La Santa

Okładka książki La Santa Monika Czugała
Okładka książki La Santa
Monika Czugała Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: El Diablo (tom 2) literatura obyczajowa, romans
El Diablo (tom 2)
Niegrzeczne książki
2023-01-18
2023-01-18

Nic mnie tak nie irytuje, jak brak logiki w książce. A to "dzieło" jest tak nielogiczne, że gdyby nie te sceny erotyczne, byłabym przekonana, że napisała to 10 latka. Pomijam już, że te opisy były powciskane na co drugiej stronie, aż do zarzygania... Fabuła z czapy wzięta, a bohaterowie mega wkurzający. Niby nie taka zła, ale jak dla mnie słaba na maksa.

" La Santa" ~ M. Czugała

Kto z was jest Sroką okladkową⁉️

Jak wiele sekretów wyjdzie jeszcze na jaw?
Lena niczego nie jest już w swoim życiu pewna. Czy mężczyzna, który twierdzi, że jest jej narzeczonym, mówi prawdę? Czy można zaufać komuś, kto ma krew na rękach? Jej serce gwałtownie przyspiesza za każdym razem, kiedy pada na nią ciemne spojrzenie diabelnie przystojnego Hiszpana, jednak zachowanie Carlosa nie jest normalne, a nieustająca potrzeba kontroli zaczyna kobiecie coraz bardziej ciążyć.
Z czasem Lena odkrywa kolejne tajemnice Carlosa, a z każdą z nich uświadamia sobie, że nie tylko nie może wierzyć w ani jedno słowo ukochanego, ale że nigdy nie będzie przy nim prawdziwie bezpieczna. W dodatku sama Lena również skrywa przed Carlosem pewien sekret.…

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

Na wstępie zaznaczę, że tylko ja potrafię wziąć książkę do ręki i nie sprawdzić który to tom 😂 🙈

Niczego się nie nauczyłam po serii Ashley " Rock Chick" oraz Bonda "Hubert Meyer" kiedy to przeczytałam środkowe części... No ale cóż.. Co mam powiedzieć Autorka zachwyciła mnie cudownie prostą, oryginalną okładką, której kolorystyka mimo, że niewielka urzekła mnie. Tak.. Jestem srokom okladkową.

No ale wracając do samej książki to Moniki pióro znam z książki " Irytujący Przystojniak" która mi się bardzo spodobała. Była lekka i przyjemna, ale miała też w sobie coś intrygującego i nieprzewidywalnego. Tutaj mogłabym rzecz, że było na odwrót. Książka była intrygująca i zaskakująca, ale wplatane w historie elementy lekkie i spokojne uzupełniały się wzajemnie. Choć nie wiedziałam co wydarzyło się wcześniej bardzo spodobała mi się ta książka. Wzbudzała multum emocji, których się nie spodziewałam. Czytalam z zainteresowaniem rozdziały chcąc dobiec jak najszybciej do końca. Niestety koniec okazał się prawdziwym końcem i wtedy pękło mi serce. Choć normalnie bym się nie zdecydowała postanowiłam przeczytać tą dylogię od początku. Jestem ciekawa jakie emocje spowoduje u mnie 1 tom. Książka napisana prostym językiem, nie wzbogacona nadmiernymi opisami, ale także nie okrojona z nich. Jestem zaskoczona tym jak Monika odnalazła się w tym gatunku romansu bo do tej pory miałam okazję czytać jej łagodniejsza stronę pisarską. 😈😁 Jedynym minusem, albo raczej jedną rzeczą jaką mi nie przypadła do gustu to relacja bohaterów. Była ona dla mnie zdecydowanie za burzliwa. Chwilami współczułam bohaterowi i odciągałam go w myślach od Leny. Ich relacja była ciężka, ale i niekiedy głównie fizyczna co oczywiście absolutnie nie jest dla mnie nierealne. Jednak liczyłam na jakąś głębsza relacje, niestety dziewczyna plątała się między tym co czuła, a robila.

