Wybrany dla niej

Okładka książki Wybrany dla niej Agnieszka Brückner
Okładka książki Wybrany dla niej
Agnieszka Brückner Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Rodzina Santo (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Santo (tom 2)
NieZwykłe
2022-11-02
2022-11-02
9788383201030
Romans mafijny

Kolejna fenomenalna książka. Historia Adamo i Sofii, którzy od 3 lat krążą wokół siebie ale nie mogą przyznać do uczuć. Oboje wzbudzają w sobie zazdrość i pakują w kolejne kłopoty. Miłość bohaterów, pomimo widma aranżowanego małżeństwa, rozwija się powoli poprzez niechęć, nienawiść, współpracę i w końcu pewną przyjaźń. Historia oparta na wątku mafijnym z kilkoma mocnymi scenami. Wspaniale pokazuje jaką siłą jest rodzina, nie koniecznie związana krwią. Historia czasami bawi do łez, czasami denerwuje, dużo się dzieje choć wydaje mi się, że ta część w porównaniu do pierwszej jest spokojniejsza. Uwielbiam i polecam ❤️

Książka do powtórzenia to na pewno. Jednak nie powiedziałabym, że to lepsza historia niż poprzedni tom. Tam uczucia się narodziły między bohaterami tak naturalnie pomimo aranżowanego małżeństwa. Tutaj to było trochę takie masło maślane. Mimo wszystko przyjemnie się czyta. Po dwóch tomach stwierdzam, że zaczynam być fanką Alessandro. Nie mogę się doczekać kiedy dojdę do ostatniego tomu serii

Nie spodziewałam się, że historia Sofii i Adamo tak bardzo przypadnie mi do gustu. W moim odbiorze – ta książka była lepsza i ciekawsza niż poprzednia.
Adamo – nasz główny bohater to brat Melody, zastępca szefa mafii z Kansas City który trafia do nowojorskiej mafii jako zabezpieczenie pokoju (oficjalnie – nieoficjalnie ma pomóc siostrze poradzić sobie ze stratą dziecka i innymi problemami). Zamieszkuje wraz z Alessandro i Sofią - rodzeństwem Domenica. Między mężczyznami szybko nawiązuje się przyjaźń.
Sofia wraca ze szkoły z internatem a Anglii do NY na ślub brata i ma tam już pozostać na stałe. Wprowadza się do drugiego z braci…

Ogólnie dostajemy przekomarzanie się i historie powoli rozwijającej się znajomości. Widzimy jak maski – jedna po drugiej – spadają ukazując zranionych, ale i gotowych do poświęceń i pomocy młodych ludzi.

Sofia jest postacią złożoną. Przekonujemy się o tym, gdy zdajemy sobie sprawę dlaczego przywdziała maskę beztroskiej, roztrzepanej i głupiutkiej laski. Poznajemy jej historie, odkrywamy jak została zraniona i … myślę, że wtedy łatwo ją pokochać. Dodajmy do tego jej ognisty temperament i chęć normalnego życia.

Adamo to bawidamek, który nie ma zamiaru wiązać się na poważnie, a już na pewno nie rozważał tego w stosunku do młodszej siostry męża własnej siostry… Poza tym Sofia, z którą mieszkał, nawet nie przypadła mu do gustu – za głośna, zbyt roztrzepana i dziecinna… a jednak przeznaczenia nie da się oszukać. Adamo to dobry i pomocny dla bliskich facet. Jeszcze zanim między nim a Sofią coś się narodziło był dla niej opiekuńczy.

Ich wzajemne przyciąganie było urocze, a jednocześnie oboje mieli swoje problemy do przepracowania by być razem… Czy udało im się dojść do kompromisów? Czy będą razem?

Co ma do tego były Sofii z Londynu?
Czy kandydaci do małżeństwa podesłani jej przez braci zawrócą jej w głowie?
Czy każdy w tej opowieści knuł jakąś intrygę?

