Czas Wilka

Okładka książki Czas Wilka Gav Thorpe
Okładka książki Czas Wilka
Gav Thorpe Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Ognisty brzask (tom 3) fantasy, science fiction
Ognisty brzask (tom 3)
The Wolftime
Copernicus Corporation
2022-09-01
2022-09-01
9788382320695

Okładka książki Oko Terry Nick Kyme, Graham McNeill, Gav Thorpe
Oko Terry Nick Kyme, Graham M...
Okładka książki Cthonias Reckoning John French, Gary Kloster, Gav Thorpe, Nicholas Wolf
Cthonias Recko... John French, Gary K...

Krucjata Indomitus powoli posuwa się naprzód jednak ataki orków bardzo ją spowalniają i prymarcha Ultramarines decyduje, że należy skierować cześć floty na Fenrisa planetę domowa legionu Kosmicznych Wilków. Staje się to łatwiejsze gdy krucjata wspomaga jedna z Wielkich Kompanii w odparciu orków na jednej z planet i przekazuje jej Primarsów z genem Wilczego Króla.
Czy obecne Wilki przyjmą pomoc i wzmocnienia, pozbawieni swojego Prymarchy który zaginął ale obiecał powrócić na tą ostatnią walkę traktują nieufnie Guillimana wszak nazywają go niszczyciel legionów. Jak zaaklimatyzuje się garstka Primarsów w sforze?
Ciekawa książka ukazująca nam rozterki legionu Wilków którzy z jednej strony stoją już na skraju wyginiecia (z 10000 pozostało już ich tylko 800) a z drugiej nie ufają, że pomoc jakiej im udzielą Ultramarines będzie bezinteresownie.
Dobrze napisana, z dużą ilością scen batalistycznych a także w pewnym momencie książka drogi, dobrym zabiegiem jest obserwowanie przez czytelnika akcji z różnych perspektyw nie tylko astrates ale także zwykłych ludziczy nawet Strażników samego Imperatora.

Czy obecne...

Dużo walk ,ale męcząca