Całość podsumowuje na dobrze napisana książkę, która spokojnie moglaby być dłuższą, a wątki pobocznie nieco rozwinięte. Polecam ją zdecydowanie osobą, które nie lubią rozwiązłych, długich i nurzacych książek. Gratuluję autorce ciekawej książki i patrząc po recenzjach 1 tomu nie mogę się go doczekać 😁😁

" La Santa" ~ M. Czugała

Kto z was jest Sroką okladkową⁉️

Jak wiele sekretów wyjdzie jeszcze na jaw?

Lena po zdarzeniach z poprzedniego tomu, których nie chce wam tu zdradzać budzi się w szpitalu i okazuje się, że nic nie pamięta z przeciągu ostatnich miesięcy. Nie pamięta Carlosa, który podaje się za jej narzeczonego. Po mimo amnezji postanawia dać temu szanse lecz Lena ciagle odkrywa tajemnice, które skrywa przed nią jej mężczyzna. Czy dziewczyna odzyska pamięć? Czy związek tych dwoje przetrwa? Nie chce wam więcej zdradzać, polecam tą historie przeczytać samemu!

Monika Czugała po raz drugi serwuje nam masę emocji, tajemnic i zwrotów akcji! Jest to zdecydowanie gorący romans, w którym pełno momentów, które przysporzą wam wypieki na twarzy. Jeżeli nie przepadanie za scenami erotycznymi ta książka nie będzie dla was odpowiednia.

Książka podzielona jest na dwie części, nie chce wam zdradzać jak one się dzielą ale na ogromny plus jest to, że w pierwszej części mamy perspektywę Carlosa. Brakowało mi tego w pierwszym tomie i drugiej części tego tomu. Osobiście bardziej przepadam za wersja dwóch perspektyw, z których możemy poznać odczucia bohaterów.

W La Santa na prawdę wiele się dzieje! Historia bardzo wciąga, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Autorka nie pozwala nam się nudzić! Były momenty, w których łzy popłynęły po mojej twarzy więc mogę stwierdzić, że serce może was mocno zaboleć czytając tą książkę.

❤️Recenzja❤️

"Odjeżdżając w karetce z tamtego miejsca, czułam, jak zostaje tam ogromna część mnie. Może przeżyłam, ale w środku byłam martwa."

Po dramatycznym zakończeniu 1 tomu nie mogłam się doczekać, aż pojawi się kontynuacja. W końcu jest, a w niej... Ogrom emocji i nie tylko.

Lena cudem uniknęła śmierci. Mimo że jej stan nie był groźny, to przedłużająca się śpiączka wzbudza powody do niepokoju. Kiedy w końcu się budzi, okazuje się, że jej pamięć wróciła do czasów, kiedy w jej życiu nie było Carlosa. Co teraz? Czy dawne wspomnienia powrócą? Czy jej życiu dalej zagraża niebezpieczeństwo?

"La Santa" to książka, która udowodni nam, że Lena nie jest taka "święta" jak mówi tytuł, każdy z nas ma w sobie odrobinę grzechu, którego nie zawaha się użyć.

Co to była za książka... Woow. Autora wywołała taką lawinę emocji, zawirowań, nieprzewidywalnych wydarzeń, że byłam w niemałym szoku, kiedy czytałam tę książkę.

Relacja pomiędzy bohaterami była niczym sinusoida. Zmieniała się tak diametralnie, że momentami nie wiedziałam, czy oni są razem, czy jednak nie. Ale to było fajne, bo co chwilę mnie zaskakiwali i sprawiali, że książka nie była nuda, a wręcz przeciwnie co chwilę, czymś nas zaskakiwała.

Bardzo podobała mi to, że historia została podzielona na części. Kończyły się w takim momencie, że nie sposób było przestać ją czytać. Osobiście byłam niczym w transie. Historia Leny i Carlosa tak mnie wciągnęła, że nie zauważyłam, kiedy przeczytałam ostatnią stronę, ale to, co wydarzyło się chwilę przed zakończeniem... Ja nie wiem, czy autorka nie ma sumienia. Jak tak można?! Łzy zakręciły się w oku, a wspomnienia przeleciały przed oczami, to nie tak powinno się potoczyć...

