Pieśń torby na pawia

Okładka książki Pieśń torby na pawia Nick Cave
Okładka książki Pieśń torby na pawia
Nick Cave Wydawnictwo: Biuro Literackie Seria: Proza. Biuro Literackie literatura piękna
164 str. 2 godz. 44 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Proza. Biuro Literackie
Tytuł oryginału:
The sick bag song
Wydawnictwo:
Biuro Literackie
Data wydania:
2022-07-11
Data 1. wyd. pol.:
2022-07-11
Liczba stron:
164
Czas czytania
2 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367249126
Tłumacz:
Tadeusz Sławek
Średnia ocen

5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 5 (56) 2022 Justyna Bargielska, Marek Bieńczyk, Nick Cave, Jan Tomasz Gross, Renata Lis, Małgorzata I. Niemczyńska, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Zyta Rudzka, Marcin Sendecki, Tadeusz Sobolewski, Magdalena Środa, Robert Stefanicki, Jarek Szubrycht, Katarzyna Wężyk
Ocena 6,9
Książki. Magaz... Justyna Bargielska,...
Okładka książki Wiara, nadzieja i krwawa łaźnia Nick Cave, Seán O'Hagan
Ocena 7,9
Wiara, nadziej... Nick Cave, Seán O'H...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
35
6

Na półkach:

Męczące pisanie.

Męczące pisanie.

Pokaż mimo to

avatar
868
329

Na półkach: , ,

Cave jest the best. Zazwyczaj gówno mnie obchodzą historie zespołów, a już tym bardziej relacje z ich tras koncertowych. Ale facet jest świetnym muzykiem, wybitnym poetą, a także na dokładkę niezgorszym pisarzem. To się czyta, a raczej przez to się płynie. Podróż przez Amerykę tyleż realną co oniryczną. Podróż przez wyobraźnię. Nie miałem żadnych oczekiwań, a otrzymałem cacko, może i lekkie, ale naprawdę fajnie zrobione. Świetne. PS: Piękny przekład i opracowanie autorstwa prof. Tadeusza Sławka.

Cave jest the best. Zazwyczaj gówno mnie obchodzą historie zespołów, a już tym bardziej relacje z ich tras koncertowych. Ale facet jest świetnym muzykiem, wybitnym poetą, a także na dokładkę niezgorszym pisarzem. To się czyta, a raczej przez to się płynie. Podróż przez Amerykę tyleż realną co oniryczną. Podróż przez wyobraźnię. Nie miałem żadnych oczekiwań, a otrzymałem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Już na tylnej okładce książeczki sam autor, rzekłoby się, poeta rocka (rockowy poeta),Nick Cave the one and only, zarysowuje nam gatunkowy schemat owej publikacji. I zdecydowanie autor ma rację – genologicznie jest to pewnego rodzaju eklektyzm, niekiedy surrealistyczna mieszanka prozy, wiersza (w formie piosenek) i dziennika (tak, wiem, że parafrazuję Nicka Cave’a). Forma burzy logiczny porządek rzeczywistości, więc z pewnością nie polubią się z tą książką puryści czystej prozy i liryki, będzie ich to wkurwiać. Jawa bytuje wraz z rzeczywistością, czuję się, jakbym czytał Davida Lyncha w wersji papierowej. Sama koncepcja na napisanie książki wydaje się ciekawa – kto, do cholery jasnej, wpadłby na pomysł lirycznego połączenia torebek na wymiociny? Chyba tylko podstarzały gwiazdor rocka, ewentualnie stetryczały poeta. Nick Cave z pewnością osiągnął już intelektualną sytość twórczą (chyba nikt z tym nie powinien bagatelizować),wobec czego mógł sobie na coś takiego pozwolić. Jeśli ktoś chciałby zadebiutować w ten sposób – prawdopodobnie zostałby obśmiany przez wydawców.