Uwielbiam bohaterów drugoplanowych:
Alessandro jako ten uroczy braciszek Sofii i przyjaciel Adamo;
Domenic – jako starszy brat Sofii, opiekun i głos decyzyjny, boss Nowego Jorku;
Melody – urocza, urocza, urocza i silna.
Gemma – kuzynka Adamo i Melody – całkiem znośna :)
Cristiano – kuzyn Adamo, boss Kansas City…

Całość przypadła mi do gustu bardziej niż część pierwsza. Pokochałam bohaterów i chętnie poznam kolejną część! :)

Przy tej książce bawiłam się znacznie lepiej niż przy poprzedniej części. Reakcją Adamo i Sofii może była dziwna, ale to ten typ relacji jaki najbardziej lubię w książkach. Podobały mi się plot twisty bo się ich nie spodziewałam, a to jest dla mnie bardzo ważne. Może miejscami było to przesadzone i przesłodzone, ale do wyrzynania i zdecydowanie jestem ciekawa co tam się dalej wydarzy w kolejnych częściach.

Bardzo fajna.

Bardzo fajna.

Bardzo przyjemnie się czytało książkę . Historia fajna nie było od razu love story , fajnie wszystko samo się potoczyło . Troszeczkę z intrygami rodzeństwa ale bardzo fajnie rozegrane . Bardzo polecam książkę super ! I również szybko się czyta

7,5/10

7,5/10

Ciut lepsza od pierwszej części. Mam wrażenie, że więcej się dzieje. Para nie pała do siebie życzliwością. Docinki słowne towarzyszą im na każdym kroku. Nie mają tylko pojęcia, że bracia dziewczyny ingerują po kryjomu w ich przyszłość.

"Że kiedyś los złączy nas, lecz o tym dziś nie wie nikt"

W wyniku tragicznych wydarzeń z części pierwszej i umów pomiędzy dwoma rodzinami Adam Vitto, brat Melody, przeprowadził się z rodzinnego Kansas do Nowego Jorku. Dzięki temu posunięciu, dostał to co chciał - życie na granicy mafii. Zamiast wykonywać zadania żołnierza organizacji, stara się prowadzić zwyczajne życie studenta. Nie wyobraża sobie nawet aby tak stan rzeczy mógł ulec zmianie.

Sofia Santo po powrocie z Anglii także próbuje żyć zwyczajnie. Studiuję oraz imprezuję jak większość ludzi w jej wieku. Tak samo jak brat szwagierki chciałaby uciec z mafii. Jednak to nigdy się nie wydarzy ponieważ jest jedyną siostrą bossa. Ze względu na pozycję zajmowaną w rodzinie wymaga się od niej pewnych zachowań i pełnienia funkcji księżniczki mafii.
Przez pewne wydarzenia na uczelni oraz dręczącą ja przeszłość prosi Adama aby uczył ją samoobrony. W skutek tych zajęć zbliżają się do siebie. Znajomość zbliża się do granicy, z której nie będzie już powrotu. Jednak Adamo, ze znanych tylko sobie powodów ,nie chce zostać mężem Sofii. Z kolei dziewczyna chce wyjść za mąż tylko i wyłącznie z miłości. Bracia urządzają casting na męża dla siostry. Pytanie jest jedno. Czy chcą przekonać ją do aranżowanego małżeństwa czy pokazać komuś innemu co traci?

