Służbowe stosunki

NieZwykłe
2022-11-09
2022-11-09
9788383201597

"Służbowe stosunki" to książka którą fajnie mi się czytało, jednak niektóre fragmenty jak dla mnie były napisane chyba tylko po to by tę książkę czymś wypełnić.

Julia pracuje w firmie BioHurt, jest pracoholiczką. Podczas jej urlopu zachodzą zmiany. Zostaje zatrudniony nowy pracownik, którym to ona będzie musiała się zająć, musi wprowadzić go w działalność firmy. Pierwsze co ją zdenerwowało to fakt, że nowy będzie siedzieć z nią w biurze. Miała swój prywatny gabinet, teraz będzie musiała się nim dzielić.
Kiedy poznaje nowego pracownika nie wierzy własnym oczom. Widok mężczyzny budzi w niej złość. Okazuje się, że jest to jej były sprzed 13 lat.
Alek nowy pracownik na początku nie poznaje swojej ex, dopiero później.
Dziewczyna na każdym kroku pokazuje mu swoją niechęć do niego i złość. Ich relacja ulega zmianie, kiedy razem wyjeżdżają do innego miasta w celach służbowych.
Książka ogólnie fajna, ale momenty gdzie uznałam iż bohaterowie zachowują się jak nastolatkowie, a nie dorosłe 30paro letnie osoby były słabe. Fragment z naszyjnikiem był komiczny, wątek akcji wymyślony chyba na szybko by dodać dreszczyku książce, a nie tylko zrobić z niej mini erotyk.
Jest tu poruszony też temat, który w książkach nie często występuje- to gwałt na mężczyźnie.
Pewnie zastanawiacie się co takiego się stało że bohaterowie zerwali ze sobą 13 lat temu? Mogę wam zdradzić, że wpłynęły na to niedopowiedzenia oraz udział osób trzecich. Fałszywych osób.

Miał być romans, a wyszedł erotyk. Po za tym, czyta się dobrze.

Miał być romans, a wyszedł erotyk. Po za tym, czyta się dobrze.

Jeżeli nie chce ci się rozwijać wątku i rozpisywać o konsekwencjach danych wydarzeń po prostu zabij postać! To takie proste. Oczywiste jest, że jej śmierć będzie równa z wymazaniem wspomnień o niej. Ta książka ma też inne zesrania logiczne, ale to już odpuszczę. Ostatnio przeczytałam za dobrą książkę – musiał się trafić taki pomyj. Czysto dla równowagi.

Towarzyszy Wam czasem po przeczytaniu książki, poczucie przerostu formy nad treścią❓🧐
Mnie dopadło przy czytaniu tej książki. Długo nie mogłam dobrać słów, żeby ją opisać. Sięgając po nią myślałam, że będzie to miła odskocznia od ciężkich tematów, lekki romans biurowy, który przeczytam na rozluźnienie.
Co dostałam w zamian? Historię poruszającą istotne tematy społeczne i niestety kiepski romans naładowany problemami po brzegi.
Próbowałam, naprawdę próbowałam przekonać się i uwierzyć w relację Julii i Alka. Ale oprócz seksu, wszystko jest naciągane.🤷🏼‍♀️

Co poza tym?
Autorka stosuje odwróconą stereotypowość płci.
👩🏻🧔🏻Ona jest tą zdecydowaną, twardą, władczą kobietą, a on tym wrażliwym, uczuciowym, skrzywdzonym seksualnie mężczyzną, który potrzebuje potwierdzenia wiążących ich relacji. Role odmieniają się natomiast w łóżku – to on sprawuje (odzyskuje) kontrolę i pewność siebie.
Ofiary napaści seksualnej często potrzebują poczucia sprawowania kontroli nad jakimś aspektem swojego życia.
Poruszony temat gwałtu został ciekawie opisany w książce. Poznajemy uczucia i myśli Alka na uświadomienie sobie, tego co się wydarzyło. Ukazanie i uświadomienie ludziom, że nie tylko kobiety mogą ulec napaści seksualnej, jest istotnie ważny. Przykre jest to, że często ofiarom płci męskiej nie okazywane są takie pokłady współczucia i zrozumienia jak kobietom.

Szkoda, że autorka nie skupiła się na relacji bohaterów z przed lat. Szerszy opis ich problemów mógłby być bardzo ciekawy. Nieporozumienie, które doprowadziło do ich rozstania pokazuje, jak ważna jest rozmowa w związku. Niedomówienia, przemilczanie swoich potrzeb i uczuć powoduje, że ludzie oddalają się od siebie. Ciężko jest bowiem budować relację, gdy nie wiemy jakie są potrzeby i oczekiwania drugiej osoby.

Cała opowieść napisana jest lekkim językiem, który sprawia, że szybko się ją czyta. Mimo, że romans mnie nie porwał, to polecam Wam pozostałe wątki. Bo warto poszerzać swoją wiedzę i wrażliwość na ciężkie tematy.

Ocena: 💙💙🤍🤍🤍
🎵A Great Big World - Say Something
💋💋Do usłyszenia!💋💋

Co dostałam w zamian? Historię poruszającą istotne tematy społeczne i...

