ich głębię i taką niejednoznaczność - oni nie są ani dobrzy, ani źli, oni są po prostu ludzcy.
Ale żeby nie było tak miło - momentami odnosiłam wrażenie, że fabuła jest dość chaotyczna. I to właśnie za ten chaos i scenę z badaniem u lekarza, (która była według mnie przegięciem) nie mogę dać wyżej oceny.

Naprawdę nie mogłam się oderwać

Naprawdę nie mogłam się oderwać

WOW! Juz dawno nie czytałam/słuchałam takiej książki! Istny emocjonalny rollercoaster!!!! Wciągnęła mnie na maxa. Cudowna historia! Chce takich wiecej!!!!

Według mnie totalne 7,5, ta książka jest bardzo dobra ale brakowało mi czegoś do efektu wow. Od początku jednak absolutnie się wciągnęłam i z niecierpliwością czekałam na kolejne rozdziały. Ta historia sprawiała, że razem z bohaterami przeżywałam ich żałobę czy miłość i to było absolutnie dobrze zrobione. Największy minus tej książki to pierwsze strony rozdziałów, które dla mnie przez to że były przyciemnienie i przygniecenie to były nieczytelne i musiłam je czytać z włączoną latarką.