Splątana

Okładka książki Splątana Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Splątana
Anna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Historie prawdziwe (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Historie prawdziwe (tom 1)
Wydawnictwo Lekkie
2022-08-31
2022-08-31

2049

Książka „Splątana” Anny Matusiak-Rześniowieckiej zabiera nas wciągającej historii Hanny i Sary.
Sara to młoda dziennikarka, która dostaje możliwość napisania reportażu o życiu kobiet za kratkami. Czekając na wizytę u dyrektorki więzienia spotyka najstarsze dzieci Hanny, Tomka i Krysię. W Hani pojawia się nadzieja, że w końcu ktoś ją wysłucha i uwierzy.
Jak pouczy się historia Hanny?
Czy mogłaby zabić swoją córeczkę?
Czy Sara napisze historię Hanny?
Czy mąż Hanny jest zamieszany w pozbycie się ich córki?
Czy po pięciu latach odsiadki Hanny jest nadzieja wgląd w akta w sprawy?
Czy doszło do skazania niewinnej kobiety?
Książkę czytało się szybko, fabuła wciąga, chociaż momentami nic nie wnosiła do przebiegu. Warto poznać historię Hanny i zmagania Sary, której aspiracje zmieniły się z poznawaniem historii.
Polecam.
P.S. Zakończenie i prawda o małej córeczce Hanny wbija w fotel.

Jak pouczy się...

Książka nie wbija w fotel ale dość dobrze się czyta. Chwilami przelatywałam tekst bo nic nie wnosił do książki a ja ciewa byłam finału. Koniec zaskakujący, ale rozczarowujący dla mnie.

Totalnie zaskakująca i wstrząsająca historia. Do samego końca trzymała mnie w niepewności. Czytając towarzyszyły mi żywe emocje. Opisy są bardzo autentyczne, co sprawia, że czytelnik może zanurzyć się w historiach bohaterów i w pewnym sensie poczuć się „w ich skórze”, być częścią tych zdarzeń.
Dla mnie mocna.

Dla mnie mocna.

Powieść petarda! Jak zaczęłam, tak nie mogłam się oderwać. Pisana z perspektywy Sary - dziennikarki, która otrzymuje zadanie od szefa redakcji, by napisać błyskotliwy reportaż na temat osadzonych w więzieniach kobiet. Podczas oczekiwania na spotkanie z dyrektorem placówki poznaje Tomka i Krysię - dzieciaki mają spotkać się ze swoją mamą, która została skazana za morderstwo córeczki.
Sara postanawia napisać tekst o tej właśnie kobiecie. Hania opowiada dziennikarce szczegółowo o swoim życiu, cały czas twierdząc, że jest niewinna. O niewinności skazanej również przekonane są jej dzieci.
Reportaż powstaje. Jest zaakceptowany przez szefa Sary. Przed nią tylko jeszcze rozmowa z dyrektorką więzienia i tekst ma zostać opublikowany...
Historia napisana na faktach. Niezwykle wciągająca. Serdecznie polecam!

Bardzo fajna książka, pokazuje jak wielka jest miłość matki do dzieci...
Czytało się szybko i przyjemnie...czeka teraz w kolejce druga część historii prawdziwych.

Bardzo fajna książka, pokazuje jak wielka jest miłość matki do dzieci...

Niesamowita książka z zakończeniem wbijającym w fotel. Jest tak poruszająca, że na pewno zostanie na długo w pamięci.

Znalazłam tę pozycję, gdy szukałam informacji o jednej z moich ulubionych lektorek audiobooków i dowiedziałam się, że jest dziennikarką i autorką kilku książek. Ku przestrodze, do czego może doprowadzić ludzka nienawiść i nietolerancja. Bohaterką książki jest dziennikarka przeprowadzająca wywiad z kobietami osadzonymi w więzieniu, która trafia na ciekawą historię Hani, matki 5 dzieci skazanej na 25 lat za zamordowanie szóstego dziecka. Poznaje jej historię jak została zmuszona do oddania dziecka do adopcji i zaczyna drążyć temat, czy aby nie dopuszczono się nielegalnej adopcji a kobietę wrobiono w morderstwo. Zakończenie tej opowieści naprawdę zwaliło mnie z nóg, a jak widzę napis na okładce "historie prawdziwe", to włos mi się jeży na skórze.

ciekawa i momentami wciągająca

ciekawa i momentami wciągająca

"SPLĄTANA" ANNA MATUSIAK

To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i już wiem, że będę musiał nadrobić swoje książkowe zaległości.
Zaskakująca, niebanalna historia, niezła intryga, bardzo realistyczni bohaterowie i wszystko to, co się dzieje w nich samych.
Prosty język i styl. To mocna lektura, która dostarcza dużo emocji.
Powieść czyta się mega szybko i nie można odłożyć dopóki nie pozna się zakończenia.
A finał WOW zaskoczył mnie wielce, zupełnie nie tego się spodziewałam.

Sara jest młodą dziennikarką, która szukając dobrego tematu do swej pracy decyduje się na odwiedzenie więzienia.
Chce napisać reportaż o tym jak żyje się kobietom za kratami.
Spotyka tam Hanne, która twierdzi, że została wrobiona i niesłusznie oskarżona o zabójstwo swojej nowonarodzonej córeczki Wiktorii.
Kobieta ma wielką nadzieję, że dziennikarka pomoże jej oczyścić się z zarzutów i odnajdą córeczkę, która jej zdaniem żyje.
Wraz z Sarą poznamy historię życia osadzonej. Jej życie napiętnowane było okrucieństwem, przemocą.
Sara dała się wciągnąć w wir zdarzeń, przypuszczeń, domniemywań.
Pragnie za wszelką cenę pomóc uniewinnić matkę sześciorga dzieci, która tak bardzo za nimi tęskni.
Zaczyna po kryjomu prowadzić bardzo żmudne śledztwo, aby pomóc Hannie.

Co z tego wyniknie ?
Ja już wiem i zapewniam, że będziecie zaskoczeni.

"SPLĄTANA" ANNA MATUSIAK

Prosty język i styl. To mocna lektura, która dostarcza dużo emocji.
Powieść czyta się mega szybko i nie można...

Wow. Szalenie interesująca historia. Mocna. Zostanie mi w głowie bardzo długo. Pełna emocji, szokująca. Polecam.

• Przeczytane 2022

Anna Matusiak-Rześniowiecka Splątana Zobacz więcej