Kupiłam tę książkę zawabiona intrygującym opisem i pierwsze strony zapowiadały naprawdę ciekawą akcję...do czasu jakieś 100 strony wtedy wiedziałam już, że ta książka z całą pewnością nie trafi do grona moich ulubionych, a to dlatego, że uważam tą książkę za dość płytką i nie mówię tego złośliwie tylko poza scenami seksu właściwie nic się nie dzieje na koniec niby akcja przyspiesza i są jej nagłe zwroty, ale tak naprawdę moim zdaniem było już za późno na ratowanie mojej oceny i po prostu jestem na nie. Zarówno Julka jak i Alek są bardzo niekonsekwentni w swoich decyzjach i postanowieniach no chyba, że chodzi o seks wtedy zawsze się zgadzają na wszystko nie ważne co się dzieje dookoła.

Jedna z prostych i mdłych książek o silnym zabarwieniu erotycznym, gdzie wprost erotyka jest tutaj mocno przebodźcowana. Sceny powtarzają się, są nieco ospałe. Bohater notorycznie przemawiał zachrypniętym głosem (co było w nadmiarze wspominane przez autorkę) przez co zaczęłam się zastanawiać czy facet przypadkiem nie cierpi na anginę :P powtarzające się sceny jak i gesty bohaterów. Wbrew pozorom czyta się szybko choć chciałam mieć tą księgę mądrości już za sobą. Plus jest taki, że w porównaniu z innymi książkami tego typu tutaj tą mocną stroną, tą rządzicielką była kobieta a nie bogaty i mega przystojny szef jak to zwykle bywa w takich fabułach. Generalnie gdyby nie przesadna ilość scen erotycznych powiedziałabym, że jest to książka dla nastolatków. Dla mnie dość mało ambitna.

Słodka okładka i pikantny środek. Mimo poruszania ważnego tematu w tej pozycji w pewnym momencie poczułam, że w tej książce dzieje się zbyt wiele. Miałam wrażenie, że autorka stara się wprowadzić w książce wszelkie możliwe problemy, które w ekspresowym tempie były rozwiązywane. Wydaje mi się, że książka zyskałaby znacznie na jakości, gdyby skupiła się wyłącznie na tym jednym, głównym problemie i sytuacji, która spotkała bohatera zamiast dodawać na siłę kolejne słabe wątki.

Z humorem, z dozą erotyki i dramy. Porusza temat tabu i to dobrze bo jest to potrzebne. Polecam

▪︎ Nie ma słów, które potrafiłyby opisać jakim uwielbieniem darzę historię Julii i Alka. Nawet trudno mi określić ile emocji wywołała u mnie ta książka. Złość, szczęście czy nawet łzy wzruszenia. Gdy czytałam dalej,nie raz pojawiło się uczucie, w którym najchętniej wywaliłabym telefon przez to, co robili bohaterowie,ale bogu dzięki telefon przeżył... Zagłębiając się coraz bardziej nawet nie zdałam sobie sprawy kiedy przyszło mi się rozstać z tą dwójką co było zbyt trudne.🥺 "Służbowe stosunki" to książka, która nie tylko opowiada o losie dwójki osób balansujących na granicy pożądania jak i powrotu do przeszłości czy uczuć które potrafią być tak trwałe ale też aby dać samemu sobie szansę i się nie poddawać tylko walczyć o tych których kochamy. Los bywa zwyczajnie nienormalny i potrafi wprowadzić nas w mrok i otchłań pełną niespodzianek, które niekoniecznie potrafią być dla nas dobre.Najważniejsze, aby wreszcie postawić krok do odnalezienia samego siebie jak i zwyczajnie bycia szczęśliwym w nawet najmniejszym stopniu, bo pomimo wszystkiego każdy na to zasługuje.Historia w pełni pokazująca w jakimś stopniu walkę z przeszłością a właściwie sytuacjami z niej i tego jak wiele rzeczy potrafi być jeszcze nie przepracowane i powodować że zajmuje to całkowicie nasze myśli. Nie znajdziecie tu także do końca takiego słodkiego romansu, w którym miłość odnawia się po spotkaniu po latach. Związek naszych głównych bohaterów wcześniej nie przetrwał. Gdy ich drogi się rozeszły mieli nadzieję że nie spotkają się już a dawne uczucie nie powróci, jednak jak wiemy życie czasami nas nienawidzi i sprowadził ich do wspólnej firmy w której będą musieli ze sobą przebywać. Tym bardziej żadne z nich nie spodziewało się, że ta chemia i dziwna nutka ponownego zafascynowania drugą osobą powróci. Czas zrobił swoje. Żeby było mało Julka jak i Alek mają dosyć mocne charakteru więc tym bardziej nie wszystko będzie szło nawet tak jakbyśmy chcieli… Pytanie co będzie dalej?

