Okładka książki Dziewczyna z pistoletem. Inicjacja Monika Kroczak
Okładka książki Dziewczyna z pistoletem. Inicjacja
Monika Kroczak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Dziewczyna z pistoletem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziewczyna z pistoletem (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2022-11-23
2022-11-23

Kto nie miał ochoty porzucić codzienności i zacząć nowe życie, z dala od dotychczasowego wyjeżdżając w nieznane? Zapewne wielu z nas. A kto się odważył?
Ona tak zrobiła. Podróż 25-letniej Valerii Salezińskiej wysłużonym, starym, czerwonym vw golfem IV do wujka w Monachium była początkiem nowego życia.

Wychowana w domu dziecka, nauczona samodzielności i zaradności wyruszyła sama w nieznane. Tam jednak nikt na nią nie czekał. Bez możliwości odwrotu postanowiła zostać i szybko zjednała sobie sąsiadkę staruszkę, urokliwego Włocha z pobliskiego baru, który robił najlepszą kawę. Po wujku ani śladu, ani wskazówek, jedynie stare zaniedbane mieszkanie-nora.

Przypadkowe spotkanie z Włoską rodziną w restauracji zmieniło plany Val i w rezultacie zakończyło się nowym zajęciem-pracą opiekunki. Ale czy to przypadkowo zatrudnił ją włoski biznesmen, czy też wszystko było zaplanowane z premedytacją? Dowiedzieć się miała za kilka dni. Najbliższe dni wymagały trudnych wyborów, walki o przeżycie i sprytu. Tego nauczyła się w bidulu i pokerowo rozegrała pułapkę Francesca oraz jego żony. Nieustannie towarzyszył jej Tommi-prawa ręka włoskiego bosa. Polak, który miał do niej słabość nie mniejszą niż ona do niego. Jak zakończy się test i podstęp mafijny wycelowany w dziewczynę? Czy zdrada zniszczy uczucia i przyniesie śmierć? W tym świecie drzwi otwierają się tylko w jedną stronę, a ona je za sobą zamknęła.

Niesamowicie wciągająca historia, od pierwszych stron budzi ciekawość i odkrywa nowe wątki. Świetna lektura na wieczór. Chciałabym poznać dalsze losy bohaterki. Serdecznie polecam książkę, która zabierze was w mafijny klimat z miłosną relacją.

"Zaufanie jest szkłem, tylko niewidocznym. Powiedzmy, szklaną kulą. Gdy raz ją stłuczesz, już nigdy, ale to przenigdy, nie odzyskasz wszystkich kawałków".

Wychowana w domu dziecka, nauczona samodzielności i zaradności...

#dziewczynazpistoletem to jedna z tych książek, po której nie wiemy czego się spodziewać 📖 zaczęła się bardzo intrygująco… poznajemy dziewczynę Valerię wychowankę domu dziecka, która pewnego dnia, gdy jest już dorosła otrzymuje kartkę z zaproszeniem od wujka z Niemiec. Dziewczyna postanawia wyjechać i rozpocząć swoje życie na nowo z czystą kartą. Niestety już pierwszego dnia nie dociera do umówionej pracy, a to dlatego, że dwaj mężczyźni dosłownie podrzucają jej dziewczynkę do opieki… to spotkanie odmieni życie naszej bohaterki o sto osiemdziesiąt stopni. Muszę przyznać, że książka mi się podobała, jednak końcówka mnie rozczarowała- książka skończyła się po prostu ZA SZYBKO ! Autorka przedstawiła nam na pierwszych stronach pewien obraz Valerii, poniekąd przez całą powieść nas z nią zapoznawała, rozwijała, ale nadal jako czytelnicy nie wiemy dokładnie jak stała się kobietą z pierwszych stron. Mam nadzieje,że autorka nie będzie nas zbyt długo trzymała w niepewności i pojawi się drugi tom 7/10

Zaciekawiła mnie książka i twórczość Moniki Kroczak. W końcu ją mam! I ocenię szczerze pisząc tylko to, co dyktuje mi serce i literacka dusza.

Cóż, cukierkowo nie będzie, ale trzeba zaznaczyć, że to moje pierwsze spotkanie z książką o tematyce romansu mafijnego. Bałam się kiczu, przewidywalności, a dostałam zupełnie coś innego-lepszego! Fakt, pojawił się motyw mafii, ale był przedstawiony w sposób nienachalny, stopniowy, nawet przyjemny.

