Okładka książki Usłysz siebie. Jak wyłączyć wewnętrznego krytyka, uleczyć rany i zacząć żyć pełnią życia Emmy Brunner
Emmy Brunner Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Find Your True Voice
Czarna Owca
2023-01-25
2023-01-25
9788382520941
Aleksandra Wolnicka
depresja motywacja psychologia

“Tą książką pragnę cię zachęcić do celebrowania tego, kim jesteś, a nie szukania potwierdzenia swojej wartości na zewnątrz”

[Emmy Brunner]

“Usłysz siebie” to pozycja, która ma nam pomóc wyłączyć wewnętrznego krytyka, uleczyć rany i zacząć żyć pełnią życia. To książka dla osób zmagających się z brakiem pewności siebie, lękiem, depresją i nieustannie krytykujących sobie. W pewnym stopniu jest więc to książka dla mnie.

Autorka - doświadczona psychoterapeutka - opracowała program, w którym pomaga zmierzyć się z traumami z przeszłości, odbudować zdrowie psychiczne i stać się najlepszą wersją siebie. W książce prezentuje sposoby wzbudzenia w sobie wdzięczności, metody radzenia sobie z niezdrowym głosem i techniki opanowywania strachu. Na poparcie swoich teorii pokazuje przykłady z życia anonimowych pacjentów.

Emmy Brunner przemawia do nas przystępnym językiem, cierpliwie wszystko tłumaczy i częstuje przykładami z życia. Jej książka ma być wsparciem dla osób tkwiących w toksycznych przekonaniach na swój temat i niezdrowych relacjach z bliskimi. Oprócz rozważań teoretycznych i przykładów praktycznych, oferuje nam także ćwiczenia i proste triki, które możemy wprowadzić do swojego życia niewielkim nakładem energii, a których efekty mogą być dla nas zbawienne. Mimo że do takich ćwiczeń zwykle podchodzę sceptycznie, tak jeden trik zastosuję na pewno.

[Emmy Brunner]

Sięgnęłam po tą książkę,aby dowiedzieć się jak zamknąć jape temu przebiegłemu krytykowi. Choć udało mi się już trochę go wyciszyć to niekiedy wraca. Myślę,że każdy z nas zna pojęcia takie jak wewnętrzny krytyk czy wewnętrzne dziecko. Książka porusza wiele aspektów i myślę,że każdy znajdzie coś dla siebie. Po traumy,po poznanie siebie i oswojenie się z lekami i traumami,po medytacje i obchodzenie się ze sobą. Jeżeli mamy niska samoocenę to książka jest dobra. Jeżeli szukamy wiedzy,lub chcemy ją pogłębić również polecam. Na pewno można dzięki tej książce dowiedzieć się wiele,a nawet jeśli coś o tym wiemy do nieco się dokształcamy i poznamy nieco inne punkty widzenia. Lektura podnosi na duchu,ale nie nachalnie i sztucznie. Bardziej coś w stylu lekka rozmowa na kozetce taka na chillu,na luzaku totalnym. Pomaga poznać siebie i swoje życie,a przede wszystkim podejście. Myślę,że wielu osobom przyda się ta lektura. Fajnie i lekko napisana. Dodatkowo duża książka,duże litery i parę obrazków i trików do przećwiczenia w domu samemu ze sobą. Mimo 220 stron wchłonęłam ją w jeden wieczór i nawet nie wiem kiedy był koniec. Przeogromnie miło mi się czytało i o wiele za szybko. Książkę oceniam jako bardzo dobrą 7/10.

• Może przeczytam
  • Chcę kupić