Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet

Okładka książki Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet Magdalena Urbańska
Okładka książki Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet
Magdalena Urbańska Wydawnictwo: eSPe poradniki
poradniki
eSPe
2022-11-10
2022-11-10
9788382011685
Rozwój osobisty Poradniki dla kobiet Literatura kobieca

Bardzo dobra pozycja. Łatwym prostym językiem o z pozoru prostych,oczywistych sprawach,ale jakże ważnych! Autorka jakby czytała mi w sercu i myślach. Dziękuję serdecznie i będzie do mnie wracać wielokrotnie!

Wspaniała. Idealny przewodnik podsumowujący wszystkie aspekty życia kobiety. Dziękuje za ta książkę 🤍

1982

Myślałam, że to kolejny poradnik dla każdej z nas. Nie sprawdziłam opisu na tylnej stronie okładki, że to poradnik dla katoliczek, który w zasadzie poza kilkoma cytatami z Pisma Świętego, w niczym nie różni się od innych. Może poza swoistym miszmaszem tematów, od wychowania dzieci, po spowiedź i zdrowe odżywianie się.

Nie rozumiem nad czym te zachwyty. Nie znalazlam w niej niczego czego juz nie było. Może dla kobiet, które z rozwojem nie miały wiele wspólnego, za to wiara jest dla nich ważna i w poradniku tym odkryły, że mogą jednak pomimo bycia katoliczką mieć granice, ubierać się modnie itp.

Na rynku wydawniczym jest sporo poradników na tematy wszelakie. Jakże to odmienna pozycja... Ciekawie napisany przewodnik po życiu (zwłaszcza duchowym). Uporządkowana treść, płynnie przechodząca z jednej płaszczyzny naszego życia w drugą, które nierozerwalnie są ze sobą połączone. Czytając, nie odnosi się wrażenia pouczania, wskazywania, ale propozycji - jak i w którą stronę "się udać". Refleksyjna, skłaniająca do zastanowienia nas sobą, nad otoczeniem, w którym funkcjonujemy oraz nad swoimi relacjami z ludźmi, Bogiem i sobą...

Tym, co najbardziej urzekło mnie w książce Magdy, jest zachęta do szukania własnej drogi. Tego, co dla mnie będzie najlepsze. Autorka nie podaje gotowych recept na to, jak być lepszą wersją samej siebie. Zachęca do wejścia w głąb, do zastanowienia, a także do modlitwy. Wychodzi z założenia, że nie musimy być ideałami – wystarczy, że staniemy się takimi, jakimi Pan Bóg nas chce, z naszymi słabościami i zranieniami. Piękny przewodnik traktujący o kobiecej duszy, psychice i ciele. Bardzo polecam!

„Doskonała przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet” Magdalena Urbańska wydawnictwo Espe.

Kiedy zobaczyłam tą książkę w zapowiedziach wydawnictwa eSPe natychmiast zapragnęłam ją przeczytać. Piękna, wesoła okładka, w jaskrawym zielonym kolorze w kwiaty, przywołuje na myśl wiosnę. A ja miałam właśnie ochotę poczuć się lepiej, przebudzić tak jak natura budzi się wiosną do życia.
Autorka przeprowadza nas przez wiele aspektów życia kobiety. Czytając ją jako kobieta czułam bliskość wielu tematów. Zakres poradnika jest bardzo szeroki. Mamy tu zarówno relacje kobiece, przyjaźnie, i kontakty z innymi kobietami. Jest również o relacjach z mężczyznami, zarówno tymi połączonymi z nami więzami rodzinnymi jak i relacjami zawodowymi. Znaleźć można też szeroką sferę dla matek i żon. Niejednokrotnie czytając miałam wrażenie, że temat jest mi znany bliski. Autorka dzieli się z nami doświadczeniami z własnego życia, jak również przytacza nam historie innych kobiet. Nie narzuca nam na siłę swoich porad, a także stara się nie wpędzić nas w wyrzuty sumienia, ponieważ nie wszystko robimy dobrze i pięknie. Poruszając wiele zagadnień zawsze odnosi się do wiary i duchowości, zachęcając czytelnika do pogłębienia swojej wiary i praktykowania modlitwy na codzień. Mnie najbardziej urzekł temat wdzięczności, z którą sama mam ciągły problem, i chciałabym tą wdzięczność nauczyć się w sobie rozwijać.
Poradnik dla każdej kobiety, zarówno dla tej która jest blisko wiary i Boga, jak i tej która w tej chwili stoi trochę dalej.

- Czy można być kobietą doskonałą? -

zastanawiałam się, zanim jeszcze zaczęłam czytać "przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet" o tytule tyleż intrygującym, co niepokojącym i rodzącym odruch buntu - "DOSKONAŁA"...

Na szczęście Magda Urbańska już na początku tłumaczy, jak to określenie rozumie i możecie mi uwierzyć, że jest to ten rodzaj doskonałości, o którym każda z nas marzy i do którego często nawet mimowolnie dąży. Jaki jednak nie zdradzę, żeby... obudzić w Was większą ciekawość i zachęcić do sięgnięcia po książkę!

A że uczynić to warto, nie mam żadnych wątpliwości! Autorka prowadzi nas w niej przez najważniejsze sfery kobiecego życia: duchową, fizyczną, psychiczną, relacyjną, związaną z życiem codziennym i kobiecą godnością. Nie ma ambicji zagadnień wyczerpywać, raczej je szkicuje, daje narzędzia do pracy nad sobą i autorefleksji, zachęcając do twórczych działań i rozwiązań. Sama jest żoną, mamą dwóch synów, których wychowanie łączy z pracą zawodową. Od wielu lat żyje też duchowością ignacjańską, dlatego próbuję nam ją przybliżyć, proponując też modlitwę w jej stylu z wykorzystaniem fragmentów Biblii.