Wybrany dla Niej jest drugą częścią Rodziny Santo. Przedstawia losy Sofii oraz Adama, których poznaliśmy już w części pierwszej. Książka od początku trzyma nas w napięciu, gdyż zderzają się ze sobą dwie silne i bardzo charakterne osoby. Od pierwszych stron czujemy napięcie i chemię pomiędzy bohaterami próbującymi ukryć to pod płaszczykiem niechęci i dogryzania sobie na każdym kroku. Również ich przeszłość nie pozwala się im do siebie zbliżyć. Adam od dziecka był wychowywany silną ręką na zastępcę szefa mafii. Ojciec nie tolerował słabości i uczyć. Chciał aby syn był posłuszny i bezwzględny. Bardzo dużą uwagę przykładał do nauki tortur. Przez to wszystko Adam był przekonany, że nie potrafi kochać oraz że bedzie potworem dla swych bliskich. Sofia z kolei była odrzuconym dzieckiem. Ojciec nigdy jej nie uznał i ją nienawidził. Był gotów ja zabić byleby tylko się jej pozbyć. Aby zapewnić jej bezpieczeństwo, bracia wysłali ją do szkoły na inny kontynent. Przez tą separację nie czuję się ona członkiem rodziny ale także nie czuję się wystarczająco kochana. Dlatego jej jedynym marzeniem jest małżeństwo z miłości.
Agnieszka Brückner ukazuje walkę z uczuciami dwóch złamanych dusz. Ich długa,wyboistą, obroczoną krwią i cierpieniem drogę aby w końcu zrozumieli i odnaleźli siebie. Książka wywoła u was skrajne emocje od śmiechu przez płacz aż do pustki, którą będziecie czuli razem z bohaterami. Jestem pewna, że nie pożałujecie przeczytania jej.

"Że kiedyś los złączy nas, lecz o tym dziś nie wie nikt"

Tytuł: "Wybrany dla Niej"
Seria: Rodzina Santo #2
Autorka: Agnieszka Brückner
Wydawnictwo: Niezwykłe

Kontynuacja serii "Rodzina Santo"

Adamo już od trzech lat mieszka w Nowym Jorku, blisko swoje siostry Melody. Pragnie on odciąć się całkiem od mafii i żyć normalnym życiem. Chodź, zdaje siebie z tego sprawę, że nie jest łatwo odejść z mafii. Nadal czasem dla swojego szwagra wykonuje jakieś zadania.

Przebywając w Nowym Jorku, dzieli on mieszkanie z rodzeństwem swojego szwagra Dominca wraz z Alessandrem Santos, z którym mieszka dbają o bezpieczeństwo Sofii, siostry braci Santo. Adamo traktuje dziewczynę jak małe rozkapryszone dziecko i lubi jej docinać. Pilnowanie by nic się jej nie stało, jest dla niego najważniejsze.
Gdy pewnego dnia na uczelni dziewczyna zostaje zaatakowana, z pomocą jej przychodzi Adamo. Chłopak nie pozwala dziewczynie udawać, że nic się nie stało i informuje jej braci.
Dominic prosi Adamo, by zaczął trenować Sofii, by kobieta mogła sama się bronić.
Wspólne spędzanie czasu na treningach zbliża ich do siebie. Mężczyzna zdobywa zaufanie dziewczyny i ta wyjawia mu swój sekret.
Rodzące się uczucia nie mają prawa bytu. On nie chce być w mafii. Bracia Sofii mają swój plan i szukają kandydata do jej ręki.

Czy mężczyźnie uda się żyć z dala od mafii?
Czy rodzące uczucia między tą dwójką przerodzą się w miłość?

Byłam bardzo ciekawa tej książki, bo pierwsza część już dawno miałam za sobą, lecz ciągle coś i tak odwlekałam. Cieszę się, że w końcu się zmobilizowałam i po nią sięgnęłam. Książę czyta się tak szybko, że pochłonęła ja w parę godzin. Zawarta w niej historia jest bardzo ciekawa. Pokazuje nam młodą silną kobietę i mężczyznę. Na pierwszy rzut oko zimnego nieznającego słowa miłość. W tej książce jest dokładnie pokazane, że to czyny, a nie słowa mają największą wartość.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Tytuł: "Wybrany dla Niej"
Seria: Rodzina Santo #2
Autorka: Agnieszka Brückner
Wydawnictwo: Niezwykłe

Kontynuacja serii "Rodzina Santo"

• Mafia