(nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki

Okładka książki (nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki Robert Glover
Okładka książki (nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki
Robert Glover Wydawnictwo: Kompania Mediowa poradniki
poradniki
No More Mr. Nice Guy
Kompania Mediowa
2022-10-12
2022-10-12
Mateusz Baka
związki relacje miłość seks męskość mężczyzna kobieta partner partnerka partnerstwo feminizm nice guy miły facet

Książka w typowym coachingowym języku, ale doskonale obrazująca jak przeszłość i braki z młodych lat potrafią definiować postrzeganie świata i postępowanie wobec kobiet, osób które doświadczyły braków w rozwoju relacji interpersonalnych. Świat i relacje międzyludzkie to brutalna walka o to, kto będzie miał lepiej…

Co za masakra! Poradnik dla obleśnych manipulantów o tym jak "mądrzej" manipulować, by "kobiety były dostępne" i "mieć satysfakcjonujący seks". Książka pełna usprawiedliwień dla osób traktujących innych przedmiotowo, wyłącznie do zaspokojenia swoich potrzeb. Co więcej, przedstawia takich ludzi jako ofiary społeczeństwa i intelektualizuje wszystkie chamskie zachowania.
Zdradzę sekret zainteresowanym - wystarczy przestać traktować ludzi jak przedmioty do zaspokajania własnych potrzeb i przestać pakować takie g*wno w papierek pozornej troski o ich dobro przejawianej w nadskakiwaniu im na każdym kroku.
Okropna, okropna, okropna.

Książka dla pseudo-macho i pseudo samców alfa, którzy są tak naprawdę facetami z niskim poczuciem własnej wartości i nie potrafią zbudować fajnej relacji z kobietą. Dlaczego? Ponieważ nie mają wystarczających umiejętności interpersonalnych, empatii, a może urody albo są słabi w sexie i wymyślają pseudo teorie dlaczego im się nie powodzi w związkach i sięgają po takie książki, żeby podreperować swoje ego. A co tam znajdą? Mnóstwo usprawiedliwień dla siebie, mnóstwo treści typu jakie to kobiety są złe, szczególnie dla miłych, starających się o ich względy facetów. Dużo rad o tym jak manipulować kobietą, być chamem i burakiem i w efekcie osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Bo żeby mieć powodzenie w relacjach z kobietami i zbudować dobry związek to trzeba się starać i być przyjaznym wobec kobiety, nie czytać takich książek. Nie dziwię się, że 99% dobrych ocen o tej książce jest od facetów ;)

Ciekawa i pomocna. Daje do myślenia.
Nie tylko o związkach, ale również o innych aspektach męskiego życia.
PS. Jeśli jesteś idealnym facetem, który zawsze trafia na nieodpowiednie kobiety to jest to książka dla Ciebie. Nie piszę, że musi Ci pomóc, ale może sprawić, że poukładasz sobie w głowie pewne rzeczy.
Ideałów nie ma. Jeśli nim jesteś w swoim mniemaniu to się zmień, bo dla każdej kobiety ideał jest inny i niekoniecznie musisz być tym pasującym puzzlem.

Ciekawa i pomocna. Daje do myślenia.
Nie tylko o związkach, ale również o innych aspektach męskiego życia.
Ideałów nie ma. Jeśli nim jesteś w swoim mniemaniu to się zmień,...

Typowy poradnik psychologiczny. Ze wszystkim wadami tego typu wydawnictw (obietnica „one size fits all” i przegadanie (salut dla redaktorów pierwszego wydania, bo autor twierdzi, że rękopis miał 4-krotnie większą objętość)) i kilkoma myślami, które warto potraktować bardzo serio.

Ile w naszym postępowaniu jest samooszukiwania i autosabotażu? Dlaczego boimy się prosić o pomoc, a przede wszystkim dlaczego nie stawiamy granic, a jeśli już je postawimy łatwo przychodzi ich przesuwanie? Glover przekonująco tłumaczy skąd te wszystkie: „może i dotychczas nie działało, ale teraz musi się udać” albo „wystarczy być miłym i dobrym, a nagroda jest pewna jak w banku”.

Podczas lektury przypomniały mi się słowa Kurta Cobaina: „Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to, kim się nie jest.”. Wiemy jak skończył wokalista Nirvany, ale Glover wydaje się przekonywać, że najprawdopodobniej było to skutkiem niezastosowania się do własnych słów, niż wzięcia ich sobie do serca. I po lekturze jego książki wydaje mi się, że miał rację. Bez rewelacji, ale miejscami inspirująco.

Wartościowa pozycja. Każdy facet znajdzie w niej coś dla siebie. Żałuję, że nie dostałem takiej książki na 18 urodziny.

Doskonała pozycja dla "miłych" facetów. Bardzo dobrze pokazuje konieczność posiadania charakteru i umiejętności stawiania granic oraz obnaża zależności relacyjne.

Ciezko mi ja jednoznacznie ocenic.

Ciezko mi ja jednoznacznie ocenic.

przeczytałem tę książkę, ponieważ polecona została na jakimś podkaście na yt. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ponieważ zawiera same mięcho oraz konkretne ćwiczenia/analizy do wykonania. Całość fajnie zebrana do kupy i usystematyzowana. Przyznam szczerze, że ta książka dała mi więcej niż 8 miesięcy terapii, gdzie psycholog mam wrażenie na siłę stara się wydłużyć cały proces. No i Panowie... ważna kwestia to to, że napisał ją FACET. Książka ta jest napisana naszym językiem oraz pokazuje jak ogromnym błędem jest czerpanie wzorców męskości od kobiet, bo defakto skąd taka niewiasta ma wiedzieć i czuć konsekwencje posiadania męskich genitaliów skoro perspektywę postrzegania świata przysłania jej społeczna taryfa ulgowa wynikająca z wrażliwości człowieka na piękno i słodkie minki. oho ! już widzę jak się gotuje pod postem 😃

Hmmm ta książka mówi o wielu istotnych sprawach nie tylko w związku ale w normalnym życiu. Jestem osobą, która podkreśla, że warto mieć poczucie kontroli nad swoim życiem i tutaj to jest. Mówi też, że staranie się jednej strony zbyt bardzo niszczy relację, gdyż powoduje obciążenie drugiej strony. Jest krótka, a treściwa wiec tez na plus.

• Audiobooki
  • Do kupienia
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki (nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki