Świąteczne przedstawienie

Okładka książki Świąteczne przedstawienie Monika Czugała
Okładka książki Świąteczne przedstawienie
Monika Czugała Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: #ebooknaświęta (tom 1) literatura obyczajowa, romans
41 str. 41 min.
#ebooknaświęta (tom 1)
Wydawnictwo ReWizja
2022-12-06
2022-12-06
41 min.
9788367520218
święta Boże Narodzenie opowiadanie romans erotyk

„Świąteczne przedstawienie” jest krótkim opowiadaniem autorki Moniki Czugała.

Jak to bywa w około świątecznym czasie, sięgam chętniej po opowiadania/książki świąteczne. Zawsze mam wrażenie że jest w nich magia oraz zimowy klimat.

Sięgając po opowiadanie na nic się nie nastawiłam bo sam tytuł mnie ciekawił. Cieszę się, że autorka poszła w stronę głównej bohaterki nauczycielki i wątku miłosnego. Przedstawienie szkolne nabrało innego znaczenia. Relacja Kingi z tajemniczym mężczyzna okazała się być nie taka prosta. Musza współpracować ale uczucia biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Skrywana tajemnica Rafała totalnie zmieniła mój sposób myślenia przez resztę fabuły która swoją drogą była świetna!

Opowiadanie mi się podobało i polecam. Jest lekkie, przyjemne do czytania - fantastyczne jako przerywnik między książkami!

„Świąteczne przedstawienie” jest krótkim opowiadaniem autorki Moniki Czugała.

Życie Kingi jest wypełnione tylko pracą. Jako młoda nauczycielka spełnia się w roli wychowawczyni w szkole podstawowej w Warszawie. Przed nią i całą jej klasą pierwsze świąteczne przedstawienie, które przygotowują wraz z równoległą klasą. Wszystko by było dobrze, gdyby nie było wypadku drugiego nauczyciela oraz zastępcy za niego. Zastępcy, z którym Kinga będzie miała ciężko się porozumieć.
Lubię tak zaraz po świętach sięgnąć po opowiadania, które przypominają mi Boże Narodzenie. Dlatego też wypadło na tę historię. Czy była to udana lektura? Byłam trochę przygotowana na coś innego, a dostałam jeszcze coś innego. 🤭 Coś, czego się nie spodziewałam.
Choć te opowiadanie jest fajne i przyjemne, to tu niestety wszystko zepsuł Rafał, który bardzo mi się nie spodobał. Został on tu przedstawiony jako taki typowy warszawiak, który wie wszystko najlepiej i nikt nie może mu podskoczyć. Zdaję sobię sprawę, że autorka stworzyła takiego bohatera na potrzeby opowiadania, ale ja chyba przy nim się poddaję. 🤣 Mimo tego, to z całego serca polecam tą historię.
Lubiliście występować na przedstawieniach w szkole?
Ocena: 7/10.

🎅#recenzja 🎅
Hej moliki👋
Jak wami miną ten zimowy dzień?
Kochani czy wierzycie w moc świątecznych życzeń a szczególnie w ich spełnieniem?
Aż jestem ciekawa co będziecie sądzi o tej książce ⬇️

🎄Autor: Monika Czugała @monika.czugala_autor
🎄Tytuł: ,, Świąteczne przedstawienie"
🎄 Wydawnictwo: Rewizja @wydawnictworewizja

Kinga młoda ambitna kobieta można by powiedzieć, że ma wszystko. Mieszkanie, samochód, pracę, którą kocha oraz kota. Jeden brakuje jej jeszcze czegoś a raczej kogoś... mężczyzny, przyjaciela takiego, który Ją pokocha. I takie jest jej właśnie przed świąteczne życzenie? Jednak on już przestała wierzyć ich moc a także ich spełnieniem.
Pewnego dnia gdy szykuje swoich uczniów do świątecznego przedstawienia okazuje się że jej kolega uległ wypadkowi. Ma go zastąpić Tomasz Saski. To dla Kingo dobra i żal za razem wiadomość. Dobra bo przedstawienie dojdzie do skutku zła bo marki się okolege. Jednak to nie koniec niespodzianek. Zamiast P. Tomka pojawią się mężczyzna który przedstawia się jej jako Rafał Giewoń. Uh co to za facet odkąd wszedł Kinga nie może oderwać od niego wzroku. Przystojny dobrze zbudowany i te jego niebieskie oczka. Szybko się okazuje, że i ona wpadła Rafałowi w oko. Gdyby tylko On jej tak nie irytował, nie wtrącał się, nie zmieniał jej planu przedstawienie i gdyby nie tan prąd który za każdym razem czuje gdy ja dotyka....
Czy to możliwe że właśnie On jest spełnieniem jej świątecznego życzenia ? Sprawdzie sami !!

Krociutkie opowiadanie ale jakże świetne!! Pelne emocji i świątecznego klimatu. Oczywiście nie zabraknie także pikanterii.
Dwoje obcych sobie ludzi w bardzo krótkim czasie staje się sobie tak bardzo bliskich. Czy może być coś piękniejszego niż miłość w święta 😍❤️❤️
Zapraszam do przeczytania, krotki e-book dostępny na #legimi
#marzenia #mocżyczeń #święta #mikołaj #praca #przedstawienie #dwojeludzi #miłość #swietnaksiazka #polskaautorka #ebooknaświęta

🎅#recenzja 🎅
Hej moliki👋
Jak wami miną ten zimowy dzień?
Aż jestem ciekawa co będziecie sądzi o tej książce ⬇️

🎄Autor: Monika Czugała @monika.czugala_autor
🎄Tytuł: ,, Świąteczne przedstawienie"
🎄 Wydawnictwo: Rewizja @wydawnictworewizja

Kinga młoda ambitna kobieta można by powiedzieć, że ma...

Absolutnie nie podobała mi się ta książka. Krótka erotyczna powiastka o zabarwieniu świątecznym, którego praktycznie wcale nie było. Beznadziejni, prześwitujący bohaterowie, miałkie, mdłe dialogi i bezsensowny zwrot akcji.
Przez tę książkę absolutnie nie czuję magii świąt.

Przez tę książkę absolutnie nie czuję magii świąt.

Lekkie opowiadanie, z nutką humoru ale bez klimatu świątecznego. Mamy tylko szkolne przedstawienie świąteczne i tyle całego klimatu - a szkoda.
Bohaterzy też nie do końca wiedzą co chcą a w szczególności mężczyzna, który co chwilę pokazuje dwa różne oblicza.
Generalnie, przerywnik do szybkiego przeczytania.

Generalnie, przerywnik do szybkiego przeczytania.

Czytałam z nieustającym uśmiechem na twarzy! Polecam z całego serca! :)

Czytałam z nieustającym uśmiechem na twarzy! Polecam z całego serca! :)

• Świąteczne
  • Rezygnacja
  • Polscy autorzy
  • Lekko i przyjemnie
  • WYZWANIE 2022

Dodaj cytat z książki Świąteczne przedstawienie