Dodatkowo główna bohaterka to Valeria, osamotniona dziewczyna wychowana w domu dziecka. Nie zna nikogo z rodziny, oprócz tajemniczego wujka, który zaprasza ją do Niemiec. Kobieta decyduje się więc na podróż życia i wiedząc, że nie ma nic do stracenia udaje się na przygodę życia. Dosłownie i w przenośni! Czeka tam na nią wiele przygód. Nieoczekiwanie zostaje opiekunką małej dziewczynki, której rodzicami jest bardzo bogate małżeństwo. Tomi, ochroniarz ma za zadanie zaopiekować się nową pracownicą. To zadanie wykonuje z przyjemnością, bo Valeria wpada mu w oko. Ona także wydaje się zainteresowana mężczyzną i zadowolona z nowej, szalenie dochodowej, a przy tym przyjemnej pracy.

Jednak nic nie jest takie, jakie się wydaje. Cała rodzina skrywa w sobie tajemnicę, którą dziewczyna z przerażeniem odkrywa. Wszystko, w co wierzyła runęło jak domek z kart. Tak, to moment, w którym dowiaduje się o istnieniu mafii, procederach przestępczych i związku rodziny z jej własnym wujem. Reszty tajemnic nie mogę wam zdradzić, ale prowadzą one do ważnego skutku. Dziewczyna decyduje się na wstąpienie do mafii. Co ją do tego popycha? Miłość, pieniądze, a może perspektywa doświadczenia z przeszłości? Tego również dowiecie się z samej lektury.

Sama książka jest króciutka i moim zdaniem to jest minus. Chciałam więcej! Akcja została przedstawiona zbyt szybko tak, że pomimo osadzenia jej w świecie realnym czułam się, jakbym czytała książkę fantasy.

Główna bohaterka Valeria, jest młodą osobą o dość trudnej osobowości. Valeria i jej osobowość potrafi przysporzyć sobie wiele problemów i niestety nie potrafi zbudować trwałej i bliskiej relacji z innymi. Na codzień pracuje, ale nie jest to spełnienie jej marzeń. Pewnego dnia dostaje od wuja zaproszenie do Niemiec. Nie zastanawiając się zbyt długo pakuje się i wyjeżdża. Niestety na miejscu okazuje się, że wuja nie ma i czeka na nią tylko klucz do mieszkania, które jest w okropnym stanie. Spotyka przystojnego Włocha i jego ochroniarza, dostaje od niego propozycję, aby zajęła się jego córka Leaną. Otrzyma za to sowite wynagrodzenie. Valeria się zgadza i po pewnym czasie zaprzyjaźnia się z dziewczyną. Po pewnym czasie Valeria zaczyna mieć pewne podejrzenia. A jakie? Nie zdradzę, przenonajcie się sami 🤫🤫

Autorka stworzyła nieszablonową książkę pełną zwrotów akcji i tajemnic. Nie znajdziemy w niej zbędnych opisów, akcja napędza się sama poprzez wydarzenia ujęte w książce. Autorka świetnie wykreowała Valerie, jest to naprawdę silna bohaterka mimo swojej przeszłości, pokazała jej przemianę i otwieranie się na innych - to bardzo mi się podobało

Główna bohaterka to Valeria Slezinska
Młoda dziewczyna o trudnej osobowości która przyswaja jej wiele problemów
Przez swe przyzwyczajenia nie udało jej się nawiązać z nikim bliskiej relacji
Bardzo meczy ją dotychczasowy styl życia i pragnie zmienić swoje podejście do ludzi
Jednak tu na miejscu będzie jej z tym ciężko
Wychowuje się w domu dziecka
Pewnego dnia dostaje informacje ze w Monachium mieszka jej wujek Filip
Nie zna go ale postanawia wykorzystać swoją szanse i wyjechać
Kupuje samochód za wszystkie swoje oszczędności i wyrusza
Na miejscu czeka ją pierwsza niespodzianka
Wujka nie ma
Zostawi tylko klucz sąsiadce a ta z kolei przekazuje go bohaterce
Sam dom jest w stanie krytycznym
Bardzo trudne warunki jednak staruszka oferuje swoją pomoc
Mija czas a Valeria często chodzi do kawiarni w której pracuje przystojny Luca
To nie koniec niespodzianek
Pewnego dnia poznaje pewnego Włocha który oferuje jej duze pieniądze za zajęcie się jego córka
Ta przyjmuje propozycje
Z początku zachwycona zaczyna jednak coś podejrzewać po czasie
Czy wszystkie osoby które poznała coś łączy?
I dlaczego wujek który jej nie zna zostawił jej klucze do mieszkania nawet nie racząc jej wcześniej zobaczyć?
Co się kryje za tymi wszystkimi tajemnicami?
Super pomysł na książkę i wykonanie podobnie
Nie należy ona do tych w których zakończenia domyślamy się w połowie czytania
Zadajemy sobie wiele pytań i sami musimy szukać odpowiedzi
Bardzo mi się podobało, polecam

Główna bohaterka to Valeria Slezinska
Młoda dziewczyna o trudnej osobowości która przyswaja jej wiele problemów
Przez swe przyzwyczajenia nie udało jej się nawiązać z nikim bliskiej relacji
Jednak tu na miejscu będzie jej z tym ciężko
Wychowuje się w...