Nie potrafię się pogodzić, z tym że to już koniec tej historii... Ja chcę więcej książek spod pióra autorki, a wam polecam poznać każdą, która już została wydana.

❤️Recenzja❤️

Lena nie pisała się na życie w ciągłym strachu i które jest otoczone tajemnicami oraz kłamstwami. Carlos zamiast przestać brnie w to wszystko dalej, a do tego nieustannie kontroluję Lenę. Dziewczynę przerasta zachowanie mężczyzny do takiego stopnia, że pakuję się i ucieka z Hiszpanii, zabierając przy tym mały sekret. Tylko czy przez to niestarci prawdziwej miłości?

Zapraszam was na kontynuację losów Leny i Carlosa. I uwaga, jeśli nie czytaliście pierwszej części nie odnajdziecie się w książce.

Nie będę ukrywać, że po opisie spodziewałam się mocnej książki. Niestety nie była, co nie oznacza, że to zła książka.
Jest owiana tajemnicami, kłamstwami, uczuciami, chorą miłością, ale mi to nie wystarczyło. Zbrakło mi tego czegoś, chociaż sam początek naprawdę był dobry.
Książka jest podzielona na dwie części i uważam, że zupełnie niepotrzebnie. Czytając jeden tom po drugim śmiało można było wszystko skrócić i zrobić z tego jedną książkę.

Akcja też nie należy do tych szybkich i w której dużo się dzieje. Autorka skupiła się bardzo na przeżyciach Leny i Carlosa przez to inne rzeczy spadły na dalszy plan. Akcja głównie toczy się w malowniczej, ciepłej Hiszpanii, ale nie będzie jej w tle, a szkoda myślę, że krótkie opisy fajni, by wpłynęły na lekturę.
W książce znajdziemy mocne sceny #erotyczne, od których naprawdę robi się gorąco. Pierwszy raz przy takich książkach mogę napisać, że te zostały napisane naprawdę dobrze.

Drogi czytelniku, jeśli lubisz mniej wymagające lektury i nie przeszkadza ci wolna akcja ta historia jest dla ciebie.

“La Santa” to historia, która została podzielona na dwie części - pierwszą, “przed” pewnymi wydarzeniami i drugą “po” pewnych wydarzeniach. I tak jak przy “El Diablo” nie miałam żadnych problemów z historią, tak tutaj mam ogromnie mieszane uczucia. Początek historii mogę zaliczyć jako udany, dużo się dzieje i bohaterowie jak najbardziej na plus. Jednak gdy przychodzimy do drugiej części wszystko trafił szlak. Nie rozumiem dlaczego nagle, z podwójnej perspektywy dostajemy tylko perspektywę Leny. Dziewczyny, która piekielnie mnie irytowała w tej części. Nie pamiętam już jakie uczucia wywoływała u mnie podczas pierwszego tomu, ale tutaj to jakiś inny level denerwującej postaci. I ja sobie zdaje sprawę, że jest to po prostu kreacja, ale jak dla mnie poszło to zdecydowanie za daleko. Nie mogłam znieść już jej zachowania względem Carlosa. To nic, że ona też popełniała multum błędów, jednak jej zdaniem to on zawsze był ten zły i to on musiał się płaszczyć. Ja strasznie nie lubię takiego zachowania. Męczy mnie.

Carlos ratował tą książkę. Miał głowę na karku i głęboki wór cierpliwości. Jego tajemnicza aura sprawiała, że nie odłożyłam tej historii na bok. A przekomarzania z Zuzką i sprawa z makaroniarzem sprawiły, że miałam szczery uśmiech na ustach. Właściwie to więcej emocji dało się wyczuć na lini Carlos - Zuzka, niż Carlos - Lena, którzy głównie swoje sprawy załatwiali w sypialni. Kreacja Leny w tej części to totalny brak zaufania do Carlosa. Pokazała mi, że łączy ich głównie pożądanie. Ja uczuć i emocji z jej strony nie czułam.

Zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem, znając twórczość autorki wiedziałam, że będzie ono słodko - gorzkie. I choć chciałabym powiedzieć o nim coś pozytywnego to jest mi ciężko, bo strasznie mnie rozczarowało. Nie jestem zła za jego przebieg, a przedstawienie. Bach, szybki epilog i finito. No nie, gdzie tutaj emocje, uczucia, dreszczyk niepewności? Gdzie perspektywa Carlosa, która była tutaj ogromnie potrzebna? Dla mnie ta książka po prostu jest niedopracowana. Być może, gdyby ta podwójna perspektywa została uchowana, ja miałabym inne odczucia. Nie ma tych uczuć i emocji, które dało się odczuć przy pierwszej części. A perspektywa wiecznie niezadowolonej i marudzącej nad swoim losem Leny mnie nie ekscytuje.

Czy polecam ten tytuł? Nie zniechęcam. Wiem, że będzie to fajny dodatek, dla osób, które wyczekiwały kontynuacji. Wbrew pozorom dobrze się bawiłam z tymi bohaterami. Autorka ma lekkie pióro, które sprawia, że przez tą historię się po prostu płynie. Ja spodziewałam się po prostu czegoś innego i nie jestem usatysfakcjonowana tym co finalnie do nas trafiło. Bywa i tak. 🤷

,,Nie czułam już nic, bólu ani cierpienia. Byłam pusta, wypalona. Moje serce umarło razem z nimi. Już nic nie będzie takie samo…."

Lena po strzelaninie w której brała udział zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu nie pamięta swojego narzeczonego co jest bardzo niepokojące. Carlos jest tym sfrustrowany, jednak nie poddaje się tak łatwo i stara się rozkochać w sobie dziewczynę na nowo.
Jednak nie pójdzie mu z nią tak łatwo.
Jej charakterek i obawa komu może zaufać nie pomogą również mężczyźnie.
Chodź Lena ma pewne obawy zamieszkuje z Carlosem.
Lecz gdy do gry wejdą kłamstwa, starzy i nowi wrogowie może być im jeszcze trudniej.

Jak wiele sekretów wyjdzie na jaw?
Czy uda im się zacząć od nowa?

Kochani kto czytał ,,El Diablo " to wie że autorka potrafi zaskoczyć. Historia pełna zawirowań, niespodziewanych zwrotów akcji oraz pikantne sceny wywołujące rumieńce 🤭 Warto dodać też, że kto nie zna musi koniecznie nadrobić ten tom.
Bardzo podobały mi się dialogi które potrafiły rozbawić do łez. Nie ukrywam że ta część bardziej mi się podobała może dlatego że więcej się w niej działo, a emocje to jeden wielki rollercoaster. Wciągający Romans mafijny, pełen sekretów i emocji. Bohaterowie są świetnie wykreowani, a w samej książce dzieje się oj dzieje. Nie będę się wam tu rozpisywać o tym jak to bohaterowie podejmowali dziwne decyzję raz lepsze, raz gorsze i jak to między nimi było, bo to trzeba przeczytać samemu.
Ale zdradzić Wam mogę że zakończenie to jedno wielkie WOW 😱 szkoda że to już koniec serii bo bardzo polubiłam Carlosa i Lenę. Styl autorki jak zawsze lekki i cudowny, język którym napisana jest książka zrozumiały i klarowny. Nie da się zacząć i odłożyć w połowie. To była kolejna zarwana nocka z książką w ręku, ale nie żałuję i Wam również mogę polecić ją z czystym sumieniem ❣️

Matko 1 tom czytałam rok temu w szoku jestem...ale co do Santy to szczerze balam się, że nic nie będę pamiętać z poprzedniego, a mianowicie co się tam działo ale jednak miłe zaskoczenie bo wszystko pamiętałam i w tym tomie bardzo mi się podobal rozwoj zdarzeń, sporo zwrotow akcji, czasami dziecinne zachowanie Leny ale to wiadomo, sytuacja tego wymagała. Nie było nudy, dużo miłości, tajemnice, które na szczęście dość szybko się wyjaśniały..ja bardzo na plus ❤️

🌺 "La Santa" autorstwa Moniki Czugały to druga część dylogii pod tytułem "El Diablo".

