The Folding Lady. Poskładaj się

Insignis
2022-11-23
2022-11-23
Michał Strąkow

Świat pędzi, a my mamy coraz mniej czasu na codzienne rzeczy. Dlatego pragniemy, aby wszystko było dobrze poukładane, posegregowane, aby nie musieć szukać potrzebnej rzeczy godzinami, a przestrzeń była przyjemna dla oka. Przynajmniej ja tak mam i z chęcią poznaje różne metody do uzyskania zadowalającego mnie efektu. Po książkę sięgnęłam z jednej strony z dość dużym zainteresowaniem, z drugiej z nie małymi oczekiwaniami. Jak zdała egzamin? Całkiem pozytywnie.

W pierwszej części książki poznamy bliżej autorkę, dowiemy się o niej dość sporo. Poznamy jej osobiste przemyślenia, jak doszło do tego, że została sławną influencerką, co skłoniło ją do napisania książki i wiele więcej. To taka jakby biografia Sophie Liard, a przynajmniej ja to tak odebrałam.
Natomiast w drugiej części są porady i to naprawdę ciekawe i przydatne. Zdecydowanym plusem jest fakt, że podzielone są na pomieszczenia. Kolejnym fakt, że tekst poparty jest ilustracjami.

„The Folding Lady. Poskładaj się” to moim zdaniem przydatna książka, po którą warto sięgnąć. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/04/thefoldingladyposkladajsiewydawnictwoinsignis.html

Sporą część naszego życia spędzamy na staraniach, by mieć coraz więcej czasu lub pieniędzy. Wciąż gdzieś pędzimy, przez co zaczyna panować wokół nas chaos. Chcemy to wszystko w końcu uporządkować, lecz ciągle coś jest nie tak. A co, jeśli najlepiej zacząć od organizacji najbliższego otoczenia?

The Folding Lady – czy coś Wam mówi ta nazwa? Jeśli tak, to bardzo dobrze, bo o niej będzie dziś mowa, a jeśli nie, to już spieszę z wyjaśnieniem. Pod tym pseudonimem kryje się Sophie Liard, którą pokochały miliony osób za pomysłowe rady na temat tego, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wokół siebie. Kobieta udziela się na różnych social mediach, ale najbardziej znana jest z filmów na popularnej platformie TikTok. W 2022 roku wydała książkę z poradami dotyczącymi porządkowania przestrzeni.

The Folding Lady. Poskładaj się podzielona jest na dwie części: Stwórz własną przestrzeń i Poradnik składania. Muszę przyznać, że przez pierwszą przeszłam bardzo szybko, pomijając wiele rzeczy. Rozpoczynając przygodę z tą książką, spodziewałam się masy przydatnych i ciekawych trików dotyczących porządkowania otoczenia. Na pierwszych stronach dostałam jednak ogrom informacji o autorce – kim ona właściwie jest czy jak doszło do powstania tej książki, pojawiły się też różne osobiste historie z życia Sophie. Czułam się trochę tak, jakbym dostała biografię popularnej influencerki, a ja przecież czekałam na te znakomite porady, które miały się tam znaleźć.

I sukces! Druga część to dla mnie wielkie przeciwieństwo pierwszej. W niej nareszcie dostajemy porady dotyczące składania ubrań. Wszystko jest przekazywane w bardzo przystępnej formie – obrazkowej, z wyjaśnieniem wszystkich potrzebnych skrótów do zrozumienia instrukcji.

Podzielono to także na poszczególne pomieszczenia: kuchnia, sypialnia, łazienka.

Najbardziej zainteresowało mnie organizowanie przestrzeni w szafach. Wielokrotnie próbowałam zabrać się za ułożenie jakiegoś systemu składania i układania tych wszystkich rzeczy – bezskutecznie. Ciągle coś mi nie pasowało, starałam się to poprawiać, ale i tak ostatecznie wszystko kończyło tak, jak na początku – w jednym wielkim chaosie.

Więcej na: CzasoStrefa

Poradnik o jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni w domu. Praktyczne rady, uzupełnione rysunkami. Możemy nauczyć się składania ubrań, pościeli, generalnie utrzymania porządku w domu. Rysunki uczą nas krok po kroku jak np. składać dżinsy. Przydatna w każdym domu książka. Jest jeszcze coś...

(cd recenzji na fb)

(cd recenzji na...