Valeria Slezińska to zwykła dziewczyna z domu dziecka, która przez introwertyczną osobowość nie nawiązała z nikim bliskich relacji. Postanawia zmienić coś w swoim życiu i decyduje się przyjąć zaproszenie od wujka Filipa, z którym nie łączy ją nic poza nazwiskiem. Porzuca swoje życie w Szczecinie i staram golfem, którego kupiła za wszystkie oszczędności i udaje się do Monachium.

"Pocałunek to droga ku nieznanej, ale fascynującej krainie. Zbliżenie dwóch odmiennych par warg otwiera coś, o czujemy głębiej, niżej i mocniej. Pocałunek to preludium rozkoszy.(...) Pocałnek to świeży deszcz po skwarnym tygodniu."

Co czeka ją na miejscu???
Co zrobi gdy odkryje prawdę???
Komu będzie mogła zaufać???
By dowiedzieć się co spotkało Valerię w Niemczech i poznać odpowiedzi na postawione pytania musicie doczytać już sami.
"Sami o sobie mawiali: rodzina, organizacja, grupa, klan, koteria albo poprostu ndrina. Choć słowo "mafia", pochodzące z języka arabskiego, oznaczało ochronę, ale przez lata nabrało pejoratywnego wydźwięku i żaden szanujący się człowiek wielkiego przestępczego kolektywu nigdy się tak nie zatytułuje."
Gwarantuję ze swojej strony, że nudzić się nie będziecie, ponieważ autorka zabiera nas w świat mafii, który znamy tylko ze szklanego ekranu. Nasza bohaterka
trafia w sam środek przestępczego świata. Z początku nie jest świadoma niebezpieczeństwa w jakim się znalazła. Omamiona dużą kasą postanawia złożyć śluby posłuszeństwa i przejść tajemniczy rytuał inicjacyjny. Ta historia jest idealna na wieczór z książką, ja spędziłam z tą pozycją miłe chwile. Jeśli szukacie romansu z mafią w tle, to ta książka jest idealna.

"Bidul nadaje stygmaty. Negatywna łatka ciągnie się za tobą do czasu, aż wreszcie zrobisz coś, czym zaimponujesz ludziom. Odniesiesz zauważalny, najlepiej namacalny sukces. Dopiero wtedy możesz ją odciąć od swojego ciała i swej przyszłości".
Valeria straciła swoich rodziców, przetrwała dom dziecka, a teraz jest zdana na siebie. Nie ma nikogo bliskiego. Praca pozwala jej przeżyć, ale nie jest spełnieniem marzeń. Nagłe zaproszenie od wujka do Niemiec, spada jej jak z nieba. To może być jej szansa.
Nie myśląc długo pakuje się i wyjeżdża.
Po wielu godzinach podróży czeka ją niemiłe zaskoczenie.
Wujka nie ma, nie zostawił jej żadnej wiadomości oprócz klucza, który wręcza jej miła, starsza sąsiadka.
Mieszkanie jest w okropnym stanie, ale Valeria postanawia zostać.
Może liczyć na pomoc sąsiadki i przystojnego Luca, kelnera z pobliskiej kawiarni.
Nagle spotyka bogatego Włocha i jego ochroniarza, Tommiego. Proponują jej sporą kwotę za zajęcie się córką Włocha, Leaną. Pieniądze są jej potrzebne, więc nie zastanawia się długo. W dodatku Leana okazuje się być naprawdę sympatyczną dziewczynką. Jednak gdy poznaje ich bliżej, ma coraz więcej wątpliwości. Czym zajmuje się ten mężczyzna i dlaczego płaci jej tak dużo, za tak lekką pracę?
Zaczyna zauważać, że sąsiadkę, Luca, jego wujka oraz Włocha i Tommiego coś łączy. Ma złe przeczucia.
To jedna z tych książek, po których nie spodziewasz się wiele, a potem nie możesz jej odłożyć. Polubiłam bohaterów i po cichu im kibicowałam.
Na początku dostajemy zakończenie historii Valerii, podane w taki sposób, że nie daje nam żadnych odpowiedzi. Wiemy tylko, że będziemy mieli do czynienia z mafią. Następnie wracamy do samego początku.
Autorka utrzymuje w napięciu dozując nam wskazówki i informacje. Pojawia się coraz więcej pytań, na które nie znamy odpowiedzi.
Obserwujemy powolną przemianę Valerii i jej otwieranie się na innych ludzi oraz rodzące się uczucie. I kiedy już wydaje się, że dobrnęliśmy do momentu, w którym wszystko się poukłada, zostajemy zostawieni z kolejnymi zagadkami!
"Dziewczyna z pistoletem. Inicjacja" Moniki Kroczak zaskakuje i zachęca do poznania dalszych losów bohaterów. Dynamiczna akcja i nagłe zwroty sprawiają, że przez kolejne strony się płynie. Czy czekam na ciąg dalszy? Oczywiście! Jeśli lubicie historie o silnych, zaradnych kobietach, z mafią w tle, to będzie coś dla Was.