Przed nimi coraz to trudniejsze chwilę w końcu będą zmuszeni spędzać ze sobą większość czasu a uczucie w każdej chwili będzie miało możliwość się pojawić jednak czy obydwoje będą w stanie się dopuścić, aby one rozkwitło? Pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy "serce nie sługa". Pomimo tego, że wydaję się nam że możemy zaplanować sobie każdy dzień to jednak uczucia trzymają się swojego własnego zdania i zwyczajnie rozum zupełnie podporządkowuje się sercu, gdyż to ono wybiera i nic nie jest w stanie tego zmienić nawet jeśli mocno byśmy tego chcieli. Wszystko bywa nieprzewidywalne. Sama autorka ma bardzo przyjemny styl pisania. Jest lekki i przyjemny, przez co przez jej książki się dosłownie płynie a co najlepsze to nie sprawia mi trudności w czytaniu czy zrozumieniu danego tekstu. Choć wiem, że wielu z was przeszkadzają polskie imiona i inne aspekty to naprawdę czasami warto się przełamać aby nie przepuścić przed oczami tak świetnej książki. Sama ja i moja zmiana jest tego idealnym przykładem.🥰 Pani Lena świetnie potrafi budować to napięcie, w którym nasza ciekawość co wydarzy się dalej, nie zna granic, ale także jak już pisałam wcześniej umie zwyczajnie wywołać w nas jakiekolwiek emocje a to jest najlepsze i doprowadza, że jeszcze bardziej jesteśmy w stanie się połączyć z daną historią. Historię Julii i Alka pokochałam już na platformie wattpad a tutaj zwyczajnie te uwielbienie jedynie wzrosło. To książka, od której nie oderwiecie oczu. Jeśli jeszcze się zastanawiacie nad kupnem, no to HALO NIE CZEKAJCIE, TYLKO KUPUJCIE TĘ PEREŁKĘ!!!

▪︎ Autorka dodatkowo skradła moje serce wątkiem, który został tutaj poruszony, czyli wykorzystanie seksualne przez płeć żeńska. Wiele osób nadal gdzieś sobie nie zdaję, że takie sytuację też mają miejsce albo nie chcę, aby ten temat był poruszany a powinno mówić się o tym coraz częściej nawet, chociażby w książkach. Właściwie nawet powiem, że w książce po raz pierwszy spotkałam się z taką sytuacją natomiast jeśli znacie kogoś/ bądź sami byliście ofiarą, nie wahajcie się prosić o pomoc czy zwykłą rozmowę.

▪︎ Julka to kolejna świetnie wykreowana bohaterka, która skradła mi serce, choć chwilami nie było łatwo i potrafiła mnie wkurzyć jak mało kto. To kobieta, która ma charakterek a jej cięty język i fakt, że nie przejmowała się zbytnio tym, co mówi, nie raz potrafił wprowadzić ją w niezłe kłopoty lub niepotrzebne sytuacje. Potrafiła zwyczajnie zadbać o samą siebie i w moim odczuciu gdzieś tam starała się dać poczucie innym, że nikt nie jest jej potrzebny i jest na tyle silna, że także nikt jej już nie zniszczy… Były momenty, gdy sama już się gubiła we wszystkim, ale kto tak na co dzień nie ma. Wszystko to jak się zachowywała ta bohaterka, Lena opisała naprawdę świetnie i nie sztucznie jak to czasami bywa.

▪︎ Alek to mężczyzna, który był z natury dominujący, który wie czego chcę. Jest pewnym siebie bohaterem. Sam w sobie miał mnóstwo tajemniczych twarzy, których nikt nie był w stanie do końca określić. Chwilami zachowuje się, jak to się mówi kobieta z okresem przez fakt, że cały czas miał jakieś wahania nastroju. Miał w sobie pewien urok, który rozczulał moje serce. Pomimo wszystkiego był wrażliwy misiakiem, miał zwyczajnie uczucia i był naprawdę chwilami totalnym słodziakiem.🥺

2049

Książka „Stosunki służbowe” Leny M. Bielskiej zabiera nas do gorącego romansu biurowego.
Poznajemy Julię Chmielewską, która pracuje w jednej z katowickich hurtowni. Jej świat jest mały. Kręci się wokół życia zawodowego, psa i przyjaciółki ze studiów - Oliwii. Jednak w jej życiu nastąpią gwałtowne zmiany, ponieważ w hurtowni rozpoczyna pracę Alek Wysocki. To mężczyzna, z którym Julia kiedyś była związana, a teraz musi dzielić z nim gabinet. Kobieta dostaje zadanie, aby wprowadzić go w działalność firmy, co tylko dodatkowo ją frustruje. Ich nierozwiązane sprawy z przeszłości jedynie podsycają napięcie.
Dodatkowe utrudnienie pojawia się w momencie, kiedy bohaterowi wyruszają w delegacje. Na taki pomysł wpadł właściciel firmy i jednocześnie wujek Alka-Arek. Zauważył on, że ta dwójka prowadzi słowne utarczki na tle emocjonalnym.
Książka zdecydowanie nie dla wszystkich. Nie znajdziemy tu tylko zwykłego romansu biurowego.
Książkę odsłuchałam jako audiobook.

• Przeczytane 2022
  • Romans