To najbardziej praktyczny poradnik jaki miałam i już wiem, że zajmie stałe miejsce w mojej biblioteczce.

Sophie Liard stała się Folding Lady - panią od składania - w czasie pandemii. Z nudów wrzuciła na tik toka filmik, na którym składa skarpetki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Kobieta dostawała coraz więcej zapytań o układanie ubrań i pakowanie prezentów. Dodawała kolejne filmy i teraz ma już 4,5 miliona obserwujących.

Świadczy to o tym, że jest to potrzebna umiejętność. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić dużo miejsca i czasu. Kiedy nie musimy każdego dnia przekopywać się przez bałagan a wszystko co potrzebne mamy pod ręką to bardzo ułatwia życie. Ten argument do mnie przemówił. Drugą rzeczą, która mi się spodobała jest rada, aby nie podążać za trendami, lecz dopasować swoją przestrzeń do swoich potrzeb.

Autorka podaje proste rozwiązania na organizację przestrzeni we wszystkich pomieszczeniach domu. Nie wszystkie wykorzystam u siebie, ze względu na to, że mam małe mieszkanie i nie posiadam suszarki bębnowej do ubrań, w kuchni i łazience jest za mało miejsca, żeby idealnie dostosować te pomieszczenia do naszych potrzeb. Na pewno chciałabym się nauczyć estetycznego pakowania prezentów a jest tu cały dział poświęcony tej umiejętności.

Obejrzałam kilka filmów autorki i odbieram ją jako sympatyczną, pozytywnie nastawioną osobę, która chętnie dzieli się z widzami swoimi przemyśleniami. Chociaż lubię oglądać tik toka to wolę mieć wszystko w książce niż szukać poszczególnych filmików, dlatego cieszę się, że powstał taki poradnik. Już zaczęłam z niego korzystać i widzę wartość extra jaką daje. Dziękuję.

Przed książką "The Folding Lady. Poskładaj się" Sophie Liard nie znałem jej konta na Instagramie, więc tytuł ten był dla mnie nowością pod każdym względem. Postanowiłem jednak po niego sięgnąć, ponieważ stwierdziłem, że może pomoże mi uporządkować niektóre miejsca w domu i dowiem się z niego czegoś nowego. Po części uważam, że osiągnąłem swój cel, ponieważ są rzeczy z tej książki, które na pewno wypróbuję w mieszkaniu.

Na początku muszę przyznać, że zaskoczyłem się tym, jak powoli na początku szła mi lektura tej książki. Byłem przekonany, że książka o takiej tematyce i do tego niezbyt gruba nie zajmie mi dużo czasu, jednak wstęp był dosyć długi i na jego lekturę zeszło mi trochę czasu. Nie była to jednak strata czasu, ponieważ motywował mnie on do sprzątania i zrobienia czegoś w mieszkaniu.

Kolejne części książki to już praktyczne porady, jak składać najprzeróżniejsze rzeczy. Czytanie tego na raz jest trochę nie do końca dobre, bo i tak nie zapamiętamy tego wszystkiego. Uważam, że najlepiej mieć tę książkę po prostu pod ręką, by zawsze móc po nią sięgnąć, by zobaczyć co możemy zmienić w naszym układaniu.

Uważam, że książka "The Folding Lady. Poskładaj się" jest dobra i przydatna. Warto mieć ją u siebie w domu i korzystać z niej przy domowych porządkach.

Więcej moich recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam

Noworoczne rozczarowanie. Nie wiem, może to kwestia tłumaczenia, ale książka jest tak toporna, że nie mogłam się skupić na czytaniu pierwszej, autobiograficznej części. Mnóstwo niepotrzebnych słów, mnóstwo tekstu o niczym, straszna nuda. Do tego font jest tak niewygodny w czytaniu, że oczy bolą, np. wielkie "O" wygląda jak liczba zero.

Druga część książki uświadomiła mi, że niestety tekst o składaniu i porządkach nie jest tak ekscytujący, jak materiał wideo. Każdy rozdział zawiera bardzo dużo schematów, które dla mnie są totalnie nieczytelne i poradnik jest dla mnie zupełnie nieprzydatny.

Hitem jest przetłumaczenie stories na Instagramie jako "ta storka".

Druga część książki uświadomiła mi,...

• Popularnonaukowe
  • Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • Samodzielne
  • Posiadam w domowej biblioteczce