Temat mogłoby się wydawać oklepany, ale nie tym razem ! Autorka świetnie poradziła sobie z tak ogranym tematem. Książka wciąga, intryguje. Bohaterowie są tajemniczy i chce się ich odkrywać. Polecam książkę 😊👍

Valeria Selezińska na zaproszenie wujka przyjeżdża do Monachium. Poznaję bardzo sympatyczną straszą panią oraz pracownika kawiarni. Miała rozpocząć pracę w fabryce, ale niespodziewanie staje się opiekunka do dziecka i to przez przypadek gdy popijała kawę. Od tej opieki zaczyna się u niej szaleńczy tydzień, szybko zarobione pieniądze, nowa praca dodają dziewczynie skrzydeł, ale kim naprawdę jest jej nowy pracodawca? Tego Valeria stopniowo będzie się dowiadywać od Tomiego oraz swoich obserwacji. W jednej książce można dowiedzieć się o życiu Val sprzed przyjazdu do Niemiec, jej mieszkanie w bidulu oraz chęci zarobienia dużych pieniędzy, bo u mafii można tak zarobić . Autorka poruszyła problem osób żyjących na własny rachunek po opuszczeniu domu dziecka, chęci osiągnięcia czegoś, czego im zawsze brakowało, a mianowicie pieniędzy, zrozumieniu, przyjaźni i życia na godnym poziomie. Valeria postanawia to osiągnąć i dzięki pracy w mafii zyskuje grube tysiące euro zarobku, miłość oraz nowa mafijną rodzinę. Zyskuję zaufanie swojego szefa po dość specyficznym incydencie za który otrzymała dość sporą sumę, mimo iż bała się konsekwencji swoich czynów Francesko jej zaufał i zyskała psuedonim "Dziewczyna z pistoletem". Bardzo wciągająca książka. Czekam na dalsze losy Val, Tomiego i rodziny mafijnej.

Valeria wychowała się w domu dziecka i nie ma nikogo bliskiego. Nagłe zaproszenie do Niemiec, od jedynej spokrewnionej z nią osoby a konkretnie od Filipa Selezińskiego jej wujka, zmienia jej życie na zawsze. Dziewczyna nigdy nie miała łatwo dlatego też skuszona propozycją dobrych zarobków zostaje wplątana w świat mafii. Czy dla niej to będzie początek czy koniec ... przekonajcie się sami...💚

Sięgając po ta książkę spodziewałam się zupełnie czegoś innego, jednak muszę przyznać że ta książka mnie zaskoczyła i to dość pozytywnie. Po pierwsze nie mamy tu typowego motywu jaki jest w książkach o mafii ale o czym mówie musicie się przekonać... ( nie chce spoilerować 😏) Autorka stworzyła tą historię bardzo nieszablonowo i to zdecydowanie zadziałało na plus. Główna bohaterka rownież różni się od tych które zazwyczaj spotykamy w takich historiach ta ma swój charakterek ale go nie pokazuje aby później wszytkich zaskoczyć.
Z twórczością autorki spotykam się po raz pierwszy jednak mogę przyznać że książkę czyta się bardzo dobrze. Nie posiada zbędnych opisów a akcją I dialogi napędzają wydarzenia 😍 Oczywiście jak przystało na tego typu książki znajdziemy tu trochę pikanterii ale i momentów które nas wzruszą.
Chciałabym zaznaczyć że przy tej pozycji naprawdę kluczową rolę odgrywają zaskakujące zwroty akcji ... Ile razy byłam w szoku gdy coś wychodziło na jaw.
W tej książce znajdziemy również swojego rodzaju tajemnice zagadkę która będziemy chcieli rozwiązać za wszelką cenę. Tu nic nie jest pewne... 😎 Jeśli macie ochotę przeczytać historię która was zaskoczy i zdecydowanie nie jest powieleniem schematu... a przy tym utrzymuje czytelnika w napięciu polecam DZIEWCZYNE Z PISTOLETEM (p.s tytuł zrozumienie pod koniec 😉)

• Patronat
  • Romans