🌺 Po strzelaninie Lena zapada w śpiączkę, a po przebudzeniu nie pamięta Carlosa, oraz tego, że jest on jej narzeczonym.
Kobieta zaczyna się zastanawiać co jest prawdą, a co kłamstwem, i stopniowo odkrywa wszystkie tajemnice.

Czy Lena zaufa Carlosowi?
Kto próbuje zniszczyć ich związek?
Czy nasi bohaterowie pokonają wszystkie przeciwności losu?

🌺 Ponieważ jest to kontynuacja losów bohaterów, to musicie zacząć od pierwszej części, gdyż w innym przypadku nie będziecie wiedzieli o co tu chodzi. I najlepiej od razu przeczytać obie części naraz. Ja czytałam pierwszą już jakiś czas temu, dlatego musiałam sobie przypomnieć o czym dokładnie była. Nie wszystko dobrze pamiętałam, i po tak długiej przerwie na początku trudno było mi się w nią wciągnąć.
Muszę jednak przyznać, że było w niej dużo akcji, a namiętne sceny rozpalały wyobraźnię.
Związek naszych bohaterów jest burzliwy i oboje są niezwykle temperamentni, a to sprawia, że nie trudno o wybuch. Dodatkowo osoby, które mieszają w ich związku wprowadzają napięcie.
Jest to naprawdę fajna dylogia, i jeśli jej nie czytaliście to polecam, zwłaszcza, że nie będziecie musieli czekać na kontynuację, i od razu możecie przeczytać oba tomy.

Jeśli szukacie lekkiej i niewymagającej książki, pełnej emocji, tajemnic, gorących scen i niebezpieczeństw, przy której możecie się zrelaksować, to ta dylogia będzie strzałem w dziesiątkę.

Czy Lena zaufa Carlosowi?
Kto próbuje zniszczyć ich...

Relacja Leny i Carlosa jest burzliwa, a gdy w grę wchodzi niebezpieczeństwo, niełatwo jest podejmować racjonalne decyzje. Czy ten związek ma szansę na przetrwanie? A może dwa zbyt mocne charaktery nigdy nie dojdą do porozumienia?
Lena wychodzi obronną ręką ze strzelaniny, jaką kończy się pierwszy tom serii – El Diablo. Jej obrażenia są stosunkowo niegroźne, choć śpiączka jest dość niepokojąca. Jednak jeszcze bardziej martwi to, że kobieta po przebudzeniu nie pamięta nic z czasów, kiedy poznała Carlosa. Chociaż podaje się za jej narzeczonego, ona nie potrafi mu zaufać.
Carlos jest sfrustrowany, ale nie poddaje się i jest pewien, że rozkocha Lenę w sobie ponownie. Nie jest jednak łatwo, kobieta ma równie trudny charakter jak on, jest niezwykle uparta i na razie nie zdaje sobie jeszcze sprawy jak bardzo on jest w niej zakochany, a tym samym jak dużą ma nad nim władzę.
W tej części powraca ich stary wróg, Maria, ale na scenę wkracza też nowa postać. Isabel to była narzeczona Carlosa. Wyrządziła mu wielką krzywdę, o co on nigdy nie przestał mieć do niej pretensji. Teraz kobieta pragnie odzyskać swoją miłość.
Autorka nie szczędziła zawirowań i perypetii głównym bohaterom. Gdy do ich związku zaczną mieszać się inni, kruche fundamenty mogą okazać się niewystarczające. Także tym razem mamy trochę akcji rodem z sensacyjnego filmu i dużo gorących scen. Cały czas coś się dzieje. Fabuła jest niezwykle dynamiczna, a zakończenie troszeczkę mnie zaskoczyło (zupełnie na plus, bo nie spodziewałam się takich komplikacji).
Polecam, to lekka ale emocjonująca powieść, przy której się zrelaksujecie.

• Ciąża
  • Monika Czugała