Książeczkę samą w sobie można potraktować wieloznacznie (jak całą twórczość Nicka Cave’a). Może być ona dialogiem artysty z artystą, swoistą świecką spowiedzią, której towarzyszą zmagania z samym sobą, ze śmiercią, z małym 14-letnim chłopcem, który jest (najprawdopodobniej) odbiciem starszej wersji własnego ja. Może być to historia o tęsknocie do swojej żony, która, zostawiona przez swojego męża na potrzebę odbycia wielu tras koncertowych, nie odbiera od niego telefonu (ciekawe, czy celowo?). Wreszcie, może być to po prostu zapis doświadczeń trasowo-koncertowych Nicka Cave’a (okraszonych jakimiś prozaicznymi, życiowymi pierdołami),który, czasami z wielką precyzją, opisuje miejsca, w których pojawić się chciał (bądź musiał),wraz z całą ekipą The Bad Seeds. Taki trochę papierowy zapis, dokument z tras koncertowych. Fajny dodatek do całej dyskografii tego zespołu.

Już na tylnej okładce książeczki sam autor, rzekłoby się, poeta rocka (rockowy poeta),Nick Cave the one and only, zarysowuje nam gatunkowy schemat owej publikacji. I zdecydowanie autor ma rację – genologicznie jest to pewnego rodzaju eklektyzm, niekiedy surrealistyczna mieszanka prozy, wiersza (w formie piosenek) i dziennika (tak, wiem, że parafrazuję Nicka Cave’a). Forma...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
78
25

Na półkach: ,

Bardzo nieoczywista książka, będąc zbiorem najróżniejszych przemyśleń autora, dzięki czemu możemy sie do niego zbliżyć nieco bardziej i zaspokoić swoja ciekawość tym, co bardzo często tkwi artystom w głowach. To niesamowity zbiór WSZYSTKIEGO i niczego podczas Amerykańskiej trasy koncertowej Nicka wraz z zespolem. W książce doświadczymy traumy, wątpliwości, udręki tworzenia oraz oczywiście milosci i tęsknoty za ukochana Susie. Ostrzegam jednak - to odważna i niebanalna lektura, polecam wlaczyc jedna z płyt Nicka i sie w niej zatopić, wtedy możemy w pełni zadowolić zarówno doznania liryczne jak i słuchowe!

Bardzo nieoczywista książka, będąc zbiorem najróżniejszych przemyśleń autora, dzięki czemu możemy sie do niego zbliżyć nieco bardziej i zaspokoić swoja ciekawość tym, co bardzo często tkwi artystom w głowach. To niesamowity zbiór WSZYSTKIEGO i niczego podczas Amerykańskiej trasy koncertowej Nicka wraz z zespolem. W książce doświadczymy traumy, wątpliwości, udręki tworzenia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
111
10

Na półkach:

Niedosłowna, zbliżająca do mojego ulubionego artysty mieszanka prozy i poezji

Niedosłowna, zbliżająca do mojego ulubionego artysty mieszanka prozy i poezji

Pokaż mimo to

avatar
687
152

Na półkach:

Pełna recenzja: http://przymuzyceoksiazkach.pl/2018/05/nick-cave-piesn-torby-na-pawia-recenzja/

Wiele tu momentów zabawnych, ale też mnóstwo mrocznych. Wydając “Pieśń torby na pawia” Cave powiedział nam więcej o swoim życiu niż zrobiłaby to najlepsza nawet biografia. A Biuro Literackie po raz kolejny zasłużyło na ukłony – trzeba mieć odwagę, żeby promować taką literaturę.

Pełna recenzja: http://przymuzyceoksiazkach.pl/2018/05/nick-cave-piesn-torby-na-pawia-recenzja/

Wiele tu momentów zabawnych, ale też mnóstwo mrocznych. Wydając “Pieśń torby na pawia” Cave powiedział nam więcej o swoim życiu niż zrobiłaby to najlepsza nawet biografia. A Biuro Literackie po raz kolejny zasłużyło na ukłony – trzeba mieć odwagę, żeby promować taką literaturę.

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    96
  • Chcę przeczytać
    70
  • Posiadam
    31
  • 2018
    6
  • Poezja
    3
  • 2023
    2
  • Muzyka
    2
  • Przeczytane w 2019
    1
  • 2 kategoria
    1
  • Powieść
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pieśń torby na pawia


Podobne książki

Przeczytaj także