Najcenniejsza jednak jest prawda uczuć i doświadczenia, która aż pulsuje na kartkach tej książki. We wszystkim, co Magda pisze, czuć jej wrażliwe serce, życiową mądrość i dojrzałość duchową. Dostrzec ją można również w świadectwach innych kobiet, które pokazują swoje spojrzenie na różne problemy i dzielą się sobą, a samą publikację wyraźnie ubogacają.

To kobiece serce czuć zresztą w całej "Doskonałej" tak bardzo, że czytając ją, miałam wrażenie, jakbym słuchała, ba! jakbym rozmawiała z zaufaną przyjaciółką! I to taką, która może trochę więcej ode mnie wie i rozumie, ale tej swojej mądrości nie podkreśla, raczej skromnie usuwa się w cień, dając mi przestrzeń i czas do zajęcia się sobą.

Dlatego jestem przekonana, że książka ta jest doskonałą propozycją na zbliżający się Adwent dla wszystkich kobiet. Można z nią pracować powoli, dając wszystkim treściom okazję do wybrzmienia w sercu i umyśle. Można się nią prawdziwie zainspirować, by stać się... kobietą DOSKONAŁĄ!

Z całego serca polecam!

- Czy można być kobietą doskonałą? -

No to była jazda!!! Az tchu mi czasami brakowało! Uwielbiam czytac kryminały polskie, książki psychologiczne i rozwijające duchowo. Książka Pani Magdaleny przemówiła do mnie tak, że zupełnie odlecialam. Jest napisana lekko, podczas czytania mialam wrażenie jak rozmawiałabym z przyjaciolka lub psychologiem. Treść książki bardzo do mnie przemawia , ponieważ jest w niej i psychologia i wiara czyli moja codzienność, moje życie :
-moc modlitwy, sakramentów, liturgii
-przebaczenie , przyjazn ,
-bardzo ważne w życiu są relacje i wyrażanie emocji
- okazywanie sobie troski i czułości to podstawa każdej relacji
-małżeństwo to równość, a mąż powinien byćw naszym życiu na pierwszym miejscu
-żyć tak, aby ludzie widzieli we mnie Boga
- czas- największy dar jaki możemy dać drugiemu człowiekowi
- O kobiecości- ubiór stosowny do okoliczności i osoby
- rozwijanie siebie i kochanie siebie - bardzo ważne
- łagodność- chce nad tym popracować u siebie
-trudne dzieciństwo to zadanie, a nie wyrok
-wrażliwość ( jestem bardzo wrażliwa)
-nie zostawaj nigdy samemu z czym sobie nie radzisz - poszukaj pomocy u Boga , u człowieka
- kontempluj dobro i dbaj o jego rozwój, nie kontempluj zła.
Ostatni rozdział pt . "Zamiast zakończenia" sprawił, że się wzruszyłam , ponieważ przypomniała mi się moja mama ( zmarła 7 lat temu, ale bardzo za nią tęsknię, za jej łagodnością , usmiechem, dobrocią, miłością do Maryi).
Juz podczas czytania wiedziałam od razu , że ta książka będzie leżała zawsze u mnie w salonie w widocznym miejscu, żeby często do niej zaglądać. Będę do niej wracać !!! Oj będę!!! Bo ta książka ma MOC TERAPEUTYCZNĄ!!! Dziękuję autorce z całego serca za cudowne przeżycia podczas czytania. I postaram się codziennie pamiętać o tym, że " JESTEM WAŻNA, POTRZEBNA I KOCHANA"!!!!!!

Z całego serca polecam książkę autorstwa Magdaleny Urbańskiej, a dlaczego ? Jestem pewna że każda z nas , kobiet odnajdzie dla siebie coś wartościowego, coś co odmieni serce, w tej książce. To nie jest poradnik, autorka nie daje gotowych propozycji czy rad jak w życiu postępować aby dojść do doskonałości. Jest w tej pozycji wiele życiowej mądrości, są autentyczne historie kobiet z którymi można się utożsamić i przez to poczuć się jak na kawie z przyjaciółką. Bo czytając tę książkę podróżujemy w głąb siebie w głąb swojej duszy i swojego serca. Jest to podróż pełna wzruszeń i emocji. A my kobiety przecież troszkę takie jesteśmy ;) pełno w nas emocji, nienazwanych uczuć, niespełnionych marzeń. Polecam tak jak zresztą sama autorka po przeczytaniu tej książki wrócić do niej za jakiś czas. Aby to co w czasie lektury w sobie odkryjemy, miało szansę w nas popracować, dać się odkryć. Warto później wrócić do niej aby na nowo się inspirować. Na nowo znaleźć dla siebie jakąś drogę, plan a zwłaszcza kiedy coś nie wychodzi i nie idzie po naszej myśli , to tym bardziej wracając do treści książki spotkamy kobiety wartościowe, którym też kiedyś coś nie wyszło, które miały pod górkę. I wtedy zrozumiemy że nie jesteśmy same że wiele z nas ma podobne problemy i przeżycia. Ja oceniam na 10 i zachęcam do odbycia podróży z książką i autorką i zapewniam że nie będzie to stracony czas ;-)

• Przeczytane 2023
  • Popularnonaukowe
  • Zdrowie
  • 0list
  • Nie mam, znajdę

Magdalena Urbańska Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet Zobacz więcej