Dzieje pewnej rodziny żydowskiej

Edyta Stein Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych biografia, autobiografia, pamiętnik
Aus dem Leben einer jüdischen Familie und weitere autobiographische Beiträge
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-7305-134-1
Immakulata Adamska
religia duchowość chrześcijaństwo Żydzi

Postać Edyty Stein znana mi jest odkąd wprowadziłem się do Wrocławia (mieszkam niedaleko jej domu), ale długo zabierałam się do jej biografii. Gdy się udało, spośród dostępnych wybrałem tą, która została spisana przez nią i ani przez chwilę nie żałowałem. Napisana lekko, bez przesadnego wdawania się w szczegóły, ukazuje Edytę jako kobietę czerpiącą z życia pełnymi...

Piękna rzecz. Nie wiem, co bardziej podziwiać, pamięć Edyty czy jej umiłowanie prawdy, nakazujące wspominać osoby, miejsca i zdarzenia w sposób możliwie wyczerpujący, szczegółowy, wręcz drobiazgowy. O dziwo, w niczym to nie przeszkadza ani nie powoduje znużenia, wręcz przeciwnie, precyzja, jasność i logika wywodu czynią lekturę wielką przyjemnością.

• Chcę w prezencie
  • 2015